Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła
Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-04-30, 14:03   

Suavek napisał/a:
System edukacji wali się coraz bardziej z roku na rok.

Widzę ,że mamy podobne zainteresowania tylko mnie interesuje jaka będzie afera z matematyką na maturze.Nic humanistycznego
AlaV napisał/a:
A to, że nie jest to wina Komisji, tylko tego, że nie nauczono gimnazjalistów czytać ze zrozumieniem

Nie wiem mnie czasem irytowały dwu znaczne pytania ,a nawet dwie poprawne odpowiedzi na pytanie tylko która jest poprawsza. :P

Swoją drogą ja nie zapomnę swojego testu gimnazjalnego.
Mówili mi ,że będę mieć więcej czasu ...więc się nie spieszyłem...a potem dowiedziałem się ,że dodatkowy czas mają ci bardziej *specjalni*.
POD KONIEC EGZAMINU
A oczywiście ci z poradni mogli dowieść parę rzeczy na mój temat ,ale zapomnieli dopisać ,że wolno pracuje. xD

To był gniew.Ludzie naciskają ,a potem wszystko w... xD
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-04-30, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-01, 22:03   

Te testy gimnazjalne to głównie czytanie ze zrozumieniem i podstawowa wiedza, którą każdy powinien wynieść już z podstawówki. Ale niekiedy stres człowieka na tyle bierze, że nie jest on w stanie nawet na proste pytanie odpowiedzieć. Dwa lata temu też pisałem test gimnazjalny, humanistyczny poszedł mi bardzo świetnie, było coś powyżej 40, natomiast mat-przyr. koszmarnie :) 2 godziny po teście przejrzałem jeszcze raz te zadania, szybko pojawiły się w necie. Sam nie mogłem uwierzyć jakie banalne błędy popełniłem, było to takie prostackie, że każdy debil by to rozwiązał. Ale mimo to dałem plamę na całej linii. Gdyby nie oceny i dobrze napisany humanistyczny nigdy bym się do LO nie dostał, załapałem się luzem na dolny próg.

Nie wiem jak reszta, ale ja czasami ze stresu przez 5 minut dostaję takiej głupawki. Tak samo mam na ważnych sprawdzianach czy odpowiedziach ustnych - mam wszystko na końcu języka, ale dopiero po chwili sobie wszystko przypominam.

Temat rozprawki na teście 2010: Napisz rozprawkę na temat: Czy wybór przyszłej szkoły jest dla gimnazjalistów trudną decyzją? Uwzględnij cechy gimnazjalistów oraz możliwości i konsekwencje wyboru.

Co za prostackie pytanie. Ja miałem napisać charakterystykę Rudego, Zośki albo Alka. My byliśmy przygotowani na rozprawkę, a tu nas charakterystyką zaskoczyli ;/
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-05-01, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-01, 22:43   

Ja się stresuję tylko na sprawdzianach, z których jestem jedynie częściowo przygotowany - wtedy wiem, że coś umiem, ale nie wiem, czy trafię na dobre zadania / temat ;D Jeśli jestem przygotowany lub kompletnie nieprzygotowany, to idę bez stresu lub nie idę wcale, jeśli mogę :P
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-05-01, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-05-01, 23:30   

Ja nie wiem, jak będzie na maturze ustnej. Francuski niby mi zawsze dobrze szedł, ale nasza wicedyrektorka, która uczy francuskiego i jest moim egzaminatorem jest dość hardcorowa :/
Poza tym chyba się potnę, jak mnie zagną pytaniem na polskim ustnym. Albo jak mi się do czegoś przyczepią. I nie chodzi tu o kwestię punktów, bo i tak się mi nie liczą, tylko, że tak powiem samego tematu. ^^"
A poza tym, NIC NIE UMIEM NA WTORKOWY POLSKI. Niby się uczyłam, lektury wszystkie czytałam, ale mam pustkę w głowie. Jak wywalą wypracowanie z np. Quo Vadis, to będzie tylko takie yyyyy...
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2010-05-01, 23:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-02, 00:20   

