Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
MMO
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-11, 20:48   MMO

Okej,MMO topic powstał. :)
Mam nadzieję że w tym topicu nie będzie flamów jak kiedyś moja rozmowa z Jo-Jo tylko rozmowy na poziomie.

Zacznę od Age of Conan,nowego MMO na który wyczekiwali setki tysięcy fanów na całym świecie.
Czy któryś z was grał/widział/interesuje się Age of Conan?

/discuss
_________________

 
 
 
Diblos 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 11
Wysłany: 2008-06-11, 21:21   

o Age Of Conan dużo mi nie wiadomo, ale grałem już w kilka tytułów, najlepsze MMO (moim zdaniem) to LastChaos. Sprawdziłem także Rohan Blood Feud, naprawde dobre MMO, świetny system PvP (OB od kilku dni) i Requiem Bloodymare to cos nowego wśród MMO bo to HORROR czyli cos dla tych co lubią Silenty :grin2:
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-11, 21:31   

Diblos napisał/a:
o Age Of Conan dużo mi nie wiadomo, ale grałem już w kilka tytułów, najlepsze MMO (moim zdaniem) to LastChaos. Sprawdziłem także Rohan Blood Feud, naprawde dobre MMO, świetny system PvP (OB od kilku dni) i Requiem Bloodymare to cos nowego wśród MMO bo to HORROR czyli cos dla tych co lubią Silenty :grin2:


Jak wygląda gra w tych MMO?Chodzi mi czy jest dużo questów?
Bo nie lubię MMO w których jest grind fest.
W Wowie mozna wy;evelować do 70 nie grindując tylko wykonując questy co mi się bardzo podoba. :)
_________________

 
 
 
Diblos 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 11
Wysłany: 2008-06-11, 21:48   

w Rohanie jest dość dużo questów ale raczej całego lvla na samych nie wbijesz (mniejwięcej 50%/50% questy + grind, przy grindowaniu jest dodatkowa opcja multi kill, tzn po zabiciu 19 mobow za 20 moba np exp jest x7, ale o tym mozesz poczytac tutaj) , co do LastChaos to praktycznie sam grind, Requiem jeszcze nie zdążyłem rozpracowac, a jeżeli zależy ci na questach to zdecydowanie polecam gre Perfect World.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-06-12, 01:01   

Yes, we can.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-11-09, 03:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-12, 14:08   

plazi napisał/a:
No, Ja słyszałem o tym Age of Conan ale do mnie jakoś nie przemawia :\ Moze mnie jakoś zachęcisz.


Grałem w AoC na koncie mojego brata.Przed zagraniem musiało mi się ściągnąć te 30 GB danych.
Trochę to jest ale domyślam się ze słabego łącza nie masz. :)
Po zalogowaniu się stworzyłem Cymeryjczyka Barbariana i wybrałem nieoficjalny polski serwer Pve-Ymir.
Na uwagę zasługuje tworzenie postaci.Mamy zatrzęsienie twarzy,tatuaży,fryzur,blizn.Tak świetnej customizacji postaci dawno nie widziałem.
Mój Barbarian ma niebieskie malunki na twarzy ala Braveheart. :)
Kiedy juz zrobiłem postać wylądowałem na plaży,byłem sam w jednoosobowej instancji(czyli single player).
Pierwsze 10 leveli grasz sam,start na plaży pełni rolę samouczka dzięki któremu zaznajomisz się ze swoją klasą i mechaniką gry.
Na podziw zasługują dialogi mówione,podczas rozmowy z NPCami czułem się jakbym grał w Gothica,szkoda tylko że są one tylko do 20 poziomu. ;(
Po skończeniu 10 lvl i tym samym plaży dochodzisz do miasta Tortage(już są inni gracze).Jest tam dużo questów które mają naprawdę fajną fabułę.
Leveling w tej grze jest naprawdę szybki,zrobisz kilka questów i masz poziom,nie trzeba grindować w tej grze co mi się bardzo podoba. :)
Napiszę teraz o walce która jest naprawdę ciekawa i innowacyjna.Nie ma czegoś takiego jak auto attack z Wowa i innych MMO.
Każdy cios musisz zadawać sam,są 3 podstawowe ciosy(atak z lewej.z prawej i prosto)i uwaga...combosy! :) Po użyciu jakiegoś skila combosa musisz wciskać kolejno kierunkowe ataki żeby go wykonać.
To rozwiązanie świetnie się sprawdza,walka jest dużo szybsza niż w wowie.

