Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2010-03-18, 22:13
ASG
Autor Wiadomość
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-12, 17:16   ASG

AirSoftGun jest to sport wykorzystujący wierne repliki broni palnej zbudowane w skali 1:1, które strzelają plastikową amunicją o średnicy 6mm. Dostępne akcesoria takie jak maski , kamizelki czy umundurowanie tworzą niezapomniany klimat. Jest to idealna alternatywa dla drogiego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintball -u.

Zabawę w ASG można zacząć już od kilkunastu złotych, dzięki czemu sport ten jest dostępny dla coraz większego kręgu osób. Gra często rozgrywana jest według wcześniej ustalonego scenariusza, co powoduje dreszczyk emocji oraz skok adrenaliny. Gwarantuje niezapomniane i niepowtarzalne wrażenia wszystkim uczestnikom ASG.

Bawimy się mówiąc w skrócie w każdą pogodę, o każdej porze,
tak jak Ty lubisz i przede wszystkim dobrze. Ogólnie zabawa polega na grze wg . ustalonych scenariuszy. Jest to w pełni realistyczna symulacja działań wojennych, strzelnicy i młodzieńczych zabaw w "wojnę". Jednocześnie można rozegrać na żywo swoje ulubione gry komputerowe, czy sceny z filmów. (...).

Air Soft Guns to bardzo elitarna gra - posiada wiele prestiżowych zasad, których posiadacze replik są zobowiązani przestrzegać.

W większości większych miast istnieją także kluby ASG, do których możesz się przyłączyć i spełniać swoje marzenia! Oni pomogą Ci także postawić swoje pierwsze kroki w tym fantastycznym sporcie.

Aby Twoja zabawa sprawiała Ci jeszcze więcej frajdy do każdego zamówienia dodajemy gratis paczkę kulek paintball! Pomyśl! Fantastyczna replika pistoletu lub karabinku może być u Ciebie już jutro! Tanie Militaria w bezkonkurencyjnych cenach!

Modele broni ASG napędzane są poprzez napęd pneumatyczny, którym może być np. tłok pchany przez silną sprężynę. ASG jest więc alternatywą do drogiego paintballu (zabawę w ASG można zacząć już od kilku złotych!). Air Soft Guns mają specyficzny klimat rozgrywek. Często prowadzone są w terenie (stare poligony, las), a używane karabinki i pistolety podkreślają realizm rozgrywek przez swój wygląd, ciężar i często idealne odwzorowanie oryginału.

Na świecie hobby to jest już dosyć popularne, organizowane są różnego rodzaju zawody i mistrzostwa. W Polsce jest stosunkowo młode. Od roku 2001, gdy w Internecie powstały polskie strony ASG, grono miłośników tej pasji poszerza się z dnia na dzień w miastach całej Polski. Organizowane są ogólnokrajowe Zloty, na które ściągają licznie Maniacy z całego kraju, a nawet goście spoza jego granic. Nie są to zawody, a jedynie spotkania miłośników o tych samych zainteresowaniach. Liczy się dobra, kulturalna zabawa w doborowym towarzystwie.

W Airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub prawnych opiekunów) i od płci. Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy okularów ochronnych. Warto zaznaczyć, iż Airsoft jest mniej bolesny od paintballu. Ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara. Trafienie w twarz, czy odsłonięte części ciała jest wyraźnie odczuwalne, dlatego niektórzy mogą używać specjalnych masek lub kominiarek.

W Polsce istnieje ogólnopolski klub Maniaków Air Soft. Można go odwiedzić pod adresem: www.wmasg.pl . Warto też poszukać klubów we własnym mieście - z pewnością znajdą się chętni do wspólnej zabawy.


Tak więc poruszam ten temat na forum :) moja replika wygląda tak http://img126.imageshack....p1010008or6.jpg i jest ciagle tuningowana ( chwyt przedni jest autentyczny, z prawdziwego ak47 przerobiony tak aby pasował do ak47 :nerd: obecnie robie kolbę przerabiając ,,kabekaes " :D moc repliki to 400 fpsów :-] )
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-12, 19:41   

swirekster napisał/a:
Zabawę w ASG można zacząć już od kilkunastu złotych

No jeżeli chcesz być wyśmiany przez ludzi ze swojej ekipy (chyba, że założyłeś sobie własną z dosyć skromnym funduszem) ASG, a do tego lubisz jak broń z bazarku rozpierdziela Ci się po przeładowaniu, a zasięg maksymalny jest w granicach 5m to why not :)

Chcesz broni ze średniej półki? 300-400zł. Swego czasu ostro się w to wkręcałem i obliczyłem, że na calutki sprzęt poszedłby niecały tysiaczek ^^

Miałem dylemat między:
http://www.taiwangun.com/shop,show,859
i
http://www.taiwangun.com/shop,show,1143

Jak widać tanie to to nie jest, a zostaje jeszcze do kupienia umundurowanie, hełm, gogle, buty, kamizelka itd. Oczywiście można biegać na "partyzanta" czyli same google i jakieś tam łachmany, ale trochę głupio kiedy Twoja ekipa wygląda jak GROM xD

PS. Szału w tym temacie nie będzie.

swirekster napisał/a:
moc repliki to 400 fpsów :-]


A ile dałeś za swojego aega? ;>

swirekster napisał/a:
Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy okularów ochronnych


Kiedyś jak wbiłem się na zlocik (jako spectator oczywiście) z okularami za 8zł używanymi do np. malowania to koleś pokazał mi, że nie był to najlepszy pomysł. Strzelił z pistoletu w jeden okular...nie zostało się po nim prawie nic xD

swirekster napisał/a:
Od roku 2001


Wtedy to szczytem osiągnięć było ~200FPS, a ceny jak z kosmosu ^^

swirekster napisał/a:
Ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara.


Miałem okazje zobaczyć jak to "ugryzienie komara" wygląda po oberwaniu z ~400FPS w twarz :) Nie nazwałbym tego raczej ugryzieniem, a już w szczególności komara xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-11-12, 20:44, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-14, 19:09   

nie chodziło mi o strzelanie z 10 metrów po głowie :razz: za swojego kałaszka 74 dałem pomiędzy 360 a 400 zł ( nie pamiętam ) a tera go przerabiam tj; kolba itp itd
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-14, 19:41   

300, 400zł, a jakiej firmy? Zresztą nieważne, 400FPS wepchane w kałacha za taką kasę nie wróży mu długiej żywotności ^^
swirekster napisał/a:
nie chodziło mi o strzelanie z 10 metrów po głowie :razz:

Nikt nie strzelał z 10m w twarz xD
 
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-14, 20:36   

firma to BOY/BOI jakiś tam. w serwisie wymienili mi typowochińskie części na firmowe więc w mechanizmie nie ma plastikowych jajek niespodzianek ^_^ dodatkowo czytałem jego parę recenzji i pisze, że warto inwestować :)
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-14, 20:45   

Ja gdybym brał to tylko full metal z Tokio Mauri, albo sypnąć tysiaczkiem i cieszyć się sprzętem z najwyższej półki xD
Btw. masz hi czy low capa? Jesteś w jakimś teamie?
 
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-14, 22:32   

moja replika tez jest metalowa ^_^ co do teamów to jestem początkujący (ale mam już własne umundurowanie :) ) szukam kogoś (magazynek hi cap)
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
Ostatnio zmieniony przez swirekster 2008-11-14, 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group