Nie martw się, nie trzeb znać lektur, żeby zdać :) A skoro je przeczytałaś wszystkie i pamiętasz, to już tym bardziej nie powinnaś mieć problemów. Ja się matmy obawiam, bo o niej zapomniałem, a to już w środę ;D Lipa, bo we wtorek i w czwartek mam 3 kolosy ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-02, 10:14   

Ja tam tych szkolnych lektur nigdy nie czytam, bo najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu :) inna sprawa, że są one dla mnie niezrozumiałe i nudne. A racji tej, że jestem w klasie z rozszerzonym polskim, czytam streszczenia i zawsze dobrze na tym wychodzę, pytania na sprawdzianie zazwyczaj są takie same - wypracowanie, jest podany fragment, zazwyczaj trzeba lać wodę w połowię, bo temat wyczerpuje się już na pierwszej stronie.
_________________
Last.Fm
 
 
Kamar 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-05-02, 11:26   

Trivane napisał/a:
zazwyczaj trzeba lać wodę w połowię, bo temat wyczerpuje się już na pierwszej stronie.


Dziwne, ja analizując fragment spokojnie dochodzę do 300 słów i muszę skracać, żeby się zmieścić w czasie. Co dopiero pisać o całości utworu.

Co do sprawy z tą pomyłką gimnazjalistów, to nie byłbym względem nich taki krytyczny. Wiadomo, stres, człowiek coś zrobi z rozpędu i tyle. Poza tym jakaś struktura powinna obowiązywać, nagle wrzucanie czegoś z tekstu pierwszego? Nawet gdybym przeczytał poprawnie to pytanie, to zacząłbym się zastanawiać: A może to błąd w druku? A może ktoś się machnął przy przygotowywaniu testów? Bo niby dlaczego nagle wracają do tekstu I skoro teraz wszystkie pytania są do II?
_________________
I may be bested in battle, but I shall never be defeated
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-05-02, 11:39   

Trzeba mniej się zastanawiać, a więcej robić. Skoro pisze czarne na białym w poleceniu, że trzeba zrobić tak a nie inaczej, to zadaniem ucznia jest wykonać to zadanie a nie zastanawiać się, czy jakiś koleś czasem się nie pomylił przy drukowaniu. Co kogo to obchodzi? W życiu nie zawsze wszystko dzieje się według schematu, czy z góry ustalonego planu. Myślę, że w tym przypadku gimnazjaliści nie mają czym się bronić, bo skoro nie potrafią na takim prostym teście pomyśleć, to krzyżyk im na drogę w dalszym życiu.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-05-02, 18:47   

Mi się przypomniała teoria spiskowa którą miałem w gimnazjum.

Teoria była trochę zakręcona jak to na mój umysł przystało.

Komisja specjalnie robi dwu znaczne pytania ,a potem gdy dochodzi do sprawdzenia wybierają tą odpowiedź poprawną której ja nie wybrałem.

Chociaż teraz jakby odwrócicć tą teorie o 180 stopni.
To by był nie zły bajer xD.
StuntmanMikeL napisał/a:
pomyśleć, to krzyżyk im na drogę w dalszym życiu.
Wiesz Majk nie lubie gdy masz racje.Wole wierzyć ,że trzeba czasem dać ludziom trochę empatii niż zimnej rzeczywistości...

Po za tym czym jest rzeczywistość dla humanistycznych umysłów.Dobra przestań Cez ,przestań...

Chociaż ,za bez stresowym wychowaniem nie jestem.
Cytat:
Ja tam tych szkolnych lektur nigdy nie czytam, bo najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu :) inna sprawa, że są one dla mnie niezrozumiałe i nudne

Zgadzam się.
Po za tym opis wiersza rox. xD
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-03, 23:04   

Ale będzie jutro pogrom :]
 
 
 
Kamar 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-05-04, 13:17   

Powiem tak, ogółem nie było źle, chociaż kilka pytań naprawdę mnie zaskoczyło. Dokładnie nie pamiętam, ale spróbuję jak najtrafniej przytoczyć jedno z nich.

