Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wady i zalety SH1
Autor Wiadomość
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-17, 15:54   

Ja tylko na bossów (poza robalem) używałem broni palnej. Miałem tyle amunicji do pistoletu i shotgun'a, że już mi się nawet nie zwiększał jej zapas (chyba po 200 sztuk). A tak to całą grę rurką i młotem przeszedłem, czasami tylko pistoletu używałem w kanałach lub na te latające paskudy, gdy nie zdążyłem na ziemi ich dorwać :D Kwestia wypracowania odpowiedniej taktyki :)
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-06-17, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-17, 16:18   

Da się, ale wszystko jest kwestią dobrego time'owania. Niestety, ale nie wszyscy mają wytrenowaną małpią zręczność i może im troche trudności sprawić trafienie w psa nozem.

ONTOPIC:
Dla mnie jedyną i tym samym dosyć poważną wadą pierwszego SH były idiotyczne dialogi, a na szczególne wyróżnienie, za wyjątkową absurdalność, zasługuje scenka, gdzie pierwszy raz spotykamy Kaufmana i ten WYRAŹNIE strzela prosto w Harry'ego, jednak nie dość że nic mu się nie stało, to jeszcze niezbyt spanikowanym głosem próbuje go uspokoić. No, ale każdy chyba o tym wie, wszak filmiki parodiujące te dialogi są już legendarne xD
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-17, 16:20   

Tak, ta scena wymiata :D Bardzo fajnie ją sparodiowali na YT :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-06-17, 16:29   

StuntmanMikeL napisał/a:
gdzie pierwszy raz spotykamy Kaufmana i ten WYRAŹNIE strzela prosto w Harry'ego,


A bo ja wiem? Kamera jest pod takim kątem że nie widać gdzie dokładnie strzela.Według mnie strzelił minimalnie obok Harry`ego. :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-17, 16:34   

Tak, dialogi to największa bolączka tego SH, chociaż muszę powiedzieć że kiedy grałem pierwszy raz to jakoś nie waliły tak po uszach, miały w sobie coś dziwnego, dodawały "nierealności" całej tej grze.
 
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-22, 14:37   

Wlasnie przeszlam SH1 i ..
Gra jest ogolnie fajna, ale dwojce do piet nie dorasta (no ale co sie dzwiwic, dwojka to rozwiniecie jedynki).
Gra sie milo i przyjemnie, chociaz potwory jakies latwe. No i za malo scenek ukazujacych fabule, za malo!
Gdyby nie to, ze czytalam sporo o tej czescie wczesniej, to wielu rzeczy bym nie zauwazyla badz nie zrozumiala. Odnosilam wrazenie chaotycznosci i zbyt duzych niedopowiedzen . . .
Za to zdecydowanie kocham ta czesc za Lise Garland i jej smutna historie.
Oraz za cale Silent Hill- kreacje Alessy. Swietny pomysl.
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2009-09-22, 20:56   

SuiKaede napisał/a:
no ale co sie dzwiwic, dwojka to rozwiniecie jedynki


emmm... że co? :shock:
dziwne - zawsze za rozwinięcie jedynki uważałem trójkę :lol:
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-22, 23:53   

SuiKaede napisał/a:
Wlasnie przeszlam SH1 i ..
Gra jest ogolnie fajna, ale dwojce do piet nie dorasta (no ale co sie dzwiwic, dwojka to rozwiniecie jedynki).
Gra sie milo i przyjemnie, chociaz potwory jakies latwe. No i za malo scenek ukazujacych fabule, za malo!
Gdyby nie to, ze czytalam sporo o tej czescie wczesniej, to wielu rzeczy bym nie zauwazyla badz nie zrozumiala. Odnosilam wrazenie chaotycznosci i zbyt duzych niedopowiedzen . . .
Za to zdecydowanie kocham ta czesc za Lise Garland i jej smutna historie.
Oraz za cale Silent Hill- kreacje Alessy. Swietny pomysl.

