Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Soundtrack
Autor Wiadomość
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2008-12-09, 23:46   

Tak myślałem :]
Przesłucham go jeszcze z pare razy i chyba pokocham, jak każdy Sajlent Hilowy OST :grin2:
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 14:23   

Kurcze, fakt - Elle Theme również jest świetne. Tak więc 2/4 utwory wokalne dają radę.
Przy okazji - dlaczego wszystkie strony jakie napotkałem podają w Elle Theme "places keep returning" kiedy wyraźnie słychać tam "faces"?
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-12, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 08:57   

Znalazłem to:
http://vgmdb.net/album/11110
Mówię: WTF? Czemu not for sale?
Odpowiedź na forum:
From Konami's PR: "It is a gift with purchase though,
you can't buy it on its own. If you buy any version of Silent Hill
Homecoming or Silent Hill Origins at Gamestop, Gamecrazy or EP Canada,
you'll get the soundtrack."

Not sure if it's retroactive for those who pre-ordered, or something new as a holiday promotion though.
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2009-01-04, 10:28   

czyli kolejna rzecz na ktorej wyruchali posiadaczy PC. Sprzedaz elektroniczna taaa..... Szkoda ze jest cos takiego PSStore |(cos jak steam) ale dla tej wersji musieli wydac wersje pudelkowa....
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-03-10, 04:48   

Pieniądz. Historia zawsze się opierała na konfliktach, pieniądzu i miłości, a historie przecież piszemy bezustanku. No, ale koniec z tym filozofowaniem :P . Propo ścieżki dźwiękowej najbardziej przypadł mi do gustu utwór pt. Alex Theme (szczególnie bez podkładu głosowego). Nieźle podkreśla ono spodkanie z Curtisem ukazując jego poniosłość i cwaniactwo bardzo związane z słabym poziomem przeciwstawiania się złości i gniewowi.
_________________
:



 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-03-10, 12:23   

Jeśli chodzi o całość, OST do Homecoming bardzo mi się podoba. Zapewne zależy to od gustu, ale słuchając Akiry wcale nie czuję się, jakbym jadła odgrzewany kotlet, wręcz przeciwnie (no, może z wyjątkiem niektórych utworów wokalnych, jak dla mnie spokojnie mogli by odpuścić "This Sacred Line" i wywalić wokal M. E. z "Alex Theme". Żeby nie było; "One More Soul to the Call" jest jak dla mnie cudne, a "Elle Theme" od drugiej połowy po prostu zmiata!). OST jest na pewno o niebo lepszy od OST'a z Origins, w którym to niestety wiele utworów było po prostu lekko irytującymi trzaskami. Ciężko mi na razie ustawić go w hierarchii, bo jeszcze się do niego nie "przyzwyczaiłam", ale jak dla mnie jest to kawał solidnej roboty (oczywiście bez szału, tak jak np przy SH2, jednak wciąż bardzo dobrej).
Btw. Utwór lecący przy walce ze Scarlet jest przeelegancki!
Tyle ode mnie ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-05, 19:59   

soundtrack moim zdaniem jest udany. Warto go miec :lol:
I tak jak wiekszosci mi rowniez najbardziej podoba sie pierwszy utwor(Alex theme tez jest spox). Idealnie przedstawia klimat fabuly Homecoming
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Nexto123 
Cockroach
All Day Awareness



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-10, 20:44   

---DO USUNIĘCIA---

 
 
fatherofthecat 
Cockroach
Progressive



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-18, 10:54   

Soundtrack do Homecoming i późniejszych części jest już nowoczesny. Akira szuka nowych brzmień, łomot pralki i szurania po podłodze żelastwa już nie wystarcza aby zaskoczyć graczy. Utworów słucha się bardzo dobrze. Pomimo narzekań na zagranicznych forach, utwory są bardzo dobrze poskładane. Nie odczuwamy wrażenia "przypadkowości" kolejnych utworów. Niech za rekomendację wystarczy choćby "Witchcraft", który ma taki ładunek melancholii że nic tylko chochlami wybierać :->
Piosenki... Po "ostatnich wielkich" Room of Angel i Cradel Of Forest myślałem sobie, że już nie dam się zaskoczyć, a tu niespodzianka. "Elle Theme" - od 3:45 sekundy urwało mi czerep. Wokaliza jest tak piękna, subtelna i "baśniowa", że jak puszczam ten utwór od czasu do czasu, leci mniej więcej 4-5 razy pod rząd. To najlepszy (wg. mnie) utwór śpiewany w tej części. Tutaj łyżka obiektywizmu: Czujemy, że "amerykanizuje" się nam Silent Hill, zwłaszcza w soundtracku. Nie uważam tego, za wadę. Po prostu weterani serii "czują" różnicę w podejściu do komponowania muzyki - jest bardziej mainstreamowo. Jednak maga Silent Hill zawsze działa, bowiem w KAŻDEJ, muzycznej odsłonie gracze znajdą przynajmniej jeden utwór, który ich zauroczy.
Ostatnio zmieniony przez fatherofthecat 2011-01-18, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-12-12, 20:45   

Się nie wypowiadałem jeszcze, się wypowiem teraz.

Ost oceniam bardzo pozytywnie.

Mój ranking rysuje się następująco:
1.The Terminal Show
2.Cold Blood
3.One More Soul To The Call

Bardzo miły powrót brzmień w stylu Silent Hill 2, co mnie osobiście cieszy gdyż takich kawałków brakowało mi najbardziej.
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2012-04-23, 19:13   

Szukam Alex theme bez wokalu. Proszę o linka na youtube, wrzute albo coś albo na priva.

///
Dziękuję Ala. :)
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2012-09-30, 14:13   

@Żelazko alias Cygarniczka

Alex Theme bez wokalu

Proszę bardzo :D

// Dziś zauważyłam, że wrzucił, a kojarzyłam, że szukałeś, to zapodałam ;P
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2012-09-30, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group