Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce z dziewięcioma punktami do save'owania
Autor Wiadomość
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-15, 22:50   

Ewidentnie wydaje mi się że to miejsce nie ma nic do samych zdarzeń czy fabuły ... Charakterystyczne miejsce poprostu i już ...
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-17, 21:16   

Cieakwe, ale mogliby zrobić cos w stylu bardziej Silent Hilla :razz: np. napis na ścianie "nie idz tam... tam czeka śmierć..." przykładowo ;p swoją drogą ciekawe jak by to wyglądało w SH1, 10 notatników obok siebie xD
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-17, 21:52   

9 stworów, 9 potworów jakie spotykamy na swojej drodze... Przez myśl przeszła mi jedna rzecz. Mianowicie: potwory = krzywe zwierciadło psychiki Jamesa, więc może to o to tu chodzi. Może na samym końcu pojawia się ich dziewięć, bo za następnymi drzwiami czeka na nas ostatni z nich? Oraz jednocześnie czeka rozwiązanie wszystkich wątpliwości. Ostateczne zakończenie koszmaru. Układanka, która w końcu stanie się kompletna.

Idąc dalej. Może mieć to też związek z tym, że wspomnienia w pełni wróciły, a potwory były w pewnym sensie elementami, które pomogły mu dojść do rozwiązania układanki. Połączyć dziewięć potworów z czerwonymi kartkami, które "groping inside my skull" i ta teoria może mieć sens xD
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-06-17, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2009-06-17, 22:44   

A ja myślę, że kwadaty były symbolem uzdrowienia Jamesa. Każdy kwadrat przybliżął go nieco bardizej do zdrowia psychicznego, a 9 kwadratów miało go całkowicie uzdrowić. Pytanie tylko kto je powycinał z gazety i tam przykleił...
http://img269.imageshack....61ad3a04e0b.jpg
xD

Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;P
 
 
Nycek 
Cockroach


Wiek: 35
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-06-17, 23:51   

Dobre, dawno się tak nie uśmiałem :lol:
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-06-18, 00:06   

Oj Jezu, Blau... Miazga xD

Można by to jakoś fajnie opatentować.

A no i tak blau. Wygrałeś internet :D
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2009-06-18, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-13, 17:47   

Związek po między dziurami a skokami Jamesa to jedno z najbardziej irracjonalnych wytłumaczeń tego zjawiska, dziewięciu kartek i jakoś nie bardzo mogę w to uwierzyć.
Dziewiątka przez wielu starożytnych traktowana była jako Doskonałość i Jedność, a także Wolność. -Można by powiedzieć, że w pewnym sensie to by się zgadzało z tym co się później działo za drzwiami, ponieważ James się wyzwolił i zjednoczył iluzję z prawdą. Nie twierdzę, że jest to wytłumaczenie tej zagadki 9. kartek, ale można by się nad taką teorią po zastanawiać. Dla mnie te kartki to przede wszystkim było ostrzeżenie, że coś złego wisi w powietrzu.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Brookhaven 
Cockroach


Wiek: 33
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 3
Wysłany: 2012-04-05, 07:33   

Pobawię się w archeologa i odkopię stary temat :)

Znalazłem ciekawy obrazek w sieci. Raczej nie jest to wytłumaczenie omawianego zjawiska ale z pewnością jego ciekawa interpretacja :)

_________________
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 20:33   

Czyli tak wyglądała amerykańska wersja okładki? Czy to fake?

W każdym razie coś jest na rzeczy, słowa z listu mi nie pasują(poza tym w samej grze tych słów tam nie ma), ale te 9 kartek chyba faktycznie jest czyms w rodzaju układanki i znaczy że James chodził po całym Silent Hill i zbierał skrawki wspomnień jak te pojedyńcze kartki. Na końcu gry wszystko sobie po układał, przypomniał i mógł się zmierzyć z PHszeszłością. Dlatego też kartki złożone są do kupy jak jego wspomnienia.


(Faktem jest że kartek w grze było ze 30, 40 a na końcu tylko 9, ale to już chyba mało istotne, a nie wszystkie wspomnienia są ważne.)
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-04-15, 20:36   

Czyli coś na zasadzie jak w SH3 z Halo of the sun.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-15, 22:51   

Japońsk okładka je ma... wiec pewnie sa wazne....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-16, 05:28   

Chodzilo mi o to ze malo wazne jest ze kartek na scianie nie bylo wszystkich czterdziesci, jak w calej grze, tylko w calej istocie wystarczylo te rowno ulozone dziewiec.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-16, 14:22   

Cytat:
Dla Izraelitów 9 było symbolem przeczucia, odrodzenia, duchowości i podróży.

W mitologii greckiej uchodziła za liczbę rytualną – dziewięć dni trwały misteria eleuzyńskie na cześć bogini ziemi – Demeter; u Homera w orszaku Apollina występowało dziewięć muz. Hezjod utrzymywał, że aby dostać się do nieba, trzeba wędrować dziewięć dni i dziewięć nocy. Za najdoskonalszy wiek, jaki mógł osiągnąć człowiek uważano 81 lat – iloczyn dwóch dziewiątek.

W chrześcijaństwie dziewięć dni trwa nowenna. Dziewięć jest chórów anielskich, a grzesznicy wchodzą do piekła przez dziewięć bram: trzy spiżowe, trzy kamienne i trzy żelazne. W chrześcijaństwie 9 uchodzi za liczbę absolutnej doskonałości (3 pomnożone przez 3)[potrzebne źródło].

W islamie dziewięć otworów jakie ma ciało ludzkie jest uważane za symbol kontaktu człowieka ze światem zewnętrznym, muzułmański sznur modlitewny subha ma 99 paciorków, a Allach występuje w Koranie pod 99 imionami.

W kulturze Japonii dziewiątka jest liczbą przynoszącą szczęście i długie życie. Za przykład służą np. skrytobójcy, którzy zawsze nosili ze sobą 9 noży do rzucania[1].


(wiki) Chyba za daleko szukam. To 9 kartek pojawia się we stępie do samego finału w prawdzie tak więc może ... ale wyraźnych oznak niema.
_________________

 
 
AngelsShark 
Cockroach
AngelsShark



Wiek: 25
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: kraków
Wysłany: 2012-12-18, 16:57   

Odpowiedź jest prosta. W wywiadzie po premierze silent hill 2 w reportażu twórcy silent hill KONAMI odpowiedzieli że dziewięć kratek miało wzrócić uwagę gracza. Nie w tym żadnego symbolu, mitu czy innych podobnych pierdół
_________________
The Silent hill moja biblia moje życie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group