Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zaratul
2008-11-23, 15:06
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
snake1944 
Cockroach
Nightmare dead.


Wiek: 38
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-13, 17:19   Problemy techniczne

Każdy z graczy dopatrzył sie nowych bugów w grze piszcie jęśli jakieś znajdziecie w tym temacie.Oto spis moich bugów:
1.W pomieszczeniu gdzie koleś chce zabić dziewczyne piłą mechaniczną 2 razy zdarzyło mi sie Ze niebyło widać filmiku a jak weszłem do środka to zrobiłem sie niewidzialny i mogłem oglądać w środku te pomieszczenie bez ścian.
2.Większość przeciwników można zabić przez zamknięte drzwi gdy tylko do nich podeszli.
3.Znalazłem jedne drzwi na mieście obok domu Alexa gdzie stojąc przy nich możemy zabijać potwory bez końca bo przy nich jesteśmy nietykalni.
4.W ciasnych korytarzach niektóre potwory nieumią sie przecisnąć poprostu sie zablokują i też możemy je wykończyć.
5.Przez otwory w ścianach możemy zabić także przeciwnika ale wymaga to wprawy i zadawania ciosów pod różnymi kątami.
6.Zza biurek i stołów możemy wykańczać przeciwników oczywiście musimy uważać aby przeciwnik nas nieokrążył.
Sztuczki te są przydatne ponieważ można zaoszczędzić sporo amunicji a tym bardziej cennych apteczek.Piszczie jeśli coś znajdziecie. :grin: :grin: :grin:
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-13, 18:33   

Z tego co widziałem na YT.

-Zniknięcie całej lokacji i nawet uruchamianie cut-scenki gdzie tekstury całego miasta wyparowały...i przywrócić może tylko LOAD.

-Przeciwnicy dziwnie spadają\opadają gdy z fizycznego punktu widzenia powinny suwać się po ścianach.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-15, 00:02   Zwiecha po uruchomieniu

Ok, na początek parametry sprzętowe:

Windows XP Home
Sempron 3000+ 1.61GHz
1GB RAM
GeForce 7600 GT

Gra uruchamia się normalnie, mogę połazić po opcjach, wszystko skonfigurować itp. Jednak po wyborze New Game i rozpoczęciu cut-scenki gra się zawiesza. Słyszę dźwięki batalii i syreny, ekran robi się biały i już można powoli dostrzec jak główny bohater jest wieziony przez szpital. W tym momencie właśnie gra się zawiesza a dźwięk zapętla. Próbowałem bawić się opcjami, zmniejszać rozdzielczość, jakość obrazu, wyłączać dźwięk i napisy - nic. Gra zawsze wiesza się w tym samym momencie. Karta graficzna z tego co czytałem jest obsługiwana, reszta także nie powinna sprawiać problemów. W tle jedyne co jest uruchomione to Kerio Firewall, nic poza tym - więc co może być nie tak?
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-15, 08:50   

może poprostu błąd w grze? Albo aktualna konfiguracja Twojego komputera nie podoba sie dla gry i sobie sie zwiesza.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-15, 13:26   

Konfiguracja mojego kompa pozwala mi grać w Fallouta 3 w wysokiej rozdzielczości bez jakichkolwiek zwiech, na które narzeka sporo ludzi. Sama gra też się uruchamia, widzę (paskudną) grafikę domku, ale wszystko siada zawsze w momencie gdy już ma się pojawić ujęcie z oczu bohatera.

Nie wiem, karta jest obsługiwana, reszta parametrów powinna spełniać spokojnie wymagania, sterowniki wszelkie mam zainstalowane odpowiednie, więc nie mam pojęcia co jest nie tak.

Zapewne pozostaje czekać na ewentualnego patcha.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-15, 13:56   

Suavek napisał/a:
sterowniki wszelkie mam zainstalowane odpowiednie

A directa też? Bo w tej wersji rapidszerowej ziomek napisał:
-Last thing, you must install latest DirectX version.Here it’s (86 MB).
http://download.microsoft...2008_redist.exe
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-11-15, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-11-15, 14:15   

System instalowałem na początku listopada, więc wydawało mi się, że i directa mam najnowszego. Mimo to zainstalowałem powyższego i niestety bez zmian - nadal się wiesza w tym samym momencie.

EDIT:

Na SHTC zapodany został plik, którym zastąpić należy oryginał aby gra ruszyła - http://rapidshare.com/fil..._RIDE_FINAL.bik .

Wszystko fajnie, ale wygląda na to, że i tak sobie nie pogram. Niezależnie od ustawionej rozdzielczości i jakości tekstur gra się zacina. W sensie, przez chwilę coś się dzieje by na parę sekund wszystko stanęło w miejscu, znowu ruszyło i ponownie się zacięło całkowicie.

Cóż, trzeba poczekać na patcha lub zakup X360 (chociaż w tym drugim przypadku wątpię abym chciał wydawać ~100zł na coś takiego).

