Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona melodia

Twoje dwie ulubione piosenki to:
1. Theme Of Laura
18%
 18%  [ 21 ]
2. White Noiz
3%
 3%  [ 4 ]
3. Forest
0%
 0%  [ 1 ]
4. A World Of Maddnes
0%
 0%  [ 0 ]
5. Ordinary Vanity
0%
 0%  [ 0 ]
6. Promise (Reprise)
5%
 5%  [ 6 ]
7. Ashes and Ghosts
0%
 0%  [ 0 ]
8. Null Moon
3%
 3%  [ 4 ]
9. Heaven's Night
4%
 4%  [ 5 ]
10. Alone in the town
2%
 2%  [ 3 ]
11. The Darkness that...
0%
 0%  [ 1 ]
12. Angel Thanatos
4%
 4%  [ 5 ]
13. The Day of Night
3%
 3%  [ 4 ]
14. Block Mind
1%
 1%  [ 2 ]
15. Magdalene
1%
 1%  [ 2 ]
16. Fermata in Mistic Air
1%
 1%  [ 2 ]
17. Prisonic Fairytale
1%
 1%  [ 2 ]
18. Love Psalm
1%
 1%  [ 2 ]
19. Silent Heaven
0%
 0%  [ 1 ]
20. Noone Love You
0%
 0%  [ 0 ]
21. The Reverse Will
0%
 0%  [ 1 ]
22. Laura Plays the Piano
0%
 0%  [ 1 ]
23. Terror in the Depths...
0%
 0%  [ 1 ]
24. True
5%
 5%  [ 6 ]
25. Betrayal
4%
 4%  [ 5 ]
26. Black Fairy
0%
 0%  [ 0 ]
27. Theme Of Laura (Reprise)
6%
 6%  [ 7 ]
28. Overdose Delusion
1%
 1%  [ 2 ]
29. Pianissimo Epilogue
0%
 0%  [ 0 ]
30. Promise
24%
 24%  [ 28 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 116

Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-12-09, 00:44   

Moim ulubionym utworem jest Prisonic Fairytale - świetnie się go słucha w samotności, mając przed sobą jakiś spokojny krajobraz. Jego melodia i zastosowane dźwięki, to klasyka sama w sobie. ;)

Pozwolę sobie jeszcze wyróżnić The Day of Night, bo jest to utwór bardzo podobny do wyżej wymienionego.
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-27, 21:05   

Szkoda, że można wybrać tylko dwie melodie. No i to ścieżki jedynie z OSTa, chociaż gdybym miał wybierać spomiędzy prawie 100 melodii to i 10 byłoby za mało. Głos oddaję na 'Promise' - utwór z ulubionego i pierwszego zakończenia, który dał mi nadzieję, że nawet jeśli Maria zachoruje, to parę bohaterów czeka jeszcze wiele wspaniałych chwil - a James wypełni swoje przyrzeczenie (promise) względem Marii i nigdy nie opuści jej w potrzebie. Utwór ten zresztą nadal mnie podbudowuje w ciężkich chwilach :) Drugi głos na 'Fermata in mistic air' - melodia niezwykle smutna i tajemnicza. Wspaniale pasuje do sceny, w której się pojawia, a wkroczenie na cmentarz stało się dzięki niej przeżyciem niezwykle mistycznym :)

Z OSTa wyróżniłbym jeszcze:
- Theme of Laura (w końcu temacik główny),
- Ashes and Ghosts (nie mogę się powstrzymać od przytupywania w rytm muzyki),
- Alone in the Town oraz Heaven's Night (dzięki nim kręgielnia i klub wydają się miejscami wręcz przytulnymi, "wysepkami spokoju na oceanie szaleństwa"),
- Laura Plays the Piano (potrafię to zagrać :) ),
- True (po prostu ładny i pasuje),
- Betrayal (niezwykle patetyczny kawałek - aż czuć, jak ważna jest to walka - czy James będzie w stanie żyć ze świadomością popełnionych grzechów, czy też świadomość ta okaże się dla niego za ciężka),
- Theme of Laura Reprise (dodaje dramatyzmu, dowód na to, jak pomysłowo można zmienić utwór),
- Pianissimo Epilogue (ulubiona melodia "rankingowa").

