Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Jaką grę wybrać?
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-19, 16:53   Jaką grę wybrać?

Temat myślę się przyda a i zastąpi okazyjne podobne wątki w shoucie. Prosta sprawa - poszukujesz jakiejś gry, nie jesteś pewien/pewna czy/co kupić, szukasz określonego gatunku - pytasz tutaj.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Wiedźminem, Edycja Rozszerzona. 79zł to kwota niemała, nawet jak na takie ładniejsze wydanie, ale mimo wszystko zapytam - czy warto? Jak długa jest gra i czy jest jako taka swoboda? Czy jeśli nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na granie to będzie to stanowiło problem, czy też można grać krótkimi partiami? Także czy wersja rozszerzona faktycznie poprawiła loadingi i nieco usprawniła działanie gry, czy też jest to tylko chwyt reklamowy?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-19, 17:00   

..
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-19, 17:34   

Cytuję Wosia, którego konto zostało skasowane w wyniku "porządków" na forum. Spytałem go, bo akurat ostatnio grał właśnie w tą grę.
Cytat:
Wosiu 17:28:45
napisz
Wosiu 17:28:46
mu
Wosiu 17:28:49
ze sie oplaca kupic
Wosiu 17:28:57
co do dodatkowych 2 historii to sa one mega krotkie
Wosiu 17:29:03
30 min - 1 h na jedna
Wosiu 17:29:08
a gra jest dluga i fajna :d
Puty 17:32:37
a co z tymi loadingami w?
Wosiu 17:32:48
w exp jest looz
Wosiu 17:33:01
jakies 30 sekund u mnie max minuta miedzy duzymi lokacjami
Wosiu 17:33:05
w 1 wersji bylo dlugo
Wosiu 17:33:07
pewnie z minuta
Wosiu 17:33:14
tu chyba mniej niz 30 - 1 min
Wosiu 17:33:15
:P
Wosiu 17:33:16
z 30 sek
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-11-19, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-11-20, 00:24   

Jeśli nie grałeś w premierową wersję, to nie zastanawiaj się i bierz rozszerzoną. Możliwe, że ma na to wpływ fakt, że jestem wielbicielem twórczości Sapkowskiego i jego wiedźmińskiej sagi, bowiem grę uważam za jeden z lepszych RPG w jakie grałem. Głównie ze względu na postacie, klimat, dialogi jakby żywcem wyjęte z prozy ASa. Myślę jednak, że nawet jeśli nie znasz Wiedźmina z kart książek, będziesz się dobrze bawił.
Teraz już konkretnie na Twoje pytania:
Cytat:
Jak długa jest gra

Cytat:
Czy jeśli nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na granie to będzie to stanowiło problem, czy też można grać krótkimi partiami?

Mi starczyła na miesiąc grania średnio po godzinie dziennie i nie było problemu (chociaż czasem trudno się było oderwać ;p).
Cytat:
i czy jest jako taka swoboda?

Jeśli chodzi o sposoby wykonywania poszczególnych questów i przeprowadzania rozmów to swoboda owszem jest całkiem spora. Natomiast pod względem eksploracji świata wygląda to już dużo gorzej. Nie ma możliwości podróżowania między wszystkimi lokacjami w dowolnym momencie, a cała historia rozgrywa się w obrębie bardzo ograniczonego obszaru świata Wiedźmina. Wszystko przez to, że gra podzielona jest na akty, a każdemu z nich przypisana jest jakaś lokacja.
Edycja rozszerzona poprawia sporo, ale jest to czysta kosmetyka.

EDIT:
Grał ktoś w Dead Space i może coś konkretnego o tej gierce powiedzieć? Warto?
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-11-20, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-20, 20:13   

Dzięki za informacje. Może wybiorę się jutro do empiku, tylko jakoś przeboleć muszę wydatek ~80zł ;>. Jak na grę PC to dość dużo mimo wszystko.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-23, 17:38   

PiK napisał/a:
Grał ktoś w Dead Space i może coś konkretnego o tej gierce powiedzieć? Warto?


