Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2008-08-28, 18:48
Offtopic

Moim zdaniem działy offtopowe powinny być...
...ukryte dla użytkowników mających mniej niż 20 postów.
26%
 26%  [ 5 ]
...dostępne dla wszystkich.
63%
 63%  [ 12 ]
Nie mam zdania.
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-06-13, 10:27   Offtopic

Zgodnie z postanowieniami administracji oraz obsługi forum, działy Lakeside Amusement Park, Trick Or Treat i Our Special Place, zostają zablokowane dla użytkowników mających mniej niż 20 postów. Co oznacza, że nowi użytkownicy rejestrujący się na tym forum, nie będą mogli pisać od razu o dupie maryny ;) , tylko wzbogacą forum postami pasującymi treścią do jego tematyki. Oczywiście pozostałe działy zostaną autmatycznie odblokowane danemu użytkownikowi, kiedy napisze te 20 postów na temat Silent Hill (co mam nadzieję nie jest za dużym wyzwaniem).
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-06-13, 11:31   

Jestem jak najbardziej za :].
Forum tylko na tym skorzysta =D.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 11:32   

Czy to nie lekka przesada? Zmuszać ludzi do pisania na temat SH aby łaskawie uzyskali dostęp do tych, nie ukrywajmy, ciekawszych działów forum? Jako osoba, którą SH przestał kręcić już dość dawno temu czuję się tym samym nie na miejscu. Dlaczego z forum koniecznie chcecie robić skupisko fanów SH? Przecież już nie raz dało się zauważyć, że jeśli miejsce prezentuje przyzwoity i kulturalny poziom, to zaglądają na nie także osoby nie pasjonujące się daną tematyką. Co tak naprawdę stoi na przeszkodzie w obecności takiej osoby? A nawet jeśli chcecie by pisane było o SH, to tak naprawdę zrobią jakąś różnicę kolejne posty w "Twój ulubiony (...)" ?

Gdybym wchodząc po raz pierwszy na to forum spotkał się z taką właśnie opcją to pewnie by mnie tu w ogóle nie było. Jak dla mnie sztuczność i lekki fanatyzm.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-13, 11:34   

Suavek spokojnie, jeśli to nie wypali to trzeba będzie porzucić pomysł.
Suavek napisał/a:
lekki fanatyzm

xD
Suavek napisał/a:
Dlaczego z forum koniecznie chcecie robić skupisko fanów SH?

Bo to forum nazywa się Silent Hill Page?
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 11:39   

Bersek napisał/a:
Bo to forum nazywa się Silent Hill Page?
Póki sami nie zmienicie tematyki forum to zawsze będzie ono w głównej mierze skupiskiem fanów. Ale będąc żywym przykładem osoby, której już od dawna nie bawią zażarte dyskusje na temat serii uważam, że taka restrykcja zahacza lekko o brak tolerancji. Ot wystawiacie tabliczkę "Wstęp tylko dla fanów SH. Nie znasz się? To sobie nie pogadasz!".
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-13, 11:41   

Suavek napisał/a:
"Wstęp tylko dla fanów SH. Nie znasz się? To sobie nie pogadasz!".

Między innymi dlatego nie rejestruję się na forach np. historycznych, o elektronice, czysto naukowych o jakiejś kapeli, której w ogóle nie znam itd.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-06-13, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-06-13, 11:44   

Ja np. wychodzę z takiego założenia, że jeśli nie mam zielonego pojęcia o głównej tematyce forum, bądź kompletnie mnie ona nie interesuje, najzwyczajniej w świecie nie rejestruję się, bo uważam coś takiego za mijające się z celem. Ciągłe zapełnianie offtopa też nie jest w porządku, a opowiedz chociażby w "wady i zalety sh1" będzie dla forum cenniejsza niż odpowiedz w "mniam mniam...".
Poza tym, zważ, że 20 postów to naprawdę nie jest dużo.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-06-13, 12:01   

Hmm... Ciekawe rzeczy tu piszecie. Ja w zasadzie zarejestrowałem się tutaj bo kocham Silent Hill i popieram wypowiedź Berserka:
Bersek napisał/a:
Między innymi dlatego nie rejestruję się na forach np. historycznych, o elektronice, czysto naukowych o jakiejś kapeli, której w ogóle nie znam itd.