Z CST (nazwy niekoniecznie muszą się zgadzać):
- Letters [James na Observation Deck] - śliczna wariacja Promise,
- Unseen [długie zejście mglistą ścieżką] - im dalej, tym cięższa się robi - naprawdę świetny efekt,
- Cries of the Dead [zachodnia dzielnica SH] - niepokojące hałasy, klimatyczne okrzyki cierpienia, które przypominają o przeszłości miasta,
- Pyramid Head [pierwsze starcie] - świetna, a kiedy dołączą do niej syreny to już w ogóle :) ,
- Angela Papa i Eddie Gone Nuts [walki z bossami] - po prostu pasują jako tło do walki z bossem,
- [wstęp do walki z ostatnim bossem] - sposób, w jaki spokojne 'Making Peace' przekształca się w agresywne 'Butterflies'.
To tyle. Zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski :roll:

EDIT: Jeszcze zapomniałem dodać Silent Heaven: fajne połączenie paru ambientowych kawałków oraz melodii, która towarzyszy nam w zachodniej dzielnicy SH (od spotkania z Marią do szpitala).

Światłocień napisał/a:
Hej! Ja tym tekstem przez dobre kilka miesięcy rzucałem! xD

Ja też :) I nadal czasem mi się wymknie ;)
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
Ostatnio zmieniony przez HoochMaster 2009-01-04, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2009-01-03, 16:12   

HoochMaster napisał/a:

To tyle. Zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski :roll:


Hej! Ja tym tekstem przez dobre kilka miesięcy rzucałem! xD

No cóż. Wybrałem 1 ambient i 1 normalny czyli

The Darkness that lurks in our minds- Ten kawałek jest tak schizowy że tego się nie da wyrazic słowami. To bicie serca, oddychanie i cała reszta naprawdę pobudzają najmroczniejsze sfery ludzkiej wyobraźni. Ostatnio wybrałem sie na nocny spacer po lesie na odludziu i słuchałem właśnie tego. Dawno się tak nie bałem :razz: Podobnie działa jeszcze Block Mind jednakże nie az w takim stopniu i jest o wiele gorzej/prościej skomponowany.

Heaven's Night- Zmysłowy i hipnotyczny kawałek. Kiedy go słucham bardzo często wyłącza mi się lewa półkula mózgowa i popadam w głęboką zadumę. xD

Oprócz tego bardzo cenię sobie Theme Of Laura (reprise) i Promise.

EDIT
Jak mogłem zapomnieć o jednym z moich faworytów?! Betrayal! Jak dla mnie muzyczna definicja słowa "epic". Nie wyobrażałem sobie że można tak fajnie połączyć patetyczny "chór" i ambientowe metalowe stukoty.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2009-01-04, 14:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2009-01-04, 19:16   

Moim ulubionym jest the day of night...przy tym kawałku poprostu można odpłynąc... :->

EDIT : Aha przypomniało mi się że kiedyś też szalałem za Pianissiomo i za Betrayal...Pianissimo poprostu świetnie mi się słuchało a przy Betrayal lubiłem się położyc i przypominac sobie sceny z PH xP tak jakos dziwnie.... xP
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
Ostatnio zmieniony przez Undertaker 2009-01-04, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drunker_inside 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Lubań Hill
Wysłany: 2009-01-18, 18:16   

Pamiętam jak "True" mi zrysowało kopułę... Takie utworki zapadają głęboko w pamięć i nie chcą się już z niej wydobyć na światło dzienne ;)
 
 
 
woziu 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2009-04-23, 21:25   

Ja głosowałem na True oraz Magdalene- głównie dlatego że świetnie pasowały momentów z gry w których leciały, ale gdyby była jeszcze opcja "Music box" na pewno oddał bym na nią głos. Ta piosenka jest po prostu świetna- ta beztroska nuta :grin: -zupełnie nie pasująca do SH :grin:
 
