Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 20:24
Horrory...Zarówno te dobre i kiepskie :)
Autor Wiadomość
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-16, 21:45   Horrory...Zarówno te dobre i kiepskie :)

Tego tematu nie mogło dla mnie zabraknąć na tym forum :) Rozpisujemy się tutaj na temat mojego ukochanego gatunku zarówno literackiego jak i filmowego o dźwięcznej i pięknej nazwie "Horror". Tak więc dyskusję czas zacząć :)
Oglądaliście może "Dagona"? :D Jeżeli tak to czekam na wasze wrażenia wyniesione z seansu :)
_________________

 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-16, 21:49   

Dagon? Mój człowiek Car mój człowiek :D ...dobre kino oj dobre :D poleciłem go kumplowi którego wręcz zachwycił...nawijał o nim dosć długo :D ...mnie moze nie uchwycił aż tak ale jednak spodobał sie bardzo...ksiazki nie czytałem bo H.P. wchodzi mi cięzko a dostęp też mam tylko do "W górach szaleństwa"...film zrealizowany bardzo fajie, sceneria jest świetna...aż czuć chłód deszczu...juz dokładnie nie pamiętam wszystkiego ponieważ oglądałem go jakiś czas temu jednak nadal jest to jeden z moich "lepszych" filmów :D
_________________
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-11-16, 21:51   

"Dagona" nie widziałem, ale jest inna ekranizacja Lovecrafta, którą po prostu MUSZĘ podsunąć do obejrzenia, czyli "Beyond the Wall of Sleep". Nie wiem czy dać mu 1/10 czy 10/10 :D Jest tak potwornie marny, że to coś pięknego. Nic tylko otworzyć piwko, oglądać i płakać ze śmiechu. Pozwolę sobie na mały cytat z IMDB:

"I've seen hundreds of B-horror movies and direct-to-DVD schlock, but this film has managed to take the trophy prize for worst ever. Trust me when I say that is NOT an easy prize to win. I've seen movies that I thought would make me tear the eyes out of my head...but, somehow, none can compare to "Beyond the Wall of Sleep."" xD Szczera prawda xD

Więcej na: http://imdb.com/title/tt0279688/

Kocham ten film, jeśli Ed Wood kręcił w ten sposób, to chyba będę jego oddanym fanem.
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 06:10   

A widział w końcu ktoś tą polską Hienę? :D
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 17:33   

Dzisiaj znów obejrzałem "The Fly" Davida Cronenberga z 1986 roku. Wrażenia jak zwykle te same. Film jest w moim odczuciu naprawdę świetny i zrealizowany jak to na Davida przystało w sposób niebywale dokładny i przemyślany od podstaw. Gra aktorska (Goldblum rlz), klimat, muzyka oraz zakończenie. To są dla mnie czynniki wpływające na bardzo pozytywną ocenę tego obrazu. Przesłanie również jest nie byle jakie i mimo, że to najbardziej komercyjny film Cronenberga, to darzę go olbrzymim sentymentem oraz szacunkiem.
_________________

 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-05, 19:35   

Oj, bardzo lubię Cronenberga. Ale ze wstydem przyznaję, że niewiele widziałem jego filmów :/ Będę musiał nadrobić, przy sprzyjających wiatrach się uda :)

A obecnie jestem w trakcie zrzucania "Sangre Eterna" ("Eternal Blood"), czyli horroru o wampirach rodem z... Chile :D Widział ktoś? Zachęciła mnie recenzja umieszczona na horror.com.pl, ale jeśli ktoś stąd się wypowie to też będę wdzięczny :) Albo ktoś stamtąd i stąd, jeśli widział ;)
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 20:07   

shav napisał/a:
Ale ze wstydem przyznaję, że niewiele widziałem jego filmów :/ Będę musiał nadrobić, przy sprzyjających wiatrach się uda


Jak coś to służę radą przy wyborze tytułów :) Dla mnie jeden z no1 wśród reżyserów. Raq doskonale wie, jak mocno jestem kopnięty ja jego pukncie xD

shav napisał/a:
"Sangre Eterna" ("Eternal Blood")


