Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła
Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-08, 07:22   

A jak byś widział stronę które by przygotowywała do prac inżynierski/magisterski.
Chodzi tu o jak najmniejsze zawężenie informacji i jak byś to widział.
Po za tym nie pytam o wiele są ludziska na forum którzy już wiedzą jak się przygotowywać do obronę i mieli obronę wiec pisać.Czas mi ucieka.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-08, 12:09   

Jeśli piszesz pracę inżynierską, to powinieneś się wykazać przede wszystkim umiejętnościami technicznymi. W związku z tym, moim zdaniem, powinieneś skupić się na stworzeniu nowatorskiego silnika technicznego, który byłby dobrą podstawą takiej strony, nie zaś na materiałach, których przygotowanie to już raczej temat na pracę magisterską z dziennikarstwa czy polonistyki, a nie pracę inżynierską ;)

Celowałbym w jakieś rozwiązanie z kategorii, za przeproszeniem, Web 2.0, czyli duża interakcja z userami, ich współudział w zamieszczaniu materiałów, różnego rodzaju atrakcje, rozwiązania społecznościowe itp. Po stworzeniu silnika mógłbyś zachęcić sam znajomych i ich znajomych do uzupełniania samych treści - jeśli system będzie dobry, powinno to pójść relatywnie sprawnie. I duży problem miałbyś z głowy.
Co więcej, przy odpowiednim kierowaniu stroną dalej, mógłbyś nawet pomyśleć o jej rozwijaniu i zarabianiu na niej :]
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-08, 13:51   

Dobra koncepcja z tym, że wtedy musiałby odrobinę zmodyfkować temat, ale to chyba nie problem :)

Jeżeli chcesz postawić na nowoczesnee i innowacyjne rozwiązania, to bardzo byś pomógł studentom (i zwrócił ich uwagę) od artykułów implementując możliwość trójwymiarowej interpretacji i wizualizacji danych - przy przedmiotach technicznych jest to niesamowicie przydatne. Mógłbyś w tym celu zastosować np. świeżutkie WebGL i wrzucić np. interaktywny trójwymiarowy podgląd wyników.

Wszystko zależy od wymagań co do pracy na Twojej uczelni czy nawet wydziale. Jeżeli ma to być coś nowatorskiego, warto zainteresować się koncepcją samego serwisu, jak napisał Tomasz. Z tym, że dochodzi Ci też wtedy m. in. szerszy zakres kwestii zabezpieczeń tego serwisu, jeśli ma być praktyczny. Jeśli teoretyczny, to oczywiście nie :) Znowu zależy to od założen dla prac na Twoim wydziale - czy mają skupiać się na konkretnym rozwiązaniu, czy być kompleksowe.

Jeżeli nie jest to wymagane i jak najbardziej faworyzowana byłaby Twoja koncepcja nauki - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zrealizować. Nie zgodzę się, że taka strona byłaby bardziej odpowiednia dla kierunku dziennikarskiego - to wiedza i sposoby czysto techniczne.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-11-08, 14:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-08, 14:11   

Nazar napisał/a:
WebGL.

Raczej nie.Musiał bym się tym trochę interesować .A z tego co przeczytałem w 2 minuty to idzie to pod JavaScrip czyli nie powinno być problemu z integracją ASP.NET.
Po za tym wszystko jasne dlaczego o tym nie słyszałem z drugiej strony jeszcze dwa dni temu nie wiedziałem co to JQuery.

Jedna musiał bym mieć książki, tutorial .Naprawdę coś mocnego by mnie to wspomogło a tak to znak zapytania.
.
Tomasz napisał/a:
dobrą podstawą takiej strony, nie zaś na materiałach

Raczej jak dostałem pomysł do troche entuzjazm popsuł mi pogląd.Więc tak racja.

Jakby drążyć temat to strona by edukowała z ASP.NET (bynajmniej nie z Web Design bo to szerokie pojęcie) bynajmniej i tak temat się zmieni jutro.

edit:Może nawet porzucę ten temat.

