Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkrycia, ciekawostki, nawiązania itp.
Autor Wiadomość
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-05, 21:06   

No nie, 2x FAIL xD
Cytat:
October 1st
He told me to write whatever
No body will see it anyhow
I like to write. Teacher told me how.

Wspomnianym nauczycielem jest chyba George Rosten (AKA 06121). Jednakże co Walter mógł mieć na myśli, kiedy wspomniał "No body will see it anyhow". Tak jakby pismo miało być nie tyle niezrozumiałe, co niewidoczne. Tak jak Eileen nie widziała dziury, przez którą przelazł Henry.
Cytat:
He was born right here in Room 302 of "South Ashfield Heights." His parents
abandoned him soon afterwards and disappeared somewhere, leaving the baby alone.
He was discovered and sent to St. Jerome's Hospital.

O tym wpisie również zapomniałem :/ Jednakże szpital jest jednocześnie inną lokacją - tzn. Walter raczej nie planował tam żadnego zabójstwa. No, chyba że celowo nie zabił Eileen w apartamentach. Albo w ogóle mamy tu wewnętrzny konflikt kilku Walterów (mały, człowiek w płaszczu, Pan Potwór), z których każdy chce czegoś innego. Tak jak Rostenowi Walter wymknął się spod kontroli, tak Pan Potwór (który jest zapewne swoistym "mózgiem" otherworld) stracił kontrolę nad poczynaniami dwóch odrębnych manifestacji Sullivana.
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-03-13, 12:34   

Nie wiem czy o tym było (jeśli tak to przepraszam) ale przed chwilą coś odkryłem :grin2:

Otóż zaraz po śmierci Richard Braintree (gdy ginie na krześle) i sie budzimy w naszym łóżku wyjrzyjcie od razu przez okno...
Będzie pokazany jakiś mężczyzna w oknie i napisy coś w rodzaju (mężczyzna wskazuje palcem pokój Eileen)...

Oto screen jaki zrobiłem:



Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał jeśli tak to proszę mnie poprawić :grin2:
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-03-13, 13:52   

To nie jest czasem ten motyw z Walterem?
 
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-03-13, 14:14   

Jaki motyw?

Byc może ja nie jestem tak zagłębiony w fabule jak Wy dla tego napisałem ;)
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-13, 19:07   

MullenLDZ napisał/a:
Będzie pokazany jakiś mężczyzna w oknie i napisy coś w rodzaju (mężczyzna wskazuje palcem pokój Eileen)...

Ten mężczyzna to Walter Sullivan - no, może nie do końca we własnej osobie, ale raczej nie ma sensu o tym tutaj deliberować (sporo o tym w tym temacie). Mówiąc najogólniej to manifestacja Waltera w otherworldzie tego prawdziwego Waltera - tak samo jak młody Walter Sullivan (mały chłopiec).

W cut scence ze śmiercią Richarda na krześle elektrycznym pojawia się postać małego Waltera - i wskazuje okno Eileen w sposób identyczny jak to robi następnie jego starsza wersja.

Zapewne oznacza to, że Eileen ma być kolejną (dwudziestą już) ofiarą. Podobnie ma się sprawa z pluszowym królikiem Robbiem, który zostaje odwrócony (sam się odwraca?) i pokazuje w stronę otworu w ścianie (a więc Henry'ego).
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-03-16, 17:54   

Rzeczywiście jest to motyw z Walterem.
Gdy wyjrzymy przez okno przed wizyta w apartamencie (Ofiara Elien) pojawia sie taka scenka:




Mężczyzna w oknie wskazujący kolejna ofiarę (Elien)
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-03-24, 13:57   

Nikt jeszcze tu o tym nie wspomniał, a nie wszyscy o tym wiedzą. Przedstawiam Eileen Glitch - jeśli ktoś chciałby sobie przyspieszyć drugą wizytę w Building World, to może to zrobić w ten sposób. ;)

Mam jeszcze jedno odkrycie, jeśli można to tak nazwać... W drugim Apartment World znajdujemy piąty Sword of Obedience, a skoro po tej lokacji kręci się tylko Jimmy Stone, to postanowiłem go uziemić. Co się okazało? Że nie pojawił się już w pokoju 302...

Nie wiem czy działa na 100%, ale w każdym razie pierwszy raz tak miałem, że kończę grę bez pojawienia się w ogóle 01121 w pokoju.

Co do poprzedniej dyskusji nt. tej bujajacej się postaci pod sufitem w Apartment World - szkoda, że pojawia się tylko podczas wyświetlania sceny, a kiedy się tam wyjdzie na górę to już jej nie ma. :\
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2009-06-16, 13:06   

Devlock napisał/a:
Mam jeszcze jedno odkrycie, jeśli można to tak nazwać... W drugim Apartment World znajdujemy piąty Sword of Obedience, a skoro po tej lokacji kręci się tylko Jimmy Stone, to postanowiłem go uziemić. Co się okazało? Że nie pojawił się już w pokoju 302...
Nie wiem czy działa na 100%, ale w każdym razie pierwszy raz tak miałem, że kończę grę bez pojawienia się w ogóle 01121 w pokoju.