Ja tu się ciągle zachwycam ale niestety gra ma wady:

Ma bardzo duże wymagania sprzętowe,gra mi chodzi ok 20 fps na low/medium detail.
Zonowanie,jak wchodzisz do budynku czy innej lokacji widzisz napis loading.Niestety te loadingi trochę trwają. ;(
Instancje w zonach.Chodzi mi o to że nie widzisz wszystkich graczy jacy są,w danej lokacji jest jeszcze kilka innych "serwerów"na których są inni gracze.Trochę bez sensu ba jak się chce pograć ze znajomym to trzeba go szukać na innych instancjach.
No i tu dochodzimy na najpoważniejszej wady gry,jest ona niedoszlifowana,gathering i crafting jest zbugowany,brak zasad PvP,kompletnie niezbalansowane klasy i wiele innych.

Ale trzeba przyznać że Funcom często patchuje grę(patche wychodzą co kilka dni).Funcom twierdzi że za 3-4 miesiące doszlifuje grę a potem ma zamiar wziąć się za dodawanie contentu.

Plazi,cóż ci mogę powiedzieć?Możesz kupić grę już teraz i sprawdzić czy ci się podoba......albo sprawdzić grę za pół roku jak już ją Funcom spatchuje. :)
Mimo tych wszystkich wad które ma AoC naprawdę go polecam.To kawał naprawdę dobrego MMO. :)

Uffff,ale wall of text mi wyszedł. :)
_________________

 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-12, 16:44   

MZet napisał/a:
Co to jest MMO?


Ty pytasz poważnie czy sobie żarty robisz bo nie wiem? :?
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-06-12, 18:54   

MZet napisał/a:
Tylko czemu MMO a nie MMORPG?

A czemu SH zamiast Silent Hill :P ?

Od siebie dodam; w mmo nie gram, głównie przez mobilny internet z limitem. Kiedyś bardzo chciałam grac w WoW'a, a za Ragnarok online to prawie płakałam =D. Bądź co bądź, tak jak pisałam na SB, może to i lepiej: mmo wciągają niesamowicie, a ja bardzo się wkręcam w takie rzeczy i mogłabym przypadkowo zostac no life'm.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2010-07-15, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-12, 21:13   

MZet napisał/a:
Już nie pytam. Tylko czemu MMO a nie MMORPG?


Nie wiedziałem czy pytałeś poważnie ale teraz wiem że tak to ci odpowiem. :)
MMO oznacza grę w którą gra wiele graczy na jedym serwerze widzących się nawzajem.

Mówię o kilkuset lub kilku tysiącach.A różnica MMO a MMO rpg polega na tym że MMO to nie tylko RPG. :D

Chodzi mi o to że są samochodówki MMO np Test Drive Unlimited w którym na jednej wyspie jest wiele graczy którzy wyzywają innych graczy na pojedynek.
Są też MMORTSy jak np Savage 2 który polega na tym że jest wiele graczy na jednej mapie i jedni grają jak w RTSa i budują budynki i rekrutują jednostki w które wcielają się inni gracze grający w trybie FPP. :)

Miho napisał/a:
Ale tak jak pisałam na SB, może to i lepiej, mmo wciągają niesamowicie, a ja bardzo się wkręcam w takie rzeczy i mogłabym przypadkowo zostac no life'm.


To nie jest tak że jak zapłacisz za abonament to grasz 14 g na dobę żeby go jak najwięcej wykorzystać.Ja gram kiedy mam na to ochotę,jak nie miałem ochoty to nie grałem przez 5 dni bo mi się po prostu nie chciało.
W pozostałe dni też nie no lifuje tylko gram przez 2-3 godziny dziennie. :)
Jak widać MMO nie tylko jest dla no lifów,grają też w nie casuale. :)
_________________

 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-06-13, 22:55   

Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-09-25, 18:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2008-06-14, 14:44   

Ja gram od ponad 2 lat w Lineage 2...gierka jest niesamowita.Nawet nie będe tu nic mówił,poczytajcie sami.
Wg.mnie to ona jest najlepszym MMO.