Po prostu chciałbym zrobić jakąś przydatną stronę a nie hipotetyczny sklep itp.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2009-11-08, 14:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-08, 16:51   

Moim zdaniem zrobienie jakiejś fajnej, funkcjonalnej strony jest dobrym pomysłem. Dzięki temu Twoja praca ma wymiar praktyczny, a co ważniejsze - taki, z którego mogą skorzystać też inni, co jest lepsze od prac z gatunku "zapełniacz szuflady".

Pisząc mojego posta myślałem o koncepcji, o której wspomniałeś, to jest stronie pomagającej magistrantom/"inżynierantom"; stąd moja uwaga o dziennikarsko - polonistycznym charakterze wypełniania takiej strony materiałami.
Jeśli tematem strony będzie informatyka, to jej materiały będą miały oczywiście dużo bardziej inżynierski charakter. No i upiekłbyś 2 pieczenie na jednym ogniu, bo byś pokazał umiejętności zarówno tworząc stronę (umiejętności praktyczne), jak i tworząc materiały, w których dzielisz się swą inżynierską wiedzą teoretyczną :)
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-08, 17:17   

Tak zwłaszcza ,że mogę to jeszcze bardziej zawęrzeć n.p strona do nauki Java Script.
Biorąc pod uwagę ,że chyba jest to mniejsza dziedzina wiedzi niż ASP.NET.
Bo asp.net to:
-Ado.net
-Ajax
-Kontrolki,profile,Web part.....asp net MVC
Nawet strony M$ nie mają tego wszystkiego.
Tomasz napisał/a:
Pisząc mojego posta myślałem o koncepcji, o której wspomniałeś, to jest stronie pomagającej magistrantom/"inżynierantom"
Spoko z tym to nawet nie był mój pomysł tylko pani z którą mam seminarium tylko za cholerę nie wiem o co jej chodziło więc pomysł jej umarł w pierwszych sekundach.Tylko pomyślałem ,że jak mi takie coś zasugerowała to może i proste. :lol:
W sumie powiem ,że nie robiłem nic ambitnego do tej pory.
Poziom uczelni taki sobie.
Asp.net znam tylko dlatego ,że sam CHCIAŁEM coś w tym robić.
W sumie nic nie umiesz konkretnego bo uczysz się wszytskiego po trochę a tu...
Ale z drugiej strony nawet gdyby wziął jakąś łatwą bzdurę to równało by się z moim bezrobociem.Dolazłem nawet do wniosku ,że lepiej zaryzykować być może spierniczyć to ,ale wiedza będzie procentować.

Byłem na praktykach w urzędzie Wojewódzki to widziałem co może robić taki informatyk po tych studiach.Chociaż dziwne ,że i takich potrzebują.
Naprawa drukarki ,instalacja systemu itp.
Co prawda PHP i Apache ,a APS.NET i IIS to nie to samo.Jak każdy kto czyta statystki wie.
Jednak pamiętam jak 3 miesiące modliłem się nad ASP i PHP.Wybór padł na ASP bo c sharpa się znało :lol:
W sumie to jak znasz jedną technologie to drugiej się nauczysz 4 razy szybciej.
Więc najgorzej to uczy się wszytskiego po trochę.
Bo tak Flash-a trochę znam(czytaj nie użyteczna wiedza) ,ale i tak będę musiał siedzieć w Silverlight-cie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-11-09, 17:57   

Świetnie, pierwszy rok w liceum ^^' Budyneczek spoko, klasa też, ale nauczyciele i stopnie...Hmm. Jestem zagrożony z matmy, fizyki, geografii i religii :P Za to z histy i polaka jestem the best. Jak myślicie, na co powinienem pójść po profilu społeczno prawnym? Zakładając, że popoprawiam :P Myślałem trochę o psychologi. Ktoś ma doświadczenie?
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-11-10, 02:35   

tumi1 napisał/a:
Myślałem trochę o psychologii. Ktoś ma doświadczenie?