Nie widziałem osobiście, ale słyszałem, że ponoć film jest w miarę udany i strawny przy oglądaniu xD W związku z faktem, że bardzo lubię tematykę wampirów, to na pewno nie omieszkam obejrzeć tego filmu :)
_________________

 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-05, 20:16   

OK, no to polecaj :) Widziałem "The Fly", "A History of Violence" i "Crash" na pewno, więcej nie pamiętam. Z pewnością jako pierwsze pójdzie "Videodrome", ale co dalej? :D

EDIT: jeszcze kieeedys, kiedys "Naked Lunch".
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
Ostatnio zmieniony przez shav 2007-12-05, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-05, 20:22   

Carmash napisał/a:
Raq doskonale wie, jak mocno jestem kopnięty ja jego pukncie xD
Nie tylko na jego xD
shav napisał/a:
"The Fly"
To już klasyk i to z najwyzszej pułki
shav napisał/a:
"A History of Violence"
ten film IMO aż jakiś super nie był...ok nawet dobry ale nie dał bym mu miejsca w kuferku na bezludnej wyspie
shav napisał/a:
"Crash"
nie dane mi było widzieć
shav napisał/a:
"Videodrome"
Cholernie cięzkie :D nawet nei jestem w stanie powiedzieć czy mi się podobał cyz nie xD ale napewno warto zobaczyć bo to coś ...hmmm...innego ?
shav napisał/a:
ale co dalej?
IMO Scanners jak najbardziej ! Film jest świetny...klimatem podchodzi pod Fly moim zdaniem...no a potem penwie uwielbiane przez cara Naked Lunch który i ja polecam :D
_________________
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 20:22   

shav napisał/a:
"Videodrome"


Uważaj, ponieważ ten film wymaga prawdziwego przygotowania do prawidłowego odczytania jego symboliki oraz znaczenia. Nie jest to zbyt prosty film. Na początek polecam świetnych "Scannersów", potem może być "Shivers", i dopiero potem dwa naprawdę genialne filmy w jego dorobku. Mowa tutaj o "The Brood" oraz "Videodrome". Resztę całe szczęście oglądałeś :)
Na koniec zabierz się za "Naked Lunch". Raq ma rację...uwielbiam go xD
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2007-12-05, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-05, 20:43   

Dostałem pełną instrukcję obsługi twórczości Cronenberga, więc teraz będę się powoli brał za oglądanie, dzięki Panowie :) W miarę postępów całej operacji, będę zdawał raporty z pola bitwy xD
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-05, 20:55   

Carmash napisał/a:
"The Brood"
Zapomniaęłm o nim i polecam caqłkowicie :D SUPER filmidło :D
_________________
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-05, 20:59   

Hmm, moment... Czy "The Brood" nie jest oparte na twórczości Barkera? A nie, to było "Nightbreed" zdaje się xD Chyba zaraz na IMDB sprawdzę.
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-05, 21:13   

Jesli chcecie zweryfikowac Wasze zdanie na temat najgorszego horroru to "polecam" zobaczyc "Pulse". Calkiem niezla historia, opowiedziana w traginczy sposob, nuda, a sam klimat calkowicie nijaki. Nie polecam.
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-05, 21:28   

Ale mówisz o oryginale azjatyckim czy remake'u amerykańskim? Widziałem ten pierwszy i mi się podobał, szczerze mówiąc. Natomiast wiele złego słyszałem o tym drugim. Też o nim właśnie mówisz?
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-05, 21:29   

O tym o ktorym wiele zlego slychac ;]
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 21:31   

Makaroniarz napisał/a:
"Pulse"


W takim razie kontaktu z "The Mangler" raczej byś nie przeżył xD Obok Necrofiles'a najgorsze ścierwo jakie widziały moje wielbiące wsio co związane z grozą oczęta xD