Rejestruję się tam, gdzie leżą moje zainteresowania. Wychodzę także z założenia, że "skoro ci ludzie lubią Silent Hill to muszą być w porządku i pogadam z nimi nie tylko o grze czy czymkolwiek innym czemu forum jest poświęcone".

Z drugiej jednak strony nie idzie nie przyznac choć trochę racji Suavkowi. Czy to, że ktoś nie lubi Silent Hill oraz kompletnie nie ma pojęcia na temat tej gry od razu deklasuje jego możliwość poznania nowych ludzi?

Summa summarum tak czy siak popieram taką decyzję. Nazwa forum mówi sama za siebie, nowych ludzi można poznać równie dobrze na czacie.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-06-13, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 13:19   

Cytat:
Między innymi dlatego nie rejestruję się na forach np. historycznych, o elektronice, czysto naukowych o jakiejś kapeli, której w ogóle nie znam itd.
To Ty, a inni?
Cytat:
Ja np. wychodzę z takiego założenia, że jeśli nie mam zielonego pojęcia o głównej tematyce forum, bądź kompletnie mnie ona nie interesuje, najzwyczajniej w świecie nie rejestruję się, bo uważam coś takiego za mijające się z celem.
A mogą interesować Cię ludzie? Mogą interesować Cię tematy i dyskusje prowadzone przez tych ludzi w działach nie związanych z tematem? Może znasz już jakichś użytkowników? A może po prostu chcesz się dowiedzieć dopiero czegoś nowego na dany temat? Powody mogą być różne.
Cytat:
Ciągłe zapełnianie offtopa też nie jest w porządku
Bo? Zakładając oczywiście, że nowe posty to nie jednozdaniowce, które powinny być wytykane przez administrację nowym użytkownikom.
Cytat:
a opowiedz chociażby w "wady i zalety sh1" będzie dla forum cenniejsza niż odpowiedz w "mniam mniam...".
Akurat na temat tych całych "mniammniamów" to mam wyrobioną już opinię więc nie będę się wypowiadał. Weźmy jedynie pod uwagę, że nie tylko takie tematy składają się na zablokowane działy.
Cytat:
Poza tym, zważ, że 20 postów to naprawdę nie jest dużo.
Niby nie, ale ciągle zapominamy o sytuacjach skrajnych, ale także możliwych. Wpada sobie Franek na forum bo skończył sobie Silent Hill 3 i chciał poczytać co nieco o grze. No to włazi w odpowiedni dział i opisuje swoje wrażenia w którymś z tematów. Po skończeniu przegląda on resztę forum, włazi w offtopy i mówi sobie "Ej, ale ci ludzie mają dziwne opinie na temat XXX czy YYY, też coś powiem o tym. Hej! Dlaczego nie mogę pisać? Jeszcze 19 postów potrzebuję?" No i łazi biedny Franek po dziale SH3, w którym jest zaledwie 11 tematów, a który też nie jest specjalnie popularny w ogóle. Zostaje mu jeszcze 9 postów. "No ale przecież skończyłem tylko SH3, jak mam się wypowiadać dalej nie znając innych części? Opowiadania? Nie chcę mi się czytać, tym bardziej, że nie znam w pełni tematyki. To mam czekać aż ktoś odpowie na to co napisałem? Mam zakładać pozostałe dziewięć nowych tematów? A chromolę takie coś, idę sobie."
Przedramatyzowana wersja wydarzeń, które są jakże prawdopodobne, szczególnie wśród osób dopiero zaczynających przygodę z SH. A jednak.

Pisałem też wcześniej o sobie jako przykładzie. I owszem, o SH gadałem już od paru ładnych lat, jeszcze w czasie początków SHTC a także przez pewien czas na dawnym SHP. Mimo licznych zmian przyzwyczaiłem się do atmosfery i ludzi, albo po prostu do odwiedzania tych miejsc i dyskutowania na różne tematy, nie tylko o grze. Tym samym gdybym z takim nastawieniem wlazł na forum a przywitałaby mnie informacja, że muszę pisać 20 postów o SH abym mógł wyrazić swoje zdanie na temat powiedzmy piractwa to bym się wyraźnie zniechęcił. No i warto też wziąć pod uwagę, że taki przymus dość mocno wpłynie na sam wygląd pisanych na siłę postów.

Podsumowując uważam, że taka opcja jest naprawdę zbędna i raczej nie wprowadzi aż tyle dobrego ile sądzicie. Wręcz przeciwnie nawet.

