Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-13, 20:44   

Jutro idę po raz drugi oddac te nieszczęsne 20 stron pracy. Trzymajcie za mnie kciuki, bo jak promotorka znowu mi zaserwuje taką plejadę wrażeń to nie ręczę za siebie. Pragnę dodac, że mam słabe nerwy, które od ostatniego razu i tak wiszą na włosku.

PS, Yeah. Mam nowy plan. Zabrali mi wolny poniedziałek, i teraz tak: w poniedziałek dymam do katowic na godzinę bądź dwie (zależy czy tydzień parzysty), we wtorek na jedną, w środę na dwie i w czwartek na dwie. Powiedzcie mi, jaki baran układał ten plan? Przecież ja te nieszczęsne 6/7 zajęc tygodniowo mogę odbębnic w jeden, dwa dni zamiast czterech :? .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-14, 16:55   

USBM
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-25, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-15, 15:19   

Jest nieźle.
Uczniowie fajni (choć za dużo różnych klas, by wszystkich pamiętać), chętni do nauki, no i mogę się stołować w stołowce szkolnej :]
Na razie to dyżury są złe, bo nudne- a w tym czasie mógłbym chociażby uzupełnić dziennik.
Weekend- nareszcie wstanę później niż 7 rano :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-15, 16:05   

_Music: jaka szkoła? Podstawowa? Skoro mówisz, że dzieciaki w porządku ;p

Osobiście mam praktyki w gimnazjum - z początku byłem mile zaskoczony niektórymi klasami ale jak potem dostałem sportowe to stwierdziłem, że to jest jednak horror...

A co do samej szkoły - egzamin jakoś zdałem więc sesja z głowy. Cieszę się i raduję na widok nowego planu - odeszło mi z 5 przedmiotów a doszedł (na razie) zaledwie jeden przez co ten semestr to takie małe wakacje ;>. W poniedziałki kończę o 11 a w co drugi o 13, we wtorek praktyki więc też koło 12 w domu - żyć nie umierać :D . Sesja letnia też tym samym powinna być bardziej przystępna.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-02-15, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 16:14   

A u mnie cyrk. Mam czwórkę z seminarium w 1 terminie i promotorka znowu twierdzi, że niegłupio myślę.
Rozdwojenie jaźni :O ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-15, 16:15   

Liceum.

W sumie to chyba mam aż 25h tygodniowo zajęć, bo nie wiem jak nauczanie indywidualne liczyć, choć płacą jak za nadgodziny.
Juz postanowiłem że w tym roku kupuję tv lcd i którąś z konsol- a także oszczędzam na samochód i powoli na motor :]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 16:16   

Music, przecież z licencjatem nie można uczyc w liceum :shock: ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-15, 16:18   

Miho: można.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 16:21   

To cholernie dziwne, bo od dawien dawna, nawet przed miesiącem na prawie oświatowym twierdzone u mnie w szkole było, że z licencjatem można uczyc w podstawówce i gimnazjum, a w LO dopiero od magistra. Szybka zmiana ;| ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-15, 16:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-15, 16:25   

U mnie w LO było dwóch nauczycieli od angielskiego z samym licencjatem, teraz masz musica więc wychodzi na to, że można ;>. U nas mówili, że na praktykach w ciągu roku można iść tylko do podstawówki i gim, ale praktyki wrześniowe już gdzie chcemy - nawet LO.

Prawo oświatowe - jedyny przedmiot jaki mi doszedł w tym semestrze :P .
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 16:28   

Nam nie wolno było miec praktyk w LO :? ... Po prostu zaświadczenia z liceum nie były przyjmowane.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-15, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-15, 16:32   

No to nie wiem - u nas tak na początku doktor od metodyki deklarował, że do LO będziemy mogli iść jedynie na praktykach wrześniowych. Mam nadzieję, że to prawda i nic się z tym nie zmieni.

