Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Homecoming a Steam
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-27, 23:13   

http://www.cdaction.com.pl/news/4947/0

SH:Homecoming wychodzi pod koniec miesiąca w USA,nie wiadomo jaka jest data premiery SH5 w Europie.
Potwierdzone zostało że wersja PC będzie sprzedawana tylko przez Steama.
_________________

 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-09-27, 23:18   

Cytat:
Potwierdzone zostało że wersja PC będzie sprzedawana tylko przez Steama.


Ktoś będzie musiał na forum napisać dokładną instrukcję tej operacji. Ooo, i tu widzę największy problem nowego Silent Hilla! Ale cóż, czego się nie robi z miłości? :razz:
_________________
"Mother..."
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-09-27, 23:26   

W sumie ja od początku tego całego Steam'a nie łapałem, ale posty mi trochę umysł rozpromieniły. ;)

Hmm. Niby jest to cholernie złe zagranie. Ja wolałbym na pewno mieć pudełko z grą w środku a nie ściągać ją przez neta i jeszcze za to płacić skoro i tak prędzej czy później ktoś to spiraci - co w dzisiejszych czasach jest już normą chyba. Więc krótko mówiąc - nie zapłacę za tą grę. ;>

Ten pomysł cały z tym Steam'em, nie Steam'em jest jakiś.. dziwny. Nie wiem skąd wziął się taki pomysł i dlaczego. Bardzo bym chciał wiedzieć czym twórcy się kierowali robiąc tak a nie inaczej. ;>
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-27, 23:37   

SbobekH napisał/a:
Hmm. Niby jest to cholernie złe zagranie. Ja wolałbym na pewno mieć pudełko z grą w środku a nie ściągać ją przez neta i jeszcze za to płacić skoro i tak prędzej czy później ktoś to spiraci - co w dzisiejszych czasach jest już normą chyba. Więc krótko mówiąc - nie zapłacę za tą grę. ;>


To dziwne że twórcy gry chcą pieniądze za kilka lat ciężkiej pracy jaką jest robienie gier?
Ja was proszę,takie teksty to bym się spodziewał u 10-latków ale nie od was. :\
Zaraz....
" Wiek: 15 "
Ahaaaa,i już wszystko jasne,pracy się nie ma i się narzeka na Steama.
1,2 dni roznoszenia ulotek i już masz kasę na grę.
I pls,nie chwalcie się tak tym ściąganiem piratów bo to jest żenujące.

SbobekH napisał/a:

Ten pomysł cały z tym Steam'em, nie Steam'em jest jakiś.. dziwny. Nie wiem skąd wziął się taki pomysł i dlaczego. Bardzo bym chciał wiedzieć czym twórcy się kierowali robiąc tak a nie inaczej. ;>


Dzięki Steamowi można dużo szybciej kupić grę nie wychodząc z domu.
Wybierasz co chcesz,kupno zajmuje kilka minut,gra mi się ściąga przez ok. 3 godziny,jeśli jest duża to zarzucasz na noc.
Steam posiada też wiele innych rzeczy jak świetny komunikator który jest kompatybilny z grami na Steamie,świetne wsparcie dla modów.
_________________

 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-09-27, 23:41   

Zaratul napisał/a:
Zaraz....
" Wiek: 15 "
Ahaaaa,i już wszystko jasne,pracy się nie ma i się narzeka na Steama.
1,2 dni roznoszenia ulotek i już masz kasę na grę.


Jeśli oceniasz ludzi po wieku to świadczy o Tobie - nie o mnie. ;)
I co z tego, że nie mam pracy? Roznoszenie ulotek mówisz. Znajdź mi na to czas bo ja mam także inne zajęcia. Btw. wątpię, że w ogóle bym tą robotę dostał, ale to swoją drogą.
Nie mówię, że nie mam pieniędzy i nie zapłacę twórcom za grę.
Mówię, że wolałbym iść do sklepu (ależ to niewygodne..) i kupić sobie grę, zanieść ją do domu i postawić przed sobą na półce. O wiele bardziej przemawia do mnie ten pomysł niżeli ściąganie gry z neta.

Cytat:
I pls,nie chwalcie się tak tym ściąganiem piratów bo to jest żenujące.


Żenujące jest nie zwracanie uwagi na piracenie rozmaitych tytułów. To już stało się za bardzo popularne.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-09-27, 23:45   

Przy moim tempie neta i obawie, że jak zwykle przestanie działać, ot tak bez powodu, to boję się, że nie pójdzie mi ze ściągnięciem tak łatwo. :razz: Zresztą, mając wersję pudełkową, zawsze mogę tę grę gdzieś zabrać, komuś pożyczyć. Nie wiem czy tę steamowską będzie można... nie znam się :grin:
_________________
"Mother..."
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-27, 23:58   

SbobekH napisał/a:
Więc krótko mówiąc - nie zapłacę za tą grę. ;>
SbobekH napisał/a:
Nie mówię, że nie mam pieniędzy i nie zapłacę twórcom za grę.