Ukończyłem Dead Space jakieś dwa tygodnie temu.
Gra jest bardzo dobra,w końcu jakiś survival horror w kosmosie. :)
Gra ma świetny HUD,pasek życia masz na kręgosłupie postaci a inventory i objective`y ci się wyświetlają jako hologram.
Design etapów jest fajny,tak samo jak i potworów tylko mogło być większe ich zróżnicowanie.
Gra ma tylko jedną wadę,nie straszy. :)
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-11-26, 17:44   

Persona 3 : FES

Czy warto za €30 ?
Suavek napisał/a:
Jak długa jest gra i czy jest jako taka swoboda? Czy jeśli nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na granie to będzie to stanowiło problem, czy też można grać krótkimi partiami?
I czy naprawdę jest taki super jak mówią recenzje. Już raz się na recenzjach przejechałem...Monster Shit: Freedom 2...
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-26, 17:57   

Cytat:
Czy warto za €30 ?
Nie warto. Na Amazon UK jest za 18 funtów.

Gra natomiast jest świetna, choć nieco monotonna. Fabuła jest nawet ciekawa, postacie nieźle wykreowane i różnorodne, element życia szkolnego wciągający a walka z wykorzystaniem person wymagająca. Jedyne co mam do zarzucenia grze to strasznie długie, nudne i monotonne łażenie po stale tych samych lochach przy akompaniamencie niezbyt porywającej muzyki. Oprócz tego genialna gra, więc warto. Sam chyba się skuszę na ofertę Amazonu w końcu.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-11-26, 18:07   

Dzięki. Właśnie pomogłeś mi podjąć decyzje. Akurat mam €10 rabatu w Gejstopie to wyjdzie mi €20.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-11-30, 20:36   

MZet napisał/a:
Jeśli o gry chodzi to mogę wam zarekomendować grę pt "Get A Life"

Devlock: A może jakieś uzasadnienie dlaczego tą, a nie inną?


Ekhm... O ile się nie mylę to taka gra nie istnieje, a ten tytuł to była ironia ze strony MZeta ;)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-30, 21:04   

Ja widziałem flashową gierkę o tym tytule na jakiejś stronie z kretyńskimi gierkami i filmikami, na które ludzie, nie wiedzieć czemu wchodzą na infie(nic fajnego na nich nie ma, można w tym czasie zwiedzić coś innego), nie pamiętam adresu tej stronki, ale coś takiego jest ;)
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-01, 11:14   

http://www.shegame.com/view/7836/Get-A-Life

Trudno bylo wpisac w googlach "get a life flash", naprawdę... Tak czy siak zakladam, że i tak nie miał tego na myśli :P

Devlock: A ja z kolei myślałem, że chodzi o grę "Get a Life Show". Jeśli to ironia, to naprawdę kiepska.

Master Roshi: Apparently you are wrong.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-12-01, 15:18   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
Tak czy siak zakladam, że i tak nie miał tego na myśli :P
Ja też tak zakładam :) Więc wypowiem się o grze, którą MZet polecił, gram w tą grę już 16 lat, ale za cholera nie wiem o co w niej biega, jest to gra MMRPG (MMORPG, które nie potrzebuje neta, a nawet kompa) niby jest swoboda duża, ale exp bardzo wolno idzie, gra ma cholernie wysoki poziom trudności, w dodatku nie ma określonych stref do PK, dostać w czapę możesz wszędzie, zazwyczaj od kolesia, który ma lepsze staty, gra dłużej, ma mocniejsze itemy, czasem robi na ciebie wjazd z kumplami z gildii. W dodatku jest masa cheaterów. Ale jak już jako tako się rozwiniesz to momentami gra jest fajna, więc nie jest to totalne dno, mamy wiele potrzeb do zaspokajania (wydalanie, sen itd, takie bardziej rozbudowane Simsy), grafika jest super realistyczna, dźwięki też, ale problem tkwi w grywalności, niektóre etapy są nudne jak cholera inne są bardzo ciekawe. Na koniec powiem, że lepiej jest zagrać w stare poczciwe Heroes 3, Disciples 2 lub w jakiegoś Silent Hilla.

