Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
MMO
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-12, 01:32   

http://www.fileplanet.com...y-Free-EU-Trial

Nie moje klimaty ale wiem że tutaj na tym forum dużo osób lubi mange i Finala więc daję linka do 14-dniowego triala Final Fantasy XI. :)
_________________

 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-10-19, 21:10   

W związku z niedawną dyskusją w shoutboxie i wypowiedziami Bobka i Zaratula pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze na temat.
Mam kolegę, który przy WoWie spędził ok. 5000 godzin. Jego postać ma już chyba wszystko, co jest w tej grze do zdobycia. Jest w jakiejś zajebistej gildii, która bije największych bossów w grze. Jakieś Ilidiany czy inne Kel'Thuzady. Teraz czeka na nowy dodatek mimo, że ok co tydzień mówi mi, że to rzuca.
Jestem jedynym kumplem z którym ma kontakt poza światem Warcrafta. Rzucił pracę i właściwie poza graniem nic nie robi, chyba że raz w tygodniu wyciągnę go na browar/jointa.

Czy to znaczy, że w MMO grają tylko tacy ludzie jak on?
ABSOLUTNIE NIE!

Z tego co mi mówił, wielu graczy z jego gildii to dorośli, pracujący ludzie, którzy nierzadko pozakładali już rodziny, a taki WoW to dla nich zwyczajna rozrywka po pracy na parę godzin dziennie. Tak samo nie nazwiemy alkoholikiem człowieka, który pije sobie jedno piwo dziennie.
Po prostu jeden wieczorami ogląda w TV M jak Miłość, drugi wybiera piwo i mecz, a inny gra w MMO.
Ja lubię sobie wieczorem poczytać książkę/obejrzeć film, ktoś inny w tym czasie zaliczy jakąś instancję w WoWie i nie ma w tym nic nienormalnego.
Nie róbcie ze wszystkich graczy MMO jakichś manioli bez życia!
Tak samo ktoś z zewnątrz mógłby powiedzieć o Was, że jesteście no-life'y, bo siedzicie na forum zamiast wyjść z domu. Przykład z Halloween w WoWie też nie był zbyt trafiony, bo analogicznie widziałem, że klika osób siedziało na SHP w Sylwestrową noc....
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-10-19, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-09-06, 17:23   

*cough*Zacznę*cough* grać w MMO jeśli ktoś przedstawi mi szersze informacje na temat tego projektu - http://www.youtube.com/watch?v=Yf4pJ2F8MGY

Jak na złość, google wyrzuca mi jedynie stare newsy i plotki na temat oficjalnego Fallout Online. To zdaje się być jakimś modem, ale przyznać muszę, że wygląda intrygująco.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2009-09-07, 17:58   

http://www.fonline.ru/news.php - tu masz oficjalną stronę projektu. Jakbym miał więcej wolnego czasu, może bym nawet spróbował, bo faktycznie moze byc ciekawe.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-03, 15:28   

http://thatguywiththeglas...rev/15469-ep017 - taki ot filmik o Star Trek Online by AngryJoe (TGWTG).

Jak znajdę pracę i ulepszę kompa to chętnie bym pograł, ale kurcze nie widzi mi się perspektywa płacenia miesięcznego abonamentu. Jakoś do takiego rozwiązania nie przywykłem. Mogliby chociaż dawać wtedy właściwą grę po mniejszej cenie, ale ta też pewnie ~120zł będzie kosztować na starcie.

Cicho liczę na jakiś kilkudniowy trial.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-03, 16:04   

Suavek napisał/a:
http://thatguywiththeglas...rev/15469-ep017 - taki ot filmik o Star Trek Online by AngryJoe (TGWTG).


Całkiem fajny film.Jego obawa o brak niektórego contentu i kilka niedopracowanych rzeczy jest uzasadniona.Ale ja jestem dobrej myśli,nawet jak nie będzie tego w dniu premiery to będzie później.Niekoniecznie w dodatkach ale darmowych dużych content patchach.MMO długo są rozwijane,spójrz na WoWa,Blizz dalej daje nowe rzeczy do niego i będzie dalej dawać.

Suavek napisał/a:
ale kurcze nie widzi mi się perspektywa płacenia miesięcznego abonamentu


http://www.startrekonline.com/faq#8
Nie wiadomo do końca czy STO będzie mieć abonament.Twórcy gry niczego jeszcze na ten temat nie powiedzieli.