Określ zdanie: "Podobnie powinniśmy zachowywać się w Internecie. " przy pomocy jednego słowa.

Oczywiście każdy miał swoją wersję, ja postawiłem na "porada".

Teksty do wypracowań to "Świętoszek" i "Zdążyć przed Panem Bogiem", a co ciekawe, wcale nie trzeba było odnosić się do znajomości całości utworów. Myślę, że poszło mi nieźle, ale lepiej nie zapeszać, bo jak nie trafiłem w klucz to może być krucho.
_________________
I may be bested in battle, but I shall never be defeated
Ostatnio zmieniony przez Kamar 2010-05-04, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-05-04, 13:45   

Pamiętam jak lata temu sam przeżywałem te wszystkie matury. Teraz natomiast śmieję się i mam ochotę każdemu zestresowanemu powiedzieć, że to tak naprawdę bzdura ;>. Każda sesja na studiach to niekiedy jeszcze większy chaos niż maturka, a czasu na przygotowanie o wiele mniej. Rok temu się broniłem - oczywiście stres był, ale i tutaj po fakcie mogę stwierdzić, że to też raptem formalność. Wynikami się nie przejmujcie aż tak, gdyż GDZIEŚ Was na pewno przyjmą, a zakładając, że nie potrzebujecie papierka jakiejś super renomowanej uczelni (nie wiem, medycyna czy coś takiego) to tak naprawdę wybór uczelni nie ma aż takiego znaczenia. Liczy się dyplom oraz właściwa wiedza, którą posiadacie. A i tak wylądujecie w urzędzie pracy ;p.

No ale niech będzie - powodzenia maturzystom. Pisemne to pikuś - ważne abyście na ustnych się nie zestresowali niepotrzebnie. Wiem z doświadczenia ;p.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-05-04, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-05-04, 14:24   

Suavek napisał/a:
Teraz natomiast śmieję się i mam ochotę każdemu zestresowanemu powiedzieć, że to tak naprawdę bzdura ;>.


Co racja to racja. Po jakimś czasie człowiek sobie uświadamia, że wcale tak trudno nie było. Podczas mojego kończenia szkoły średniej czekał mnie jeszcze egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy to była porażka. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej, która była...pisemna. Po prostu dostawało sie dany problem (co jest nie tak z układem, dane technicze itp.) i należało napisać jak go rozwiązać. Oczywiście w odpowiedniej stylistyce za co dostawało sie punkty. Mieliśmy nawet zajęcia jak pisać egzamin.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-04, 21:49   

Kamar napisał/a:

Teksty do wypracowań to "Świętoszek" i "Zdążyć przed Panem Bogiem", a co ciekawe, wcale nie trzeba było odnosić się do znajomości całości utworów. Myślę, że poszło mi nieźle, ale lepiej nie zapeszać, bo jak nie trafiłem w klucz to może być krucho.

Ja w swoim wypracowaniu nie odniosłem się do całości utworu, bo go nie znałem, a zdałem, więc się nie bój :D

Powodzenia jutro! :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-05-07, 17:48   

Uff, najgorszy (matematyczny) dzień za nami. Źle na rozszerzeniu nie było. Poza tym, że skopałam pół jednego zadania, a w drugim, mimo czytania x razy polecenia, jest możliwe, że źle zaznaczyłam kąt, w związku z tym obliczenia i wynik do bani. Ale mimo to, mam nadzieję na powyżej 80%, bo resztę chyba zrobiłam dobrze. Teraz dwa tygodnie wolnego (już niecałe, 19 następna maturka - francuski) i doszlifowywanie fizy i prezentacji z polaka.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-05-19, 17:38   