Co kto lubi - np. ja o wiele chętniej wracam do jedynki. A niedopowiedzenia są esencją tej części - to w dużej mierze za ich sprawą ta gra żyje swoim własnym życiem 10 lat od wydania. W SH2 nie ma miejsca na tyle terii, co w SH1. Dodałbym jeszcze (minimalny, ale jednak zawsze coś) wpływ na wydarzenia w pierwszej części - SH2 jest do bólu liniowe i masz wpływ wyłącznie na samo zakończenie.

@I'veSeenItAll: byś odpisał o rysunkach, Ty chamie Ty ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-09-22, 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2009-09-23, 00:50   

Nazar napisał/a:
@I'veSeenItAll: byś odpisał o rysunkach, Ty chamie Ty ;D


to proszę o podesłanie jakiegoś pomysłu - coś się pomysli.
tylko pojedynczo - ustawić się w kolejce [gęsiego, gęsiego!:D]
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-23, 11:58   

I'veSeenItAll - nie zrozumiales mnie. Nie mowie o fabule, mowie o grze jako takiej.
Trojka jest kontynuacja jedynki, ale to dwojka pierwsza rozwija koncepcje SH w mysl zasady "wiecej i (przynajmniej w zalozeniu)lepiej".
Nie twierdze, ze jedynka mi sie nie podobala. Fajna gra, ale dwojka bardziej mi do gustu przypadla.
Podejrzewam, ze aby docenic jedynke w pelni trzeba bylo 10 lat temu zagrac w nia po raz pierwszy na pierwszym plejaku.
To troche tak jak z The Legend of Zelda - kazdy dzisiejszy gracz po zagraniu w Ocarina of Time i Twilight Princess stwierdzi, ze ta druga jest lepsze. Ja, jako oldschool preferuje OoT, chociaz z obiektywnego punkty widzenia jest pod kazdym wzgledem slabsza od TP.
Liniowosc mi nie przeszkadza, byleby tylko fabula mnie powalila. W dwojce tak sie stalo, w jedynce... raczej nie.
Ach, chyba zapomnialam dodac, ale - w jedynce strasznie mi sie podoba szpital! Swietna lokacja.
Co do wad - komu przyszedl chory pomysl, zeby dwie najwazniejsze notki do przeczytania w grze (o Bialej Klaudii i Alessie) raz dalo sie przeczytac, a raz nie? ;s
Ciekawa jestem od czego wogole zalezy ich "poczytalnosc"..
Co za nietrafiony pomysl ;s
Gram sobie w Origins- mam nadzieje, ze ta gra nie doda jakichs totalnych bzdur do kanonu.
Ostatnio zmieniony przez SuiKaede 2009-09-23, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-09-23, 18:39   

SuiKaede napisał/a:
Podejrzewam, ze aby docenic jedynke w pelni trzeba bylo 10 lat temu zagrac w nia po raz pierwszy na pierwszym plejaku.

Niekoniecznie, ja w jedynkę zagrałem dopiero 5-6 lat po jej przemierze, a mimo to cholernie mi się spodobała i wciagnęła mnie na tyle, że po rozkminieniu reszty serii skończyłem tutaj, na tym forum xD
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-23, 22:28   

Cos w tym jest.
To moze inaczej: SH musi byc pierwsza tego typu gra. Albo musisz zakochac sie w fabule/
Na mnie ten czar nie do konca podzialal, niemniej mam do tej gry szacunek - wiele zmienila w gatunku i prezentuje sie niesamowicie na tle skromnych mozliwosci PS.
 