Suavek napisał/a:
Cicho liczę na jakiś kilkudniowy trial.


Pewnie będzie ale na 99% nie po premierze gry.Triale zwykle są tak po pół roku.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-03, 17:10   

Zaratul napisał/a:
Nie wiadomo do końca czy STO będzie mieć abonament.Twórcy gry niczego jeszcze na ten temat nie powiedzieli.
Wydaje mi się, że prędzej oznacza to nieokreśloną cenę za zabawę - abonament będzie na pewno.

Co do Triala, specjalna edycja gry ma zawierać jakieś kody dla przyjaciół na trzydniowy trial, więc zapewne dla wszystkich "demo" dostępne będzie faktycznie po dłuższym czasie.

Jak będzie można grać Romulanami to wtedy zastanowię się solidniej nad inwestycją ;) .
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-05, 10:46   

Suavek napisał/a:

Co do Triala, specjalna edycja gry ma zawierać jakieś kody dla przyjaciół na trzydniowy trial, więc zapewne dla wszystkich "demo" dostępne będzie faktycznie po dłuższym czasie.


No dobrze że przypomniałeś o tych guest passach bo zapomniałem. :) No jacyś moi znajomi z gildii ImbaTeam INC kupią tę grę więc guest passe będą. :)

Suavek napisał/a:
Wydaje mi się, że prędzej oznacza to nieokreśloną cenę za zabawę - abonament będzie na pewno.


No nie wiadomo. :P Ale w sumie mi to obojętnie...albo nie,nawet lepiej żeby był.Nie będzie mikrotranzakcji i będzie odsiew debili(nie będzie dzieciarni grającej w darmowe MMO a nie płatne bo matka nie da na abonament....całe szczęście).

Btw właśnie znalazłem parę screenshotów i dwa gameplaye pokazujące walke i lot w kosmosie.

http://www.youtube.com/watch?v=2KN0_McXG_w
http://www.youtube.com/watch?v=vx8HEH7Tmvc

http://img205.imageshack.us/img205/7089/cb2c.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/7111/cb4m.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/1656/cb1g.jpg
http://img85.imageshack.us/img85/6578/cb3.jpg

Gameplay się prezentuje dobrze.Walka przypomina ST ekranowego ze wszystkimi laserami i torpedami fotonowymi. :P Interface wygląda na intuicyjny.W drugim filmie stacja kosmiczna ala DS9 i ta flota fajnie wyglądają.

Rasy i pomieszczenia na statku są klimatyczne i Star Trekowe.Przypominają ST_Elite Force a do dobra rzecz bo ta gra wiernie przeniosła klimat ST na ekrany monitorów. :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 11:32   

http://www.tentonhammer.com/giveaways/sto_beta - klucze do bety Star Trek Online (trwającej do 26 Stycznia). Ilość ograniczona.

EDIT:

Beta rusza dziś wieczorem. Ktoś chętny na wspólną zabawę? Zakładając, że mi ruszy, aczkolwiek powinno być znośnie.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-01-12, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 15:13   

Suavek napisał/a:

Beta rusza dziś wieczorem. Ktoś chętny na wspólną zabawę? Zakładając, że mi ruszy, aczkolwiek powinno być znośnie.


No ja dostałem keya i już ściągam clienta gry.Dzięki wielkie za linka. :)
Co do grania to ja zagram na pewno.Tylko jeśli chodzi o ściąganie to najpierw próbowałem przez downloader STO i torrenta,ściągało się 10-30 kb\s.....
Tak więc wykupiłem konto premium na Fileplanet na miesiąc bo nie zamierzam stać jakieś 2 godziny w kolejce.Ściąga mi się z prędkością 460 kb\s,jeszcze 3,5 godziny.Jak skończę ściągać mogę ci wysłać na PW login i hasło do mojego konta Fileplanet i szybciej wtedy ściągniesz.Co ty na to? :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 15:26   

Ja już mam klient ściągnięty, ale dzięki.

Fajna muzyczka w menu, szczególnie druga połowa - http://www.youtube.com/watch?v=ekVDBn0ZbZ0

Póki co nie można się logować - wieczorem (~19-20 podobno) ma dopiero ruszyć otwarta beta.

