Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, rozkminy, teorie
Autor Wiadomość
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 17:05   

Oj, przykro mi... ale zrobimy nowe, wspolnie, razem!;)

Nie wiem, co myslisz, jesli napiszesz co myslisz to Ci powiem czy to oznaczaloby czy nie:)
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-23, 17:08   

TO ciekawe bardzo. Tłumaczyło by te wszystkie szczypce chirurgiczne (którymi najczęściej podtrzymuje się/przecina pępowiny, których notabene też pełno wokół "Valtielowatych wisielców"). Czyli z tej historyjki wynika, że Valtiel jest "doktorem" Heather. Także owa "matka z dzieckiem" symbolizowałaby tu nieudane starania doktora, aby doszło do narodzin dziecka (zwracam ponownie tutaj uwagę na resztę lalek/dzieci leżących wokół wiszącej "matki z dzieckiem" - możliwe że jest to symbol tego, że niejednokrotnie próba ta się nie powiodła).
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 17:09   

Iron Savior napisał/a:

Nie wiem, co myslisz, jesli napiszesz co myslisz to Ci powiem czy to oznaczaloby czy nie:)

Iron Savior napisał/a:
Valtiel jako 'Aniol Stroz' kazdej Holy Mother przybral postac doktorka.

Skoro, alessa w SH1 była Holy Mother to ja się pytam gdzie był wtedy Valtiel xD Mówisz, że przybierał postać doktora, a jedyne skojarzenie jakie mi się nasuwa to Kaufmann.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-23, 17:15   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
możliwe że jest to symbol tego, że niejednokrotnie próba ta się nie powiodła


Ok,ale co się stanie z God`em jeśli jego "inkubator" umiera?
Jak God się "odradza" w ciałach członkiń The Order?
Chodzi o jakieś rytuały?

Bersek napisał/a:
Skoro, alessa w SH1 była Holy Mother to ja się pytam gdzie był wtedy Valtiel


"This robe is modeled after the appearance of an angel from Silent Hill's traditions, namely Valtiel. "

Wychodzi na to że Valtiel pojawił się dopiero później.
Coś musiało się stać że przybył,chyba członkowie The order nie potrafili sobie samemu dać rady z pilnowaniem narodzin God`a.
_________________

 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 17:15   

Chodzilo mi o to, ze Valtiel w wierzeniach kultystow zaczal biegac w rekawiczkach gumowych i tym no... fartuchu tym specjalistycznym lekarskim:)

A Valtiel jako Valtiel pojawia sie tylko w SH3 dlatego, ze Dahlia bardzo duzy nacisk kladla na tego aniola (patrz - obrazki w pokoju Alessy) i dlatego biega za Heather gdy ta jest sama sobie pozostawiona przeciwko calemu swiatu Holy Mother.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 17:17   

Iron Savior napisał/a:
Chodzilo mi o to, ze Valtiel w wierzeniach kultystow zaczal biegac w rekawiczkach gumowych i tym no... fartuchu tym specjalistycznym lekarskim:)

:lmao: źle to zinterpretowałem no i tak jakoś nieprecyzyjnie się wypowiedziałeś..
Iron Savior napisał/a:
A Valtiel jako Valtiel pojawia sie tylko w SH3 dlatego, ze Dahlia bardzo duzy nacisk kladla na tego aniola (patrz - obrazki w pokoju Alessy) i dlatego biega za Heather gdy ta jest sama sobie pozostawiona przeciwko calemu swiatu Holy Mother.

A tego mi nie musisz tłumaczyć :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-08-23, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 17:19   

Bersek napisał/a:

źle to zinterpretowałem no i tak jakoś nieprecyzyjnie się wypowiedziałeś..


yup, my bad... no i jak nie musze, to nie musze, ale tak napisalem ku potomnym na wszelki wypadek:) to jaki temat teraz mielimy?:)
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
Ostatnio zmieniony przez Iron Savior 2008-08-23, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-23, 17:22   

Skoro mowa o tym, że owy "doktor" w trzeciej części przyjął postac Valtiela, to czyją postac doktor ten przyjął w jedynce? Stawiałbym na Cheryl, bo głównie dzięki niej doszło do narodzin. Oczywiście mogę bredzi jak rzadko, ale to w sumie miało by sens ;)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 17:23   

Iron Savior napisał/a:
to jaki temat teraz mielimy?:)

Zajrzyj tutaj z laski swojej ;D
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=100
Cheryl i Valtiel jakoś tak do siebie nie pasują ALE
Dahlia: We'll use a magical spell. Feeling this child's pain, it's sure to come.