 
Statek 
Cockroach


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-10-12, 11:10   

A więc tak:)

Plusy:
-niesamowity klimat! jak dla mnie nie do powtórzenia w żadnym SH
-paraliżujący strach
-świetne lokacje(szczególnie alternatywna szkoła)
-muzyka! zdecydowanie
-niezłe postacie 2-planowe
-ciekawe zagadki szczególnie pianino
-dźwięk syren:D
-do dziś nie powstał horror ,który by chodź dorównywał SH ( poza innymi częściami SH;) )
-potwory najlepsze z całej serii
-niezła fabuła

Minusy:
-trochę drętwe i sztywne dialogi
-mała ilość cud-scenek,która podkreślałyby klimat


Więcej grzechów nie pamiętam:)

Grafiki nie oceniałem ponieważ uważam,że było by to niesprawiedliwe.Teraz jesteśmy o 10 lat mądrzejsi ale w tamtych czasach każdemu szczena opadała.Mi nie przeszkadzała w żadnym stopniu.:)
Ostatnio zmieniony przez Statek 2009-10-12, 13:15, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Kimas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 15:43   

Zgadzam się ze wszystkim tym co napisał Statek.1 nie była zaawansowana technicznie,ale pod względem klimatu,strachu to najlepsza część i raczej każdy się ze mną zgodzi:).Według mnie 1 część jest najlepszym ,,elektronicznym'' horrorem jaki wyszedł do tej pory.Podczas grania nie raz musiałem se przerwy robić;).

Plusy:
-świetny klimat
-strach przez duże S
-świetne lokacje np szkoła
-ciekawa fabuła ,aczkolwiek nie najlepsza jeśli chodzi o serie SH
-świetnie pasujące do lokacji i klimatu potwory
-kapitalna oprawa dźwiękowa

Minusy:
-drętwe dialogi


Moja ocena->9\10
Ostatnio zmieniony przez Kimas 2009-11-01, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-23, 13:43   

Wczoraj wgrałem sobie na psp pierwszego Silent Hilla, bo nie chciało mi się użerać z emulatorami. Instalacja poszła dosyć gładko, więc zagrałem sobie o 2 w nocy licząc na to, że narobię w spodnie jak za starych dobrych czasów xD dzietko jednak przeholowałem z moimi umiejętnościami po tak długim nieobcowaniu z SH, że bachory w szkole rozwaliły mnie dwoma ciosami (na jednego wpadłem, drugi natomiast pchał mi nóż prosto w krocze), a że zrobiłem savea w doghouse, po pokojach rozległo się ostre: k***a. Tak czy inaczej:

plusy:
- jak najbardziej klimat.
- fabuła
- muzyka

minusy:
- kamera
- sterowanie (bynajmniej od strony PSP patrząc. Strzałkami na PC'cie o wiele łatwiej mi było niż na analogu)
_________________
Last.Fm
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-23, 21:08   

Kamera? A co w niej złego? Różni się od tej ze "zwykłej" wersji?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-23, 23:51   

Wielokrotnie mi się zdarzało, że kamera się gubiła :> wychodzę z sali, to widzę twarz Harryego i drzwi, w kieszeni wyje radio i nijak nie mogę jej odpowiednio ustawić, bym widział cały korytarz.

EDIT
psp jest okrojone z wielu przycisków, dlatego też problemem jest omijanie przeciwników. Bardzo często na nie wpadam, co na szaraku nigdy mi się nie zdarzało.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2009-12-23, 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-24, 00:03   

Brak odpowiednich guzików faktycznie może wtedy przeszkodzić :) A jak jest z "udźwiękowieniem" i ekranikiem z SH na PSP? Czy na tym maleństwie SH nadal może przestraszyć czy to raczej sztuka dla sztuki? :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-24, 00:29   

Granie na małym ekranie to największa zaleta psp ;D trzymasz ją w bliskiej odległości i nie widzisz (bynajmniej nie zwracasz uwagi) na wszechobecną pikseloze. Udźwiękowienie zaś to już kwestia wyposażenia gracza, bo może on użyć słuchawek, a wtedy nie trudno o zawał serca :) grafika też wydaje się jakby ostrzejsza. Chociaż to tylko moje zdanie, jedni wolą 40" wrażenia, innym wystarczą niecałe 5" :)

