Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wady i zalety SH1
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-01-26, 21:46   

Ja bym nie narzekał na drętwawe dialogi mając na uwadze to:
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
:D
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-01-26, 22:06   

Bersek napisał/a:
mając na uwadze to:
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

Taa, to by było coś jakby dialogi składały się w 50% z ,,What is this?"
Mnie dialogi z SH1 nie przeszkadzały, prócz rozmowy z Dahlią w kościele, która brzmi banalnie.
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-26, 22:10   

heh, gry Capcomu nie zmieniły się tak bardzo

a jeśli chodzi o SH1, właściwie jedynym dialogiem który mnie irytował, był ten w knajpie, na począdku gry
Ostatnio zmieniony przez Abaddon 2009-01-26, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aplegatt 
Cockroach



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: WaWa
Wysłany: 2009-02-03, 21:42   

Za największą wadę tej części uznałbym jednak grafikę (teraz pewnie zostanę zjedzony żywcem). Pierwszy raz grałem już parę lat po premierze kiedy to grafika była na znacznie wyższym poziomie i problemem była dla mnie zwykła "czytelność" grafiki. Za to wielką zaletą jest na pewno klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Odosobnienie, mrok i zapach siarki;)
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-02-03, 22:00   

fakt, grafika nie była zbyt dobra, nawet jak na tamte czasy (MGS było z tego samego roku, a różnica w jakości jest, co najmniej zauważalna), ale z drugiej strony, dzięki pewnym ograniczeniom, narzuconym w większości przez otwarte przestrzenie, mamy takie patenty jak mgła, czy ciemnośc, więc raczej nie ma co narzekac :grin2:
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-02-20, 21:14   

No co wy się grafiki czepiacie. Zaznaczam, że Silent już od pierwszej części mógł się pochwalić w pełni trójwymiarowym środowiskiem. No, ale fakt, zestarzała się. Ale muszę powiedzieć, że naprawdę trzyma klimat (grafika). Jest w niej coś...ponadczasowego. Co do muzyki - z początku dziwiłem sie, że się ludzi podniecają takimi trzaskami i buczeniem (Patrz początek gry), ale potem...Miazga, po prostu miazga. Dałem się wciągnąć. No i najważniejsza część - grywalność. CUDO! Klimat, klimat, KLIMAT!.

A.
I jeszcze jeden drobiazg.
Nie sądzicie, że Silent hill był jedną z pierwszych gier sandboxowych w stylu GTA? Mieliśmy tak na dobrą sprawę dużą swobodę. Kiedy tylko naszła nas ochota, mogliśmy wrócić do dowolnej lokacji. Hmm?
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-02-20, 22:39   

tumi1 napisał/a:
Nie sądzicie, że Silent hill był jedną z pierwszych gier sandboxowych w stylu GTA? Mieliśmy tak na dobrą sprawę dużą swobodę. Kiedy tylko naszła nas ochota, mogliśmy wrócić do dowolnej lokacji. Hmm?


No właśnie nie.SH jest bardzo liniowy jak właściwie wszystkie survival horrory.
Rozumiem że chodzi ci o ulice miasta które są trochę podobne do tych z GTA.tylko że w GTA mogłeś iść gdzie chcesz a w SH musisz robić rzeczy w określonej kolejności.
_________________

 
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-21, 18:23   

tumi1 napisał/a:
Kiedy tylko naszła nas ochota, mogliśmy wrócić do dowolnej lokacji. Hmm?

Praktycznie nigdy takiej możliwości nie było xD

Biorąc pod uwagę, że SH1 był na dobrą sprawę nowatorskim projektem (więc twórcy nie musieli być jeszcze doświadczeni => błędy oraz niedopatrzenia), gra wypada niesamowicie dobrze pod względem dopracowania. Za największy minus uznałbym w sumie sterowanie, a dokładniej nie zawsze współpracujący auto-aiming.

Grafika - wspaniała, także teraz. Znacznie bardziej wolę ją od takiego np. Dead Space czy czegoś tam innego. Bo ona ma to coś - oldschoolowy klimat ;)

Muzyka - mistrzostwo. IMO najbardziej schizowa w serii. A te buczenia na początku gry ("Summer Snow") spowodowały, że uświadomiłem sobie jak głupi byłem, nie słuchając wcześniej dark ambientu :)

A, i nie rozumiem jak można narzekać na słabe aktorstwo w SH. A przynajmniej jak mogą narzekać ci, którzy choć raz w życiu usłyszeli "Wow, what a mansion!" xD
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-02-26, 00:58   

Największą zaleta SH 1 jest niewątpliwie klimat i wszystkie dźwięki które tam występują.
straszą one bardziej od potworów :grin2:
Fajne są też bonusy chodź chciał bym by było ich dużo więcej do zdobywania ;|
 
 
Fantagiro 
Cockroach
Fantagiro



Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 21:34   

Dla mnie wadą jest że jak gram na normalu to potworki nie mogą mnie złapac i jest mało strasznie.
Wielka zaletą dla mnie jest wygląd , nie wiem czemu ale podoba mi się grafika, te piksele, ten oldschool. (trochę jak kaseta z ringa)
_________________
Cthulhu Fhtagn

http://dagobah.biz/flash/nazi_kitty.swf
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-29, 21:39   

tumi1 napisał/a:
Kiedy tylko naszła nas ochota, mogliśmy wrócić do dowolnej lokacji. Hmm?