Idź na psychologię, będziesz chyba drugim na froum, który to studiuje :) . Mam małe doświadczenie w tym, ale nie praktyczne na polskie warunki. Jeśli lubisz biologię, a szczególnie anatomię układu nerwowego oraz bawić się we wnikliwe analizy, to będzie to coś dla ciebie.
_________________
:



 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-10, 23:12   

tumi1 napisał/a:
Świetnie, pierwszy rok w liceum ^^' Budyneczek spoko, klasa też, ale nauczyciele i stopnie...Hmm. Jestem zagrożony z matmy, fizyki, geografii i religii :P Za to z histy i polaka jestem the best. Jak myślicie, na co powinienem pójść po profilu społeczno prawnym? Zakładając, że popoprawiam :P Myślałem trochę o psychologi. Ktoś ma doświadczenie?


Idź w ścisłe.
Naprawdę nie ma takiego zapotrzebowania w Polsce na psychologów, socjologów i innych "lekkich" humanistycznych typów.
Gdybym był teraz w LO, zdecydowanie szedłbym w stronę matmy i fizyki, po tym znacznie łatwiej dostac się na studia techniczne bądź inżynieryjne, a po takich pracę będziesz miał.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-10, 23:13   

_Music dobrze prawi. Nie idź na łatwiznę.

_Music napisał/a:
Gdybym był teraz w LO, zdecydowanie szedłbym w stronę matmy i fizyki


Gdybym mógł cofnąć się do podstawówki to od początku przykładałbym się do matematyki xD
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-10, 23:48   

Powinienem uczęszczać do 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego, jednak uczęszczam do 2, co będe ukrywał :D Olałem sprawe w zeszłym roku i przysiedziałem, ale już jest okej... w miarę ;]
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-11, 19:45   

Jest zagrożony z matmy i fizy (i to w humanie), a Wy mu każecie iść na ścisłe studia? Nonsens, zmiotą go po pierwszym semestrze analizą i algebrą :D Bez wyćwiczonych predyspozycji do myślenia ścisłego nie ma szans ogarnąć trudniejszych tematów z samej teorii, a co dopiero wykorzystywać ich szybko w późniejszych zadaniach praktycznych. Ściąganie i kucie na pamięć tu nie pomogą, jak dostanie na mechanie lub wydymałce do policzenia konkretny przykład, to polegnie.

Niby to dopiero pierwsza klasa, ale skoro już jest zagrożony z ultra podstawowej matmy i fizy, to ciężko mu będzie zdać rozszerzoną maturę z tych przedmiotów na odpowiednim poziomie (coraz wyższym z roku na rok) i później utrzmać się na niesamowicie wymagających studiach - tylko medycyna jest trudniejsza i bardziej czasochłonna.

Co do pracy - podstawą jest doświadczenie i znajomości, dyplom jest na dalszym planie. Przykładowo dwóch moich kumpli z klasy poszło na ten sam wydział - inżynierię lądową.

Jeden w najbliższym czasie będzie bronił magisterki, na studiach nie miał problemów, na rozszerzonej maturze 98% - wylali go z nienajlepszej roboty, nie może znaleźć nowej.

Drugi też się dobrze uczył, ale dużo imprezował, zaliczenia odwalał, po dziekance przeniósł się na zaoczne. Za jakiś czas będzie bronił się z inżynierki (czyli de facto ma tylko maturę). Jest dyrektorem i ma kilka lat doświadczenia na dobrych stanowiskach w najlepszych firmach. Służbowy samochód i komórka, fajna pensja.