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-27, 17:14   

woziu napisał/a:
"Music box" [...] Ta piosenka jest po prostu świetna- ta beztroska nuta :grin: -zupełnie nie pasująca do SH :grin:

W moim odczuciu daleko jej do beztroski ;) Jest raczej smutna, sam nie wiem jak to określić. Tak jakby traktowała o niemożliwej do spełnienia miłości (mam jakieś takie skojarzenia z Little Mermaid) ^_^
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
Ostatnio zmieniony przez HoochMaster 2009-04-27, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2009-04-27, 18:27   

HoochMaster napisał/a:
Tak jakby traktowała o niemożliwej do spełnienia miłości (mam jakieś takie skojarzenia z Little Mermaid) ^_^


Dokładnie. Jest w tej melodii coś takiego smutnego i odbierającego całą nadzieję. Jakby ta melodyjka mówiła: "Za późno. Już nic się nie da zrobić.". Również bardzo dobra (jak cały soundtrack, ot co xD )
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-16, 21:20   

White Noiz ... Kiedy pierwszy raz usłyszałem tą Nutę zmroziło mnie ... Z tego utworu emanuje taki chłód że Szok :-) Uwielbiam spać przy nim i otwartym oknie Hehe :-) Po moim Last.ff widać że uwielbiam ten utwór :-)
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-05-17, 10:23   

Moim Promize. Jak pierwszy raz go usłyszałem w grze złapałem takiego doła, że szok normalnie. Naprawdę jest bardzo klimatyczny. Ale zresztą każdy o tym wie. :grin2:
_________________
Gry
 
 
 
Niux 
Cockroach


Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: 2009-06-01, 23:06   

Hmm... mimo, że wiele było bardzo klimatycznych, zagłosuje na Theme Of Laura oraz Promise (Reprise)
Bersek: Dlaczego?
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-07-18, 23:08   

Zdecydowanie Reprise i Love Psalm. Jak bym je usłyszał nie wiedząc, że są z OST'a SH to bym powiedział, że nagrała je jakaś zajebista Brytyjaska kapela. Naprawdę i bez słów z nut można wyczytać znaczenie. Epickie utwory.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 11:08   

Null Moon - Bardzo miły dla Ucha utwór, jak dobrze pamiętam można go było odsłuchać zaraz po wejściu na Kręgielnie :P

Heaven's Night - Również ten utwór należy do mojego ulubionego pod czas gry

True - Cudowny, zaraz po obejrzeniu taśmy. (czasami zostaje w pokoju do końca tego utworu) :->

Betrayal - Też ciekawy, kojarzy mi się z rozgrzeszeniem Jamesa za to co zrobił, lecz nie wiem dlaczego xD
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-08-12, 20:48   

Cytat:
Null Moon - Bardzo miły dla Ucha utwór, jak dobrze pamiętam można go było odsłuchać zaraz po wejściu na Kręgielnie :P


Ten utwór nazywa się Alone in the Town :grin2:,ale do końca nie wiem, o który ci chodzi, bo Null Moon też jest miły dla ucha :) . Null Moon zapuszczany jest kiedy spotykamy Marię w parku, a Alone in the Town kiedy wchodzimy do kręgielni.
_________________
:



 
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-08, 18:42   

Lekko offtopicznie, ale..
Nie wiem, jak wam, ale mi utwor "Waiting For You" niesamowicie kojarzy mi sie z Maria.
Do tego stopnia, ze az nie zdziwilabym sie, gdyby to byl jakis odrzut z SH2, ktorego nie wykorzystali, wiec zostawili go do SH4.
Nie skonczylam czworki jeszcze, wiec nie mam byc moze niezbednego kontekstu, bo jak narazie do nikogo mi ta piosenka tak nie pasuje jak do Marii.
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-09-09, 14:36   

Zdecydowanie "theme of laura". Moim zdaniem idealnie pasuje do SH2:)...Idealnie oddaje klimat tam panujący.
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
morda_kapciu 
Cockroach


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-10, 02:02   

Elo, może mi ktoś pomoże.

