Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafika
Autor Wiadomość
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-01-18, 21:14   

no masz, mówi się że PS2 nie dałby rady Homecomingowi, patrzę, a tu taka grafika... powiedzcie, czy normalnie prezentuje się ona lepiej?
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-01-18, 21:58   

Grafika nie jest śliczna, chociaż są momentami, gdy można zawiesić na czymś oko (Hell's descent oraz ogólnie większość lokacji w alteratywnym świecie).
Gdyby grafikę doszlifować (glównie popracować nad teksturami), byłaby naprawdę ładna.
 
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-01-18, 22:10   

no a chodzi mi głównie o to, czy PS2 aby na pewno nie dałaby jej rady?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-18, 22:31   

Pewnie by dała, po jakichś cięciach, przemiany świata, Hell Descent - musiałoby to wyglądać wtedy jak w SH3 czyli tragedii by nie było... W sumie gdy z Hell Descent zabierzemy to fajne oświetlenie to mamy kolejną denną lokację ;]. Zrobiłoby się loadingi co drzwi i voila.
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2009-06-11, 18:12   

A mnie tam grafika z SH:H się podobała. Owszem, na kolana nie rzuca, tym nie mniej robi przyjemne wrażenie.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-19, 19:33   

Mnie też grafa SH H się podobała. Jak na 2008 najwyższych lotów grafika to nie była jednak całkiem dobra.

Co do tego czy PS2 by dało radę SH H...to jestem zdania, że zdecydowanie nie dało by rady. Gra wyglądała by całkiem inaczej, musiała by mieć DUŻO urżnięte i to DUUUŻĄ siekierą.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-19, 14:03   Ekhem...

Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3.

Jeśli chodzi o jakość - tekstury, efekty, antyaliasing, optymalizacje rozdzielczości itp. gra wypada miernie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ogólnie prezentuje się gorzej, niż wydany 5 lat wcześniej Max Payne 2, lub wydany w tym samym roku klimatyczny Cryostasis, czy wydany niecały rok później NFS Shift. Zapomniałbym o wydanej rok wcześniej Penumbrze, której grafika przebija tą z SH5 pod każdym względem.
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-10-19, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-19, 19:15   

Grałem wszystkie części Penumbry.

I grałem SH:H na PC, GForce 8600 GT, Direct X 9, sterowniki z sierpnia 2010 o ile pamiętam.

I zupełnie nie wiem skąd takie wnioski... SH:H na wysokich/najwyższych wygląda bardzo ładnie. A modele mają ze 3-4 razy więcej poly niż w penumbrze.

Jedyne co graficznie kuleje jak dla mnie w SH:H to - efekty odstających flaków, które dziwnie błyszczały leżąc na ziemi, i... oczy bohaterów... (białka, tęczówki itd).
_________________

 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-19, 20:44   ekhem....

Ja grałem we wszystkie podane przeze mnie tytuły, jak i również w SH5 na najwyższych detalach (konkretnie to radeon hd5850 MSI, AMD Phenom II X4 955, Direct 9 , WinXP SP3)

I z pewnością mogę powiedzieć, że jakość Antyaliasingu i optymalizacja stoją w Penumbrze na wyższym poziomie. A niedoróbek takich, jak glitchy tekstór w szpitalu przy nodze zwłok które spadają z sufitu, to ze świecą szukać XD. Na niekorzyść Penumbry przemawia tylko to, że pierwsza część nie dawała sobie rady ze sterownikami radeona i dlatego po miesiącu wyszedł patch. Pierwszy i ostatni.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-19, 21:34   

Obejrzyj sobie modele wilków z penumbry jeden, wyglądają jak z końca lat 90tych.

Silnik Penumbry miał spore możliwości efektów światła co widać, ale małe lokacje (częste wczytywanie) i low poly wszędzie gdzie się tylko da... co na modelu wilków widać tragicznie...

Wątpię żeby na silniku penumbry w ogóle dało się zrobić taką mgłę... czy odwzorować tak ulice jak w SH5.

Penumbra to dla mnie dziwny punkt odniesienia naprawdę ...

Antyaliasing w SH5 zgoda.. mógł by być lepszy, można było wymagać.
_________________

 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-19, 21:54   Ekhem...

Co do zaawansowania modeli... nie wymieniłem ich w mojej analizie, ale zgoda.