Eve Online jest też genialne
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-16, 02:28   

WOW miał wyjść w tym roku ale Blizzard ciągle przesuwał premierę.
W końcu ją przesunął na połowę stycznia przyszłego roku.
Szkoda ale Blizzard jest znany z tego że dopracowuje swoje gry więc niech dopracują ten dodatek. :)

http://thottbot.com/-/wotlk
Blizzard za to wypuszcza nowe talenty dla klas.
Obejrzyjcie je,według mnie są świetne.Trzeba będzie zrobić respeca. :D
_________________

 
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-07-19, 18:50   

ejcz of konan ? powiem tak .... DO DUpy. i wcale nie mowie o patchach ... kotre w wersji uk - a wywaliolem ponad 6 dych na wersje kolekcjonerska - pozniej musialem dociagac co dzzien prawie pache ... po 20,30 40 mega sciagania i instalowania ... szlak czlowieka bral, widzac takie scierwo ...

nie mowie o calosci. bo aoc ksztaltuje sie na tym, co juz bylo. rozbudowane i dodane pare wlasnych pomyslow. ale to juz bylo. dlategio tez wole wlaczyc wow'a i placic za wow'a ... a ejcz ? lezy i kurzem porasta. i guzik mnie obchodzi.

no i hovq
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-19, 19:40   

/Agree

AoC rozczarowuje.
Moja gildia w której jestem zaczęłą grać w AoC w dniu premiery.
Ludzie szybko przestali grać z powodu kompletnego niedopracowania gry,gra wyszła o co najmniej pół roku za wcześnie.
Niby Funcom mówi że wciągu 4 miesięcy poprawią bugi i zaczną dodawać nowy content tylko ile osób jeszcze będzie grać w tą gre.
Dużo ludzi zrobiło cancel subsription od razu po darmowym miesiącu więc nie chce być pesymistą ale czarno to widzę. :?

http://www.worldofraids.c...es&c=15&page=22
Btw Tutaj możecie zobaczyć jakie będą achievementy w Wowie. :)
Będzie ich ponad 500. :shock:
_________________

 
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-07-20, 19:38   

o ... i jeszcze sobie czasami, w przerwach od wow'a i ciaglego w konanie exp exp exp ... tibie wlacze. pozabijam razty nobom - ktorym sam bywam w tibi - i swiat robi sie wesoly. bo mu juz mi sie przejadlo. takie dopracowane bardziej diablo. ale i grywalo sie w to oj grywalo ;)
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Piccolo 
Cockroach
Gamer



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Azeroth
Wysłany: 2008-08-11, 12:38   

Ja mam za sobą 2 lata gry w WoWa i ostatnio zasiadłem do AoC. Wada tej gry nie jest dużo bugów, nie jest słaby balans klas, już nawet przeżyję dużą ilość patchy (w GW po premierze nie było dnia bez jakiegoś patcha) ale na miłość Boską niech te patche coś poprawiają, jak ostatnio wszedłem do gry praktycznie po to, żeby się pożegnać spytałem się jeszcze czy może najnowszy patch (który miał zajmować 740 mega...) zmienia coś bardzo albo może wreszcie jakieś lokacje dodaje. Otóż nie, dowiedziałem się, że 700 mega to nerfowanie Barbarzyńcy a 40 mega to jakieś pierdoły... Funcom stworzyło dobrą grę z potencjałem ale zaczęli się opieprzać z patchami i nie za ciekawie to wygląda. Z WoWa też zresztą zrezygnowałem, byłem już zmęczony, co prawda wielu moich znajomych wraca z powodu Wrath of the Lich King ale mi wystarczyła tylko wiadomość, że każda rasa dostanie DK, żeby omijać tą grę szerokim łukiem.. Dlatego postanowiłem teraz wrócić do dobrych Single Playerowych gier, i nadrabiam zaległości (między innymi przechodząc serię SH :D )/
_________________
Why so serious?
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-08-11, 13:01   

Z MMO mam tyle wspólnego co nic. Nie dość, że nie przepadam za rozgrywką po sieci, to jeszcze nie widzi mi się płacenie co miesiąc abonamentu za grę. Może kiedyś, gdy zarobki będą porządne.