Jakieś rozdwojenie jaźni czy coś? :)

SbobekH napisał/a:
Mówię, że wolałbym iść do sklepu (ależ to niewygodne..)


Nigdzie nie powiedziałem że to jest niewygodne,powiedziałem że Steam jest dobrą alternatywą dla sklepów które sprzedają pudełkowe wersje gier.

Walter S. napisał/a:
Nie wiem czy tę steamowską będzie można... nie znam się :grin:


Po instalacji clienta Steama(zajmuje kilka mega)zakładasz konto.
Na innym komputerze też możesz sciągnąć Steama i się zalogować na swoje konto i grać w SH5. :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2008-09-27, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-09-28, 00:01   

Zaratul napisał/a:
Jakieś rozdwojenie jaźni czy coś? :)


Sorkens, źle się za pierwszym razem wyraziłem. ;)
Nie zapłacę twórcom za tą grę w taki sposób w jaki oni mi to oferują a mianowicie poprzez Steam. ;) Gdybym miał iść do sklepu ją sobie zakupić to co innego. ;)
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-09-28, 00:24   

Cytat:
Po instalacji clienta Steama(zajmuje kilka mega)zakładasz konto.
Na innym komputerze też możesz sciągnąć Steama i się zalogować na swoje konto i grać w SH5. :)


Czyli że co? Mogę sobie grać w grę zainstalowaną na innym kompie? Słabo się znam na kompach, ale z tego co wiem to niemożliwe :razz:
_________________
"Mother..."
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-28, 00:31   

Walter S. napisał/a:
Czyli że co? Mogę sobie grać w grę zainstalowaną na innym kompie? Słabo się znam na kompach, ale z tego co wiem to niemożliwe :razz:


No więc tak:
ze swojego kompa naciskasz na grę PPM i wybierasz "backup game files" i wypalasz na płytę.
Na cudzym kompie logujesz się na swoje Steamowe konto i kopiujesz te pliki gry z płyty do katalogu Steama.
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-09-28, 10:52   

Zaratul napisał/a:
1,2 dni roznoszenia ulotek i już masz kasę na grę.

Zważywszy na to, że gra będzie kosztowała przynajmniej 70zł to niezła kasę musi się kosić na tych ulotkach. Ja za 4 dni kosiłem koło 100zł. Daj mi namiary na tą firmę :shifty:

SbobekH napisał/a:
Mówię, że wolałbym iść do sklepu (ależ to niewygodne..) i kupić sobie grę, zanieść ją do domu i postawić przed sobą na półce. O wiele bardziej przemawia do mnie ten pomysł niżeli ściąganie gry z neta.


Nic nie mam do steama, jakoś sobie dam radę, ale chyba przyznacie, że fajnie byłoby mieć wersję pudełkową w swojej kolekcji. Tak to trzeba będzie się zaopatrzyć w wersję na Xboxa czy PS3, albo wydrukować sobie okładke z info, że to wersja PC, a płytę potraktować Light Scribem xD
 
 
 
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-09-28, 14:27   

Raczej mi się wydaje że taka gra w końcu trafi na półki - już były takie przypadki, że najpierw online a potem wersja rozszerzona, wzbogacona w pudełku.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-28, 15:15   

Cytat:
I co z tego, że nie mam pracy? Roznoszenie ulotek mówisz. Znajdź mi na to czas bo ja mam także inne zajęcia. Btw. wątpię, że w ogóle bym tą robotę dostał, ale to swoją drogą.


Ile Ty masz zajęć, będąc w tym wieku? Dostaniesz siwych włosów w wieku 25 lat w takim tempie.
Czemu być nie dostał tej pracy? Jeśli masz wszystkie kończyny, to nie powinno być problemów.

Cytat:
Nie mówię, że nie mam pieniędzy i nie zapłacę twórcom za grę.

Cytat:
Więc krótko mówiąc - nie zapłacę za tą grę. ;>


Aha.

Cytat:
Sorkens, źle się za pierwszym razem wyraziłem.
Nie zapłacę twórcom za tą grę w taki sposób w jaki oni mi to oferują a mianowicie poprzez Steam.


Czyli po prostu im nie zapłacisz, tylko spiracisz.

Oj, narzekacie ludzie, a już najwyższy czas przyzwyczaić się do kupowania gier przez sieć, bo wszystko na to wskazuje, że za kilka lat to będzie główna forma dystrybucji.
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-09-28, 15:39   

_Music napisał/a:
Ile Ty masz zajęć, będąc w tym wieku? Dostaniesz siwych włosów w wieku 25 lat w takim tempie.


No trochę mam, ale raczej to nie temat do mówienia o tym czym się zajmuje, no nie?

_Music napisał/a:
Czemu być nie dostał tej pracy? Jeśli masz wszystkie kończyny, to nie powinno być problemów.


