Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Alice
2016-07-25, 18:32
Najbardziej przerażające gry (Top 10)
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-18, 16:55   Najbardziej przerażające gry (Top 10)

Top 10 najstraszniejszych gier ever
http://youtube.com/watch?...feature=related
Zgadnijcie co jest na 1 miejscu? :grin:
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-04-20, 08:24   

Posta wydzieliłem, bo nie ma tematu o najstraszniejszych grach, a przydałby się (skoro jest o filmach i książkach). ;) No więc ja sam nie wiem czy mi ten ranking pasuje czy nie, bo grałem tylko w 2 gry z wymienionych. Poza tym - wydaje mi się, że specjalnie zrobili tak, żeby z każdej serii była tylko jedna gra.

Wysoka pozycja AvP mnie zdziwiła, bo sądziłem, że tylko ja boję sie nagle wyskakujących obcych - grałem w AvP2, tam grając człowiekiem kiedy "sensor" zaczynał wskazywać zbliżających się obcych to ciśnienie podskakiwało z minuty na minutę (pamiętna ucieczka przed obcymi z gniazda). Tak poza tym to każda gra z obcymi dała mi popalić (grałem jeszcze w Alien Resurrection & Alien Trilogy).

Doom 3 - niektórzy piszą, że gra nudna, kiepska i w ogóle montotonna, ale ja sądzę, że klimat jest dobry (wygląd lokacji, dźwięki, odsłuchiwanie znalezionych nagrań), potwory są ciekawe, a opuszczone korytarze marsjańskiej bazy nie znudziły mi się po 2krotnym ukończeniu gry.

No Silent Hill, to było do przewidzenia, więc nie ma tu co pisać, ale... jest gra w którą jeszcze nie grałem - Fatal Frame. Po obejrzeniu tego montażu mam coraz większą ochotę nadrobić tą zaległość i myślę, że ta gra to będzie godna konkurentka dla Silent Hill, bo duchy mocno na mnie działają - zwłaszcza jeśli trzeba z nimi stanąć twarzą w twarz. ;)
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-20, 08:40   

Dla mnie te komentarze dlaczego tam nie ma "Fear" są ,aż tak bolesne jakby ludzie nie wiedzieli na czym polega prawdziwy horror.

Fear ma 5 momentów i "do widzenia" ,w założeniu gra jest nastawiona na akcje nie na strach.

Fatal Frame dlaczego to nie wyjdzie na PC.Na razie to ciesze oczy filmikami.

Dark Seed gra ponad czasem.Obrzydliwość i genialna muzyka.
No cóż taki rodzaj strachu też ma ograniczenia.

Najstraszniejsza gra to SH2 ,głównie dlatego ,że pare miesięcy później musiałem przeżyć swoją manifestacje strachu pod postacią kobiety.A to już nie była gra. :grin2:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-04-20, 09:05   

Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-09-25, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-20, 09:08   

...
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-04-20, 09:20   

Resident Evil Remake wyszedł tylko na GameCube, a szkoda, bo z tego co widziałem i słyszałem, to gra jest po prostu zajebista. Najstraszniejszy RE, to na pewno, ale czy najlepszy? Tego nie wiem.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-20, 09:26   

Cytat:
EEtam, sh jedyneczka straszniejsza :P I basta, o! :D

Nie irytujcie mnie ja wiem co myślicie ,ale nie mówcie mi tego tak bezpośrednio to boli :x .
Bersek napisał/a:
Podoba mi się! Cez powiedziałbyś coś więcej o grze, skoro grałeś to może nawet zagram

Dobra emulator amigi .Gra jest na 8 dyskietkach. :lol:
Trzeba grać z poradnikiem bo się wk....Praktycznie nie wiele osób ją ukończyła.
Pamiętasz ten klip co chcdzą jakieś tam różne obrzydliwość (HG Giger) ,to jest właśnie Dark Seed.
To trochę nie moje klimaty strachu bo porostu czasem patrzeć na to nie można.A sama muzyka jeszcze zwiększa te odczucia.
Na początku gry muzyka jest cukierkowa potem robi się mroczno ,a potem w prawdziwym świecie gry muzyka cukierkowa ma już inne tony chociaż tą samą melodie.Ciekawe co ma mi to sugerować. http://pl.youtube.com/watch?v=s3dGvTaQjd8


