Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
RTSy
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-17, 15:53   

StarCraft 2 (PC)

Cena edycji kolekcjonerskiej ~ 390zł
Cena edycji standardowej ~ 190zł

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ktoś tu nas robi w konia?

http://www.youtube.com/watch?v=M-r_uCaFxg8 - tu gość m.in. mówi o polityce Acti-Blizz.

Ech, a taki byłem napalony na tę grę. Trzeba będzie niestety czekać na przeceny.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2010-06-17, 18:27   

Czyli za te prawie 200 złotych dostajemy tylko kampanię Terran? Toż to rozbój w biały dzień :/ Szkoda bo sam miałem kupić, ale w tej sytuacji raczej podziękuję. Na BN i tak nie gram, bo nie mam na to czasu, a grę chciałem nabyć dla singla.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-17, 18:36   

To że gra będzie kosztowała prawie 200 zł to było wiadomo od dawna.No niestety,Activision już się przyzwyczaił do robienia ludzi w ch** i teraz będzie robić to zawsze.Ja kupię grę ale poszukam po stonkach z CD keyami jakiegoś tańszej alternatywy niż droga pudełkowa wersja.

PiK napisał/a:
Szkoda bo sam miałem kupić, ale w tej sytuacji raczej podziękuję. Na BN i tak nie gram, bo nie mam na to czasu, a grę chciałem nabyć dla singla.


Też racja.Jeśli grasz tylko dla singla to poczekaj aż gra stanieje i wtedy dopiero kup.Ja będę grać w multi+UMSy tak więc ja kupię grę już ud razu po premierze.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-17, 21:22   

Nie zwalaj winy na Activision, bo jakoś inne gry przez nich wydawane nie kosztują 1/4 średniej krajowej. ;) Wiadomo przecież, że to Blizzard jest chciwą korporacją rezydującą w czarnym, monolitycznym budynku, nad którym wisi non-stop czarna chmurka burzowa. xD Wystarczy spojrzeć na cenę Diablo 2, który ma już daj Boże z 10 lat na karku - 40 - 60zł? Takiego wała!

Nie kumam zresztą tej całej podniety StarCraftem. Co w nim jest takiego mega, że trzeba za niego płacić 3x więcej niż za większość innych, wcale nie gorszych RTSów na rynku? ;> I proszę, Zar, nie wyjeżdżaj mi z jakimś profesjonalnym bełkotem, bo mówi mi on tyle co tablice logarytmiczne.

I nie, nie próbuję być czepialski czy coś w tym stylu. Po prostu nie rozumiem tego i szukam odpowiedzi.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-17, 21:58   

StuntmanMikeL napisał/a:
Nie zwalaj winy na Activision, bo jakoś inne gry przez nich wydawane nie kosztują 1/4 średniej krajowej.


http://store.steampowered.com/app/10195/
Masz rację Mike,u Activision 4 mapy do gry kosztują 1\4 średniej krajowej. :)

StuntmanMikeL napisał/a:
Boże z 10 lat na karku - 40 - 60zł? Takiego wała!


To są ceny wersji pudełkowych.Keye do starszych gier masz za kilkanaście złotych.

StuntmanMikeL napisał/a:
I proszę, Zar, nie wyjeżdżaj mi z jakimś profesjonalnym bełkotem, bo mówi mi on tyle co tablice logarytmiczne.


Z bełkotem nie wyjadę.Po prostu powiem że cholernie dużo osób chiałoby zagrać w klasyczny RTS z świetnym multiplayarem.Starcraft 2 im to umożliwi.
_________________

 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 22:36   

Wysoki popyt, ograniczona podaż => wysoka cena :D Ja tam sobie poczekam na edycję wszystkich epizodów w cenie poniżej 100 zł.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-21, 19:27   

Zaratul napisał/a:
Z bełkotem nie wyjadę.Po prostu powiem że cholernie dużo osób chiałoby zagrać w klasyczny RTS z świetnym multiplayarem.Starcraft 2 im to umożliwi.


To dlaczego po prostu nie zagrają w jedynkę? x) Teoretycznie to ta sama gra, tyle że z gorszą grafiką. Chodzi mi o to, że Blizzard wydaje te same gry co parę lat temu i poza lepszą grafiką i nowymi mapami nie wnosi nic nowego do tematu. A fanboje dosłownie srają po majtach na sam widok nowych fotek z nadchodzących: StarCraft 2: Odgrzewany Kotlet, czy Diablo 3: Nie Mamy Nowych Pomysłów. I oni jeszcze chcą za to taką kasę? Zalatuje mi to straszną hipokryzją, bo kiedy inne firmy robią coś takiego, to wszyscy jęczą (słusznie zresztą), że "odgrzewane kotlety" serwują.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-21, 19:39   

StuntmanMikeL napisał/a:
To dlaczego po prostu nie zagrają w jedynkę?


