Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2009-09-02, 15:43
Historia
Autor Wiadomość
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2012-12-17, 20:50   

Jest szansa na wywołanie wilka z lasu jakby ktoś by pokazał ją fotkę tutaj. :lol:
 
 
 
Sarcatriel 
Cockroach



Wiek: 42
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 11
Wysłany: 2012-12-18, 00:26   

Cygarniczka napisał/a:
Jest szansa na wywołanie wilka z lasu jakby ktoś by pokazał ją fotkę tutaj. :lol:


Ewentualnie jej prace ;) Zamieszczała na forum swoje wiersze i rysunki ;)
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2013-09-26, 13:42   

Mam już dwadzieścia lat. Jak pomyślę, ile miałem lat, jak zaczynałem siedzieć na tym forum, to czuję się staro :puppyeyes: A bloo ktoś pamięta? :D
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2016-07-21, 03:09   

Nie mam zielonego pojęcia kiedy to było. Prawdopodobnie jakieś 10 lat temu zacząłem współtworzyć wspólnie z Sietrą nieistniejącą już, jedyną bodajże, konkurencję dla SHP - Silent Hill Town Center.
Pamiętam moje wszelkie działania by połączyć oba fora. Byłem głównym prowodyrem całego zajścia, chociaż pod projektem podpisał się bodajże Dev bądź sam Sietra. Mieliśmy stworzyć jedną, wielką, rzetelną stronę. Kompendium wiedzy. A mieliśmy i kunszt pisarski, i wiedzę, i stosunkowo profesjonalne podejście do tematu. Nawet dzisiaj gdy to przeglądam podpis Miho w sygnaturze "przepraszam za brak polskich znaków!" jest czymś, czego dzisiaj już się nie widuje.
Nie pamiętam kiedy wszystko się posypało. I dlaczego.

Część tej winy należy do kolejnych odsłon gry. Silent Hill tak naprawdę, nigdy nie odżył po czwartej części. Jedyną nadzieją, po tylu latach, było P.T, ale okazało się niewypałem. Zresztą, nawet jakby pomysł wypalił, wypaliliśmy się my...

Szkoda, że wtedy nie udało nam się dojść do konsensusu pomiędzy dwoma stronami. Gdybyśmy się połączyli, dzisiaj zostałoby tutaj więcej niżeli to co widnieje na stronie SHP i kilka wspomnień w głowie paru osób na temat SHTC.

Wciąż jednak gdy słucham OSTa Yamaoki i odpalam tą stronę nachodzi nostalgia. Jak w domu.

Mrocznym, dusznym, gęstym, a zarazem opustoszałym i wymarłym jak nasze kochane miasto...

Gdy tu zajrzysz stara duszo, daj znać. Zapewne nie zapomnę moich beztroskich lat spędzonych przy jednej z najpiękniej mrocznych gier jakie powstały i będę tu wracał.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2016-07-21, 23:27   

Wiń faceszczura oraz kolejne fiaska nowych odsłon Silent Hill. Faceszczur zastąpił erę for i gadu-gadu. Tutaj trudno o starą ekipę aby nawet się zalogowała. Z tych co widzę co się logują to Devi i Cez (SiedziWCiążWKiblu). Kilka raz w roku zawita MikeL, IronSavior, Miho i Carmash.
Ludzie po prostu powyrastali więcej obowiązków nabyło. Pamiętam że główny wiek dominujący pośród użytkowników 8 lat temu był 16-20 lat. Nawet mi się czasem logować nie chce jak wrócę z pracy. Ale jest nadzieja. Pewnie jakby wyszło Silent Hill Go to forum odżyło na jakiś czas. :D

Teraz forumem trzęsie znacznie mniejsza nowa ekipa.
_________________
:



 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2016-07-22, 02:41   

Nie tyle chodzi o forum co strona mogłaby być o wiele lepiej zrobiona, bo taki był ukryty cel połączenia obu for. Zjednoczenie forum miało załagodzić pewne spięcia, aż nazbyt wyrazistą neutralność użytkowników SHP i SHTC do siebie, a reszta miała przyjść z czasem. Bardzo szybko zacząłem szeptać Sietrze o połączeniu obu stron i stworzeniu jednej, wielkiej, oficjalnej strony. Jednak z kolejnym Silent Hillem każdemu się odechciewało za to zabierać.
Fakt, też w biegu codziennego życia zapomniałem całkowicie o forum, ale przychodzą takie momenty, że człowiek wspomina lata gimbazy/liceum/technikum, a głównym moim zajęciem było przesiadywanie na SHowych forach. Nostalgia człowieka dopada, zwłaszcza jak wychowujesz dziecko, które Ci o tamtych latach przypomina, jak w moim przypadku.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2016-07-22, 19:16   

Coś się kończy, coś się zaczyna, ale wątpie czy na forum coś się zacznie. Ludzie dorośli i przestali wchodzić. Też miło wspominam czas, kiedy wracało się do domu i pierwszą rzeczą było sprawdzenie czy pojawiły się jakieś nowe posty.
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2016-07-23, 21:53   

Założyłam temat, w którym proponowałam założenie osobnego działu na różne pogawędki dotyczące wszelakiej maści gier horrorów, ale nie bardzo wypalił mi nawet wątek o takich pogadankach.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2016-07-23, 22:07   

Hm... jak chcesz mogę ci wydzielić takie podforum w dziale Nowhere. Trochę zajmie mi czasu poprzesuwać tematy z podforum Lakeside Amusement Park. Dział nie można otworzyć na pusto. Jednak według mojej opinii to nic nie da.
_________________
:



 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2016-07-24, 11:35   

Byłoby fajnie. O ile wypali...
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2016-07-26, 14:16   

Melduję się po długim czasie :) Wiecie co Wam powiem? Lubię czasem wejść na forum SH, ew. na stronę główną i poczytać swoje stare posty/opowiadania. Człowiek zaczyna mieć wtedy sympatyczne uczucie, że jednak trochę wyrósł, zmienił się. To już nie te czasy, kiedy pisałem z uporem godnym maniaka posty w dziale o naszym własnym Silent hillu, to już nie te czasy, gdy prowadziłem zagadywałem Żelazko, komibnowałem z bloo, czy czy słałem laurki do Pięknej i Jedynej Miho :P To już nie te czasy, kiedy bałem się, że nie zdam do drugiej klasy, ani nawet czasy, gdy bałem się matury. To już nie te czasy, kiedy pierwszy raz się zakochiwałem, ani nawet drugi czy trzeci.

To po prostu już nie te czasy.

Ale te, które były wspominam całkiem miło - to tutaj stawiałem pierwsze kroki w pisaniu, to tutaj uczyłem się grozy, by odkrywać swoje pasje. Wszystkich Was miło wspominam, choć przecież byłem zawsze dzieciakiem wśród dorosłych :) Najdziwniejszy jest dla mnie fakt, że tak długo tutaj jestem - choć mnie nie ma. Tyle lat - rejestrowałem się w 2008 r., kiedy miałem... 15 lat? Dzisiaj mam 23, zaraz będę kończył studia, od tego roku pewnie już będę miał stałą pracę... I cieszy w tym wszystkim fakt, że jednak siedzi we mnie ten mały Tomek - ten sam, który lata temu się tutaj rejestrował po raz pierwszy. Bo patrząc z perspektywy czasu, dobrze jest nie ulegać wpływom i być sobą :) I fajnie czasem tak powspominać!

