Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Notatki
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-08, 15:02   Notatki

Wiem, że temat jest z d*** wyjęty, bo mamy jedynie zarys fabuły, ale może przyniesie jakiś skutek budowanie fabuły od końca, czyli od notatek, które (jakby na to nie patrzeć) zdradzają pewne jej elementy... Możecie pisać tu całe notatki, o notatkach i o miejscach, gdzie główny bohater powinien je znajdować.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-12-08, 16:04   

Można by było umieścić gdzieś taką notkę reklamującą miasteczko Silent Hill jako ciche i spokojne miejsce, idealna na urlop czy wakacje, taki ukłon w stronę Silent Hill 2, ulotkę można umieścić praktycznie wszędzie, bo nie jest to, żaden ściśle tajny dokument np. może walać się po ulicy lub w jakichś biurach, które zwiedzimy.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-08, 17:47   

Wendigo napisał/a:
Silent Hill jako ciche i spokojne miejsce, idealna na urlop czy wakacje, taki ukłon w stronę Silent Hill 2

I w zasadzie można by było dać taką samą treść jak w SH2... Przyjemne, ciche miejsce. Ale o potworach nikt jakoś nie wspomniał... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-12-08, 17:57   

To jest smaczek, nie notatka.

Ja mam pomysł, żeby jedną "notatkę" zamieścić w formie nagrania na jakimś dyktafonie, lub czymś w ten deseń.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-08, 18:01   

Walter S. napisał/a:
Ja mam pomysł, żeby jedną "notatkę" zamieścić w formie nagrania na jakimś dyktafonie, lub czymś w ten deseń.

Jakieś konkrety? Czego miałoby tyczyć się to nagranie? Pisz śmiało, wcale nie musi się to wiązać z tym, co ustaliliśmy do tej pory...

Walter S. napisał/a:
To jest smaczek, nie notatka.

I smaczek, i notatka... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-12-08, 18:47   

Ojej, na różne sposoby może zaistnieć takie nagranie. W stylu:
a) "No to zaczynamy... jestem wreszcie w Silent Hill. Miasto przeraża już samym zapachem (...) Sam nie wiem czego tu szukam, ale niech mnie szlag, jeśli nie wyniosę stąd materiału na pierwsze strony gazet (...) Przepraszam panią! Przepraszam! Czy może odpowiedzieć mi pani na parę... O ja pierdolę! Co to kurwa jest?! Nie zbliżaj się! Kurwa, nie zbliżaj się!!!! AAAAAA!!! :grin: "

b) "Nie wiem, jaki diabeł podkusił mnie, żeby przeprowadzić eksperyment właśnie tutaj. Nie spałem całą noc, coś krążyło wokół mojego wozu i wydawało szatańskie odgłosy. Na szczęście z rana ucichło... mimo to nie zebrałem się jeszcze, aby wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się po mieście. Na razie czas rozpocząć pracę, a potem... potem zobaczymy. (...) Cóż, wychodzę. Niech mnie Bóg ma w swojej opiece! Jeżeli w ogóle ma władzę nad Silent Hill..."

c) "<chlip chlip> Nie zostało mi wiele czasu... wiem, że zaraz tu będą... chciałam tylko... jeżeli ktokolwiek odnajdzie to nagranie, proszę (...). AAAA! Nie! Odejdźcie! Zostawcie mnie! AAA!"


No rozumiesz, jest mnóstwo sposobów, żeby takie nagranie umieścić w SH. ^^"
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-09, 21:55   

Szczerze mówiąc, nie pasuje mi ani jedna z tych notatek... Postawiłbym na coś bardziej tajemniczego. Kojarzysz film "Stygmaty"? W tym obrazie jest taka scena, w której główna bohaterka jest w jakiejś dyskotece, nagle dostaje stygmatów na stopach, ucieka gdzieś z tego baru... Ten ksiądz w końcu znajduje ją, jak stoi na jakimś samochodzie i kreśli na jego masce jakieś dziwne znaki, mówiąc przy tym w nieznanym jej języku... Jeśli kojarzysz film to będziesz wiedział o co mi chodzi...