Co do lokacji. Myślałem, że rozmawiamy o wyglądzie gry a nie o możliwościach, czy osiągach silnika graficznego (do których modele należą). Ok, jedno wiąże się z drugim, ale Penumbra pokazała mniejsze lokacje, które wyglądają ładniej od większości z SH5 (przepraszam, ale tak bezczelnego backtrackingu jak ten na cmentarzu, czy liniowości kanałów to chyba w prawie żadnej grze z tego roku nie znajdziesz XD) . Że nie wspomnę o stylistyce, która tworzy o niebo lepszy klimat, ale o tym już pisałem.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-19, 22:14   

Penumbra mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie 1 i 2. 3ka : / ... puzzle :D

Nie wiem czy powinienem to pisać ale grając w penumbre bardzo bolał mnie łeb, mimo iż w grach 3d właśnie nie męczę sobie oczu ... może ekran się tak odświeżał - sam nie wiem ale tak mam w penumbrze O_o'.

Wracając do SH to zauważalne są też błędy tekstur, np. zbrojenie wystaje z ceglanych ścian... Zryło mi to czaszkę. Kanały fakt wydają się monotonne, cmentarz... jest taki szary i zamknięty - mogli lepiej stworzyć klimat tej lokacji.

Trudno porównać bo SH często wykorzystuje efekt ziaren (szumu jakby) na ekranie jako filtr jakby.
_________________

Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-10-19, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-20, 12:59   ekhem...

Penumbra mnie też miło zaskoczyła, przebijając w moim osobistym rankingu F.E.A.R 2, Amnesie, Doom'a 3, Call of Cthulhu, czy Dead Space. Zapomniałem dodać, że efekt latarki jest w Penumbrze chyba najlepszy ze wszytkich tytułów w które grałem. Chociaż fabuła, bazująca na liście od nieżyjącej osoby (vide SH2 XD ) i napisy "Thule" na workach, jako że interesuje się historią i okultyzmem, zdradziły mi prawie całą fabułę XD.

A jaki masz monitor ? Bo ja przed 8 laty miałem jeszcze 17-sto calówkę IBM z śmiercionośną częstotliwością odświerzania i już po 1,5 ha grania w GTAIII mnie oczy bolały XD.
Jestem więc zdania, że najlepsze do komfortowego grania są LCD 19-, lub 21 calówki, chociaż niewiele klasycznych gier wspomaga 1440x900 (w tym wyżej wymieniona Penumbra, ale możno ją do tego manualnie zmusić XD).
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-10-20, 13:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-20, 21:25   

Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3. Jeśli chodzi o jakość - tekstury, efekty, antyaliasing, optymalizacje rozdzielczości itp. gra wypada miernie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ogólnie prezentuje się gorzej, niż wydany 5 lat wcześniej Max Payne 2


Nie wiem na czym ty grałeś w tego Homecominga, ale chyba na Commodore 64...
...w każdym razie więcej pytań nie mam...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
Ostatnio zmieniony przez OldSnake 2011-10-20, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-20, 22:12   

Mam 19" i używam 1440x900 a w Penumbrze miałem inną rozdziałkę ustawioną....

I pewnie dlatego. Ale głowa mnie bolała ciężko taki ból od oczu - tylko w tej grze xD
_________________

 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-21, 13:56   Ekhem...

-> lolek00 : http://forums.steampowere...ad.php?t=823178
Tam masz opisane jak wymusić 1440x900 w penumbrze. DZiała ze wszytkimi częściami, sposób szybki i nieskomplikowany. To tak na przyszłość XD


-> Oldsnake :


"Ja grałem we wszystkie podane przeze mnie tytuły, jak i również w SH5 na najwyższych detalach (konkretnie to radeon hd5850 MSI, AMD Phenom II X4 955, Direct 9 , WinXP SP3)"

Dodam do tego 4GB Ram DDR3 i MSI 870-C45. Więc jak widzisz szybkie czytanie ze zrozumieniem to niełatwa sztuka, drogi Loki...
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-10-21, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-21, 19:33   

Cyceron napisał/a:
"Ja grałem we wszystkie podane przeze mnie tytuły, jak i również w SH5 na najwyższych detalach (konkretnie to radeon hd5850 MSI, AMD Phenom II X4 955, Direct 9 , WinXP SP3)"