Jakbyście chcieli poczytać jakieś moje teksty (Ba, nawet na podium staję ostatnio w konkursach literackich!) to wpiszcie sobie Tomasz Krzywik w Google. Szczególnie polecam ostatnie dwa numery magazynu "Histeria", bo tam są moje najnowsze opowiadania. Tylko od klimatów Silent hilla odszedłem bardziej w kierunka Cthulhu fhtagn i jedziemy do przodu :D No i jak macie facebooka, to możecie mnie dodać do znajomych - fejszczur pożera mi trochę czasu teraz każego dnia :p
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2016-07-26, 21:37   

To były dobre czasy. Miło widzieć Cię zawitać do nas tumi1. :)
Fajnie by było jakbyś kiedyś sypnął jakimś opowiadaniem z pod gatunku Silent Hill albo nawet robiąc nieoficjalną kontynuację przygód jakiegoś bohatera z gry.
_________________
:



 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2016-12-19, 12:10   

Ja tylko się pochwalę, że w weekend mój znajomy mnie zaprosił na małą imprezę u siebie w chacie.

Gdy przyszedłem okazało się jego znajomego, którego widzę pierwszy raz w życiu ma mnie w FB.

Po wielu opcjach okazało się, że jego znajomy to użytkownik MUSIC z forum SHP. Takiego plot twistu się nie spodziewałem. Forum SHP więc jeszcze gdzieś się odzywa i połączenia społeczne przyciągają na z powrotem.

Historia tych lat 2007-2011 jest w naszych sercach.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2017-04-08, 11:16   

SbobekH napisał/a:
Nie mam zielonego pojęcia kiedy to było. Prawdopodobnie jakieś 10 lat temu zacząłem współtworzyć wspólnie z Sietrą nieistniejącą już, jedyną bodajże, konkurencję dla SHP - Silent Hill Town Center.


O ile dobrze pamiętam to początki SHTC to jakiś 2003 rok,nie później, a forum początek 2005.Jak mogłeś współtworzyć skoro w 2006 chyba jeszcze nie byłes zalogowany na forum?Ja zalogowałem się wiosną 2007 a ty z tego co kojarzę niedługo wcześniej, no i dopiero po jakimś czasie zacząłeś pełnić funkcję moda i admina potem.Pamiętam że jak dołączyłem do SHTC to adminem był Sietra a modem był Bartol,który potem w ogóle zrezygnował ale zanim to zrobił był jedynym modem jeszcze przez jakiś czas.Więc wychodzi na to że współpracę to mogłeś zacząć ale coś 2008-2009.Trochę fantazja cię poniosła ;) .A SHTC padło przez to całe zamieszanie z Feverem,koleś był z USA i Sietra postanowił przenieść wszystko na jego serwer czy coś w tym rodzaju,nie wiem nie znam się na tym.Strona i forum padło kontaktu z feverem sie urwał i do widzenia :) .Miałem okazje droga mailową się skontaktować z Sietrą to mówił że nie ma czasu teraz żeby reaktywować stronkę(pewnie już nie będzie nigdy reaktywowana) on wkręcił się teraz nieźle w Urban Exploration,zwiedza opuszczane budynki,ma kanał na youtube z takimi materiałami,całkiem spoko :D .Czułem że z tym Feverem to zły pomysł! ;)
Szkoda że nawet głupi screen nie pozostał po tamtym forum :? .
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2018-01-16, 15:04   

Wiecie co cieszę, że jeszcze forum istnieje.
Świadomość tego, że trafiłem tutaj mając 18 lat, a teraz mam 29 mocno trafia w serce.

Strumień czasu wiele rzeczy wymazuje, ale raz na jakiś czas cieszę się, że mogę przeczytać co wy tam piszecie w SB.

A użytkownik Music to super koleś w realu. W poprzednim roku parę razy zagrałem z nim i jego dziewczyną w gry planszowe przez mojego kumpla Maćka.

Z Pikiem próbowałem pogadać na Pyrkonie, ale średnio to wyszło bo sam miałem grupę znajomych których miałem pilnować.

Jeśli chodzi o inny wkład poza ten strumień czasu to czasem Światłocień, Plazi, Raziel wrzucają dobre memy, informację na moją ścianę FB.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
BroVaR 
Cockroach
panimajesz? :P.