Sama fabuła jest abstrakcyjna ,koleś ma w głowie kosmitę który ma zniszczyć cały świat....zaraz przecież to surrealizm. :lol:
No naciągane podróże w czasie.
Kosmici z przyszłości powodują swoje stworzenie w przeszłości.Z jakiegoś powodu nie ma paradoksu jest jakaś ciągłość czasu. :\

By zapomniało "Alone in the dark 1" ta gra naprawdę jest nieśmiertelna.Wystraszyła się szarego kloconego zombie nie raz nie dwa...A kobieta siedząca w fotelu.bryy....
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-20, 09:26   

Cytat:
Resident Evil Remake wyszedł tylko na GameCube, a szkoda, bo z tego co widziałem i słyszałem, to gra jest po prostu zajebista. Najstraszniejszy RE, to na pewno, ale czy najlepszy? Tego nie wiem.

No wygląda po prostu bosko, a już się łudziłem że sobie pogram :cry:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-04-20, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-20, 10:37   

Bersek napisał/a:
Na miejscu 10 Clock Tower. Download jest na naszej stronie więc trzeba w końcu ściągnąć i stestować. Z tego co widziałem to nie wygląda to źle.
Polecam... szczególnie zacząć od prawdziwej Clock Tower (znowu paradox... Clock Tower na PSX to w jap CT2) na SNESa przechodzilem w sylwestra 2006/2007 - boskie... druga część jest 3D więc ma się sporo roznych ujec kamer... cała gra jest w real time i zaleznie od twoich dzialan jest 5 roznych zakonczen (do tego sa 2 postaci co daje 10 zakonczen) Naprawde, gra jest bardzo miodna - o ile lubisz taktyki jak z 7 dnia Phantasmagorii (chowasz sie i atakujesz z zaskoczenia)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-04-20, 11:30   

Więc tak... The Suffering zdecydowanie za wysoko (jeśli mam być brutalny to dla mnie mogłoby wogle go nie być na tej liście). Aliens vs Predator to wogle jakiś żart (i miejsce na liście i to, że wogle na niej jest). No i brakuje mi w tym rankingu Sanitarium...
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-04-20, 11:38   

Właśnie miałem napisać, że w miejsce Dark Seed wstawiłbym Sanitarium. AVP bym zostawił, ale na pewno nie tą wersję z Jaguara tylko AVP2 z PC. Suffering też IMO do wywalenia.
Właściwie dlaczego ma być tylko jedna gra z danej serii? Na tej liście widziałbym jeszcze SH2 i RE2.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-04-20, 11:45   

Nie no ja bym wrzucił Sanitarium miast AvP a Dark Seed bym zostawił. Shadow of the Comet zastąpiłby The Suffering:) Rozmyślałem jeszcze nad Forbidden Siren ale...
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-04-20, 13:17   

Cytat:
Resident Evil Remake wyszedł tylko na GameCube, a szkoda, bo z tego co widziałem i słyszałem, to gra jest po prostu zajebista. Najstraszniejszy RE, to na pewno, ale czy najlepszy? Tego nie wiem.


Najstraszniejszy, Najladniejszy, Najdluszy, Najtrudniejszy i Najlepszy...

Na Allegro togo ostatnio malo...A tutaj lezy tego od zawalenia za 5 Ojro. (Tyle co gacek xD )
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-20, 13:58   

plazi napisał/a:
Na Allegro togo ostatnio malo...A tutaj lezy tego od zawalenia za 5 Ojro. (Tyle co gacek xD )
Prosze... przestan... bo mnie krew zalewa...
PiK napisał/a:
Właśnie miałem napisać, że w miejsce Dark Seed wstawiłbym Sanitarium.
IMO DS jest bardziej straszny od Sanitarium... mi tylko ten Suffering nie pasuje na tej liście... ale hej... to jest lista GT... kazdy ma swoją :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-04-20, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-20, 14:05   

