Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Środki eksterminacji w Silent Hill

Twoja ulubiona broń to:
Wooden plank
9%
 9%  [ 6 ]
Steel pipe
26%
 26%  [ 17 ]
Handgun
16%
 16%  [ 11 ]
Shotgun
12%
 12%  [ 8 ]
Hunting rifle
3%
 3%  [ 2 ]
Chainsaw
13%
 13%  [ 9 ]
Chinese cleaver
0%
 0%  [ 0 ]
Revolver
4%
 4%  [ 3 ]
Great knife
10%
 10%  [ 7 ]
Hyper spray(wszelakie odmiany)
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 65
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-17, 18:03   Środki eksterminacji w Silent Hill

Tutaj piszemy o wszystkich sprawach dotyczących broni w Silent Hill 2, napiszcie jaką bronią najczęściej walczycie, jaką lubicie walczyć, co wam się w danej broni nie podoba itp.

Ja zacznę, moją ulubioną bronią jest Great Knife, ponieważ ma duży zasięg i wielką moc, no i nie potrzeba do niego amunicji, póki nie zdobędę tej broni walczę piłą, choć bronie te są niezwykle powolne, przy wyczuciu dobrego momentu można zlikwidować stwora samemu nie zostając przy tym trafionym.
 
 
 
stormhill 
Cockroach



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Silent Heaven
Wysłany: 2008-10-17, 19:31   Re: Środki eksterminacji w Silent Hill

Siema. Mnie najlepiej przypasował spray. Oczywiście, gdy nie posiadałem go w swoim arsenale, najczęściej korzystałem z broni białej. Nie ma to jak porządna metalowa rurka, którą można nieźle przywalić. :grin: Uwielbiałem dobijać nią pielęgniareczki, a ten zamach Jamesa to był miód dla moich oczu. Robił to z taką gracją i agresją. Co się tyczy Great Knife to atak jak dla mnie był nieco za wolny, a na hardzie to już można było pomażyć. A poza tym zawsze wolałem jak nosił go Piramidogłowy. Miał on wtedy swój urok. Piły używanej dość często, ale dopiero wtedy jak miałem spray. To była dla mnie prawdziwa przyjemność, najpierw znieczulić, a później pociąć. Pozdro dla Ciebie serdeczne :grin2:
 
 
Delishia 
Cockroach
Fanka sh2



Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-17, 22:02   

Tak naprawdę to Shotgun. Tak jakoś zawsze nim strzelałam..
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-10-18, 11:52   

Mnie najbardziej przypasowało wymiatanie steel pipe. Broni palnej używam jedynie na bossów, ewentualnie trudniejszych przeciwników, bo ciągłe strzelanie psuje mi "zabawę" (ehh, wiem, jak to brzmi ._. ).

Great knife był super, tylko ciężko z obsługą, więc zostałam przy rurce =D.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Crazy Mara 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 99
Skąd: Łodź
Wysłany: 2008-10-18, 13:28   

Ja również walczyłam rurą :D Zawsze czułam siłę i moc w rękach wymachując rureczką ^^ Broni palnej prawie wcale nie używam i zawsze pod koniec gry miałam od groma amuny :P A Great knife - fajny fajny ale nic nie pokona przedwiecznej rury :D
_________________
"I don't want to be alone anymore..." FFIX
 
 
 
Delishia 
Cockroach
Fanka sh2



Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-18, 14:26   

Crazy Mara napisał/a:
Ja również walczyłam rurą :D Zawsze czułam siłę i moc w rękach wymachując rureczką ^^ Broni palnej prawie wcale nie używam i zawsze pod koniec gry miałam od groma amuny :P A Great knife - fajny fajny ale nic nie pokona przedwiecznej rury :D

taaaak albo łom xD
 
 
 
Vincent 
Cockroach
PH



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2008-10-18, 22:04   

Podobnie jak Miho Steal Pipe pistolety na bosów .. gra staje sie jeszcze ciekawsza gdy musimy podbiec i walnąc takiej pielegniarce z rury : ) a nie strzelac z daleka
 
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2008-10-19, 21:05   

Najlepsze bronie to te najprostsze rura i kawal drewna z gwozdziem. Im wiekszy arsenal tym czujemy sie pewniej, jakbysmy mieli sytuacje bardziej pod kontrola, a przeciez nie takie jest zalozenie Silenta. Dlatego uwazam ze najlepsze chwile gry to te poczatkowe. Bohater jest niemalze bezbronny i taki przpadkowy. Do obrony ma cos co mu wpadlo w rece i to wszystko. Nie jest jakims Rambo ktory przybyl do tego miejsca zeby wyczyscic je z zombiakow. Dlatego pojawienie sie w nastepnej czesci broni automatycznej wedlug mnie psuje klimat i nie sluzy dobrze grze (chociaz do pistoletu w dwojce jeszcze mozna sie przekonac).
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-19, 21:11   

Tak, ale przeciwnicy z początku też nie są zbytnio wymagający ;)
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-20, 00:06   

Deska z gwoździem (tak, to ja to zaznaczyłem).
Jak to Turysta ładnie napisał wyżej jest to broń jak najbardziej na miejscu i samo jej pozyskanie ładnie się komponuje z sytuacją w której się nasz heros w znajduje. Jest jedno małe ale: system walki. Nie czuje się jakiejkolwiek kontroli nad nim i to czy James trafi czy nie jest kwestią przypadku. Całość sprawia że odechciewa się walczyć i zaczyna się manewrować.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-21, 20:28   

Ja najczęściej waliłem z handguna, na bossów wyciągając jakiś cięższy sprzęt (shotgun, hunting rifle). Nawet na hardzie było do niego całkiem sporo amunicji, a bicie bronią białą jakieś rajcowne nie było, więc wolałem strzelać;). Jedynie gdy dochodziło do jakichś "close ecounters" to wyciągałem wysłużoną rurę i zdzieliłem komu trzeba przez łeb.