"...To była ironia..."
Mniejsza o parametry. Prawdopodobnie nie istnieje gra siódmej generacji, która byłaby gorsza graficznie od gry szóstej generacji, i sorry ale Silent Hill Homecoming do tej "nieistniejącej" grupy na pewno nie należy. Więc to co piszesz kompletnie mija się z celem...=>
Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3.
Jeśli chodzi o jakość - tekstury, efekty, antyaliasing, optymalizacje rozdzielczości itp. gra wypada miernie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ogólnie prezentuje się gorzej, niż wydany 5 lat wcześniej Max Payne 2
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-21, 21:15   

Cyceron napisał/a:
-> lolek00 : http://forums.steampowere...ad.php?t=823178
Tam masz opisane jak wymusić 1440x900 w penumbrze. DZiała ze wszytkimi częściami, sposób szybki i nieskomplikowany. To tak na przyszłość XD
tak myślałem że config no ale w głównym nie było.. a to tam, thx ;3
_________________

 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-22, 13:53   ekhem...

-> Oldsnake :

"..To była ironia..."

Ach... czekałem na to. Byłbyś łaskaw zdradzić jaki sens ma ironia podkreślająca to, co już jest wiadome/wyjaśnione ?
Co z tego, że podał dokładne parametry, które czarno na białym pokazują na jakim sprzęcie grał, dla wątpliwej checy i tak zapytam ironicznie "na czym on grał"... i ty mi mówisz, że to co ja pisze mija się z celem ?



Drogi Loki, wiem że czytenie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną, ale nie musisz się tak usilnie dzielić swoim niepowodzeniem z innymi. Oto co napisałem :

"ZARYZYKOWAŁBYM STWIERDZENIE, że ogólnie PREZENTUJE się gorzej, niż wydany 5 lat wcześniej Max Payne 2"

Nad przykładem Max Payne 2 można debatować, dlatego napisałem wcześniej, że zaryzykuję to stwierdzenie (co znaczy, że nie jestem kompletnie do tego przekonany, ale tylko do tego. W odróżnieniu od pozostałych przykładów).
Jeśli chodzi o generację, to z powodzeniem mogę Ci wskazać parę przykładów z szóstej, które stylistycznie wyglądają lepiej niż te z siódmej. Nie powiesz mi chyba, że taki Portal 1 stylistycznie wygląda lepiej, niż knights of the old republic I XD
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-22, 14:57   

To że miejscami bawię się słowami w taki czy inny sposób nie zmienia faktu, że wszystko zmierza do konkretów, a nie do dziesiątkowania dyskusji na "nic nieznaczące parametry PC czy Max payne'y"...

Ty nawet zauwawszy podany konkret dalej męczysz dyskusje max pejnami, a dodatkowo przerzucasz temat na styl mej wypowiedzi...

OLAĆ MAX PAYNE'Y!!!
Człowieku co to za porównania z czapy...(portal ?=? starwars)...?! Mowa o Silent Hillach, a ty porównujesz dwie gry i w ogóle z innej półki, jest to żadna odpowiedź na to co napisałem.

Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o generację, to z powodzeniem mogę Ci wskazać parę przykładów z szóstej, które stylistycznie wyglądają lepiej niż te z siódmej. Nie powiesz mi chyba, że taki Portal 1 stylistycznie wygląda lepiej, niż knights of the old republic I XD


Chodzi o linie jednej serii gier, a nie o różne tytuły i na dodatek z zupełnie innych półek, w ten sposób to można porównać MGS 3 z np. simsami 3 z czego nic nie wynika.


Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3.


Silent Hill Homecoming graficznie jest lepsze niż poprzednie części o "wiadomą" epokę konsolową i taka jest prawda, którą półślepy amator gier wideo by zauważył, a to co wypisujesz to czyste brednie.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-22, 15:16   

Jeśli chodzi o paletę barw z SH:The Room to wersja PC miała z nią poważne problemy.

Jeśli porównywać SH:H do innego SH (na PC) to najlepiej do IIIki moim zdaniem. Gry dzieli 5 lat.

W 3 widzimy tekstury w mniejszej rozdzielczości niż te z SH:H, ale niedoróbki graficzne nie zwracają tak uwagi.