Zaletą SH1 są na pewno starcia z bossami. Chociażby pierwszy spotykany w szkole, na mnie bynajmniej zrobił olbrzymie wrażenie :)
_________________
Last.Fm
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2010-02-01, 15:49   

Zalety:
-KLIMAT jest świetny
-Muzyka też rewelacyjna
-Lokacje o tak Alternatywna Szkoła wymiata
-Większość przeciwników
-Dla mnie jest straszna, ale nie tak jak 3

Wady:
-Większość postaci
-Hammer, zdobywamy go za wcześnie, przez co poczucie zagrożenia drastycznie spada i zaczyna się cyrk
-Niektórzy przeciwnicy
-Praktycznie wszyscy bossowie
-Jak dla mnie jest to wada wszystkich SH, czyli zakończenie UFO

Za neutralną uznam fabułę. Nie jest dla mnie zła, ale też nie porwała, ot fanatycy religijni i bóstwo.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-01, 16:48   

Salvin napisał/a:

-Jak dla mnie jest to wada wszystkich SH, czyli zakończenie UFO

Pod jakim względem zakończenie UFO jest wg Ciebie wadą? Koncepcji czy realizacji? Niektórym może odmienna forma nie odpowiadać ;)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2010-02-01, 17:37   

Zarówno pod jednym jak i drugim względem. Wiem, że to jest tylko zakończenie dodatkowe, żart ze strony twórców. Uważam jednak, że w ogóle zbędny. Niepotrzebnie został wprowadzony element humorystyczny. Te zakończenia nie są dla mnie ani ciekawe ani tym bardziej śmieszne. Może za przykład dam te z SH2. Cała gra ma świetną fabułę, jest poważna i dojrzała, po czym twórcy serwują na piękne zakończenie DOG czy właśnie UFO robiąc sobie jaja. Ucieszyłem się, że w The Room już go nie było i liczyłem na to, że skończyli z tymi "cudami" Jednak nie. Przemilczę to, że w Homecomingu takie zakończenie można zdobyć przy pierwszym podejściu.
 
 
Kamar 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-02-01, 23:19   

Salvin napisał/a:
Przemilczę to, że w Homecomingu takie zakończenie można zdobyć przy pierwszym podejściu.


To jest rzeczywiście przegięcie, ale kiedy UFO nie jest dostępne za pierwszym razem, to wtedy nie ujmuje powadze gry i jej fabuły. Ba, więcej powiem, chcesz mieć powagę w SH to będziesz ją miał niezależnie, czy będzie zamieszczone dodatkowe zakończenie czy nie. To tak jakby powiedzieć, że SH traci na swoim ciężkim klimacie, bo w internecie naoglądałem się miliona parodii na ten temat. Zresztą twórcy to również ludzie i również lubią się pośmiać, a że ich humor jest czasem absurdalny...?
_________________
I may be bested in battle, but I shall never be defeated
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-01, 23:26   

A co absurdalnego jest w kosmitach na tle potworów? ;D Nie przesadzacie trochę? UFO to nie jedyny element humorystyczny w SH i, moim zdaniem, na całe szczęście, bo gra tylko zyskuje przy kolejnych przejściach. Przynajmniej nie jest tak szablonowa do bólu i na wskroś poważna.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-01, 23:37   

Mogli też to wsadzić jako pewnego rodzaju podziękowanie za ukończenie ich gry. Gracz musi pokonać strach i kiedy już to zrobi, warto jest zobaczyć coś odmiennego. I nie powiecie mi, że kiedy to zobaczyliście, to wam szczęka nie opadła :) ja to zaliczam jak najbardziej do zalet, poprawiło mi to niesamowicie nastrój i pozwoliło w końcu odetchnąć z ulgą.
_________________
Last.Fm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group