Bo z tego co widzę rzadko kiedy w ogóle jakiś koleś w moim wieku dostaje tą pracę. Jak mijam to zwykle jakichś starszych facetów, którzy znając życie zbierają na winko. Bynajmniej mam takie wrażenie.
A nawet jeśli bym chciał to i płaca jest marna, i zakres terenu gdzie miałbym te ulotki roznosić jest duży.

_Music napisał/a:
Czyli po prostu im nie zapłacisz, tylko spiracisz.


Znając życie nie spiracę i nie zapłacę bo w to po prostu nie zagram. A już z jakich powodów to mniejsza. ;) Jakbym miał gdybać to chyba jednak moje zdanie by się zmieniło.

Edit: Do posta poniżej co by nie robić większego offtop'u. ;)
Gdyby płaca była lepsza to pewnie bym się skusił bo już miałem takie zadatki w wakacje także to nie zależy od tego, że mi się nie chce w ogóle. ;)
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
Ostatnio zmieniony przez SbobekH 2008-09-28, 16:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-28, 16:40   

Cytat:
Bo z tego co widzę rzadko kiedy w ogóle jakiś koleś w moim wieku dostaje tą pracę. Jak mijam to zwykle jakichś starszych facetów, którzy znając życie zbierają na winko. Bynajmniej mam takie wrażenie.
A nawet jeśli bym chciał to i płaca jest marna, i zakres terenu gdzie miałbym te ulotki roznosić jest duży.


Czyli po prostu się nie chce i tyle.
To pisza tak od razu, a nie kręcisz.
 
 
 
rudezuo 
Cockroach
PierwotneZło



Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2008-09-30, 15:47   

Witam wszystkich serdecznie.

Tak się zastanawiam piszecie tutaj o steamie i o tym ze SH5 ma nie mieć wersji pudełkowej. czytałam o tym już jakiś czas temu ale niedawno okazało się ze dystrybutorem SH5 w Polsce jest Cd Project tak więc wydaje mi się że u nas powinna ukazać się wersja pudełkowa.Nikt jeszcze nie pisał dokładnie nigdzie i kiedy ale jeśli miało by jej nie być to po co polska dystrybucja jeśli każdy może pobrać grę ze steam??
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-30, 18:09   

rudezuo napisał/a:
.Nikt jeszcze nie pisał dokładnie nigdzie i kiedy ale jeśli miało by jej nie być to po co polska dystrybucja jeśli każdy może pobrać grę ze steam??


http://www.gram.pl/plan_wydawniczy.asp
W planach wydawniczych CD-Projektu nie ma Sh Homecoming.
W googlach też szukałem,nic na ten temat nie ma.
Może widziałaś po prostu newsa o SH5 na stronce CD projektu czy coś?
_________________

 
 
 
rudezuo 
Cockroach
PierwotneZło



Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2008-09-30, 19:43   

Oficjalnym wydawca SH5 w Polsce jest CD Project przynajmniej wg portalu gry-online.
Poza tym wg gramy.pl steam ma być zrobiony z myślą o userach z USA.
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-09-30, 20:01   

Obyś miał rację rudezuo!

Pozostaje nam czekać, zresztą jak zwykle :razz:
_________________
"Mother..."
 
 
 
rudezuo 
Cockroach
PierwotneZło



Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2008-09-30, 20:14   

Na wszystkich większych serwisach widnieje polski wydawca CD Project co jest równoznaczne jak dla mnie z wersją pudełkowa.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-01, 07:31   

Chrzanić wszystko rudezuo, musi mieć racje.

Twoja władza skończyła się.
Przyszedłeś tu by zmienić tu porządek.
Twój trening jest perfekcyjny.
Wróciłeś tu znowu ,twoja obietnica została złamana.
Wpij święto wodę twoja misja jest święta.
:grin:
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-01, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-01, 14:17   

Wg. Gier Online SH:H PC w Europie ma ukazać się również w wersji pudełkowej.
Jednakże z rzetelnością Gier Online bywa różnie, dlatego na razie uważam z entuzjazmem:)
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-10-01, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zombi 
Cockroach
Muzgi...



Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-10-01, 16:35   

Steam?

W sumie - czemu nie, ale oczywiście pod warunkiem że wyjdzie też wersja pudełkowa :grin2:
_________________
Welcome in Silent Hill
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-10-01, 17:27   

Może to będzie megalamerskie i wynikające z niedoinformowania pytanie...
Wszędzie w sieci widnieje termin 30 września jako data premiery. W takim razie dlaczego nie widzę nowego Sajlenta na stronie http://store.steampowered.com/ ?
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-01, 17:30   

PiK napisał/a:
Może to będzie megalamerskie i wynikające z niedoinformowania pytanie...
Wszędzie w sieci widnieje termin 30 września jako data premiery. W takim razie dlaczego nie widzę nowego Sajlenta na stronie http://store.steampowered.com/ ?


30 września to data premiery SH5 w USA.
Z tego co słyszałem to gra będzie w europie w listopadzie.
Ja codziennie wchodzę na steama więc jeśli będzie jakiś news o nowym Silencie to na pewno Was o tym poinformuję. :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group