SC1 ma przestarzałą grafę w niskiej rozdzielczości i tą pierwszą wersję battlenetu która jest już dziś bardzo archaiczna.SC2 Właśnie dla tych dwóch rzeczy fani kupią dwójkę.Grałem w betę i widziałem zmiany w battlenecie i samej grze.Pewno że to SC1 ale gra ma dużo drobnych usprawnień w każdym aspekcie gry.

StuntmanMikeL napisał/a:
Diablo 3: Nie Mamy Nowych Pomysłów


Zgodzę się że SC2 nie jest niczym nowym ale z D3 to inna bajka.Sam motyw bicia potworów w rzucie izometrycznym pozostał ale całą reszta gry została zmieniona.Mógłbym powiedzieć ci dokładnie co ale byś wtedy powiedział że to jest "profesjonalny bełkot" tak więc nie wiem czy jest sens o tym dyskutować. :)

To że SC2 jest drogi to fakt ale nikt ludziom nie każe gry kupować.Wiem że Activision razem z Bobby Kotickiem to gnidy lecące tylko na kasę ale mi i innym nowe gry Blizzarda się podobają i wiem że po zakupie gry mimo iż jest droga będę się dobrze bawił.Tak więc trochę wyrozumiałości proszę.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-21, 20:29   

Ta. Pozmieniali nazwy klas. Very creative. Jakiś czas temu nawet gadaliśmy o "nowych klasach" w D3 i w gruncie rzeczy wyszło na to, że to ten sam shit co w Diablo 2, tyle że troszkę wymieszane. To, że teraz Nekromanta nazywa się Witch Doctor, czy whatever (nie pamiętam już dokładnie jak to leciało), nie czyni z niego nowej klasy. Ma te same czary i ataki co Nekromanta, ale inaczej się nazywa i wygląda. Wow... Poza tym reszta gry pewnie też zostanie taka sama. Zajeżdżanie myszki na śmierć, expienie, zbieranie gratów etc.

Zaratul napisał/a:
To że SC2 jest drogi to fakt ale nikt ludziom nie każe gry kupować.Wiem że Activision razem z Bobby Kotickiem to gnidy lecące tylko na kasę ale mi i innym nowe gry Blizzarda się podobają i wiem że po zakupie gry mimo iż jest droga będę się dobrze bawił.Tak więc trochę wyrozumiałości proszę.

No, chciałbym żeby więcej ludzi podzielało Twoją opinię, wtedy może by wszyscy przejrzeli na oczy i przestali robić z tej firmy jakiegoś Jezusa Chrystusa.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-21, 21:15   

StuntmanMikeL napisał/a:
Wow... Poza tym reszta gry pewnie też zostanie taka sama.


Jak już mówiłem gatunek gry jest ten sam,nikt nie mówił o zmianach typu restart franchise`a i inny gatunek gry czy coś.Jak mówiłem o większej ilości zmian miałem na myśli relacja Diablo 2 i 3.Bo ja śledzę rozwój gry od początku i czytam KAŻDEGO newsa o grze i wiem że mechanika gry będzie się różnić w znacznym stopniu w porównaniu do D2.Co do klas to archetypy rzeczywiście się nie zmieniły ale cała reszta już tak. :) Mike,poczytaj info o D3,zobaczysz że mówię prawdę.

StuntmanMikeL napisał/a:
No, chciałbym żeby więcej ludzi podzielało Twoją opinię, wtedy może by wszyscy przejrzeli na oczy i przestali robić z tej firmy jakiegoś Jezusa Chrystusa.


No nigdy nie robiłem tego z tej firmy.Po prostu produkty tej firmy idealnie wpasowały się w moje gusta i dlatego tak ją lubię.Miło z Twojej strony szanujesz moje gusta.

OK może by tak te ostatnie posty przenieść bo się offtop robi. :)
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-22, 10:45   

Zaratul napisał/a:
No nigdy nie robiłem tego z tej firmy.

Nigdzie tego nie napisałem. Pisałem o fanbojach. Jesteś fanbojem?

Dobra, EOT. Nie ma sensu przenosić dwóch - trzech postów, więc lepiej po prostu skończyć tutaj.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-06-22, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-16, 16:11   

http://www.starcraft2.net...wierdzenie.html

Dla tych co kupują pudełkowego SC2.Blizz potwierdził możliwość rejestracji gry na koncie battlenetowym i wybór wersji językowej.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-16, 16:49   

Niestety, na razie nie kupują bo za drogi ;) . Może za pół roku lub przy okazji jakiejś wyprzedaży (tudzież aktu desperacji).