Nie zawsze.
Wady: kilka błędów i niedopatrzeń (chyba), grafika już na ówczesne czasy nie powalała (choć klimat ma i na PC można ją trochę wyładnić :) ), poruszanie się bohaterów, no i te przerwy w dialogach.
Zalety: cała reszta, jedyna gra, którą musiałem wyłączać ze strachu :D
 
 
 
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-04-04, 21:02   

Dla mnie jednak grafika jest świetna i każda nowsza część była gorsza od 1 właśnie przez grafike, nie widać co czai się dalej. Według mnie nie ma żadnych wad ... gra jest jednym słowem świetna
Ostatnio zmieniony przez Jerichoo 2009-04-04, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-04, 21:34   

Nie ma to jak ślepa miłość ;)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-13, 21:47   

Dla mnie najwiekszym plusem jedynki jest oryginalność, najlepsze pomysły ( wkoncu pirwsza część)

Bersek: Jakie pomysły? Rozwiń proszę swoją wypowiedź :)

Na życzenie ;p :

-Potwory (najbardziej oryginalne z calej serii, przynajmniej moim zdaniem)
-Lokacje (Idealnie wykreowane i niepowtarzalne (w innych czesciach jezeli wystepuja to sa zmienione i maja mniej "tego czegos" :D ))
-Fabuła (Najciekawsza i w kazdej czesci jest z nią jakieś powiazanie ( nie mowiac o filmie))
-Wskazówki (To że gra nie prowadzi gł. bohatera za ręke w przesadny sposób (Na przykład w SH:Origins z tym przesadzili... cały czas bylo wiadomo gdzie i ktoredy isc))

To mniej wiecej tyle :D
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
RebelINS 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Shaolin
Wysłany: 2009-06-14, 18:38   

Wady? Nie nie żadnych.Zalety? Mnóstwo.Nie ma sensu wszystkich wymieniać bo każdy wie co jest miodne w tej cudnej grze. =D
_________________
RebelINS
 
 
Pierce 
Cockroach


Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-16, 13:09   

Wady to przede wszystkim:
-kiepska grafika, owszem na owe czasy nie była najgorsza, lecz za sprawą właśnie części wizualnej dziś mało kto powraca do najstarszej odsłony Sh. Najbardziej irytujące są machające się na boki twarze
-[choć trudno mieć o to pretensje w końcu gra jest wiekowa, lecz mimo to...] nienaruszalne otoczenie. Czy najgłupszą rzeczą nie jest szukanie po kilkupiętrowym budynku klucza jeśli pod ręką mamy metrowy młot oraz siekierę?
-mała ilość typów przeciwników, mianowicie na początku gry w każdej uliczce czai się pies, natomiast na śrokdu drogi straszy pterodaktyl. To takie liniowe, nawet jak na ówczesne czasy.


Oraz w końcu zalety:
-niepowtarzalny klimat
-perfekcyjna ścieżka dźwiękowa
-mroczna sceneria
-gra na ludzkich lękach [np. wózki inwalidzkie]
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-16, 13:31   

Pierce napisał/a:
najgłupszą rzeczą nie jest szukanie po kilkupiętrowym budynku klucza jeśli pod ręką mamy metrowy młot oraz siekierę?

W takim razie polecam najnowszego Alone In The Dark :lmao:
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-16, 13:41   

Pierce napisał/a:
Wady to przede wszystkim:
-mała ilość typów przeciwników, mianowicie na początku gry w każdej uliczce czai się pies, natomiast na śrokdu drogi straszy pterodaktyl. To takie liniowe, nawet jak na ówczesne czasy.

Liniowość nie ma nic wspólnego z rodzajami przeciwnika. SH2 wypada pod tym względem jeszcze gorzej.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-17, 11:54   

Największą wadą pierwszego SH jest dla mnie korzystanie z broni białych jak np. nóż czy katana. Zanim bohater się zamachnie, potwór już na niego wskoczy. Teoretycznie, tylko bronie palne idealnie nadają się na przeciwników. Za to plusami gry jest cała reszta - imo jest to najlepsza część serii pod każdym względem.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-17, 12:41   

Najwyraźniej nie opanowałeś techniki używania broni białych :P
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-17, 12:50   

Nazar napisał/a:
Najwyraźniej nie opanowałeś techniki używania broni białych :P


Uwierz mi, starałem się ale nic z tego nie wyszło. Co chwila traciłem życie :)
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-17, 13:35   

Przed wejściem do nowej lokacji wyłączasz latarkę, podchodzisz blisko od tyłu (bez skojarzeń :P ) i tłuczesz rurką / młotem :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-06-17, 14:10   

Nazar napisał/a:
Najwyraźniej nie opanowałeś techniki używania broni białych :P


Ja się z nim zgadzam.Bronie białe w następnych częściach były lepsze. :)
_________________

 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-17, 14:12   

Nazar napisał/a:
Przed wejściem do nowej lokacji wyłączasz latarkę, podchodzisz blisko od tyłu (bez skojarzeń :P ) i tłuczesz rurką / młotem :D


Naprawdę próbowałem wielu kombinacji i żadna nie wypaliła, aż w końcu dałem sobie spokój.
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-02-19, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-17, 14:25   

System walki bronią białą jako wada w SH1, please... przecież w tej grze (prawie) wszystko da się skroić chociażby zwykłym nożem :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-17, 14:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group