A i nie będę też ukrywał, że nie podoba mi się sam fakt zmuszania kogoś do czegokolwiek w Internecie. "Napisz 20 postów aby uzyskać dostęp do pozostałych działów / Napisz 10 postów aby móc pobrać załączony plik / Napisz 15 postów aby móc używać tagów" czy już w ogóle "Zarejestruj się aby przeglądać zawartość forum". Przykłady, ale takie rzeczy zawsze mnie zniechęcały od styczności z forum. Nawet drobne restrykcje wpływają negatywnie na użytkowników.

Heh, niby wszystko ma oscylować wokół SH a to mnie krytykują, że jestem monotematyczny ;p.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 13:19   

Suavek napisał/a:
Dlaczego z forum koniecznie chcecie robić skupisko fanów SH?


/palmface

Ręce mi opadły po przeczytaniu tego,no sorry ale to forum jest o Silent Hillu a nie ogólno tematyczne.
Jak bym chciał pogadać o wszystkim i o niczym to bym się zarejestrował na forach gazeta.pl i fora.pl ale zarejestrowałęm się na SHP bo jestem fanem Silent Hill.Cały czas a nie przejściowo tak jak ty.

A co do tych 20 postów to świetny pomysł.Dzięki temu osoby pokroju Don Vito nie będą mogły zakładać idiotycznych topiców zaraz po zarejestrowaniu się.
Devlock,Masz moje poparcie. :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 13:30   

Cytat:
Ręce mi opadły po przeczytaniu tego,no sorry ale to forum jest o Silent Hillu a nie ogólno tematyczne.
Jak bym chciał pogadać o wszystkim i o niczym to bym się zarejestrował na forach gazeta.pl i fora.pl ale zarejestrowałęm się na SHP bo jestem fanem Silent Hill.Cały czas a nie przejściowo tak jak ty.
Czyli rozumiem osoby takie jak ja nie są tutaj mile widziane, tak? Mam sobie poszukać innego forum do dyskusji bardziej ogólnych, olać już jako tako znanych mi ludzi? Bo sorry, ja to tak odbieram, a restrykcje takie jak powyżej tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to akt sztucznego utrzymania tematyki. A nie jest to też pierwsza sytuacja gdy czytam podobne rzeczy, gdy ludzie narzekają na niewystarczającą ilość postów o SH. Ja rozumiem chęci, ale to, jak już wspomniałem, jest dla mnie sztuczne.

To co? Którędy do wyjścia? ;>
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-06-13, 13:36   

A dla mnie głupi pomysł. Zmuszanie kogoś do pisania postów na siłę + wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś chce coś napisać w innych działach, nie związanych z SH, więc nabija sobie te posty o Silent Hillu. A jak wiadomo jeśli jest się do czegoś zmuszanym, zazwyczaj nie jest to jakoś szczególnie dobre, a wręcz przeciwnie, byle tylko coś napisać i nabić posta bez patrzenia na jakość albo co gorsza zacznie wymyślać beznadziejne tematy. Zresztą prędzej taka osoba po prostu oleje forum niż będzie chciała się męczyć. Jak dla mnie to takie sztuczne podtrzymywanie działów o Silent Hill przy życiu. Jak ktoś będzie miał ochotę to i tak coś ciekawego tam napisze, a tak to większa szansa na bałagan + zniechęcenie do odwiedzania forum.
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 13:37   

Suavek napisał/a:
Czyli rozumiem osoby takie jak ja nie są tutaj mile widziane, tak?


Źle mnie zrozumiałeś nie krytykuje ciebie bo piszesz w topicach niezwiązanych z SH.Chodzi mi o to że czepiasz się ludzi którzy piszą w topicach SH na forum które jest o Silent Hill.
Dla mnie to jest bez sensu.

Suavek napisał/a:
To co? Którędy do wyjścia? ;>


O tu tu-> http://fora.pl/ :lol:
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 13:41   

Cytat:
Chodzi mi o to że czepiasz się ludzi którzy piszą w topicach SH na forum które jest o Silent Hill.
Nigdzie nie czepiam się ludzi. Czepiam się idei sztucznego podtrzymywania tematyki forum. Jak już wspomniałem wyżej nie jest to pierwszy raz gdy widzę takie rzeczy, mające na celu wręcz zmuszenie ludzi do dalszego lub stałego pisania na jeden, monotonny temat. Całkowicie rozumiem chęci i troski, ale metoda moim zdaniem jest zła.