Takich przykładów z życia wziętych mogę dać Wam więcej, bo tak to w Polsce wygląda. Bez znajomości da się coś osiągnąć, ale zajmuje to znacznie więcej czasu i wysiłku.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-11-11, 19:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-11-11, 20:48   

Dobra, znajomości to ja trochę mam xp
Jezu, a na psychologię trzeba umieć biologię? Cholerka, to moje uzdolnienia historyczno - polonistyczne na niewiele się zdadzą -.- Dobra, sprzedam parę bestsellerów i będę jechał na nazwisku :P
Dobra, to jakieś propozycje co do studiów? (A religią się nie przejmujcie, nie zdaję na maturze :P )
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-11, 20:56   

Co nie zmienia faktu, że to obciach mieć zagożenie z religii lub etyki ;) Nie pytaj ludzi o zdanie, bo Ci doradzą to, co sami za dobre uważają - patrz wyżej ;) Rób to, co lubisz robić, rób to lepiej od innych i naucz się to dobrze sprzedawać, a nie będziesz narzekał na brak pracy.

Lepiej pytaj "Gdzie dobrze jest studiować to i tamto, ew. siamto?" - kwestia wyboru uczelni jest bardziej obiektywna od wyboru kierunku :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-11-11, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-11, 21:23   

Chyba że jest to marketing i zarządzanie.

Cytat:
Jezu, a na psychologię trzeba umieć biologię? Cholerka, to moje uzdolnienia historyczno - polonistyczne na niewiele się zdadzą -.- Dobra, sprzedam parę bestsellerów i będę jechał na nazwisku
Dobra, to jakieś propozycje co do studiów?


Studia to coś, co Ci sprawia przyjemnośc, więc studiuj co Cię kręci.

Mierz jednak siły na zamiary (psychologia- masa lat studiowania, robienia specjalizacji, na końcu pracy b. mało, a zdecydowana większośc ludzi nie ma po prostu do tego predyspozycji, a jeszcze tego nie wie).
Masz jednak jeszcze czas by poprawic błędy w nauce (trzy lata), nadrobic niektóre przedmioty i masz czystą kartę.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-11, 21:59   

Po marketingu i zarządzaniu też można kapitalną pracę dostać, ale trzeba być proporcjonalnie dobrym w tej dziedzinie - w dzisiejszych czasach sumy łożone na ten cel sięgają astronomicznych kwot. Problem w tym, że mnóstwo osób kończy te kierunki z błędnym przeświadczeniem, że tacy właśnie są i zasilają szeregi bezrobotnych. Oczywiście bardzo mocno przyczyniają się do tego "uczelnie" prywatne, na których te kierunki są chyba na każdej z nich ;)

Masz jeszcze dużo czasu, korzystaj z fajnego okresu w życiu i przy okazji sobie połaź na dni otwarte, popytaj absolwentów i zorientuj się, czy faktycznie Ci to odpowiada.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-11, 23:42   

Nazar napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że to obciach mieć zagożenie z religii lub etyki ;)

W dzisiejszych czasach obciachem jest nie mieć żadnego zagrożenia ;) Sad but True
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-11-11, 23:45   

Kamillo napisał/a:
W dzisiejszych czasach obciachem jest nie mieć żadnego zagrożenia ;) Sad but True
Ale dlaczego? Ja np. podziwiam osoby którym chce się uczyć, bo np. mi się nie chce xD Choć zagrożeń nie mam :) .
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-11-11, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kamar 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-11-11, 23:45   

Kamillo napisał/a:
W dzisiejszych czasach obciachem jest nie mieć żadnego zagrożenia ;) Sad but True


Pierwsze słyszę. Chodzę do technikum i wiadomo, że większość to osoby, które mają szkołę nie po drodze, ale gdy akurat jednemu czy drugiemu uda się nie mieć zagrożenia to mówią z dumą: "stary, ale jaja, nie jestem w tym roku zagrożony z żadnego przedmiotu!"
_________________
I may be bested in battle, but I shall never be defeated
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-11, 23:54   

Kamillo napisał/a:
W dzisiejszych czasach obciachem jest nie mieć żadnego zagrożenia ;) Sad but True

Chcesz tym usprawiedliwić swoją repetę? :>
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-12, 00:15   