Drażni mnie tylko w pistolecie (jak z resztą w każdej innej broni poza dechą z gwoździem), że James tak anemicznie i powoli składa się do strzału. Szczególnie drażniło to podczas walk z bossami na hardzie, którzy to na tym poziomie trudności są bardzo szybcy i zanim J złożył się do strzału to potwór zdążył dziabnąć naszego hiroła.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-10-22, 01:28   

Najśmieszniejszym momentem (i chyba jedynym) w SH2 jest moment, w którym zdobywamy piłę łańcuchową, a pierwszego Lying Creature załatwiamy pospolitą dechą z gwoździem... :razz:
Moja ulubiona broń to wspomniana piła łańcuchowa oraz zwykły pistolet... Piły używam prawie zawsze, kulkę w łeb dostają przeciwnicy bardziej wymagający...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-26, 11:25   

A czy Waszym zdaniem brakuje w Silent Hill 2 jakiejś boroni???(niekoniecznie z innych części Silent Hill) Ja bym chętnie powalczył siekierą, kilofem, a może nawet jakimś szpadlem, krótko mówiąc mnie by się przydało kilka broni na krótki dystans
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-10-26, 11:27   

Siekierą zdecydowanie, ale taką konkretna zeby było czuć uderzenie jak w jedynce :D brakuje mi czegoś takiego co potrafi konkretnie uwalić ;)
_________________
 
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-11-26, 21:59   

Steel Pipe i nic mu nie podskoczy z broni białej :) Fajnie jest przywalić w "paździocha" pielęgniarce a potem na ziemi kilka razy poprawić. Najbardziej przejechane mają te które ruszyły mnie niechcący. Strzał z Shotguna a potem na otrzeźwienie rurką przez łeb :)
Szkoda że nie ma młota (hammer) tak jak w Silent Hill. Wtedy aż chciałoby się "polować" na ulicach.
Z broni palnych zdecydowanie Shotgun. Troszkę przypomina serię Resident Evil ale jednak ma w sobie to "coś" :)
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
Patton 
Cockroach



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-08, 21:40   

Steel Pipe jest dobre jak dla mnie ale i tak wole używać shotguna lub hunting rifle bardziej ze wskazaniem na shotguna:).Ale rurka tez jest dobra zwłaszcza jak można nią nieżle przy grzmocić jakiemuś zombiakowi tak by pózniej upadł a następnie podbiec i zasadzić kopa:).Co do broni która by mogła być w SH to oczywiście jakis porządny topór:)
_________________
Dragon Ball Rulezzz ;)
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-27, 20:57   

Najczęściej korzystałem z Handguna. Idealny stosunek łatwości w obsłudze (możliwość ruchu podczas strzelania, spory magazynek, szybkie przeładowanie) do siły rażenia. W dodatku amunicji raczej nie brakuje. Każda broń jest na swój sposób dobra, ale z zaufaną spluwą czułem się najlepiej :)
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-12-30, 12:03   

A ja mam jedno pytanie. Dzisiaj zacząłem grać (pierwszy raz) w SIlent Hill 2. Przeczytałem na stronie, że piłę motorowa można zdobyć prawie na początku gry, grając drugi raz. A ja pierwszy raz w życiu włączyłem SH2 ide sobie i patrze, a tu piła wbita w pnie.... wziałęm ją i normlanie moge jej używać. To jakiś bug?
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-30, 12:55   

To chyba tylko na lamerskiej wersji PC takie coś jest :lol: . Na konsoli dopiero jak za drugim razem grasz to się w tym miejscu piła pojawia.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-30, 13:03   

Cytat:
To chyba tylko na lamerskiej wersji PC takie coś jest :lol: .

Jak grasz na "Easy"(chyba) lub "Beginner" to piła tam będzie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-30, 13:05   

Ale tylko na PC. Na konsoli nie pamiętam, żeby nawet na easy od razu była piła.
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-12-30, 16:01   

Cez napisał/a:
Jak grasz na "Easy"(chyba) lub "Beginner" to piła tam będzie.


Możliwe, bo gram na easy
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-21, 02:10   

Deska z gwoździem za szybkość używania i możliwość zabawy w berka :D Do tego shotgun na bossów i nożyk PH na abstrakcyjnych tatusiów (nie wiem czemu, ale wtedy mnie nie atakowały, z wyjątkiem walki z tatusiem Angeli).
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Ahil 
Cockroach



Wiek: 40
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: zza morza :)
Wysłany: 2009-01-21, 06:26   

Tradycyjnie,stalowa rurka. Niezawodan broń,zawsze była,jak była potrzebna.:) Lubiałem nią okładać manekiny i lying creature. A na większych twardzieli shotgun,za jego moc obalającą. Nie używałem natomiast rifle. James zbyt długo składał się do strzału.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-01-21, 17:42   

StuntmanMikeL napisał/a:
Ale tylko na PC. Na konsoli nie pamiętam, żeby nawet na easy od razu była piła.
No właśnie ostatnio miałem możliwość przekonania się, że zależy to od wersji.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group