Cytat:
O tu tu-> http://fora.pl/
Już jedno tam mam - za mały ruch ;>.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 13:51   

Suavek napisał/a:
Jak już wspomniałem wyżej nie jest to pierwszy raz gdy widzę takie rzeczy, mające na celu wręcz zmuszenie ludzi do dalszego lub stałego pisania na jeden, monotonny temat.


Silent Hill ma bardzo rozbudowaną fabułę.Tak bardzo że można mówić o niej bez końca.
Jak już mówiłem wcześniej w shoutboxie czekam na jakiś dobry topic w dziale Silent Hill który nie będzie kolejną ankietą w stylu "jaka jest wasza ulubiona broń" a tpopicu w którym będzie dyskusja na wysokim poziomie o tajemnicach i niedopowiedzeniach Silent Hill.
_________________

 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-06-13, 14:46   

Mój post będzie bardzo krótki. Stoję pomiędzy zdaniem Suavka i Robaka a zdaniem reszty. Bardziej jednak jestem za tymi dwoma pierwszymi Panami. ;)

Zaratul napisał/a:
mówiłem wcześniej w shoutboxie czekam na jakiś dobry topic w dziale Silent Hill


Właśnie, czekasz. Chyba większość tak mówi. Gdy spyta się kogoś dlaczego nie udziela się w działach o SH napisze Ci, że czeka na nowy post, na dobry temat. A dlaczego nikt sam od siebie nic nie założy tylko czeka aż ktoś zrobi to za niego?
To jest trochę niezrozumiałe. ;> Nie musi nikt na to pytanie mi odpowiadać, ale zadajcie je sobie sami. Może będzie tak, że u każdego padnie ta sama odpowiedź a może być też tak, że u każdego będzie ona różna.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 14:59   

SbobekH napisał/a:
Właśnie, czekasz. Chyba większość tak mówi. Gdy spyta się kogoś dlaczego nie udziela się w działach o SH napisze Ci, że czeka na nowy post, na dobry temat. A dlaczego nikt sam od siebie nic nie założy tylko czeka aż ktoś zrobi to za niego?


Nie zakładam nowego topicu bo moje wysławianie się leży i kwiczy.
Krótki post piszę kilkadziesiąt minut a długi potrafię pisać ponad godzinę więc to nie dla mnie.
Inni nie mają takiego problemu jak ja więc sobie poradzą z nowym topiciem.
Będe chętnie uczestniczyć w dyskusji ale nie dam rady jej rozpocząć.
_________________

 
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-06-13, 15:17   

Nono, pomysł kontrowersyjny muszę przyznać. Takie coś może pociągnąć za sobą serię postów pisanych na siłę "byleby tylko się dostać". Owszem, można jeszcze dodatkowo wprowadzić "kontrolę jakości", ale czy nie będzie robiło się wtedy nieco orwellowsko? Czyż nie zakrawa to na trochę przymusowe podtrzymywanie działu SH przy życiu?

Nie zgodzę się z Tobą Zaratul, że można o fabule SH mówić bez końca, no chyba że mówimy o powtarzaniu tego samego. Swojego czasu, nim 80% obecnych userów rejestrnęło się tutaj, o SH powiedziano DUŻO. Cholernie dużo.

Przy okazji, wciąż sobie wmawiamy że "a, jak wyskoczy nowy sajlent to będzie burza nowych postów i w ogóle odżyje kawałek tematu". Imo - szczerze mówiąc - gówno prawda. Wyszło SH:0 i jakoś znacznego odrodzenia działu nie widzę. Teraz możemy wmawiać sobie "Wyjdzie SH5 to będzie fala już, no bo to będzie więcej niz Origins". Bulszit ladies and gentleman. Parę osób coś tam popostuje, po czym z radością wrócimy do rozmowy o tym co lubimy wpierniczać na obiad oraz jakie typy frytek (karbowane, proste a może ziemniaczano-tłusty hardkor) prefermujemy do kotleta (schabowy czy mielony?).

To forum miało być przyjazne nowym userom, a nakładając takie ograniczenia czynimy je miejscem dla elyty. Ciężko widzę los nowego użytkownika chcącego wkręcić się w życie forum. Rozumiem irytację co niektórych z powodu paru fal dzieci Neostrady (nie będę pokazywał palcem ofkoz), ale właśnie między innymi dla takich indywiduów powstaly warny i bany. Czy blokowanie forum nie nada mu posmaku jakiegoś zamkniętego kręgu elitarnej załogi polskich sajlentowców? Dla mnie takie coś brzmi średnio fajnie, "elitowanie" suxorz.