Niemniej jednak obejrzałem wczoraj relację na żywo dotyczącą nadchodzącego MMORPG Star Trek Online. Nie będę ukrywał, że zainteresowanie wynika wyłącznie z pasji do serialu. Podczas dość długiej relacji, w której jeden z twórców omówił główne aspekty gry, pokazany został także zwiastun.

Ogólnie z tego co gość mówił, zapowiada się wręcz zbyt idealnie. Nie streszczę tego co mówione było w przeciągu 40min, dlatego na końcu posta znajduje się link do całego filmu. Niemniej jednak jeśli chociaż w połowie gra będzie taka jak twórcy obiecują, to kto wie, może to być mój pierwszy MMO na którego zdecyduję się wydawać pieniądze. Myślę, że do czasu premiery zdążę już sobie załatwić jakieś stałe źródło dochodów, choćby były to nawet korepetycje ;p.

Gra jest tworzona przez Cryptic Studios, który zdaje się ma kilka MMO na koncie. Gość podczas wywiadu był dość przekonujący, ale na ostateczną ocenę produktu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Grę ogólnie ma charakteryzować podział na rozwój zarówno okrętu, jak i postaci i własnej załogi. Gra nie będzie skupiać się wyłącznie na walce, ale także eksploracji i dyplomacji. Różne zadania będą zlecane przez dowództwo, a i będzie można przy tym łączyć się we floty i osiągać tym samym różne większe cele (budowa baz kosmicznych, stoczni itp.). W grze będzie podział na gatunki. Na razie zapowiedziano Federację oraz Klingonów, ale później mają dołączyć m.in. Romulanie czy Dominium. Mowa o swego rodzaju stronach konfliktu, gdyż wśród załogi będziemy mogli mieć całą gamę różnych przedstawicieli obcych gatunków, a nawet będzie można stworzyć całkiem własny. Ogólnie warto zerknąć na całą relację. Myślę, że fani MMO mogą się zainteresować, mimo licencji serialu.

Relacja z Las Vegas

Zwiastun w HD
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-11, 19:24   

Piccolo napisał/a:
wystarczyła tylko wiadomość, że każda rasa dostanie DK, żeby omijać tą grę szerokim łukiem


Blizz mógłby zrobić DK tylko dla Hordy czy tylko dla konkretnych ras ale czy byłby wtedy balans?
Nie było by go,znowu by się zaczął whine na forach że ta rasa może być DK a ta nie.
Blizz wie co robi,a zresztą przecież każda rasa może być DK.
Blizz nie skopał lore tym posunięciem.

Suavek napisał/a:
Myślę, że fani MMO mogą się zainteresować, mimo licencji serialu.


Ale Suavek,ja bardzo lubię Star Treka. :) Co prawda dawno gi nie widziałem ale wspominam go bardzo dobrze.
Gra zapowiada się świetnie,chętnie zobaczę ja jak już ją zrobią.
No i nie widzę powodu dla którego licencja Star Treka miała by odstraszać od tego MMO.
Patrząc na takiego Warhammera Online będą w niego grać ludzi którzy nie są fanami tego uniwersum więc w przypadku Sar Trek Online będzie tak samo. :)

Suavek grający w MMO,to może być ciekawe. :)
_________________

 
 
 
Piccolo 
Cockroach
Gamer



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Azeroth
Wysłany: 2008-08-11, 19:33   

Zaratul napisał/a:

Blizz mógłby zrobić DK tylko dla Hordy czy tylko dla konkretnych ras ale czy byłby wtedy balans?
Nie było by go,znowu by się zaczął whine na forach że ta rasa może być DK a ta nie.
Blizz wie co robi,a zresztą przecież każda rasa może być DK.
Blizz nie skopał lore tym posunięciem.