Dzisiaj chyba obejrzę już po raz trzeci w życiu "Who Can Kill A Child". Cudne filmidło i naprawdę przerażające w pewnych miejscach :)
_________________

 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-05, 21:46   

Carmash napisał/a:
W takim razie kontaktu z "The Mangler"
Święte słowa...dla mnie worst movie ever....poprostu tragiczny jest...FA TAL NY...aż dziw bierze ze na podstawie powieści King'a...bo sam pomysł dla mnie to już ścierwo
Makaroniarz napisał/a:
"Pulse"
Dla mnie był ok...w porównaniu z paroma innymi "wybitnymi dziełami" jest wręcz dobry :D ...pomysł faktycznie nawet ciekawy
Carmash napisał/a:
"Who Can Kill A Child"
Pamiętam ile polowałem na niego...i w końcu się udało...film jest cudowny...niekiedy naprawdę straszny (w pewnym sensie)...scen kilka dobry jest no i ogólny limat jest mocarny !....świetne jest to ze SPOILER MOŻLIWY! nie do końca (a właściwie wcale) nie wiemy czemu co i jak END SPOILERA....polecam z czystym sumieniem !!!

Car: BTW miałeś anglojęzyczna? czy Spanish??
_________________
Ostatnio zmieniony przez Raq 2007-12-05, 21:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 21:54   

Raq napisał/a:
Car: BTW miałeś anglojęzyczna? czy Spanish??


Moja wersja była Spanish. Trwała prawie dwie godziny i z tego co wiem nie była w jakikolwiek sposób okrojona. Naprawdę wspaniały film. W związku z tym, że naszło mnie na odświeżanie klasyki od jakiegoś czasu, to bankowo obejrzę znów ten film. Naprawdę warto. Nie jest to może horror sensu stricto...a może inaczej...on przeraża w nieco innych kategoriach i wychodzi troszeczkę poza ramę gatunku. Europejczycy są zajebiści.
_________________

 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-05, 21:58   

no to ta sama wersja co moja...słysząłem ze anglojęzycznej albo wcale niema albo jest strasznie ciezko dostac
ale jak mówi Car,
Carmash napisał/a:
Naprawdę warto
_________________
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-08, 15:48   

Dla mnie mistrzem Horroru jest i będzie Clive Baker. Filmy takie jak "Hellraiser" czy "Candyman" to jedne z moich ulubionch horrorów. Ale tak czy siak i tak w tej materii nic nie pobije japończyków. "Klątwa 2" w wersjii z KKW jest po prostu piorunującym przeżyciem. Swoją drogą to "The Fly" nie był zaraz taki straszny. Groteskowy tak ale nie straszny. Za to jak to zwykle w filmach Cronenberga bywa - niósł sobą przesłanie.
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-08, 16:13   

Z niecierpliwością czekam na "The Mist" w reżyserii Franka Darabonta (Skazani Na Shawshank, Zielona Mila). Jeżeli będą one trzymały poziom wspomnianych filmów to chyba niewyrobię z zachwytu. Moim zdaniem ten reżyser w najlepszy sposób potrafi oddać nie tylko klimat, ale i w pełni przedstawić piękno książek Stephena Kinga. Obym nie musiał czekać zbyt długo :)
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-08, 16:16   

Mike-L napisał/a:
Swoją drogą to "The Fly" nie był zaraz taki straszny. Groteskowy tak ale nie straszny.
Dzięki wydaniu BluRay znowu obejrzałem ten niesamowity film... uwielbiam efekty specialne z lat 80... szczytowe osiągnięcia jesli chodzi o puppet monsters... uwielbiam takie potwory.... szkoda ze ostatnio coraz mniej się ich stosuje...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-08, 17:38   

Zgadzam się. Dzisiejsza technologia CGI wcale na lepsze takim filmom nie wychodzi. Z tego co pamiętam to "The Fly" dostał oscara za te efekty ale nie jestem pewien.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-08, 21:54   

Ano dostał... za charakteryzację... także Saturna z tą kategorię i nominację BAFTA za efekty specjalne...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group