Co to za kawałek leci od 2:44? To Promise, tylko jakaś dziwna wersja, nie ma chyba tego na soundtracku. :]

A tu link:
http://www.youtube.com/watch?v=FJ19AhYZV9U

Z góry dzięki za pomoc. :P
 
 
enter77 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-11-10, 09:07   

@ morda_kapciu

Muzyczka to Promise - 3rd wersion.

http://w234.wrzuta.pl/aud...e_third_version
_________________
There was a HOLE here. It's Henry Townshend's bathroom now.
 
 
 
morda_kapciu 
Cockroach


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-10, 17:46   

Dzięki, a mógłbyś to wrzucić na rapidshare etc.? Tak jak pisałem wcześniej, mam soundtrack, ale tego jednego kawałka tam nie ma. Swoją drogą to nie pierwszy raz, gdzie na OST-ach z gier czy filmów brakuje najlepszych utworów. By wspomniec film Mortal Kombat, gdzie na wersji Score brakuje m. in. kawałka kiedy Liu Kang zmierza w stronę świątyni.
Czy z gry God Of War 2, gdzie na soundtracku brakuje utworu, który jest podczas śnieżycy.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-11-11, 07:53   

http://sciagnik.net/ Przez to pobierz, wystarczy link wkleić. Jednak ja bym się bardziej za ripem obejrzał, chyba że tylko ten kawałek Ci się spodobał.
 
 
 
enter77 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-11-11, 09:16   

Oto link do ciekawej stronki: http://www.silenthillmemo...sh2_csts_en.htm
Można z niej ściągnąć praktycznie każdy dźwięk jaki słyszeliśmy w SH ;) Może się przydać.

Jeśli robię tu mały offtop, to przepraszam :->
_________________
There was a HOLE here. It's Henry Townshend's bathroom now.
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-15, 22:29   

Hm... Trudno wybrać dwa z moich pięciu ulubionych:
Theme of Laura
Promise (Reprise)
True
Betrayal
Promise

Ale o dłuuuugim namyślę wybrałam oba Promise^^, choć ciężko było. Ogólnie cały OST jest świetny, jak na Yamaokę przystało, choć utwory od Heaven's Night do Prisonic fairytale się jakoś specjalnie nie wyróżniają.
Oprócz tych 5 też bardzo lubię forest, Ashes and Ghosts, Love Psalm, The Reverse will, laura Plays Piano i Theme of Laura (Reprise).
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Wielebny 
Cockroach


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-24, 15:02   

Cały soundtrack jest niezły ,ale mi się najbardziej podobało:
Angel Thanatos - Bo leciało przy moim pierwszym zakończeniu :razz:
Promise - fajna uspokajająca melodia
Theme of Laura(Reprise) - za skrzypce (uwielbiam skrzypce)
 
 
 
myslcala 
Cockroach


Dołączyła: 11 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-06-29, 10:30   

Devlock napisał/a:
Moim ulubionym utworem jest Prisonic Fairytale.

No to wszystko zależy od gustu.
Zainteresowało mnie to co piszesz i wklepałem je we rzutę.
Pobrałem sobie ta mp3 już na kompa.
Trochę kat ale muza fajna na słuchanie wieczorem...
Dzieki!
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-13, 18:43   

Najbardziej wpadły mi w ucho Theme of Laura i Alone in the Town, bo wydają mi się najbardziej klimatyczne.
Widze, że w głosowaniu duzo osób zaznaczyło Promise. Mi osobiście ten utwór od samego początku nie przypadł do gustu.
Szkoda tyko, że Akira do SH2 nie nagrał żadnych utworów wokalnych :\ . Soundtrack wydałby się wtedy ciekawszy.
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group