Iron Savior napisał/a:
A Valtiel jako Valtiel pojawia sie tylko w SH3 dlatego, ze Dahlia bardzo duzy nacisk kladla na tego aniola (patrz - obrazki w pokoju Alessy) i dlatego biega za Heather gdy ta jest sama sobie pozostawiona przeciwko calemu swiatu Holy Mother.


Niby dlaczego Dahlia miałaby nie przywołać Valtiela w SH1? Ale niby dlaczego miałaby to robić skoro miała Harrego? :) no i..
Cytat:
bo wokol Alessy byla fanatyczka religijna Dahlia oraz dr. Kaufmann, a Alessa byla praktycznie warzywkiem, takze nie potrzebowala opieki przy przechodzeniu przez ulice:)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-08-23, 17:32, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 17:28   

To Valtiel przez tamten motyw z Nicolasem zostal czczony jako ludzik w fartuchu i z rekawiczkami, a nie Nicolas przyjal postac Valtiela:)

Stuntmanie, ma sens ale popatrz...W jedynce nie potrzeba doktora, bo wokol Alessy byla fanatyczka religijna Dahlia oraz dr. Kaufmann, a Alessa byla praktycznie warzywkiem, takze nie potrzebowala opieki przy przechodzeniu przez ulice:) a Cheryl tak jak napisal Bersek byla pod opieka Harry'ego

Bersek - juz rzucam:)
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
Ostatnio zmieniony przez Iron Savior 2008-08-23, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-23, 17:45   

Czyli co? Valtiel tak na prawdę mógł wygląda zupełnie inaczej? Albo jeszcze inaczej - może Valtiel mógł przybrac dowolną formę? Skoro już o tym mowa, to może ma to jakiś związek z Pyramid Headem, który bądź co bądź jest podobny do Valtiela z trójki. CO o tym sądzisz Iron? :)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 17:47   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
to może ma to jakiś związek z Pyramid Headem, który bądź co bądź jest podobny do Valtiela z trójki.


One notable connection between Pyramid Head and Valtiel is the fact that they both stalk the protagonist persistently.
If the helmet that conceals Pyramid Head's face were to be removed, it would become apparent that the designs of the two are surprisingly similar. When the executioner's outfit that is Pyramid Head was designed, it was modeled after Valtiel, an angel from the indigenous religion.
In Silent Hill 3 the connection to the first game is quite clear, but the point of contact with the second game isn't so obvious. I created
Valtiel because I wanted to relate the works of the series through a creature. In the religion of Silent Hill, Valtiel exists as one who is close to God, and Pyramid Head takes the shape of Valtiel's reason for existence. That is to say, the Pyramid Head character was born from the townspeoples' idolatrous ideologies. In the first game, the ceremonial robes were in homage to Valtiel.

Stuntman_Mike-L napisał/a:
Czyli co? Valtiel tak na prawdę mógł wygląda zupełnie inaczej? Albo jeszcze inaczej - może Valtiel mógł przybrac dowolną formę?


Imo Valtiel to Valtiel i basta, chyba nie może przyjmować innej formy niż ta, którą znamy z SH3. On jest po prostu przyzywany i nikt w niego się nie przemienia.

A tak wracając do tego:
Iron Savior napisał/a:
W jedynce nie potrzeba doktora, bo wokol Alessy byla fanatyczka religijna Dahlia oraz dr. Kaufmann, a Alessa byla praktycznie warzywkiem, takze nie potrzebowala opieki przy przechodzeniu przez ulice:)


Uważam, że Dahlia doskonale wiedziała, że rytuał "sprowadzenia" boga do ciała jej córki będzie wiązał się z rytuałem, w którego efekcie Alessa zostanie skwarkiem, także nie potrzebowała pomocy doktorka.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-08-23, 17:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 18:02   

Co do PH - jest tak jak napisal Bersek, od siebie tylko dodam, ze wyglad jest troche zbiezny przez oslawionych juz katow z czasow wojny secesyjnej (ktorymi wzorowali sie m.in. tworca kultu Valtiela Jim Stone oraz George Rosten a ubierali sie jak kaci zeby wygladac groznie i anonimowo w Wish House, w koncu poza sekta mieli normalne zycie, musieli byc anonimowi...matko, przez Sex Pistols napisalem gdzies tutaj chyba Johnny Rotten:P)

Valtiel wygladal jak doktor bo tak sobie to Stone ubzdural, ktory stworzyl tego aniola i jego sekte na podobienstwo wspomnianego Nicolasa.