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Wawka
Wysłany: 2018-01-19, 01:29   

Dobrze, że żyje i niech żyje nadal. Oby tylko ludzie chcieli ciągle się na nim udzielać :) .
_________________
::==>> A to mi to lotto! <<==::
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2018-05-09, 20:47   

Melduję się :)

Zresztą melduję się po to, żeby się pochwalić:

"Nostalgia" to opowieść o Pawle Lisowskim, nauczycielu historii, którego los rzucił w piekło wojny domowej. Po nieudanych próbach odzyskania normalnego życia, decyduje się na powrót do rodzinnej miejscowości, by tam szukać spokoju. Jednak szybko okazuje się, że wiecznie spowite mgłą miasteczko zamiast ukojenia przyniesie mu coś zupełnie innego. Spotkany po latach ojciec okazuje się cieniem dawnego siebie, a poznana w pociągu dziewczyna zdaje się wiedzieć niepokojąco wiele o przeszłości Pawła. I kim jest malarz, który nigdy nie opuszcza poddasza swojego domu i snuje opowieści o „ciemności”? Skąd zna siostrę Lisowkiego, skoro zaginęła jeszcze na początku wojny? „Nostalgia” to przerażająca, ale i przepełniona tęsknotą opowieść o próbie rozliczenia się z własną przeszłością.

https://okiem-na-horror.blogspot.com/2018/05/zapowiedzi-wydawnictwa-phantom-books.html

Lata temu, po zagraniu w pierwszą część Silent hill wpadłem na opowiadania zamieszczone przez użytkowników. Jedno z nich tak mnie wciągnęło, że stwierdziłem, iż muszę sam coś wyklepać. I wyklepałem... Parę następnych opowiadań zostało ZMIAŻDŻONYCH na forach literackich, ale że byłem zawsze z tych ludzi, którzy umieją ustosunkować się do krytyki to chyba coś tam się podszkoliłem.

Sama ksiażka - choć opis trąci "Silent hillem" - to zapewniam Was, że tak, moc Silenta będzie w niej mocna, ale nie, nie będzie zrzynką czy choćby "utworem inspirowanym SH".

Stay tuned!

[EDIT] Miho, wybacz mi, czekałem na Ciebie długo, ale od 21 IV 2018 oświadczyłem się innej i za dwa lata ślub :D
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2019-06-18, 23:09   

http://sklep.okolicastrac...rzywik-zacisze/

Zostawiam dla potomności :')
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2019-06-18, 23:10   

[img][/img]
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2019-07-31, 22:09   

SiedzacyWKiblu napisał/a:
Wiecie co cieszę, że jeszcze forum istnieje.
Świadomość tego, że trafiłem tutaj mając 18 lat, a teraz mam 29 mocno trafia w serce.

Strumień czasu wiele rzeczy wymazuje, ale raz na jakiś czas cieszę się, że mogę przeczytać co wy tam piszecie w SB.

A użytkownik Music to super koleś w realu. W poprzednim roku parę razy zagrałem z nim i jego dziewczyną w gry planszowe przez mojego kumpla Maćka.

Z Pikiem próbowałem pogadać na Pyrkonie, ale średnio to wyszło bo sam miałem grupę znajomych których miałem pilnować.

Jeśli chodzi o inny wkład poza ten strumień czasu to czasem Światłocień, Plazi, Raziel wrzucają dobre memy, informację na moją ścianę FB.