Walter S. napisał/a:
No rozumiesz, jest mnóstwo sposobów, żeby takie nagranie umieścić w SH. ^^"

To akurat wiem, mnie bardziej chodziło o samą treść takiego nagrania... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-12-10, 14:24   

według mnie powinien być bardzie poetycki.
najchętniej umieściłbym fragmenty różnych wierszy.
wyobraźcie sobie scenę.
najpierw widać napis na ścianie - wiersza "Padlina" Baudelaire'a.
a na ziemi jakieś małe, słodziutkie zwłoki ^_^
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-10, 15:33   

Wszystko ładnie pięknie, ale brakuje jakiegoś konkretnego pomysłu (czytaj: treści notatki). Możemy sobie gdybać, co powinno być na takiej notatce, ale ja jednak postawiłbym na konkrety, które można później przedyskutować...
Mamy już jeden pomysł odnośnie notatki przedstawiającej walory turystyczne SH2. Myślę, że doskonale zda on egzamin, nie tylko jako notatka informująca o czymś, ale także smaczek. Drugą notatką, która mogłaby się znaleźć w naszym SH może być następujący tekst:

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa bardzo łatwo wyrzucić z pamięci. Nie oznacza to jednak, że ich wpływ na psychikę rozwijającego się dziecka jest żaden lub znikomy. Doświadczenia, szczególnie te przykre, zostawiają ślad w umyśle młodego człowieka i naprawdę ciężko przewidzieć skutki takiego "piętna". Panuje pogląd, że wielu (jeśli nie wszyscy) seryjni mordercy mieli w dzieciństwie jakieś przykre doświadczenia, takie jak:
- molestowanie seksualne (dokonywane przez rodziców, jak i również za ich przyzwoleniem),
- doświadczanie przemocy (fizycznej i psychicznej, a także seksualnej),
- zmuszanie dziecka do przypatrywania się stosunkom seksualnym rodziców lub jednego rodzica.
Nie jest jednak powiedziane, że doświadczenia te zawsze wywołają skutek w postaci narodzin potwora. Często zdarza się, że dziecko zamyka się w sobie, tworząc świat, w którym czuje się lepiej (niekoniecznie bezpieczniej). Zdarza się również, że ów dziecko obwinia się za to, co się stało...

[z czasopisma wyrwano kilka stron]

, ale każda z tych "osobowości" jest projekcją dziecka, której zadaniem może być rola kozła ofiarnego lub obrońcy. Jak do tej pory, nie wyjaśniono jednak, dlaczego dziecko multiplikuje osobowość...

[dalsza część tekstu nieczytelna]


Notatkę takową znaleźlibyśmy w szpitalu, niekoniecznie psychiatrycznym. Celowo "zamazałem" kilka fragmentów tekstu, a to dlatego, że nie chciałem zdradzać kluczowego elementu fabuły.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-12-10, 18:33   

Notatki winny mieć jednak coś wspólnego z fabułą, dlatego ulotka z SH czy wiersz "Padlina", który tak naprawdę jest o miłości i przemijaniu, a nie gnijących zwłokach, nie bardzo mi tu pasują. Pomysł Doxepine fajny, choć albo powinno się go trochę skomplikować, albo dać pod koniec gry, bo zdradza fabułę.

Kojarzycie pierwszy liścik jaki znajdujemy pod drzwiami w SH4? Ma treść "Mamo, dlaczego się nie obudziłaś?" czy coś w ten deseń. Ta krótka notatka zabija i uważam, że coś takiego powinniśmy tworzyć.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-11, 11:23   

Walter S. napisał/a:
Pomysł Doxepine fajny, choć albo powinno się go trochę skomplikować, albo dać pod koniec gry, bo zdradza fabułę.

Dziękuję za miłe słowa. Wracając do tematu... Myślałem nad tą notatką i rzeczywiście zdradza ona ważny (jeśli nie najważniejszy) element fabuły, a tego przecież nie chcemy :)
Z drugiej strony nie wiem, jak przerobić ją w taki sposób, żeby traktowała o osobowości zwielokrotnionej. Może rzeczywiście powinno się ją umieścić na końcu?

Kiedyś w innym temacie napisałem treść jakiejś notatki. Nie wiem dokładnie, jak to szło, ale było to coś w ten deseń:

Północ jest godziną duchów. A kiedy jest godzina duszy? Twoje ciało jest świątynią wielu dusz. Módl się, a wszystkie zostaną zbawione...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-12-11, 14:37   

No ładne to jest, ładne. :)

Zresztą I'veSeenItAll wspominał o poetyckości notatek.

Ja jestem zdania, że trzeba by wpierw się zająć podstawami, a notatkami później. Nie są to kwestie kluczowe...
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-11, 14:54   

Walter S. napisał/a:
Ja jestem zdania, że trzeba by wpierw się zająć podstawami, a notatkami później. Nie są to kwestie kluczowe...