I co mogę powiedzieć na koniec? Jak dla mnie, najlepiej byłoby zwiększyć oddziały SHPowej "policji", która szybko wyłapywałaby kretyńskie tematy i kretynów, upominała ich, a w razie ignorowania upomnień, odpowiednio karała. Bo czyż takie posunięcie nie jest "lekkim" ułatwianiem sobie roboty?

Aha, co do porządku na forum, mam jeszcze jeden pomysł - konta użytkowników, którzy nie napisali ANI jednego posta, imo powinny być po dwóch tygodniach usuwane - są zwyczajnymi śmieciami.

PS. Przyznaję, że moją pierwszą reakcją było "super, będzie mniej debili". Jednak po ochłonięciu siła supera powoli się ulatniała...

PS2. Jak za tego posta dostanę bana, poczuję się oldskulowo ; D
_________________
[quote="Aisza 20:35"]własnie myslę o 4um, walczę o nie, nie dopuszczę do tego żeby kłamstwo i chamstwo wygrało[/quote]
Ostatnio zmieniony przez pyramid.pusher 2008-06-13, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-06-13, 15:26   

No cóż, specjalnie zostawiłem ten temat otwarty, abyście mogli wyrazić swoje opinie, bo jeśli chodzi o zarząd to: Raq był raczej na tak, ale wykluczał "zmuszanie" do pisania o Silent Hill starych użytkowników, którzy już dawniej się rozpisywali na tematy o Silent Hill - ok. Bersek i ja byliśmy na tak. Carmash nie wyraził zdania, a Bobek coś mamrotał jak zwykle, ale ogólnie był na nie.

Tak więc wprowadziliśmy to w życie i teraz trzeba zobaczyć jak to będzie się sprawdzać. Jak wszyscy wiemy forum zostało zhackowane i byłoby fajnie, gdyby każdy nowy user dołożył swoją cegiełkę w jego odbudowie - to raz. Dwa - zaczynały mnie irytować osoby, które tu przyszły, napisały 2 posty w temacie offtopowym, po czym zniknęły bez śladu (to już wolę żeby napisały te 2 posty o Silent Hill). Trzy - pokażcie mi drugie takie forum, gdzie jest więcej offtopu, niż treści na temat jego głównej tematyki. No i wreszcie cztery - Suavek, Ty już jesteś stary wyjadacz ;) , ale też po coś kiedyś trafiłeś na forum o Silent Hill, nie? Chyba nie zaczynałeś od razu od offtopu?

Na razie tylko tyle, później jeszcze coś dopiszę.
 
 
ANTH 
Cockroach



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 2008-06-13, 15:36   

Pyramid Head napisał/a:
Wyszło SH:0 i jakoś znacznego odrodzenia działu nie widzę.

Musisz wziąć pod uwagę fakt, że osoby wypowiadające się na tym forum mają kompa, rzadziej Playstation czy Xbox. Posiadacze PSP zdają się być niewielkim odsetkiem graczy (edit: no fakt, jest już na PS2, ale od kiedy?) . Oczywiście, nie można liczyć na to, że osoby będą w nieskończoność rozwodziły się nad SH5. Tym bardziej, jeśli ta część gry okaże się kiepska. Ale stwierdzenie, że "parę osób popostuje" to już jakiś nihilizm. Chyba że mówisz o tym, że wypowiadać się będzie zamknięty krąg graczy, a nie całość użytkowników forum - wtedy się zgodzę.
Pyramid Head napisał/a:
Aha, co do porządku na forum, mam jeszcze jeden pomysł - konta użytkowników, którzy nie napisali ANI jednego posta, imo powinny być po dwóch tygodniach usuwane - są zwyczajnymi śmieciami.

Jestem jak najbardziej za, często są zakładane tylko po to, by skorzystać z funkcji "szukaj". Porzucone tworzą bałagan.
Do tej pory poza paroma incydentami nie zauważyłem tu napływu "Dzieci Neostrady", "Pokemonów" itp. indywiduów, więc z mojego punktu widzenia nie ma potrzeby wprowadzenia ów zmiany.
Ostatnio zmieniony przez ANTH 2008-06-13, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-13, 15:38   

Suavek napisał/a:
No i łazi biedny Franek po dziale SH3, w którym jest zaledwie 11 tematów, a który też nie jest specjalnie popularny w ogóle. Zostaje mu jeszcze 9 postów.

