Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 21:24
Horrory...Zarówno te dobre i kiepskie :)
Autor Wiadomość
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-08-27, 11:38   

Carmash napisał/a:
PiK oczekuje dobrego, nietuzinkowego kina grozy? Dzieła Davida Cronenberga spełnią jego oczekiwania.


Powiem Ci, że trochę mnie Cronenberg zniechęcił. Możliwe, że zabrałem się za niego od dupy strony. Widziałem tylko dwa ostatnie jego filmy czyli eXistenZ i Crash (jeszcze Muchę w dzieciństwie, ale niewiele pamiętam) z czego żaden mi nie podszedł. W tym pierwszym zraził mnie nadmiar efekciarstwa i banału. Jakoś nie dostrzegłem drugiego dna, o którym przy okazji Cronenberga tak się naczytałem. Nie wiem czy to moja ułomność czy po prostu słaby film ;]

Crash też mnie nie porwał, chociaż jakiśtam klimat miał. Jednak w dużym uproszczeniu całość sprowadzała się do seksu w samochodzie.

Sprawdzę jeszcze Videodrome, może zmienię zdanie o tym panu ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-08-27, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 11:42   

W moim mniemaniu, to wybrałeś jego najsłabsze filmy, które zresztą nie znalazły się na liście polecanych przeze mnie dzieł, tegoż pana. Tak poza tym, to de gustibus non est disputandum i każdy ma prawo do własnego osądu, więc jeżeli nie podejdą ci filmy, które poleciłem w poście traktującym temat Cronenberga, to będę wówczas wiedział jak pomóc ci w temacie dobrego horroru :)

PS: Może nie jest to horror sensu stricto, ale polecam ci film "Angel Heart".
PS2: I jeszcze jedna, hiszpańska jazda bez trzymanki. Jest nią "Who Can Kill A Child".
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2008-08-27, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-08-27, 11:45   

Makaroniarz napisał/a:
nie ma filmu, ktory swoja beznadziejnoscia niszcza "Glosy 2" i "Pulse"


Jest :) Oglądałeś Siłę Strachu? Jeśli nie to nie oglądaj :P A teraz pytanie do tych co oglądali. Powie mi ktoś o co w tym filmie chodziło? Bo ja tego nie czaje.

[SPOILER] Jest moment w którym ta mała dziewczynka bawi sie z "wymyślonym" przyjacielem w chowanego w swoim domu. No i ona sie z nim bawi, chowa sie gdzieś po jakiś schowkach i co jakiś czas jest pokazane ujęcie na jej ojca, który siedzi w swoim pokoju ze słuchawkami na uszach i coś pisze. I wytłumaczcie mi to w ajki sposób na koniec okazuje sie, że tym wymyślonym przyjacielem był jej ojciec. Przecież zawsze jak ona sie bawiła z nim to ojciec był zajęty całkiem czym innym. Ja nie wiem. Film beznadziejny i tyle. Jedyny fajny motym to te krwawe napisy na ścianach w łazience. [/SPOILER]



Chciałem jeszcze wspomnieć o filmie STAY ALIVE. Wg. mnie film godny uwagi. Fajne połączenie realnego i wirtualnego swiata :) I można poznać troche historii krwawej hrabiny Elżbiety Batory siostrzenicy króla polskiego Stefana Batorego. Jeśli ktoś nie oglądał to jak najbardziej polecam.

Miho napisał/a:
Powiem wam coś. Pewnie mnie ukamieniujecie, ale...
mnie się podobała amerykańska wersja Shutter


mi też sie podobała, ale oryginalan była o wiele lepsza. I w pierwowzorze były o wiele straszniejsze sceny.
Ostatnio zmieniony przez wawmaster 2008-08-27, 11:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-08-27, 11:55   

Stay Alive ...? Gomenne... ale imo to kicz =D. Sama historia, o ile ciekawa, o tyle wykonanie jest w moim odczuciu godne pożałowania.