Wiesz, ja też powtarzam to odkąd zainteresowałem się w ogóle tym projektem, ale chyba nie trzeba mówić, że nie przynosi to żadnego efektu... Postanowiłem więc, że pobawimy się trochę od końca (żeby nie powiedzieć od tyłu... :lol: ) i powymyślamy notatki. Może w ten sposób uda się coś wymyślić w sprawach kluczowych... Nie widzę innej możliwości ożywienia działu, jak tylko poprzez popierdółkowe dyskusje, które mogą jednak wnieść coś ciekawego i świeżego w lekko już nadgniły temat, jakim jest Projekt: SH.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-12-11, 15:26   

Ja niestety nie widzę przyszłości tego projektu, ludzie się w to nie angażują, od kiedy kilku kluczowych autorów rozpłynęło się w powietrzu. A szkoda, bo sporo zostało osiągnięte.
_________________
"Mother..."
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-12-12, 12:46   

Rzucić najlepiej wycinek z gazety, inforumujący o wielkim porzarze w którym wszyscy zginęli

Edit by Doxepine: Brak mi słów... ;)
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-16, 19:39   

Kolejny pomysł na notatkę, którą będzie można znaleźć w szpitalu:

Do dr. Jonesa (nazwisko opcjonalne :) )
Pacjent zachowuje się spokojnie, mimo bólu spowodowanego ranami, jakich doznał. Poleciłem pielęgniarce podawanie morfiny oraz antybiotyków, w celu uśmierzenia bólu i zapobiegania zakażeniu wewnątrzszpitalnemu. Daj mi znać, kiedy jego stan się poprawi.
Dzwoniła do mnie policja, chcą się z nim zobaczyć i zadać mu kilka pytań w związku z "wypadkiem". Jednak dopóki jego stan się nie ustabilizuje, nikt nie może go odwiedzać. Pod koniec tygodnia spotka się z nim (o ile pacjent będzie w stanie z nim rozmawiać) psycholog szpitalny, po konsultacjach z nim zdecyduj, czy jest koniecznie leczenie psychiatryczne i jak ma ono wyglądać. To twoje pierwsze poważniejsze zadanie, więc liczę na ciebie.

Do zobaczenia po urlopie,
Steward

PS I przypilnuj Heather. Ostatnio jej stan się pogorszył...


Trochę ta notatka naciągania, ale w razie czego się ją dopracuje...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-03-07, 01:31   

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł na notatkę, którą będziemy mogli znaleźć w jakiejś lokacji, a która zdradzi nam trochę fabuły. W sumie, notatka jest banalna, ale who cares...

Urodziny
Urodziny
Urodziny
Urodziny
Urodziny
Urodziny
Urodziny
Śmierć


Ciekawe czy ktoś domyśli się, co miałem na myśli... Bo ja sam nie jestem tego pewien... ^^"
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-03-07, 16:12   

że ktoś miał 7 lat i umarł xD?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-03-10, 16:13   

Ja bym obstawiał słynną, bo nikomu nie znaną 8 osobowość >.< Nie mam bladego pojęcia, ale wyobraziłem sobie taki krwawy napis na ścianie - i wyszło nieźle.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-03-10, 16:41   

W sumie chodziło mi o siedem osobowości i głównego bohatera... Myślałem, że się od razu domyślicie, ale widzę, że nie... Czyli notatka całkiem dobra... :D
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-03-11, 17:17   

Ale jest siedem "urodzin" i jedna śmierć - w sumie osiem. Ale co się będę czepiał.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-03-11, 18:51   

A nie lepiej w takim przypadku brzmiały by "narodziny" ^^" ?
Bo urodziny to mi się ze świeczkami i tortem jakoś kojarzą xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-05-08, 22:22   

Miho napisał/a:
A nie lepiej w takim przypadku brzmiały by "narodziny" ?

Racja, zdecydowanie lepiej to brzmi. Się zmieni... :D

Mam pomysł na kolejną notatkę, związaną z moimi Rubber Rituals... Dla niektórych może być ona szokująca, ale wydaje mi się, że wpasowałaby się w klimat naszego SH...

Ból jest przyjemnością. Przyjemność jest bólem.

Wot, takie cuś mi do głowy przyszło. Nada się czy się nie nada?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2009-05-09, 00:11   

No to jest esencja sado maso, wiesz? ^^" Jeszcze można to raz zakręcić, jako że obie strony czerpią z tego układu w pewnym sensie przyjemność i ból.

Tylko zawsze mnie zastanawiało jaka logika jest w takich notatkach? Kto je napisał?
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-05-09, 00:37   

Drogi Walterze, podświadomość głównego bohatera, która przybiera materalną formę w miasteczku Silent Hill. W którymś z działów poświęconych SH jest piękny post HoochMastera, opisujący to, o co pytasz. Z drugiej strony jednak wydaje mi się, że każda logiczna odpowiedź byłaby równie słuszna co ta, którą przedstawiłem...

Walter S. napisał/a:
Jeszcze można to raz zakręcić, jako że obie strony czerpią z tego układu w pewnym sensie przyjemność i ból.

Nie do końca rozumiem... Chcesz to jeszcze bardziej zagmatwać, zapętlić? Dobrze rozumuję?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group