Nie wiem na jakiej zasadzie odbywać się będzie rozgrywka, ale jeśli komputer mi na to pozwoli to nick w grze będę miał taki jak na forum zapewne. W razie czego można się zgadać - GG 5149444.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 15:39   

Suavek napisał/a:
Ja już mam klient ściągnięty, ale dzięki.


:shock: Link pls?Co prawda ja już ściągam ale brat by chętny był.

Suavek napisał/a:
Nie wiem na jakiej zasadzie odbywać się będzie rozgrywka, ale jeśli komputer mi na to pozwoli to nick w grze będę miał taki jak na forum zapewne. W razie czego można się zgadać - GG 5149444.


No ok.Będe mieć go włączonego.Mój numer widać pod moją sygnaturką. :) Zagram na pewno dzisiaj ofc.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 15:48   

Klienta ściągnąłem torrentem z Demonoid. Bardzo szybko poszło, ale chyba trzeba mieć tam konto. Sprawdź.

Aha, gdyby ktoś chciał się czepiać - klient jest darmowy tak czy inaczej, więc nie łamię regulaminu dając na niego namiary ;) .
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-01-12, 15:54   

O, to jak masz na dysku plik torrent, to załaduj go gdzies na rapida czy megaupload i zapodaj proszę. ;D Też wypatrywałem kiedy się ta gra pojawi i chciałbym zagarć.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 15:57   

http://games.on.net/file/...lient_v20091228

Znalazłem direct download clienta ale są dwa problemy.

1.Prędkość tylko 150 kb\s
2.To stara wersja clienta więc pewnie po instalacji jeszcze dużo danych trzeba będzie ściągać.

No ale zawsze to lepsze niż nic.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 16:01   

Cytat:
O, to jak masz na dysku plik torrent, to załaduj go gdzies na rapida czy megaupload i zapodaj proszę.
Z tego co mi wiadomo przez trzy dni od publikacji można z demonoid ściągać wszystko - sprawdź, plik był dzisiaj publikowany.

Cytat:
2.To stara wersja clienta więc pewnie po instalacji jeszcze dużo danych trzeba będzie ściągać.
Nie jest tak źle - mnie dość szybko się gra zaktualizowała do najnowszej wersji.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-01-12, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 16:14   

No okej.Czyli wiadomo że w dwie osoby grają dziś wieczorem.Mam tylko nadzieję że nie będzie jakiś większych problemów tupu pad serwera i lagi.Nie takie rzeczy już były podczas bety różnych MMO.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-01-12, 16:14   

Suavek napisał/a:
Z tego co mi wiadomo przez trzy dni od publikacji można z demonoid ściągać wszystko - sprawdź, plik był dzisiaj publikowany.

M'kay, już mam, można ściągać spokojnie. Dzięki.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 16:17   

Zaratul napisał/a:
No okej.Czyli wiadomo że w dwie osoby grają dziś wieczorem.Mam tylko nadzieję że nie będzie jakiś większych problemów tupu pad serwera i lagi.Nie takie rzeczy już były podczas bety różnych MMO.
Z tym graniem to też nic pewnego - gra mi się uruchomiła i ma sporo opcji ustawień grafiki, ale jak obejrzałem parę filmików z rozgrywki przed chwilą to nabrałem wątpliwości czy mój staroć to pociągnie ;>. Cóż, zobaczymy wieczorem. Aby faktycznie nie było tak jak mówisz, że serwery padną.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 16:34   

Suavek napisał/a:
Aby faktycznie nie było tak jak mówisz, że serwery padną.


No właściwie to serwer,jeden.Będzie tylko jeden serwer wspólny dla EU i US.To ma oczywiście swoje zalety(o każdej porze można spotkać graczy) ale jestem ciekaw jak to z pingiem będzie.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 17:41   

Ale jeden serwer oznacza jeden "świat" gry? Nie znam się na tym, ale wizja upchania setek/tysięcy graczy w paru zamkniętych sektorach (w becie tylko część ma być dostępna) niezbyt mi się widzi. Wiem, że na tym polega MMO, ale czasem chciałbym trochę też samemu pomłócić, bez obawy, że mi ktoś będzie okręty wybijał sprzed nosa.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-12, 17:45   

No może będzie to rozwiązane jak w Age of Conan czyli jak masz jedną zonę to jest w niej kilka\kilkanaście instancji gdzie w każdej jest przykładowo 100 graczy.Te 100 graczy widzi tylko siebie,nie widzi graczy w innych instancjach.A jak w STO to będzie rozwiązane to nie wiem,zobaczymy.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 22:06   

http://www.massively.com/...a-key-giveaway/ - kto się nie załapał na klucze to ma jeszcze szanse.