..
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-04-20, 14:35   

Ja sie z ta lista calkowice zgadzam...Poza AvP. Zamienil bym na Eternal Darkness.Gral ktos w to? To jest dopiero klimat... (Chyba se skoncze jeszcze raz 8-) )
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 16:18   

Zamieniłbym The Suffering na Condemned: Criminal Origins - obydwie nie są straszne, ale ta CCO zjada cierpiętnika na śniadanie pod względem klimatu i ma kilka mocnych motywów.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-04-20, 20:03   

W większość gier z tej listy grałem.
Z miejscem pierwszym się absolutnie zgadzam :D ale co do reszty już nie za bardzo.
Najbardziej mnie wnerwiło że <baczność> System Shock 2 <spocznij> zajął 9 pozycję.
Ta gra powinna być w pierwszej trójce a nie na końcu stawki. :roll:
Doom 3 i Suffering są grami akcji więc nie rozumiem ich obecności na tej liście.
Według mnie gry w których jest bezustanna akcja straszyć nie mogą.
Tak jak Puty mówi na liście powinien się znaleźć Condemned bo to świetna gra która może przestraszyć.
Szkoda że na tej liście nie ma.....Thiefa.Może się to wydawać bez sensu bo przecież Thief jest skradanką ale ten kto nie grał w pierwszą część Thiefa i nie przeszedł misji "Return to haunted catedral" nie zrozumie tego.
Misje z undeadami naprawdę potrafiły przestraszyć jak żadna inna gra.
No i nie ma Forbidden Siren,ta gra zasługuje na miejsce na tej liście i to wysokie.

Kurde,ale mi zasmachy narobiliście. :) Jak pójdę do pracy to pierwsze co kupuję to Gamecube razem z Eternal Darkness,Resident Evil remake i Zero.
Tylko dla tych trzech gier kupię tą konsolę. :)
_________________

 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-04-20, 20:11   

Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-09-25, 20:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-04-20, 20:25   

Może w takim razie niech każdy w tym temacie napisze swoje top 10 najstraszniejszych gier ;]
W wiele tego typu gier nie grałem, więc moja lista wygląda mniej więcej tak. Niedługo mam zamiar nadrobić serię Fatal Frame.

10.Obscure 2
9. Silent Hill 4
8. Obscure
7. Alien vs Predator 2
6. Blair Witch Project
5. Sanitarium
4. Silent Hill 3
3. Silent Hill 2
2. Resident Evil 2
1. Silent Hill
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-04-21, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 21:06   

ja nie napiszę, bo żadnego survival horroru się nie bałem _^_
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 21:22   

PiKulec napisał/a:
Może w takim razie niech każdy w tym temacie napisze swoje top 10 najstraszniejszych gier ;]

Nie zebym chciał być oryginalny czy coś, ale ja nawet nie grałem w taką liczbę horrorów ;]. Wypiszę tyle ile się da(nie grałem w osławione Sireny, Project Zero itp - niestety :( ): no i w niektórych sytuacjach bazuję na wspomnieniach, bo np. takie RE2 chyba dzisiaj nikogo nie przestraszy
1. Silent Hill 1
2. Resident Evil 2
3. Resident Evil 3
4. Avp2
5. Silent Hill 3
6. Condemned Criminal Origins
Jo-Jo napisał/a:
ja nie napiszę, bo żadnego survival horroru się nie bałem _^_
Uuu ^_^ , ale z Ciebie kozak Jo-Jo
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 22:09   

Nie no na serio _^_ chyba najgorsze co powiedziałem przy jakimś najgorszym momencie w jakimś tam survival horrorze to " uuu...niezły schiz " albo " ciekawe co mi wyskoczy zza rogu/w następnym pomieszczeniu "
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-21, 00:50   

Masz złe podejście... daj grze szansę...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-21, 09:52   

Nie da rady... mam już zbyt zrytą psyche żeby się bać filmu/gry itp. rzeczy ....

Skończcie z tą jednolinijkową wymianą zdań. NA gg sobie pogadajcie ;//PiK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group