Ps. Zaratul nie bij, jak przekręciłem jakiś MMORPG-owy termin ;)
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-12-01, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-01, 15:33   

Chodzi Ci o "Ludzki żywot"? Taa, zaiste wciągająca i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji gra;]
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-01, 17:07   

Ja dla odmiany podam link do trailer'a gry dla wyluzowania :) Raczej dla młodszych graczy ale fajna ciekawostka.
http://uk.youtube.com/watch?v=5hXGNVEvK1I
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-02-04, 17:51   

Chciałem zrobić małe zakupy ale przydałoby się jakieś zdanie na temat paru gier:

- FEAR + Extraction Point, jest w Platynowej Kolekcji za 30zł. Godne uwagi czy tylko przeciętny shooter? Oceny zbierało dobre ale sam nie wiem...

- Warhammer 40.000: Dawn of War PL Antologia, także 30zł, także Platynowa Kolekcja. Niestety nie zawiera dodatku Soulstorm. Widziałem wiele osób się tym zachwycało. Wiem, że jest także wydanie Universum, ale to kosztuje 80zł a aż tak nie jestem tą grą zainteresowany.

- Tension - Dziś widziałem w Empiku ale cena 60zł trochę mnie odrzuciła. Prawdę mówiąc mało o tej grze słyszałem oprócz pojedynczych opinii ją zachwalających. Produkcja polska, więc analogicznie wszelkie serwisy będą się zachwycać, ale jak to jest w praktyce?

- Guitar Hero III. Prawdę mówiąc nie sądziłem, że w ogóle będę rozważał zakup tej zabawki, ale sam już nie wiem. Miło się bawiłem wersją PC, ale czy faktycznie ta gitarka jest taka fajna? Z tego co widziałem to strasznie ona hałasuje.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-02-04, 18:00   

Suavek napisał/a:
- FEAR + Extraction Point, jest w Platynowej Kolekcji za 30zł. Godne uwagi czy tylko przeciętny shooter? Oceny zbierało dobre ale sam nie wiem...


Shooter niewątpliwie świetny,walka naprawdę jest epicko zrobiona,ten bullet time jest naprawdę świetny,odłamki gruzu\szkła\metalu latają w powietrzu.Cud miód.
Elementy horroru też są ciekawe szkoda że jest ich tak mało.
Wadą gry jest małe zróżnicowanie lokacji.No i dodatki są słabsze od podstawki.

Suavek napisał/a:
- Warhammer 40.000: Dawn of War PL Antologia, także 30zł, także Platynowa Kolekcja. Niestety nie zawiera dodatku Soulstorm. Widziałem wiele osób się tym zachwycało. Wiem, że jest także wydanie Universum, ale to kosztuje 80zł a aż tak nie jestem tą grą zainteresowany.


Nie zastanawiaj się nad zakupem tej gry ponieważ to jeden z najlepszych RTSów ever.
Świetny gameplay oparty na punktach rekwizycji które trzeba zdobywać plus uniwersum Warhammera 40 000 które jest zajebiste.
Relic nie zrobił Soulstorma więc gra jest gorsza od poprzednich dodatków\podstawki więc nie przejmuj się tym że tego dodatku nie ma.
We...must....KILL!!! Kuwa,musze zagrać znowu w Dawn of War. :D

Co do pozostałych gier to nie wypowiem się bo nie grałem.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-02-04, 23:53   

Dzięki. Z FEAR zrezygnowałem, gdyż jest to wersja z tylko jednym dodatkiem. Zamówiłem Warhammera tym samym.
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2009-02-11, 12:34   