A Siłę Strachu oglądałam... dziwny film. Zbyt pokręcony. Twórcy, jak mniemam, chcieli zrobic horror psychologiczny, wyszła bezsensowna papka, jak dla mnie ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 12:08   

Miho napisał/a:
Stay Alive


Szczerze, to chciałem dopisać ten film do listy horrorów, które zdecydowanie odradzam nawet niedzielnemu sympatykowi grozy, ale zapomniałem tytułu, co nie świadczy chyba zbyt dobrze o tym, jak odebrałem powyższy film. Dla mnie dno, ale gusta są różne.
_________________

 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-08-27, 12:13   

Stay Alive to typowa amerykańska produkcja.
Mam wrażenie, że scenariusz powstał w kiblu na kolanie. Fabuła jest fatalna, choć sam pomysł, mógłby być całkiem ciekawy, gdyby lepiej go zrealizować. Bo postać Elżbiety Batory jest istotnie intrygująca, no ale do cholery nie w takim kontekście jak w filmie.Gra aktorów, efekty, tragedia. Do tego strasznie przewidywalny.
Jednak jak widać są gusta i guściki ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 13:32   

Przejrzałem nieco dokładniej twoją listę PiKaczu, i stwierdziłem, że miewasz silny pociąg w stronę klasyki gatunku. Poleciłbym ci zatem The Thing w reżyserii Johna Carpentera (choc wersja z lat 50 również nie jest zła), ale śmiem sadzić, że projekcję tego filmu masz już dawno za sobą. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak skierować ów rekomendację do osób, które tego filmu nie widziały :)
_________________

 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2008-08-27, 15:07   

Carmash napisał/a:
The Thing w reżyserii Johna Carpentera (choc wersja z lat 50 również nie jest zła)
To taka jest?! :shock: Ale to musi tragicznie wygladac :\
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 15:36   

Cytat:
To taka jest?! :shock: Ale to musi tragicznie wygladac :\


Wygląda tak, jak powinien wyglądać film sprzed pięćdziesięciu laty. W moim odczuciu jest to jeden z najlepszych Monster Movies lat 50. Może nieco przegadany, ale godny uwagi i polecenia ludziom, którym nie straszne są stare, czarno-białe filmy ze swoim specyficznym klimatem.

Tak by the way, to uwielbiam nieme kino grozy :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2008-08-27, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-08-27, 17:06   

Oooo Makarena!
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2011-07-17, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 17:23   

Z niemego horroru, to mogę polecić jeszcze: Gabinet Dr-a Caligari, Vampyr, Student z Pragi, Faust oraz Der Mude Tod i ewentualnie Freaks w reżyserii Toda Browninga, ale w tym momencie zaczynamy zahaczać o rok 1932, kiedy w filmach dźwięk był już zjawiskiem bardzo powszednim, więc jak nie trudno się domyśleć, pojawiają się tam dialogi mówione. Wspomniane przez Ciebie Nosferatu to kolejna perełka tegoż okresu, a także film, który doczekał się wspaniałego remake'u w latach 70 w reżyserii Wernera Herzoga. Pozycja prawdziwie godna polecenia, ale tylko dla ludzi, którym horror kojarzy się z czymś więcej jak jump-scenami.
_________________

 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-08-27, 17:25   

Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-09-20, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-08-27, 17:31   

Wendigo napisał/a:
pierwotną wersje ,,Dom na przeklętym wzgórzu"(rok 50-któryśtam) i tam to są dopiero efekty specjalne, mam też remake, ale on nie jest ok(byłby gdyby nie końcówka, która psuje całokształt)

Ja także mam, obydwie wersje (pierwotna i remake) była w "Kino Grozy" (takie pismo). Pierwowzór OK, ale rimejk... szkoda Waszego czasu, już lepiej się przespać. A końcówka tak jak napomniał Wandiego jest tak kretyńska, że... nie będe robił spoilera, ale i tak nie oglądajcie tego ^^" Poza tym tytuł ten "dumnie" widnieje na liście kiepskich pozycji moim zdaniem.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-08-27, 17:41   

Carmash napisał/a:
Przejrzałem nieco dokładniej twoją listę PiKaczu, i stwierdziłem, że miewasz silny pociąg w stronę klasyki gatunku. Poleciłbym ci zatem The Thing w reżyserii Johna Carpentera


Do ogarnięcia klasyki gatunku brakuje mi jeszcze m.in Egzorcysty i The Thing właśnie. Dzięki, że mi o tym filmie przypomniałeś, bo tak się składa, że nie obejrzałem ;]

Ostatnio właśnie próbuję liznąć trochę niemieckiego ekspresjonizmu z Gabinetem Doktora Caligari i Nosferatu: Symfonią Grozy na czele. Nie powiem, żeby mnie zafascynowało, ale nie mogę powiedzieć, że nudzi. W każdym razie znać wypada.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-08-27, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-08-27, 19:42   