Trochę oślepłem przez te 11 lat, ale jeśli dobrze widzę na avatarze to chyba Ty, Cez? Widzę, że nauczyłeś się pisać tak, żeby można było Cię zrozumieć. :D

Nowadays w sumie częściej widuję Cię na facebooku, ale i tak, zmieniłeś się mocno. Zupełnie nie ten człowiek, którego pamiętam z początków mojej obecności na tym forum. Chylę czoło.
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2023-03-27, 15:04   

2mastersh2 napisał/a:
Jak mogłeś współtworzyć skoro w 2006 chyba jeszcze nie byłes zalogowany na forum?
2mastersh2 napisał/a:
Trochę fantazja cię poniosła


Tyle lat minęło, a ja nadal kojarzę Twój nick z tym, że bardzo szybko się podpalałeś w dyskusjach i miałeś czasem nadmiernie cięty język bez potrzeby.
Współtworzyć nie oznaczało założenia strony ani jej stworzenia, tylko współtworzenie razem z nim tj. miałem dostęp do strony, miałem ogarnąć artykuły etc., w skrócie miałem całą stronę ogarnąć. Potem wyszła ta cała akcja z feverem o której piszesz i wszystko przepadło.
Niestety, Town Center nie było do uratowania, ale nadal miło je wspominam bo jednak czasy forów podobały mi się bardziej niż czasy grup na facebooku czy twitterów.

SiedzacyWKiblu napisał/a:
Świadomość tego, że trafiłem tutaj mając 18 lat, a teraz mam 29 mocno trafia w serce.


O matko, Ciebie Cez to ja pamiętam idealnie. Połowy Twoich postów nie rozumiałem, a drugiej połowy nawet nie próbowałem zrozumieć. :lol:
Jednak po tym jak trochę się przeżyło i okazało się, że siedzisz w klimatach programowania to wszystko ułożyło mi się w całość. ;D

Ale to jest nostalgia, począwszy od sposobu cytowania przez ikony po pogrubianie i kursywę po prawej od okienka pisania.

tumi1 spóźnione gratulacje!
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2023-03-31, 18:16   

SbobekH napisał/a:
Tyle lat minęło, a ja nadal kojarzę Twój nick z tym, że bardzo szybko się podpalałeś w dyskusjach i miałeś czasem nadmiernie cięty język bez potrzeby.
Współtworzyć nie oznaczało założenia strony ani jej stworzenia, tylko współtworzenie razem z nim tj. miałem dostęp do strony, miałem ogarnąć artykuły etc., w skrócie miałem całą stronę ogarnąć. Potem wyszła ta cała akcja z feverem o której piszesz i wszystko przepadło.


Witam kolegę, dobrze cie widzieć znowu po tylu latach :) . Prawda podpalałem się szybko w dyskusjach , ale ja wtedy legitny gówniarz byłem :) .
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2023-03-31, 18:45   

Chyba wszyscy byliśmy wtedy gówniarzami ;D
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2023-04-19, 13:28   

To akurat prawda, że spora część z nas była młodymi gówniakami. Co nie zmienia faktu, że nie każdy był tak wybuchowy jak 2Masters :lol:
Dobrze, że forum jeszcze stoi, ale może wy wiecie - kiedy i jak zaczął się wielki exodus nawet tutaj? Jakoś naturalnie to wyszło czy coś się wydarzyło podobnie jak na Town Center?
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2023-04-19, 17:26   

SbobekH napisał/a:
kiedy i jak zaczął się wielki exodus nawet tutaj? Jakoś naturalnie to wyszło czy coś się wydarzyło podobnie jak na Town Center?


Jakoś mi się przypomina że na SHTC był względy ruch dopóki było aktywne. Tutaj jak się logowałem w 2012 też jak pamiętam ruch był dosyć spory.Coś się zaczęło sypać w latach 2014-2015? Tak mi się wydaje. Pamiętam użytkownika z SHTC Bzdursky i jego chyba też tu widziałem? On albo był z SHTC i przyszedł też tutaj albo na odwrót :D , ogólnie spoko ziomek był. Były jeszcze jakieś inne fora o Silent Hill? Pięknie że ty i ja - userzy z SHTC którego już nie ma a jednak linie naszego losu splotły się ponownie wokół Silent Hill :D .
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group