Ostatnio to furorę robi Left 4 Dead na PC'eta i Xboxa 360, zdecydowanie warto wydać na nią trochę kasiory, bo dostajesz dobry single player i wyśmienity mutli, co kilkakrotnie wydłuża czas gry.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-03-24, 21:50   

Grał ktoś w Phantasy Star Universe? Warte to większej uwagi? Zauważyłem, że w Wirtusie można kupić grę za 19zł (i dodatek w tej samej cenie) na PC. Oceny w Internecie są raczej średnie, oscylujące wokół 6/10, ale mimo wszystko wolę najpierw zapytać niż ufać serwisom pokroju GameSpot (crapspot).

Btw. autora tego wpisu na Wiki powinni odesłać z powrotem do podstawówki. Zakładając, że takową w ogóle skończył.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-03-24, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-30, 19:13   

Suavek napisał/a:
Grał ktoś w Phantasy Star Universe? Warte to większej uwagi? Zauważyłem, że w Wirtusie można kupić grę za 19zł (i dodatek w tej samej cenie) na PC. Oceny w Internecie są raczej średnie, oscylujące wokół 6/10, ale mimo wszystko wolę najpierw zapytać niż ufać serwisom pokroju GameSpot (crapspot).

Btw. autora tego wpisu na Wiki powinni odesłać z powrotem do podstawówki. Zakładając, że takową w ogóle skończył.


Haha, co za kolo :D to powinieneś dać do działu "LOL - Odrodzenie", zapewne ta osoba wkroczyła dopiero w lat -naście. Ja grałem tylko w Phantasy Star Portable, genialna pozycja i warta polecenia - jak jest na konsole stacjonarne? nie mam zielonego pojęcia :)
_________________
Last.Fm
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 19:49   

Ja też grałem tylko w portable, ale mam inne zdanie od Trivane. Fabuła była słaba, postacie cukierkowe, kompletnie nie szło się do nich przywiązać, koszmarne dialogi. Grało się przyjemnie, ale to dlatego, że mam bardzo małe doświadczenie w diablo-podobnych szpilach(walenie jednego ataku i zbieranie tuzinów broni, które dopasowuje się do klasy, nabijanie leveli). Jak możesz to obczaj początek wersji kieszonkowej - z tego co pamiętam to sequel dużej a na YT widzę, że gameplay ten sam. Ja tam bym nie wydał tych dwóch dych.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-03-30, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-04-05, 20:15   

A z PC'towych, King's Bounty jest warte uwagi? Prawdę mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej grze, przypuszczając, że to jakiś tani RPG, a tu się okazuje, iż to swego rodzaju Heroes of Might and Magic, w dodatku stosunkowo tani. Wyszedł do tego jakiś dodatek ale tego też w sklepie olałem myśląc, że patrzę na kolejny dodatek do Guild Wars, czy coś w tym stylu.
 
 
Kamar 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-04-05, 21:26   

Suavek napisał/a:
iż to swego rodzaju Heroes of Might and Magic


Ba! Najpierw był King's Bounty (jako ciekawostka screen: http://takegame.com/other...kingsbounty.gif ), a dopiero potem wyrosła z tego seria HoMM.

Co do samej gry, niestety, nie było mi dane grać, jednak dużo o niej czytałem i zbierała raczej bardzo pochlebne recenzje, widziałem ją w akcji i również pozostawiła dobre wrażenie. Ciągle zabieram się za zagranie w nią, ale są jeszcze w szafce inne tytuły w kolejce.
Ostatnio zmieniony przez Kamar 2010-04-05, 21:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-04-05, 22:04   

Mój brat grał w King's Bounty i mówi, że jest raczej lipne. Grafika strasznie cukierkowa (z tego co widziałam przez ramię brata) a i fabuła i system walki podobno też nie najciekawsze. W każdym razie Heroes wygrywa z tym zdecydowanie.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group