Geez, Panowie, wiadomo, iż nie chodzi o dosłowność. Prześwietlmy kogoś, kto kończy klasę z czerwonym paskiem - kumple na popijawce z okazji zakończenia roku będą mu gratulować czy nazywać go kujonem, śmiejąc się przy tym? Dziś ktoś, kto jest zagrożony, tudzież nie zdaje mówi "mam wyje*ane, jest kozak". Czyż nie? Może też zależy od towarzystwa, ja obracam się odkąd pamiętam w tzw. "elitach" a tam wiadomo jak jest. I wiem Nazar co chcesz napisać - takie towarzystwo jest ZŁE ! :)

I nie usprawiedliwiam się. Nie zdałem ponieważ olałem szkołę z góry do dołu, żałuję, jest mi wstyd... ale przed ludźmi, których znam a nie przed kimś, kto nie wiem jak wygląda i mam z nim kontakt poprzez forum o ulubionej grze ;)
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-12, 01:13   

Z mojego brata jakoś nikt się nie śmiał i nie śmieje, a wręcz przeciwnie :) Twój kolejny stereotyp okazał się kolejnym pudłem :>
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-12, 08:30   

Nazar napisał/a:
Z mojego brata jakoś nikt się nie śmiał i nie śmieje, a wręcz przeciwnie :) Twój kolejny stereotyp okazał się kolejnym pudłem :>


Bo zapewne obraca się w towarzystwie Twojego pokroju. Stary, zazdroszczę Ci studiów, że zaszłeś tak wysoko bez żadnych problemów, ale olać to, jeżeli miałbym mieć takie podejście do życia jak Ty. Mam nadzieję, że nie jesteś nudziarzem i życie nie ucieka Ci przez palce, że to tylko moje wrażenie.

I nie chodziło mi oczywiście o wyśmiewanie, ale żartowanie. To oczywiste, że każdy chciałby być prymusem.
Ostatnio zmieniony przez Kamillo 2009-11-12, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-12, 12:49   

Cytat:
Prześwietlmy kogoś, kto kończy klasę z czerwonym paskiem - kumple na popijawce z okazji zakończenia roku będą mu gratulować czy nazywać go kujonem, śmiejąc się przy tym?


Jeśli kumple by się śmiali z Kowalskiego że ten zdał z czerwonym paskiem, to pan Kowalski powinien sobie znaleźć kumpli na poziomie, a tym pomachac i krzyżyk na drogę.

Cytat:
Może też zależy od towarzystwa, ja obracam się odkąd pamiętam w tzw. "elitach" a tam wiadomo jak jest. I wiem Nazar co chcesz napisać - takie towarzystwo jest ZŁE !


Aż strach zapytac co to za elity.
Z tego co się orientuję to w polskich szkołach do tych "elit" należą osoby bogatsze i rozkapryszone, które śmieją się z szarego ucznia, gdyż ten nie ma najnowszego ajpoda tacz fri dżi.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-12, 13:49   

Kamillo napisał/a:
Nazar napisał/a:
Z mojego brata jakoś nikt się nie śmiał i nie śmieje, a wręcz przeciwnie :) Twój kolejny stereotyp okazał się kolejnym pudłem :>


Bo zapewne obraca się w towarzystwie Twojego pokroju. Stary, zazdroszczę Ci studiów, że zaszłeś tak wysoko bez żadnych problemów, ale olać to, jeżeli miałbym mieć takie podejście do życia jak Ty. Mam nadzieję, że nie jesteś nudziarzem i życie nie ucieka Ci przez palce, że to tylko moje wrażenie.

I nie chodziło mi oczywiście o wyśmiewanie, ale żartowanie. To oczywiste, że każdy chciałby być prymusem.

Nie znasz mnie i mojego brata, a próbujesz oceniać ;D Mój brat potrafił mieć jednocześnie średnią 6,0 i szaleć na każdej imprezie, kwestia dobrej organizacji czasu.

BTW: Aha, ja nigdzie nie zaszłem ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group