Co do licencjatu to ja u siebie w LO pamiętam, że sporo było osób bez statusu magistra, od angola wspomniane dwie osoby z czego jedna wiem kończyła właśnie tę samą uczelnię co ja teraz. No chyba, że to też w jakiś sposób zależy od uczelni lub liceum.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 16:36   

Nie no, powiem szczerze - zgłupiałam :madman: . Od 3 lat żyję w przeświadczeniu, że po obronieniu pracy licencjackiej będę mogła uczyc jedynie w gimnazjum i szkole podstawowej. Tym bardziej nie mogę uwierzyc, że niecały miesiac temu miałam zaliczenie w postaci testu z prawa i nie dosc, że akurat ten przedmiot miałam wykuty na pamięc, to jeszcze właśnie to pytanie miałam na teście. Ogólnie, odkąd pamiętam uczyli nas o tym, że dopiero nauczyciel ze stopniem magisterskim (ewentualnie lic. z jakimiś dodatkowymi ukoczonymi kolegiami czy kursami) może uczyc w LO.

-sorry, że się tak potwarzam, ale czuję się, jakbyście mnie właśnie uświadamiali, że święty Mikołaj nie istnieje :cry: ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-15, 16:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-15, 16:57   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 17:09   

Każdy nauczyciel zawsze zaczyna od stażu. Kontraktowym staje się później.
Tak przebiega awans zawodowy nauczyciela:
n. stażysta => n. kontraktowy => n. mianowany => n. dyplomowany

Z każdym stopniem nauczyciel dostaje coraz więcej przywilejów.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-15, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-15, 17:15   

Cytat:
Music, przecież z licencjatem nie można uczyc w liceum


Pewnie że można :]
Zresztą od lat tu w prawie nic się nie zmieniło.
Jeśli ukończysz kolegium (bądź uniwerek), a nie zdasz końcowego egzaminu, to wtedy też możesz uczyć, ale tylko w podtawówce.

Jeśli masz licencjat, to możesz uczyć wszędzie, poza uczelniami wyższymi. Posiadanie mgr nie daje żadnych dodatkowych przywilejów, poza odrobinę wyższą pensją (od wyższej kwoty stawka naliczana).

Cytat:
Nam nie wolno było miec praktyk w LO


Hmm...
Ja obserwacje na drugim roku (czyli jeszcze nie praktyki) robiłem w LO w Stalowej Woli, praktyki rok temu (czyli trzeci rok studiów) w gimnazjum bo chciałem poznać to osławione "gimnazjalne piekło" (co okazało sie przyjemnym i dość spokojnym- albo na takie aniołki trafiałem same).



Miho, Suavek- macie taki przedmiot jak "prawo oswiatowe"? Pierwsze słyszę :roll:


Co ciekawe- nawet nie wiem jaki mam aktualnie status :]
Bo by był "stażysta", to musiałbym od września normalnie zacząć pracę, a w moim wypadku zacząłem od drugigo semestru. Tak więc nie wiem co dyrekcja ma tam przy mnie wpisanym- wolny strzelec? :roll:
Ostatnio zmieniony przez _Music 2008-02-15, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 17:24   

Tak, przerabiałam na nim kartę nauczyciela, awans zawodowy, przepisy bhp w szkole, obowiązki nauczyciela, czyny uchybiające godności nauczyciela, obowiązki dyrektora, gminy, powiadu względem placówek ... I właśnie na tym cholerny miesiąc temu kobieta, która jest kuratorem wbijała nam do głów, że nie można. Zresztą, tak jak mówiłam, powtarzano nam to od początku.

W poniedziałek idę szukac tej baby bo zwariuję, jak mi ktoś tego nie wytłumaczy.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-15, 17:47, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-15, 17:38   

Cytat:
Tak, przerabiałam na nim kartę nauczyciela, awans zawodowy, przepisy bhp w szkole, obowiązki nauczyciela, czyny uchybiające godności nauczyciela, obowiązki dyrektora, gminy, powiadu względem placówek ...