Generalnie kiedy zobaczyłem SH3 jak śmiga na najwyższych to byłem cholernie pozytywnie zaskoczony. W obu grach grafika nie gra pierwszych skrzypiec - no ale SH 3 zawsze będzie przed SH:H.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-10-22, 16:19   

Co więcej SH3 pozwala nam ustawić rozdzielczość tekstur (aż do 2000 ileś tam na 2000 ileś tam) a nie rozdzielczość ekranu - to wielka różnica, bo jeszcze się nie spotkałem z grą, która by dawała taką możliwość. IMO SH:Homecoming ssie jeśli chodzi o grafikę, jest za szary, za dużo glitchów w nim graficznych, i myślę, że nie przebija SH3 nawet jeśli niektóre postacie są wymodelowane bardziej realistycznie.
_________________
:



 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-22, 16:39   

SH H vs SH 3

Zwycięstwo SH 3 można dostrzec tylko przy budowie postaci ludzkich. Natomiast potwory, przedmioty stałe jak i ruchome, lokacje, budynki, bossowie to jak już wspominałem inna epoka...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-22, 16:40   ekhe,...

-> Oldsnake :

Hehehehe... przepraszam Loki, ale twój post mnie rozbawił. Jest niczym, prócz stekiem bezpodstawnych frustracji i zdenerwowania. To że nie rozumiesz/nie chcesz rozumieć związku pomiędzy twoim i moim postem, nie znaczy jeszcze, że go nie ma.
I jeśli naprawdę nie widzisz sensu przytoczenia przykładu Max Payna i porównania Portala do Kotora, to naprawdę kiepski z ciebie czytelnik. Albo po prostu nie pamiętasz, co napisałeś.

No to jeszcze raz, po kolei :

primo : Pytasz czemu powracam do Max Payna 2 ? Bo to TY zacytowałeś część mojego tekstu odnoszącego się do MP2, opisując go jako mijający się z celem. Ergo mam prawo sądzić, że to tyczy się jego. Bo chyba idiotą nie jesteś i wiesz co cytujesz.
Następnie to Ty piszesz, że przykład Maxa Payna 2 jest nieznaczący, cytując (czyli uważając go za wartego wspomnienia) go wcześniej. Zdecyduj się co chcesz napisać i dopiero wtedy to rób.

secundo : "Prawdopodobnie nie istnieje gra siódmej generacji, która byłaby gorsza graficznie od gry szóstej generacji" - tak napisałeś. Kotor to gra szóstej generacji, Portal siódmej, mimo to stylistycznie grafika Kotora przewyższa tą z Portal 1. Poza tym napisałeś
"nie istnieje gra", więc miałem prawo wybrać dowolne (te które są w odpowoednich do porównania generacjach), nie tylko te z serii SH, bo nie TYLKO te miałeś na myśli. Ergo MOWA JEST NIE TYLKO O SILENT HILL ! Nadal twierdzisz, że nie jest to odpowiedz na
twoją wiadomość ?

tertio : Nie można ocenić, która gra graficznie jest lepsza opierając się tylko na jej jakości, dlatego napisałem że TYLKO POD WZGLĘDEM STYLISTYCZNYM SH5 USTĘPUJE RESZCIE. o czym pewnie też zapomniałeś/ nie przeczytałeś.

Wniosek : Zmarnowałeś mój czas, bo musiałem napisać wszystko to co już mówiłem, tylko w bardziej uproszczonej i ugrupowanej formie. Twój post nie wniósł nic nowego i był tylko zespołem nieporozumień spowodowanych nieprzeczytaniem moich wypowiedzi
i nie trzymania się tego, co sam napisałeś. Więc drogi Liki, nie oczekuj na odpowiedz z mojej strony.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-22, 17:03   

Widzę że chodzimy skrótami, więc jak dalej uważasz porównanie portala do star warsów za słuszne to powodzenia i faktycznie odpowiadać więcej nie musisz...

Cyceron napisał/a:
secundo : "Prawdopodobnie nie istnieje gra siódmej generacji, która byłaby gorsza graficznie od gry szóstej generacji" - tak napisałeś. Kotor to gra szóstej generacji, Portal siódmej, mimo to stylistycznie grafika Kotora przewyższa tą z Portal 1. Poza tym napisałeś
"nie istnieje gra", więc miałem prawo wybrać dowolne (te które są w odpowoednich do porównania generacjach), nie tylko te z serii SH, bo nie TYLKO te miałeś na myśli. Ergo MOWA JEST NIE TYLKO O SILENT HILL ! Nadal twierdzisz, że nie jest to odpowiedz na
twoją wiadomość ?

Skoro tak ładnie wyciągasz z kontekstu moje słowa, to jakim cudem mogłeś nie domyśleć się, że chodzi konkretnie o Silent Hill, przecież "idotą nie jesteś".
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group