Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Jaką grę wybrać?
Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-26, 23:10   

Zaratul napisał/a:
Mam nadzieję że MikeL nie przyjedzie do mnie spalić mi chaty po napisaniu tego.

Spalić nie spalę, bo w sumie jest sporo racji w tym co piszesz. xD Ale mimo wszystko jak myślę o sieciowej nawalance, to myślę Unreal Tournament (całej serii). Po części z sentymentu i po części dlatego, że te gry zwyczajnie pomiatają. UT3 na pewno nie jest najlepszym, ale ma obecnie największy community, więc w niego najlepiej teraz grać, póki serwery nie wykruszą się z casualowców, zostawiając na polu bitwy samych wymiataczy, którzy skopią Ci tyłek tak mocno, że Twoje własne dzieci poczują siniaki. xD W poprzednie nie ma co już raczej grać, bo mało ludzi w nie gra, a jeśli już to właśnie takie prO maniaki, przez których początkującemu od razu się grać odechciewa.

Z klimatów Sci-Fi nic ciekawszego poza wymienionymi już tytułami raczej nie znajdziesz, ale znam jeszcze ze 2 gry, które są przynajmniej warte uwagi:

jeśli Twój piec to udźwignie to spróbuj Cysis Wars. Ostatnio jak go odpalałem, to serwery były oblegane, a fun też jest niezły. 30 kolesi, wszyscy w nanosuitach, czołgach i innym żelastwie = mega rozpierducha na ogromnych planszach.

Battlefield 2142. Ludzie dalej w niego grają, a klimacik i gameplay ma przedni, więc może akurat Ci przypasi.

No i skoro mowa o Battlefied - obecnie też bardzo popularny zrobił się Battlefield: Bad Company 2, w którego widzę, że gra coraz więcej luda. Szczerze mówiąc to gdybym miał kasę, to sam bym sobie go sprawił, bo jak tak widuję go u kumpli jak grają, to samemu mi się zachciewa. Zakładam, że znajomy jest Ci tytuł "Battlefield", więc raczej nie muszę tłumaczyć o co chodzi. Wiedz tylko, że ta część jest chyba najbardziej grywalną i rajcowną, jaką do tej pory widziałem.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-08-26, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-08-26, 23:34   

Dobra, to zdecydowałem się na UT3 ;3 Dzięki za pomoc w wyborze, gierka kosztuje 3 dyszki, więc nie nadszarpnie mojego skromnego budżetu. Ten Crysis odpada, UT wydaje się mieć ciekawszy arsenał, znaczy chodzi mi tu o to, że duże bronie są w tej grze naprawdę duże i jak się strzeli to czuć moc tej głowicy nuklearnej czy teściowej w każdym wystrzelonym pocisku:]

A przy okazji: http://www.gram.pl/prod_8..._Antologia.html wcześniejsze części Unreala za 15 zł, chyba warto:]
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2010-08-27, 01:19   

Zaratul napisał/a:
Enemy Territory
Gra jest świetna...ale jej nie polecę.Czemu? Ponieważ mimo tego że gra jest dobra to niestety w multi ciężko grać ponieważ serwery są tak pełne botów i syfnych modów że grać się nie da a szkoda.Żelazko,tylko mnie nie bij.


A właśnie że zbije xD.
Nie słuchaj Zara, pewnie wszedł na jakieś tajwańskie serwery i spuścili mu lamot.