A co do skwarku - napewno, w koncu mowila Alessie, ze musi ja poswiecic.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 18:11   

No i zastanawia mnie kolejna rzecz..jak to jest, że zbierze się kilku typa z sekty, wymyślą sobie jakiegoś tam demona, anioła czy boga, a za jakiś czas sobie go przyzwą. Tak jest "bo tak i już", taka jest specyfika miasta czy to jest gdzieś wytłumaczone?
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 18:18   

Wiesz... wiara czyni cuda, a bostwo jest tak silne jak wielu ma wyznawcow. Sekta Valtiela byla uznawana za sekte jak sama nazwa wskazuje, czyli jakis tam odlam, mimo wszystko Dahlia w to wierzyla a swoja nauke przekazywala Alessie i dzieki temu ma kto Hanie za nogi ciagnac jak zejdzie w SH3:)
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-23, 18:19   

Czyli tak jak myślałem. Moce miasta i wiara czynią cuda ^^
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-23, 18:54   

Mnie zastanawia jeszcze jedno - równie dobrze można powiedziec, że wiar jest tyle ilu ich wyznawców. Ile wiar mamy w "realu" (nie, nie w tym sklepie xD )? Islam, Chrześcijaństwo, Hinduizm itp. - we wszystkich tych wiarach bóstwo wygląda inaczej. A co by było gdyby wyznawcami tegoż "boga" nie byłą jakaś popaprana sekta, tylko normalni ludzie? Czy Bóg wtedy byłby normalny, tak jak i cała reszta? Albo inaczej - czym w takim razie jest bóg? Bo "Bóg" to pojęcie względne i istota o takiej sile jak Silentowy bóg musi mie jakiś "origin".
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-23, 19:44   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
Czy Bóg wtedy byłby normalny, tak jak i cała reszta?


Całkiem możliwe.The order chciał stworzyć idealny raj za pomocą swojego boga.
Ale najpierw świat miał zostać "oczyszczony ogniem" jak to powiedziała Claudia.
Chodzi chyba o to że po urodzeniu bóg hmm....doprowadzi do zabicia wszystkich ludzi na ziemi?
Wtedy ludzie narodzili by się na nowo,w tym "nowym lepszym" Silent Hill.
_________________

 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 20:29   

Zasadniczo to sprawa wyglada tak, ze God jest kobieta, ktora sprowadzila ludzi do raju i ludzie byli szczesliwi z samego faktu przebywania w raju, ale ten 'paradise' zostal 'dispoiled by mankind' wiec teraz trzeba 'flame purifies all' czemu ma posluzyc 'rebirth of deity' a jak juz bedziemy purified, to wtedy nastapi 'rebirth of paradise dispoiled by mankind'.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-23, 20:37   

Tak, to wszystko było napisane na obrazach w kościele w SH3, ale równie dobrze można przyjąc, że całą tą historię wymyślili wyznawcy owego boga. Tak samo jak zostało wymyślone Pismo Święte albo Koran chociażby ;)
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-08-23, 20:47   

Ja bym uwazal z tym pisaniem o wymyslaniu Pisma Swietego, bo skonczysz jak ta laseczka co jaja na krzyzu namalowala.

No wiesz, zasadniczo tak to wyglada. Popatrz na Chrzescijanstwo - wszyscy prawie wierza, ze Jahwe to bialej rasy dziadzius z broda. Malo kto (okultysci) widza Boga, jako niematerialnego ducha albo jako kobiete murzynke np (polecam klip Mrs God HelloweeN:). W gruncie rzeczy mozna powiedziec, mimo, ze to troche bluzniercze i naprawde nie chce nikogo tym urazic, ze to ludzie stworzyli wszystkich bogow jakich zna nasza cywilizacja, a nie oni nas.

Bersek: Temat powoli schodzi na religię, a to już się nadaje do innego tematu, także panowie... :grin2:
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-26, 18:22   

Iron Savior napisał/a:
jak ta laseczka co jaja na krzyzu namalowala

Dorota Nieznalska - pierwszy w Polsce po przełomie proces artysty... To taki mały offtop.
Ludzie są niedoskonali, chociażby z tej przyczyny, że rzeczywistość odbierają zmysłowo. Dlatego każdy bóg we współczesnych religiach ma jakiś określony wizerunek. Po pierwsze, dlatego, że łatwiej się nam z nim wtedy utożsamić, a po drugie, dlatego, że taka jest ludzka natura - wolimy wierzyć np. w dobrotliwego staruszka z brodą niż w Kogoś/Coś, czego nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Moim zdaniem, God w SH ma taką postać, a nie inną ze względu na wizerunek, jaki sekta przyjęła. Tak samo jest z Valtielem - wygląda on tak, a nie inaczej tylko z tego powodu, że tak go sobie wyobrażano lub coś w ten deseń.
Piramidogłowy z SH2 rzeczywiście jest podobny do Valtiela, i to nawet bardzo. Skoro Valtiel w SH3 jest niejako przewodnikiem Heather, to może i Piramidek spełnia taką samą rolę w stosunku do Jamesa? Różnią się tylko tym, że Valtiel nie atakuje Heather, bo jest ona w końcu matką boga, Piramidek zaś ma wobec Jamesa niezbyt przyjazne zamiary, co imo wiąże się z pragnieniem kary. Stąd też hełm na głowie, taki sam, jak na obrazach z (chyba) muzeum, by podkreślić, że przewodnictwo Piramidka doprowadzi Jamesa do prawdy, która będzie dla niego najgorszą z kar.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-05, 11:11   

Po ponownym przejściu SH3 mam kilka wątpliwości.