Wystarczyło by gdyby w Hordzie dostał nieumarły a w Alliance Człowiek i by było ok, może nie popsuł Lore ale jakoś nie chcę oglądać Gnoma DK xD.
_________________
Why so serious?
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-08-11, 20:34   

Cytat:
No i nie widzę powodu dla którego licencja Star Treka miała by odstraszać od tego MMO.
Patrząc na takiego Warhammera Online będą w niego grać ludzi którzy nie są fanami tego uniwersum więc w przypadku Sar Trek Online będzie tak samo.
Ludzie w Polsce nie lubią Star Treka, bądź też go nie znają lub nie chcą znać. Kojarzą go głównie z "tym łysym na statku" i ogólnie preferują Star Wars bo "więcej się strzelają". STO nie dość, że będzie oparty na uniwersum, które naprawdę niewielu dzisiaj kojarzy/zna/lubi, to jeszcze nie będzie się skupiał tylko i wyłącznie na walce, ale też innych elementach, które wielu może uznać po prostu za nudne. A nawet jeśli nie znają uniwersum to też nie znaczy, że do niego sięgną. Warhammera znać nie trzeba aby skojarzyć, że się walczy, że orki, fantasy i te sprawy. Star Trek natomiast może się niektórym wydać zbyt... przytłaczający?

Cytat:
Suavek grający w MMO,to może być ciekawe.
Na pewno ciekawszym by była jakaś praca, która oferując niemały zarobek pozwoliłaby także na stałą grę w MMO ;>.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-11, 20:55   

Suavek napisał/a:
Ludzie w Polsce nie lubią Star Treka, bądź też go nie znają lub nie chcą znać. Kojarzą go głównie z "tym łysym na statku" i ogólnie preferują Star Wars bo "więcej się strzelają". STO nie dość, że będzie oparty na uniwersum, które naprawdę niewielu dzisiaj kojarzy/zna/lubi, to jeszcze nie będzie się skupiał tylko i wyłącznie na walce, ale też innych elementach, które wielu może uznać po prostu za nudne.


Nie wiedziałem że chodzi ci o Polskę. :) Ale nie będzie tak źle z Polskimi graczami mówie ci. :)
Fani Eve Online na pewno zagrają w Star Trek Online bo te gry mają dużo podobieństw.
I gracze wcale się nie sugerują tym że w grze jest dużo\mało walki.
W EO jest bardzo duży nacisk na handel i graczom to nie przeszkadza a wprost przeciwnie. :)

Suavek napisał/a:
Na pewno ciekawszym by była jakaś praca, która oferując niemały zarobek pozwoliłaby także na stałą grę w MMO ;>.


Jeden,dwa dni roznoszenia ulotek na miesiąc i kasa na abonament jest. :)
_________________

 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-22, 13:50   

http://wow-europe.com/wrath/intro.xml

Wczoraj ukazało się intro do Wrath of the Lich King czyli drugiego dodatku do Wowa.
Pod względem technicznym film jak zwykle doskonały ale nie tylko to jest w nim dobre.
Co prawda jest w nim mniej akcji niż w poprzednim intrze ale klimat przebija oba poprzednie intra na raz. :)

Co ja będę gadał,po prostu je obejrzyjcie. ;)
_________________

 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-07, 01:13   

http://img352.imageshack....08002626jb4.jpg
http://img352.imageshack....08002634uk8.jpg
http://img352.imageshack....08002640mw7.jpg
http://img352.imageshack....08002649qt6.jpg
http://img352.imageshack....08002735ag3.jpg
http://img352.imageshack....08002741pb5.jpg
http://img352.imageshack....08002755ed3.jpg

Hordziaki w liczbie ponad 20 zaatakowali Stormwind.
Takież rzeźni w Wowie jeszcze nie widziałem.
Trup scielał się gęsto. :devil:
Z tego co słyszałem Horda wcześniej ubiła wszystkich władców stolic.