Biedny Franek zawsze może odwiedzić Cafe5to2 i tam biedny Franek znajdzie ze 20 tematów mniej lub bardziej związanych z SH3.

Pyramid Head napisał/a:
"a, jak wyskoczy nowy sajlent to będzie burza nowych postów i w ogóle odżyje kawałek tematu". Imo - szczerze mówiąc - gówno prawda. Wyszło SH:0 i jakoś znacznego odrodzenia działu nie widzę.


Powiem szczerze, że w SH:0 JESZCZE nie grałem (gra już jest zamówiona i przyjdzie jutro), w SH4 także. Jak wiecie na naszej stronie nie ma scenariusza Origins tak więc będzie trochę ciężej niż w wypadku np. SH2 gdzie wchodziło się w odpowiednią zakładkę i miało się wszystko podane na tacy, dlatego myślę że będzie co rozkminiać ;)

PH wspomniał, że o SH zostało powiedziane DUŻO, ale na pewno nie wszytko. Wystarczy przejść się np. po zagranicznych forach o SH. Tam potrafią analizować najdrobniejsze szczegóły...czemu my mamy być gorsi xD?

I apeluje o to, żeby nie panikować i nie wyskakiwać z okien z tego powodu. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyniknie.

PS. Czekam na FAQ Karolpiotra, który powinien wnieść sporo do tematu. Będzie swoistym podsumowaniem tego co wiemy, a czego nie. Więc będzie można rozkminiać dalej to co nie zostało rozkminione :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-06-13, 15:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-06-13, 15:40   

Co do kont... No cóż - ostatnio wywaliłem 40 kont użytkowników, którzy nie zalogowali się przez ostatnie 2 miesiące i nie mieli postów na koncie. Ale jeśli chcecie, to oczywiście można już nawet po dwóch tygodniach usuwać takie konta.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-13, 15:42   

Cytat:
Suavek, Ty już jesteś stary wyjadacz ;) , ale też po coś kiedyś trafiłeś na forum o Silent Hill, nie? Chyba nie zaczynałeś od razu od offtopu?
To było lata temu na SHTC. No właśnie, a teraz magicznym trafem zaglądam więcej tutaj. O Silent Hill już się napisałem wystarczająco, a teraz nie posiadam wystarczającej wiedzy aby pisać wielce rozważania na nowo. Niemniej jednak zagościłem też na tym forum ale olałem działy czysto skupiające się na serii z początku. Ba, zastanawiam się czy ilość moich postów tam da się policzyć na palcach jednej czy dwóch rąk. Tym samym gdybym wchodząc na to forum był do tego pisania zmuszony, to wątpię czy wypowiadałbym się z takim entuzjazmem jak dotychczas. O ile w ogóle bym tu pozostał.

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko zwiększeniu popularności działów SH, ale moim zdaniem powinno to się odbywać poprzez zachęcanie użytkowników, a nie ich zmuszanie.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-06-13, 15:45   

Pomysł kontrowersyjny. Nie będę się powtarzał, bo przedstawiliście już wszystkie jego wady i zalety.
Niby wszystko ładnie, pięknie, ale co z osobami, które miały konto przed atakiem i teraz wracają z zerową ilością postów, żeby zobaczyć co słychać u starych znajomych?
Sam do działów SH praktycznie nie zaglądam, gdyż zwyczajnie czuję się znudzony tematem.

Dla mnie to małe uniedogodnienie, bo często przeglądam forum z innych kompów z pozycji gościa, teraz za każdym razem będę musiał się logować, a hasło mam takie, że sam go nie pamiętam ;]
No, ale przeżyję ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-06-13, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 16:03   

Bersek napisał/a:
PH wspomniał, że o SH zostało powiedziane DUŻO, ale na pewno nie wszytko. Wystarczy przejść się np. po zagranicznych forach o SH. Tam potrafią analizować najdrobniejsze szczegóły...czemu my mamy być gorsi xD ?


Otóż to.Są ludzie na tym forum którzy ciągle kochają SH i jeszcze się nim nie znudzili i chcieli by między innymi postować w działach nowych SH(SH:O,SH5).

Posłuchajcie,zamiast się tutaj rozwodzić się nad tym czy ma być wprowadzony limit 20 postów byśmy coś napisali w dizałach o Silent Hill,nie sądzicie? ;)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group