Raczej na 100%. W końcu miecze służą do uziemiana duchów na stałe. Przykładowo:
Mieczy jest z tego co pamiętam 5. Czyli tyle, ile "duchów-bossów ". Ja miałem nieco odwrotną sytuację. Nie uziemiłem ducha Andrew w więzieniu i w efekcie pod koniec gry latał mi po apartamentach.
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-22, 10:12   

Właśnie w tym rzecz - jeśli nie uwięzisz duchów, to powrócą. Ale to chyba nie dotyczy tych zwykłych duchów, bo można je uwięzić tylko w jednym świecie - w kolejnym powrócą. Innymi słowy - korzystanie z mieczy przeciwko zwykłym duchom jest daremne. Wyjątkiem jest najprawdopodobniej Jimmy Stone, którego można się ostatecznie pozbyć w ostatnim świecie, co by w mieszkaniu już nie przeszkadzał. ;)
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-07-19, 09:26   

Przyznam, że grałem tylko chwilę w SH4, jakoś nie umiem się do tej części przekonać ;) Ale przypomniało mi się po obejrzeniu tego filmiku (w temacie o SH2): http://www.youtube.com/watch?v=C5mb-daNb08
Nie wiem czy ktoś już to zauważył, chodzi o te odciśnięte ręce na ścianie - oczywiste nawiązanie do Blair Witch Project (kadr z filmu).
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-19, 14:31   

Devlock napisał/a:
Właśnie w tym rzecz - jeśli nie uwięzisz duchów, to powrócą.


Mi się coś pamięta, że ten miecz trzeba mu wpakować w klatę, żeby nie pojawił się już w pokoju 302, tym samym pozwalając na zdobycie jednego z zakończeń, które wymaga wypędzenia wszelkiego tałatajstwa z owego pokoju (dłuższego zdania nie mogłem walnąć... xD ).

Shiroi Ookami napisał/a:
oczywiste nawiązanie do Blair Witch

A tak, to pamiętam. Ciekawe tylko, czy to bezpośrednie nawiązanie, czy może przypadek, bo w SH4 ręce te odpowiadają liczbie ofiar, a w Blair Witch odciski te były raczej chaotyczne, a ich liczba losowa. Dzieci, które zabił Rustin Parr było siedmioro, a tych odcisków blisko 18 naliczyłem. Anyway, fajna ciekawostka :)
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-07-19, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-18, 17:10   

Cytat:
Zakończenie UFO - Ukończ grę 4 razy, żeby zobaczyć 4 różne zakończenia. Ukończ całośc po raz piąty, używając save'a, w którym zdobyłeś strój pielęgniarki. Po skończeniu gry przytrzymaj [Y] + [B], aby ujrzeć specjalne zakończenie UFO.

http://www.gry-online.pl/S028.asp?ID=2179

WTF?
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-01-18, 17:38   

Hmmm... Może wystarczy napisać do nich tutaj i uświadomić, że są w błędzie. Chyba potrzebny jest login na GOL'u, więc sam tego nie zrobię. Pamiętam, że odkąd zrobili stronę tej gry, ta informacja ciągle się trzyma i przez 6 lat wprowadzają w błąd graczy...
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-20, 12:42   



Rosyjska okładka czwórki bije na głowę europejską, amerykańską, japońską i wszystkie inne.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-20, 17:20   

Alex napisał/a:
Rosyjska okładka czwórki bije na głowę europejską, amerykańską, japońską i wszystkie inne.

Ja mam tylko drzwi na okładce, na dodatek w moją można grać dopiero po skończeniu 18 lat :P
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2010-02-19, 17:40   

Dlaczego Walter stoi akurat w pokoju 203 i wskazuje palcem na pokoj Eileen.

Czy to tylko przypadek ze 203 jest liczba 302 zapisana od konca? ;)

Żelazko: Któregoś tam już posta z rzędu, widzę bez polskich znaków, proszę zadbać o schludność postów.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-02-22, 17:09   

A Walter nie stał w przypadku w 207, czyli pokoju Richarda i stamtąd wskazywał na pokój Eileen? Przecież pokój 203 znajduje się dokładnie pod mieszkaniem eileen, czyli Walter nie mógł stojąc w jego oknie wskazywać pokoju 303.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-02-22, 23:31   

No właśnie, wydawało mi się, że w scenie śmierci Richarda mały Walter wskazuje palcem na okno Eileen (potem przemieniając się w dużego Waltera).


Edit: dopiero jak napisałem posta zorientowałem się, że niewiele wnosi ponad to, co napisała Alav, sorry. W każdym razie, chciałem się podzielić faktem, że dla mnie fakt "przemiany" małego Waltera w dużego w tej scenie ze wskazaniem palcem jest mocno sugestywna :)
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2010-02-22, 23:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-06-19, 12:18   



Czy to jest oryginalny art? Nigdy wcześniej go nie widziałam, trafiłam na niego przypadkiem na Silent Hill Wikia, a tam z reguły fanartów nie dają (a przynajmniej żadnego nie widziałam).
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-19, 14:04   

Trudno powiedziec, wyglada jak fanart....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-11-21, 22:01   

Nie wiem czy było. Ale Water Prison to ewidentny przykład Panoptikonu.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-11-21, 22:17   

Nie wiem, czy ktoś wspominał o tym na forum, ale na pewno jest to opisane na stronce w dziale "powiązania" :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-11-21, 22:56   

A to mój fail. Szkoda, że forumowa przeglądarka nie działa także na stronie :( .
 
 
 
smaller 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 15
Wysłany: 2010-11-22, 14:38   

Aż dziwię się, że nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na podobieństwo do filmu Lyncha Eraserhead (innego, niż "podróże przez kaloryfer"). Nie dość, że gł. bohater ma na imię Henry, to na przestrzeni filmu widzimy wiele razy "glistoplemniki" łudząco podobne do Toadstooli.

EDIT: cała reszta, która mi przychodzi do głowy to głównie ogólniki. A z tego: skrajna izolacja bohaterów, podglądanie seksownej sąsiadki, pokręcone relacje (szumnie powiedziane...) rodzic-dziecko (matka porzuca je tuż po narodzinach), czy koszmary senne zdradzające to i owo z fabuły.
Ostatnio zmieniony przez smaller 2010-11-22, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-11-22, 16:02   

A są jeszcze jakieś podobieństwa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group