Chwilkę grę przetestowałem i poza faktem, że przy większej ilości graczy strasznie się tnie (stary sprzęt) to odczucia mam raczej mieszane. Równie dobrze mógłby to być Star Trek Offline tak naprawdę, ale może cały urok polegać będzie na tworzeniu flot i wspólnej walce.

Niemniej jednak nie wiem na ile będę w stanie pograć przez te dwa tygodnie przez okazyjny slideshow. Ale na wszelki wypadek, moja postać nazywa się Imaria, okręt USS Titilation - gdyby ktoś chciał namiary.

EDIT:

Najczęstszą rzeczą jaką widzę (w becie) to Loading screen oraz napis "Disconnected". Poza tym jednak jestem pod wrażeniem gry. Nie tyle jako MMO, ale ogólnie RPG. W ogóle nie wiem po jaką cholerę to multi - zgadać się ze znajomym to już niemała sztuka. Wszelkie zadania wykonuje się indywidualnie, a gdy już jesteśmy w sektorze z innymi graczami to otacza nas setka takich samych okrętów żerujących na kolejnych przeciwników.

Serio, to powinien być zwykły RPG z ewentualną możliwością gry po sieci w celu wykonania paru questów i temu podobnych. Myślę, że sprawdziłoby się to o wiele lepiej niż takie sztuczne MMO, w którym reszta graczy pełni tylko funkcję sztucznego tłoku i pochłaniacza mocy procesora.

Cóż, zobaczymy. Na razie nie licząc ciągłych problemów z połączeniem mam troszkę problemy z niektórymi planetami - nawet pomimo wyłączenia wszystkiego co się da w opcjach grafiki, tak że gra wygląda paskudnie, wszystko się tnie i uniemożliwia rozgrywkę - głównie na planetach z bogatą florą. Oh well... kolejny powód do szybszej zmiany sprzętu.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-01-13, 02:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-01-13, 09:57   

No czyli nic nowego w kwestii MMO. Każde przeważnie takie jest, przynajmniej na początku, kiedy dopiero expi się postać. Potem chyba dopiero zaczynają się jakieś gildie, granie ze znajomymi, wspólne wypady na smoki, coraz mniej przyjaciół w prawdziwym życiu, coraz gorsze życie towarzyskie etc. etc... Na szczęście nigdy nie grałem w żadne MMO na tyle długo, żeby dobrnąć do takiego momentu, głównie ze względu na to, że się szybko nudziłem i przez to, że 14 dniowy trial sie kończył. x)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-13, 11:55   

Dziś grałem rano i jest znacznie lepiej niż wczoraj.Nie disconnectuje i jest znacznie mniejszy lag.Co do gry to im dłużej gram tym bardziej mi się podoba.Jak już obcykasz sterowanie statkiem(sterowania na planetach nie musiałem poznawać bo jest prawie takie same jak w WoW)i interface to gra jest naprawdę fajna.Właśnie zrobiłem kilka questów grupowych statkiem i na piechotę.Super zabawa kiedy się współpracuje,jeden przekierowuje moc w statku w osłony i tankuje a reszta flankuje i naparza jak najszybciej w przeciwnika żeby mu osłony zjechały.

Tak jak Mike mówi na początku to się gra solo bo i tutorial i poznawanie gry jest przecież.Po kilku godzinkach pojawiają się pierwsze grupowe questy i wtedy jest zabawa. :)

Co do spraw technicznych to jak wiadomo jest to beta więc nie wszystko jeszcze działa.A to niektórzy nie mogli wyjść z zony,niektóre obszary to placeholdery.Ale jest bardzo dobrze jak na betę.Optymalizacja nie jest zła bo mam ustawione wszystko na full i przycięć nie mam.

No ja jeszcze pogram w betę i zobaczę jak dalej ale już widzę że grę prawdopodobnie kupię bo mi się podoba.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group