Oprócz Stormwind. :)
_________________

 
 
 
Piccolo 
Cockroach
Gamer



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Azeroth
Wysłany: 2008-10-09, 11:04   

A ja proponuję przyjrzeć się Warhammer Online :D .
Na początku uważałem, że będzie to tylko nędzna kalka WoWa ale cholera coś w tej grze jest, że też przyciąga xD. Niby wiele zabrane od WoWa ale oryginalne pomysły też są. Po pierwsze public questy tutaj mam mieszane uczucia bo z jednej strony jest to ciekawy i szybki sposób na zdobycie itemów (quest trwa maksymalnie 30 minut, a po 3-4 podejściach do niego ma się pełen wskaźnik influence za który można zebrać niezłe itemki). Z drugiej jednak strony public questy wymagają dużej liczby osób (bez 6 nawet nie ma co do większości podchodzić) przez co pojawia się problem, że o ile na początku ludzi było mnóstwo to teraz rzadko kiedy znajduje się party na jeden public quest z danego chaptera. Ale za to PvP to dla mnie cud miód :D , jak na razie jest niezły balans klas, ciekawe scenariusze (tutaj większość PvP odbywa się na Battlegroundach nazwanych scenariuszami), wskaźnik poziomu PvP za który kupujemy nowe przedmioty i pasywne skille pod PvP, i dobry pomysł z end gamowym podbijaniem stolicy wroga (oczywiście tylko na jakiś czas, potem przychodzi diabelnie potężny mob i wszystkich czyści) dzięki czemu gracze nie będą traktowali stolicy tylko jako stoiska z Auction Housem ale będą ją ulepszali i w razie czego zbiorą się, żeby ją bronić. Wadą gry jest niestety trochę już przedpotopowa grafika i trochę słaba itemizacja, chodzi głównie o wygląd, tutaj zbroje możemy dzielić na takie taśmowe rzuty. Na jednym terenie dostajemy taki wzór zbroi w różnych kolorach i z różnymi statystykami, a po jakimś czasie dostaniemy nowy wzór szaty, jednak przez dobre kilka lvli będziemy biegali w identycznych ubraniach bo ich wygląd poza kolorem nie zmieni się ani o jotę :? .
_________________
Why so serious?
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2008-10-11, 20:55   

A ja wam powiem od ponad roku pogrywam sobie w takie MMO o naziwe Fly For Fun (FlyFF).

No cóż, gra ma dosyć bajkową (z lekką nutka mangi) grafikę co na szczęście odstrasza dzieci Neo (kture nei grajom w takie bajeczki dla małych dzieci tylko w tibie dla twardyh ludzi ulicy). Jak na całkowicie darmowe MMO gra jest świetna, bardzo rozbudowana. Dużo questów, jako miła odmiana od grindowania (głównie są to questy fabularne dostawane w seriach od jednego NPC układające sie prste bo proste ale przyzwoite historie) jest potężny system upgradeowania broni i zbroi który do końca nie rozumiem xD, możliwość założenia własnego sklepu, PvP i serwery PK, system petów podwyższających statsy (nie ma to jak pokazać się na mieście z wiernym smokiem tudzież gryfem u twojego boku xD), deski i miotły na których pomyka sie w przestworzach (w końcu nazwa zobowiązuje ;) ) i wiele innych fajnych udziwnień.

A! No i warto wspomniec że system jobów jest dwupoziomowy. Czyli 1st na 15 lvl wybieramy woja, maga, assissta (postać która bardzo rzadko walczy i wspomaga innych, ciekawa tak na marginesie) czy łucznika by później na 60 lvl wybrać 2nd joba. Ja na przykład swoim magicanem mogę niebawem stac się elementorem (władcą żywiołów) lub psykeeperem (jak sama nazwa wskazuje- Master Of Puppets który miesza pod kopułą xD )

Gra ma kilka wad. Jedną z nich jest niestety komercha która z każdą wersją FlyFF-a wkrada się w jego bajkowy świat coraz bardziej. Gracze którzy maja forse na zbyciu kupią pety które będą za nich zbierać leżące na ziemi przedmioty, o wiele szybsze skutery powietrzne (sic! xD ) dzięki którym dotrą na daną wyspe przed innymi, zarąbiste ciuchy ( W mieście, w tłumie graczy, od razu widać kto wspomół finansowo twórców xD ) i tym podobne.

Gra w full 3DxD . Nie boję się powiedziec że IMO jest to jedna z najlepszych darmowych gier MMORPG ever.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2008-10-11, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group