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

W tym momencie się załamałem...
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-19, 19:00   

Heh.... polska szkola byla kiedys uwazana za lepsza od zachodniej (glownie amerykanskiej) teraz widze ze sie bedzie zrownywac.... eh
Jedyny plus jaki widze to ze nie bedzie problemu jesli jakis nauczyciel sie na kogos "uwzie".
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-19, 19:33   

Suavek napisał/a:
http://www.tvn24.pl/-1,1656933,0,1,z-jedynkami-do-nastepnej-klasy,wiadomosc.html

W tym momencie się załamałem...

O ile w podstawówkach takie coś może mieć sens w klasach 1-3, to później jednak powinno się przyzwyczajać ludzi do ocen i oblewania. Oby to się zatrzymało. Gorzej jeśli dotknie to też środowisk akademickich. Pójdą tacy leserzy na studia i będą protestować, że ich po I semestrze wykopali aż zmienią zasady ;) Może od razu wszystkim z góry dajmy maturę na 100%. A co tam, nie rozmieniajmy się na drobne - magistrem każdego zróbmy, w końcu wyższe wykształcenie każdego obywatela to nasz cel ;D Tragedia, choć jeszcze dna nie sięgnęliśmy - w UK płacą za przychodzenie do szkoły :)
R4Zi3L napisał/a:
Heh.... polska szkola byla kiedys uwazana za lepsza od zachodniej (glownie amerykanskiej) teraz widze ze sie bedzie zrownywac.... eh
Jedyny plus jaki widze to ze nie bedzie problemu jesli jakis nauczyciel sie na kogos "uwzie".

Uwzie uwzie ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-05-19, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-19, 21:53   

Jeszcze nigdy nie miałem poprawki w sierpniu i chyba nigdy mieć nie będę - bo by mnie rodzice chyba wydziedziczyli. Kto idzie do liceum by się nie uczyć? wszak jeśli ktoś zdaje z pałą to znaczy, że totalnie nic nie umiał albo wagarował. Liceum przecie nie jest obowiązkową szkołą..
_________________
Last.Fm
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-19, 21:57   

Żadna szkoła ponadpodstawowa nie powinna być obowiązkowa, od razu poziom nauczania by się podniósł, bo nauczyciele mogliby się skupić na tych, którzy chcą się uczyć, zamiast "grać" w filmikach z koszem na głowie.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-13, 13:52   

Uff... Nareszcie po egzaminach, semestr zaliczony, można wyciągnąć i giry i się zrelaksować. :hump:
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-13, 14:41   

Jeszcze dwa tygodnie sesji :| .
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-06-13, 21:12   

A ja po 9ciu godzinach nauki wczoraj, dziś na 99,9% zaliczyłam fail :\... ehh.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2010-06-13, 21:18   

Ja mam wolne od połowy maja :lol: , tylko dlatego, że nie studiuje w Polsce. A od 26 sierpnia znowu zasuwam do (C/Sh)it(t)y College. Udało mi się jeszcze zaliczyć wszystko, większość z rezultatem takim jak chciałem.
_________________
:



 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-13, 21:28   

Heh, brat obronił w ostatnią środę i ma magistra z angielskiego - nie chwalę się, jestem wręcz oburzony! ze mnie zawsze był optymista i mówiłem mu, że nie zaliczy, a jak zaliczy, to i tak zostanie prawoskrzydłowym śmieciarki lub co najwyżej operatorem wózka widłowego.

Sęk w tym, że mam dwa dni na poprawienie ocen z historii i wosu. Nie zaliczyłem dwóch kartkówek z tych przedmiotów i pomimo dosyć 'pozytywnych' ocen, facet dał mi łamańca :) w tym roku odchodzi moja ulubiona chemia i fizyka, świat diametralnie zmienia się na lepsze :P
_________________
Last.Fm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group