Są serwery bez botów i mogę ci polecić sieć serwerów Bunker. Jeden z nich jest położony w Niemczech, więc nie powinno być problemu z pingiem. Z tej listy to serwer Bunker #2, ja gram w Bunker #1.
http://bunker.aaxxss.com/...showtopic=18377

Frajda jest, bo duże community się uzbierało. Są polscy admini, więc jak jest jakiś problem można się zwrócić. ;)
I co najważniejsze gra jest darmowa, nie trzeba wydać na nią żadnej złotówki.
_________________
:



 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-08-27, 01:55   

Żelazko napisał/a:
Są serwery bez botów i mogę ci polecić sieć serwerów Bunker.


http://www.gametracker.co...69.61.63:27960/

Current Players: 1 / 46
Current Bots: 6

Eeeee Żelazko tak wiesz...nie żebym się czepiał czy coś ale jednak są boty na twoich serwerach. :P
_________________

 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2010-08-27, 02:05   

Fakt, dawno grałem na Bukner #2. Ale zważ, że te boty są zaznaczone grubo czarne na biały w specjalnym tagu. Może coś zmienili na B#2, ja gram na #1 tam nie ma botów.

_________________
:



 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-08-27, 02:14   

Żelazko napisał/a:
Fakt, dawno grałem na Bukner #2. Ale zważ, że te boty są zaznaczone grubo czarne na biały w specjalnym tagu.


No to są po prostu tagi na nicki botów bo admin stwierdził że to ładnie wygląda.

Żelazko napisał/a:
Może coś zmienili na B#2, ja gram na #1 tam nie ma botów.


No widziałem że na 1 nie ma botów.Tylko problem w tym że to amerykański serwer.

Żelazko,ja rozumiem że lubisz ET,ja też grę lubię ale niestety popularność jej minęła i player base spadł,głównie przez te boty.Ja też namiętnie grałem w Team Fortress Classic ale stało się z nią dokładnie to samo co z ET czyli plaga botów.Nic się z tym nie zrobi,po prostu się przechodzi do innej gry.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-08-27, 07:53   

No i nie wiem czy tego UT3 kupię...
http://hardforum.com/showthread.php?p=1031550260 Taki sam problem. Póki co w demku. Procesor cały czas na 100% i nie ma we wsi. Jeśli tak dalej pójdzie zdecyduję się na UT2004, w którego wciąż gra i tak więcej osób.

EDIT: Już działa, znalazłem metodę, po prostu komputer musi się trochę rozchodzić :3 Gra jest świetna, mimo, że grałem z botami:]
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2010-08-27, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-27, 13:46   

Cytat:
Enemy Territory

Tyle, że Wendy wyraźnie prosił o kategorie sci-fi, a tymczasem z waszej (Zaratula) strony padła tylko jedna taka propozycja. ;)

Nie wiem jak Tobie, ale mi akurat 2004 nigdy do końca nie podszedł, mimo że dosyć sporo w niego grałem. To już ten UT3 ma więcej klimatu oryginalnego UT. Tak swoją drogą - jakiego programu używasz do monitorowania czujników? Jak Everesta to polecam zmienić na coś lepszego, bo z nim to różne cyrki bywają. Plus warto sprawdzić jakieś drivery do tego procesora. Jeśli stresowałeś go ORTHOSem i nic się nie działo, to nie chce mi się wierzyć, że fizycznie jest coś z nim nie tak. Nie ma innej aplikacji, która bardziej by spociła procesor.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-09-17, 23:08   

StuntmanMikeL napisał/a:
Tyle, że Wendy wyraźnie prosił o kategorie sci-fi, a tymczasem z waszej (Zaratula) strony padła tylko jedna taka propozycja. ;)


Nie dawałem nic bo tak naprawdę nie ma dobrych gier sci-fi w multi....ale po długim czasie myślenia przypomniał mi się jeden mod.

http://store.steampowered.com/app/17580/
Dystopia bo o nim mowa,jest modem do HL2.Klimaty są cyberpunkowe więc jak ktoś grał w System Shocka to na pewno zauważy podobny klimat. :) Sama gra to multiplayer drużynowy z systemem klas a mapy polegają na wykonywaniu objective`ów.Masz 3 klasy:light,medium i heavy.Każda ma po 4 bronie do wyboru i masę implantów.No i last but not least,jest jeszcze cyberprzestrzeń która jest tak właściwie grą w grze.Robi się w niej różne objective`y w zależności od mapy i ona jest równie ważna jak samo strzelanie w fizycznym świecie(fachowo nazywanym w tej grze Meatspace).