W Heaven Night możemy zobaczyć plakat, który Heather komentuje "It's a flyer from a club. It shows a woman with long black hair. The Return of Lady Maria! From 8:00 pm on the 27th" Gdzieś przeczytałem, że ten plakat pojawia się tylko w przypadku gdy masz save z ukończenia SH2 na karcie pamięci, w takim przypadku byłby to Easter Egg. Może to ktoś potwierdzić? Bo jeśli to jednak nie jest easter egg to pojawiają się pewne wątpliwości. W każdym bądź razie proszę o jakieś potwierdzenie/zaprzeczenie.

Fragment FAQ Karolpiotra
Cytat:
God stoi najwyżej w hierarchii czczonych istot, mimo że poszczególnym sektom mogą patronować inne bóstwa (dla sekty Valtiela będzie to oczywiście Valtiel, dla sekty Dahlii prawdopodobnie Lobsel Vith, a dla sekty, której wychowankiem był Walter - Xuchilbara).


Skąd wiadomo, że Dahlia czciła Losbel Vitha?

Cytat:
"The yellow God, Lobsel Vith" - obecny po prawej stronie Boga na obrazie.



Tylko wyobrażenie Boga przez Dahlie nieco kłóci się z tym co mamy na obrazie.
W SH1 w zakończeniu Bad ending Alessa zamienia się w mother of God, która wygląda prawie identycznie jak ta :



(Czyli po prostu God)
Jak wiadomo, każdy miał swoje wyobrażenie. Czy to oznacza, że Alessa wierzyła w co innego? Skoro mamy Incubusa i Mother of God. Dlaczego mają tak różne wyobrażenia o Bogu?

I jeszcze jedno...co robi PH na tym obrazie :lmao: ? (pierwsza postać od lewej strony)

Mógłby ktoś wrzucić obrazek w większej rozdzielczości? Zauważyłem, że przy tych ustach jest coś napisane. Coś w stylu What Wonde***n .Zauważył to ktoś?

Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-10-05, 11:25, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-10-05, 11:37   

Bersek napisał/a:
Zauważyłem, że przy tych ustach jest coś napisane. Coś w stylu What Wonde***n .Zauważył to ktoś?

Tam pisze "What a WonderfuLL World" (z błędem) :->.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-05, 11:39   

Bersek napisał/a:
W Heaven Night możemy zobaczyć plakat, który Heather komentuje "It's a flyer from a club. It shows a woman with long black hair. The Return of Lady Maria! From 8:00 pm on the 27th" Gdzieś przeczytałem, że ten plakat pojawia się tylko w przypadku gdy masz save z ukończenia SH2 na karcie pamięci, w takim przypadku byłby to Easter Egg. Może to ktoś potwierdzić? Bo jeśli to jednak nie jest easter egg to pojawiają się pewne wątpliwości. W każdym bądź razie proszę o jakieś potwierdzenie/zaprzeczenie.


Nie widziałem tego na własne oczy bo grałem tylko w wersje PC ale słyszałem że rzeczywiście tak jest.

Bersek napisał/a:
Jak wiadomo, każdy miał swoje wyobrażenie. Czy to oznacza, że Alessa wierzyła w co innego? Skoro mamy Incubusa i Mother of God. Dlaczego mają tak różne wyobrażenia o Bogu?


Całkiem możliwe że Alessa miała styczność z tym obrazem i dlatego Mother of god wygląda tak a nie inaczej.

Bersek napisał/a:
I jeszcze jedno...co robi PH na tym obrazie :lmao: ? (pierwsza postać od lewej strony)


Hmmm....Jeśli to PH to narzekanie ze pojawia się w filmie i SH5 jest bezpodstawne skoro już "był" w Silent Hill przed Jamesem.

Bersek napisał/a:
Mógłby ktoś wrzucić obrazek w większej rozdzielczości? Zauważyłem, że przy tych ustach jest coś napisane. Coś w stylu What Wonde***n .Zauważył to ktoś?


Pewno.Ten napis to: What a wonderfull world.TO nawiązanie do Egzorcysty 3. :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group