Przy okazji, polecam sprawdzić jakie rzeczy można tworzyć za pomocą edytora map SC2 - http://www.starcraft2.net..._do_boju_7.html

Kupujemy RTSa a dostajemy przy tym niezliczoną ilość strzelanek, platformówek, RPGów, MMO, karcianek, shumpów i nie wiem czego jeszcze. Potęga.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-16, 17:38   

Suavek napisał/a:
Kupujemy RTSa a dostajemy przy tym niezliczoną ilość strzelanek, platformówek, RPGów, MMO, karcianek, shumpów i nie wiem czego jeszcze. Potęga.


QFT
To jest właśnie świetne w Warcrafcie 3 i teraz też w SC2.UMSy to gry w grze.Ja właśnie jeśli chodzi o granie po sieci to ja nastawiam się na m.in tower defance`y i odpowiedniki DOTA. :) Oczywiście w te całkowicie nowe UMSy z nowymi feaczerami typu widok TPP też zagram. :)

Edit: http://www.keye.pl/games/...ings-of-Liberty

Najtańszy w tej chwili key SC2.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2010-07-16, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-16, 20:28   

Ja bym w sumie bardzo chciał aby przy pomocy edytora StarCrafta 2 Bliizard ożywił konsolowego StarCraft: Ghost. Jest to co prawda inny silnik, ale wydaje mi się, że gdyby właśnie oni się za to zabrali to może gra miałaby szanse jednak ujrzeć światło dzienne. Szkoda po prostu, że tak ciekawy projekt się zmarnował. Tymczasem już widać w trakcie bety ile zostało stworzonych różnego rodzaju TPSów z Ghostami. Odrobina pracy i Blizz mógłby nawet na tym zarobić przecież, wydając jako płatne DLC. No ale to tylko takie moje marzenia.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-22, 11:43   

http://www.youtube.com/watch?v=C_E83GfWM-A - nowy zwiastun StarCraft 2.

I teraz czy ja chcę wydać te 180zł już teraz czy naiwnie czekać nie wiadomo ile na obniżki?
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-07-22, 12:21   

Robi wrażenie :>
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-22, 12:32   

Rewelacja.I to nie tylko te fragmenty renderowane ale też te na engine gry.Nie wiedziałem że ten engine gry pozwala na aż takie rzeczy! No i filmik też świetnie wyreżyserowany,broniąca się ostatkiem sił Kerrigan FTW!
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-22, 12:35   

Ale co Ty tam widzisz na enginie gry? Wszystko to są prerenderowane filmy mi się wydaje.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-22, 12:39   

A widzisz! :D Engine jest tak dobry że aż ludzie go mylą z renderami. :) Przypatrz się dobrze,połowa filmu jest na engine gry.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-22, 12:43   

Engine samej gry to nie jest na pewno, bo wtedy filmiki by wyglądały jak crap. Może wykorzystali oni coś innego aby uciąć koszta CGI, ale ogólnie wydaje mi się, że filmy te będą tak czy inaczej prerenderowane.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-07-22, 20:30   

Um, mi tez sie wydaje ze duza czesc bedzie renderowane realtime bo nawet widac dropy animacji (np. hologram taki zielony)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-27, 16:31   

Czy już ktoś kupił Starcrafta 2? Bo jeśli tak to do niego dodają 2 kody do wersji demo.Jakby ktoś miał na zbyciu ten kod to byłbym wdzięczny. :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-27, 16:34   

Kody dają do wersji pudełkowych. Można pograć bodajże 7h jak w pełną wersję.

Debilizm. Udostępniliby normalne demo z jedną misją i by nie było problemów.

Ja się wstrzymam z kupnem jeszcze. Może trafi się w thehut/zavvi jakiś dzień z kodami zniżkowymi, to się zaoszczędzi parę funtów. Póki co interesuje mnie sam single, a z tego co czytałem ten wcale nie jest jakiś super powalający. Multi natomiast znudziło mi się jeszcze w trakcie trwania bety.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-27, 16:39   

Suavek napisał/a:
Póki co interesuje mnie sam single, a z tego co czytałem ten wcale nie jest jakiś super powalający


No ja z kolei słyszałem bardzo pozytywne opinie o singlu.Ludzie chwalą samą konstrukcje misji,ich liczbę,możliwość wybierania misji która wpływa na zakończenie i same filmiki+dialogi.

Suavek napisał/a:
Multi natomiast znudziło mi się jeszcze w trakcie trwania bety.


Jeśli grasz dla samego singla to lepiej poczekaj z kupnem.No albo też zagraj w coopa albo w custom game`y.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group