Jeśli ktoś ma HL2 to bardzo polecam tego moda.Gram w niego od kilku dni i już pograłem w niego 8 godzin.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-01-22, 15:06   

Planuję kupić Killing Floor i Street Fighter 4, o ile w sprawie tego pierwszego już zdecydowałem o zakupie, to wciąż waham się ze Street Fighterem. Przede wszystkim chodzi mi o ilość bajerków w grze, tzn. rzeczy do odblokowania i jakichś zadań itp. no i czy można w multi pośmigać na poziomie.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-01-22, 17:22   

W sensie, wersja PC?

Do odblokowania masz raptem postacie, ale możesz także się pobawić w masterowanie zagrywek w swego rodzaju treningu (określone, trudne zestawy combosów), a także pozdobywać achievementy dla dupnych avatarów.

Multi na PC nie męczyłem długo, ale było nawet na poziomie. Raz trafia się na lepszych, raz na gorszych. Nie narzekałem na nic, oprócz tego, iż Seth, Akuma i Gouken są normalnie grywalni, a przecież niektóre ich zagrywki do przepakowane wersje ciosów Ryu i Kena. Ktoś pewnie zaraz wyskoczy i powie, że bossowie ci są wyważeni, i "pr0" gracz by sobie poradził blah blah blah, ale nie zmienia to faktu, że gra się nimi łatwo, a zagrywki mają mocarne. A gra nimi sporo osób, niestety. Szczególnie Akumą.

Największy problem to fakt, iż PC nie doczeka(ł) się wersji SSFIV, z dodatkowymi trybami, zawodnikami i opcjami (np. możliwość włączenia utworów muzycznych danych postaci podczas walki, co w oryginale miało miejsce tylko w trybie Story). Mimo tego, na PC gierka jest tak tania, że warto brać mimo wszystko, gdyż jest to świetna bijatyka zarówno dla amatorów, jak i miłośników "pr0" rywalizacji.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-22, 18:35   

Suavek napisał/a:
Największy problem to fakt, iż PC nie doczeka(ł) się wersji SSFIV


Z tego co ostatnio czytałem amerykański przedstawiciel Capcomu naciska na japoński wydział żeby wydali wersje PC więc może w końcu się ukaże.

Co do Killing Floora to miło że go kupujesz ponieważ gierka jest naprawdę fajna no i ja i Plazi mamy tą gierkę więc sobie pogramy razem. :)
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-01-22, 19:50   

Dzięki Suavek, pomogłeś mi się zdecydować :) .

Zaratul napisał/a:
Co do Killing Floora to miło że go kupujesz ponieważ gierka jest naprawdę fajna no i ja i Plazi mamy tą gierkę więc sobie pogramy razem. :)

Na pewno będzie fun, ogarnąłem co nieco na czym rozgrywka polega i mi się spodobało, dodatkowo gra jest przeceniona, za niecałe dwie dychy można ją dostać w TopSellerze.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-07-11, 15:22   Gry które polecamy / Czy warto zagrać?

Odnośnie pytania LaMuerte co do gry The Void:

Ta gra ma wszystko, bardzo rozwiniętą i zawiłą fabułę, trudny i wymagający gameplay, wprost świetną szatę stylistyczną, ba jedną z najlepszych a na pewno jedyną w swoim rodzaju, muzykę która powala i ocieka klimatem ( http://www.youtube.com/watch?v=1rmgjR8BYZU ) Oczywiście gra nie jest doskonała, ma swoje wady i bugi, ale ma takie zalety że te małe wady można pominąć. Jedyne co może Cie odstraszyć to poziom trudności gry, ale w wersji "The Void" raczej nie powinieneś mieć problemów. Wejdź na forum twórców gry, tam się dowiesz: http://forum.ice-pick.com/viewforum.php?f=33 Gra ode mnie ma znaczek jakości: "Jakub Płaza bardzo poleca" Na steamie jest teraz za €5 do godziny 18. Bierz bo naprawdę warto. Jak nie masz kasy to możesz spiracić, twórcy gry sami mówili że nie mają nic przeciwko ;) Również polecam Ci wersje pudełkową gry, jako że ma ona OST'a któy jest wprost rewelacyjny, mantry i wiersze z gry przetłumaczone na Polski, oraz jest to również wersja pierwotna (pt. Tension) która ma większy poziom trudności i dodatkowe dialogi. The Void to takie Director's Cut.


Suavek: #2. Przed założeniem nowego tematu należy skorzystać z opcji Szukaj, w celu sprawdzenia, czy na forum nie istnieje już taki sam, lub podobny.

Temat założyłem tak na szybkiego, po tym jak usunęło mi shout'a.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-07-11, 15:42   

Plazi, pomieszałeś z tymi wersjami, widzę, że info wziąłeś z wiki. ;) http://forum.ice-pick.com...&p=94905#p94905 The Void to nowsza wersja (trudniejsza, z mniejszą ilością tekstu, ale z kilkoma innymi bajerkami). Mimo wszystko ja bym brał polską wersję, a nie angielską. Polski voice acting jest naprawdę świetny w tej grze, naprawdę. http://www.youtube.com/watch?v=ItYlZXlmjDg Utworek na zachętę.
 
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-07-12, 12:20   

Moje zapytanie wzięło się z tego, że mnie Mantid dopadł i zniszczył jak szmatę. Myślałem, że na moim poziomie(11 cykl i 5 sióstr odkrytych) da się go jakoś pokonać, ale wnioskuję, że muszę mieć bardzo dużo koloru. Więc zaczynam grę od nowa po raz 3.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-19, 16:45   

Ktoś wie czy jest jakaś chodzona bijatyka na PS3 ala Fighting Force w którą można grać we dwóch?
_________________

 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-19, 22:47   

Ja narazie znam trzy gry na PS 3 w które można w co-opie grać na jednej konsoli:
-Kane & Lynch
-Resident Evil 5
-Kane & Lynch 2 ;)

Jednak nie są to bijatyki w stylu Fighting Force, łatwiej chyba będzie poszukać wśród gier na PS 2...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-19, 23:15   

Poszukaj czegoś na PSNie... moze jakiś port albo remake gry arcade...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-20, 06:41   

@Oldsnake
O widzisz! RE5 jest bardzo dobrym pomysłem,mój znajomy z którym zamierzam grać bardzo lubi Residenta więc na pewno chętnie zagra w niego,dzięki.
_________________

 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2012-09-02, 13:43   

Zna ktoś grę straszniejszą od SH? Pograłbym sobie w coś dziś w nocy z dreszczykiem emocji ;)

Żelazko: Przeniosłem posty. ;)
_________________

 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-09-02, 13:44   

Amnesia czy też Penumbra jeżeli jeszcze nie grałeś. Condemned: Criminal Origins, również można się dobrze przestraszyć.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
Ostatnio zmieniony przez LaMuertePL 2012-09-02, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2012-09-02, 17:26   

Dzięki Muerte, pod względem plusów, wykonania i ogólnego całokształtu, którą polecasz najbardziej? :)
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-09-02, 17:45   

Od siebie polecę Alone in the Dark 4, ze względu na mrok i bardzo klimatyczne miejscówki.

W Amnesię grałem tylko chwilkę, ale bardzo podobało mi się, że akcja rozgrywa się w zamku i już od początku atmosfera jest gęsta.
 
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-09-02, 18:53   

Najbardziej polecam Amnesię, bo tam się bałem najbardziej. Condemned bardziej grą akcji z elementami horroru. ;)
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group