Swoją drogą, gra wygląda OKROPNIE. Naprawdę jest to grafika PS2 z zastosowaną setką filtrów przysłaniających niedoróbki. Nawet w 1280x1024 w teksturach na High wszystko wygląda paskudnie.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-11-15, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-15, 21:15   

Najnowszy DirectX nie zawsze pomaga - mam najnowszego (z listopada), a mimo to i tak nie mam dźwięku, a gra zawiesza się w chwili, gdy otwieram kratę, za którą Josh coś sobie rysuje.
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-16, 14:44   

Śmieszna sprawa - po wyjściu z kanałów miałem od razu na mapie zaznaczoną lokalizację biura Flitcha. Żadne to problem, ale Alex dowiedział się o tym miejscu i zakreślił je dopiero po chwili, po rozmowie z Wheelerem.
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-17, 13:00   

Nie wiem czy jest to błąd, ale tak mi się wydaje. W pokoju Alexa i Josha, obok gabloty z robalami jest półka z książkami. Po przesunięciu książek odkryłem przycisk i choćbym nie wiem jak bardzo próbował to tego przysicku nie mogę wcisnąć.
 
 
snake1944 
Cockroach
Nightmare dead.


Wiek: 38
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-17, 14:21   

Jak pamiętam to idzie go wcisnąć ale może faktycznie jakiś błąd sie tobie podczas grania zrobił, wiem że jak wciśniesz guzik to jak pamiętam otworzy sie sekretne przejście i chyba do zabrania jest narysowana mapa domu Alexa.
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-17, 14:41   

Spróbuję coś pokombinować, akurat daleko nie zaszedłem więc się trochę wrócę.

Dobra znalazłem kolejnego buga.

Mianowicie, po zabraniu Maintanance Key z Grand Hotel, ide rozwiązać zagadkę z kablami. Problem polega na tym, że mam do dyspozycji jeden kabel, którym mogę operować (pierwszy z prawej na górze) jakoś pokombinowałem i mam już 4 kable w dobrych pozycjach. Pozostał jedynie żółty kabel, który jest odłączony od dołu i podobnie jak z przyciskiem na szafce z książkami nie można z nim nic zrobić.

Edit: Problem z kablami rozwiązany, wystarczy wyjść i jeszcze raz dać Examine i się da :]
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
Ostatnio zmieniony przez fajans82 2008-11-21, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-11-21, 11:47   

U mnie w rozdziałce 1280x1024 i detalach na high wszystko jest w porządku. Co prawda czasem gra potrafi wywalić do windy w trakcie zupełnie bez powodu, ale nie zauważyłem, żeby miało to związek z ustawieniami grafiki.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-11-21, 14:34   Problem z uruchomieniem

Nie wiem jak ten problem rozwiązać. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak uruchomić SH5 po ściągnięciu i rozpakowaniu gry? Mam wrażenie, że próbowałam już wszystkiego, ale może się mylę. Zwykle gry się instaluję, a tu niczego do instalacji nie widzę ^_^ Pliz help :-]
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-21, 15:14   

Bo tego się nie instaluje. Rozpakowujesz, wchodzisz do katalogu Bin, klikasz dwukrotnie SilentHill.exe i grasz ;) .
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-21, 15:17   

Jak już mowa o usterkach - jeżeli ktoś będzie miał taki problem jak ja miałem, czyli kompletny brak dźwięku w grze (dźwięk jest tylko w intrze, które jest filmikiem) oraz zawieszanie się gry... wystarczy wejść do Właściwości Systemu->Sprzęt->Menadżer urządzeń i wyłączyć "Urządzenie półdupleksowe audio usługi Unimodem" (nie mam pojęcia, co to jest). Dziś to zrobiłem i od półtora godziny ciuram sobie w SH:H :D .
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-21, 15:22   

Co do cytatu z IGN - u mnie nie ma takiego problemu, pewnie kwestia kart graficznych, z których większość nie jest wspierana przez grę.

Ja doświadczyłem tylko sporadycznych crashów przy loadingach, bądź odpalaniu gry. Grę wywala również, kiedy zostanie ona zminimalizowana do paska, a następnie przywrócona.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-21, 16:02   

Mee napisał/a:
Grę wywala również, kiedy zostanie ona zminimalizowana do paska, a następnie przywrócona.

Potwierdzam.
To uniwersalny błąd ,no normalnie to jeszcze bardziej powiela strach jak nie zapisałeś gry.
Jak ci GG może rozwalić grę.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-11-21, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-11-21, 17:52   

No tak, a wtedy wyskakuje mi takie coś: "uruchomienie aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_38.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem". Niestety nie bardzo wiem o czym mowa ^^"
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-21, 18:30   

Spróbuj zainstalować najnowszego DirectX`a.Powinno pomóc. :)
_________________

 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-21, 18:35   

Włączone GG przy graniu :| jak można. Co do grafiki, to mam wszystko na High i max rozdzielczość jaką się da i jest wszystko ok. Czasami mam przycięcia, ale po chwili wszystko wraca do normy. Trzy razy mi się zdarzyło, że miałem crash do pulpitu. Pozatym wszystko ok :]
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-11-21, 21:28   

Nadal nic ;( Buuu :cry:
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-21, 21:46   

Ale DirectX9 oczywiście a nie DX10
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-21, 21:53   

Na pewno instalowałeś pełną wersję (nie internetową) z listopada?
http://www.softpedia.com/...ributable.shtml
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-21, 22:20   

Tak by the way, to moja wersja jakas dziwna jest bo normalnie ją instalowałem, miałem jeden plik setup i pięc plików każdy po 1gb: setup-1.bin , setup-2.bin i z tego co wiem to jest oficjalna wersja, bo przeca prosto ze Steama ściągnięta:|
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
Ostatnio zmieniony przez fajans82 2008-11-21, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group