Brzmi niezbyt porywająco- nudziłbym się na wykładach z tego :]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-15, 17:47   

§ 2 ust. 1.
Cytat:

nauczyciel w:
- zakładach kształcenia nauczycieli,
- placówkach doskonalenia nauczycieli,
- poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym specjalistycznych,
- bibliotekach pedagogicznych,
- wojewódzkich ośrodkach politechnicznych,
- szkołach pomaturalnych,
- szkołach policealnych,
- szkołach średnich ogólnokształcących,
- szkołach średnich zawodowych,
- liceach ogólnokształcących,
- liceach profilowanych,
- technikach i szkołach policealnych,




dyplom ukończenia studiów magisterskich:
- na kierunku zgodnym lub zbliżonym z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i przygotowanie pedagogiczne
lub
- w specjalności zgodnej lub zbliżonej z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i przygotowanie pedagogiczne
albo
- na kierunku innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, posiadanie przygotowania pedagogicznego i ukończenie studiów podyplomowych z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć



A, i poczytałam fora nauczycielskie i tam nauczyciele wypowiadają się, że w niektórych liceach wciąż zatrudniani są nauczyciele z licencjatem, aczkolwiek tak byc nie powinno ;|. Natomiast teraz większośc nauczycieli ze stopniem licencjackim uczących w liceach mają postawione żądanie ukonczenia studiów magisterskich.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-15, 22:59   

Nie wiem jak to wygląda na filologii angielskiej, ale u nas na polonistyce, dziewczyny, które wybrały specjalizację nauczycielską, muszą skończyć studia pięcioletnie, żeby dostać dyplom. Na naszej uczelni takie zarządzenie weszło chyba 2 lata temu.
Ale np. moja dziewczyna jeszcze się załapała i uczy w podstawówce po licencjacie. Z tym, że z tego co wiem musi zrobić magistra, żeby przyjęli ją do liceum.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-16, 10:49   

Cytat:
Ale np. moja dziewczyna jeszcze się załapała i uczy w podstawówce po licencjacie. Z tym, że z tego co wiem musi zrobić magistra, żeby przyjęli ją do liceum.


Dokładnie tak. Żeby zostać nauczycielem w liceum wymagają od nas "Emgje-Era" przy godności i z tego co widzę to przepisy zaostrzają się coraz mocniej w tym wątku. Tak jest bynajmniej w moim rodzimym Elblągu.

PS: Widzę, że nie brakuje na tym forum przyszłych nauczycieli xD
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 17:35   

Czy będą ferie jesienne i krótsze wakacje?
http://miasta.gazeta.pl/w...71,4940085.html
Co Wy na ten pomysł? Dla mnie to czysta głupota, mówili o tym w informacjach w TV, a minister edukacji powiedziała, ze to "interesujacy" pomysł O.o. Rok szkolny zaczynałby się 15 sierpnia.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-02-21, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2008-02-21, 18:02   

Ale lipa. Zupełny bezsens z tą przerwą jesienną IMO :roll:
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-21, 18:18   

Pomysł nie jest taki głupi. Czy wam np. nie zdażało się tak, że pod koniec wakacji rzucaliście się z kąta w kąt nie wiedząc, co ze sobą zrobić?

Problem w tym, że przełom październik-listopad to nie jest żadna atrakcyjna pora. Zazwyczaj jest szaro, buro, leje. No i trudno byłoby zwalczyć przyzwyczajenie, że początek szkoły = 1 września.
 
 
 
mukunio 
Mumbler


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 131
Wysłany: 2008-02-21, 19:36   

W sumie sam nie wiem czy to dobry pomysł. Z jednej strony zawsze 2 tygodnie odpoczynku dobrze robią tylko że na przełomie października/listopada to jeszcze nie ma za bardzo od czego odpoczywać, bo trudno sie specjalnie zmęczyć miesiącem szkoły :roll:
Uważam natomiast że dobrym pomysłem byłoby odjęcie owych 20 dni wakacji i zrobienie wolnych wszystkich piątków od 1 stycznia. Dni nauki wychodzi tyle samo a niebyłoby nic przyjemniejszego niż 3dniowy majowy weekend.... Ale znając życie pewnie miałoby to 10000 negatywnych skutków, których nie widze na naszą edukacje, organizacje pracy szkoły itd. więc nikt czegoś takiego nie wprowadzi :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group