Kamillo napisał/a:
Ja także mam, obydwie wersje (pierwotna i remake) była w "Kino Grozy" (takie pismo). Pierwowzór OK, ale rimejk... szkoda Waszego czasu, już lepiej się przespać. A końcówka tak jak napomniał Wandiego
Ja mam tą samą wersje :grin: ale pisemkiem bym tego nie nazwał bo to ma 2 strony;), ale zachecam do zakupów czasem są fajne filmy, i teraz najważniejsze PISZE SIE WENDIGO(choć pamiętam na onecie ludzie jeszcze bardziej nick przekręcali)
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-08-27, 22:58   

No to znów utwierdzam sie w przekonaniu ze i z Carem (to już wiedziałem) i z PiK'iem dogadał bym się na jaki film isć do kina :D Car poleca same filmy które i ja bym polecił + ja MUSZĘ polecić GENIALNE!!! Calvaire...poprostu film dla mnie jest nieprzecietny...The blob najlepiej wersja z 1988 (rox naprawde awesome!)...Inwazja porywaczy ciał z Donaldem :D (końcówka mrozi krew w żyłach że hooy!)..zreszta temat na który mógł bym gadac i gadac i gadac...jednak napewno Car ma tu większa wiedzę niż ja i spewnościa co poleci bedzie dobre :D Tale of two sisters rox a na shutterze o mało nie nawaliłem w gacie...z niemego CUDOWNE nosferatu poprostu cudo...wspomniany kabinet dr kaligari...jeszcze kilka lookałem bo też lubie ale tu znów Car napewno ma wiecej do powiedzenia :D z s-f polecę event horizon, leviatan...no i warto obczaić troszke monster movies i animal movies (choc rozgraniczenie dla mnie jest cieżkie bo w temacie nei siedzę :P ) ale Them! czy the killer mantis itp poprostu warto looknąć :D a z kiepskich NAJGORSZY shit jaki widziałem The Mangler...poprostu żal.pl.... guinea pig tak samo...lubię jak film ma więcej sensu niż flaków a tu proporcja jest 0:100....
Carmash napisał/a:
PS: Może nie jest to horror sensu stricto, ale polecam ci film "Angel Heart".
PS2: I jeszcze jedna, hiszpańska jazda bez trzymanki. Jest nią "Who Can Kill A Child".
oba wspaniałe! klimat nie z tej ziemi...WCKaC w ogóle jest jednym z moich ulubionych...no i jak coś obczajcie ILS francuzi po raz kolejny udowadniają ze robią dobre filmy!
_________________
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-29, 13:50   

PiK napisał/a:
(jeszcze Muchę w dzieciństwie, ale niewiele pamiętam)
The Fly to jego życiowe arcydzieło... wg mnie... mam HDripa - miazga :)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-08-29, 16:37   

A ja się znowu pokusiłam na film z wypożyczalni i....

nie oglądajcie Tamary ^^"...

Cytat:
Tamara jest nie zbyt ładną i popularną, lecz inteligentną uczennicą szkoły średniej. Koledzy nabijają się z niej, pewnego dnia postanawiają wykorzystać to, że Tamarze podoba się ich nauczyciel od angielskiego i ponownie z niej zażartować, jednak tym razem sprawa wymyka się spod ich kontroli. Tamara umiera, nastolatki nie wiedzą, co zrobić wiec postanawiają ją pochować w lesie, jednak następnego dnia bohaterka powraca do szkoły, jako piękna i pewna siebie dziewczyna. Pragnie zemsty za wyrządzone jej krzywdy, oraz chce, aby jej wybranek ją pokochał tak samo jak ona jego.

Taak, jest to kolejny "ambitny" teen-horror; w zasadzie sama nie wiem, dlaczego go wzięłam, chyba po prostu spodobała mi się dziewczyna na okładce (bez skojarzeń xD).
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-08-29, 18:40   

Miho napisał/a:
chyba po prostu spodobała mi się dziewczyna na okładce (bez skojarzeń xD ).


za późno :)



no ale fakt, kobitka niczego sobie :razz: i te diabelskie spojrzenie :P

a tak w ogóle to ona ma taki sam topór jak Alex w SH 5 :)
Ostatnio zmieniony przez wawmaster 2008-08-29, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-29, 19:10   

Miho napisał/a:
chyba po prostu spodobała mi się dziewczyna na okładce (bez skojarzeń xD ).
Ogolnie okładka jest taka troche silentowa (oprocz panny - może jakby była blond...) i może dlatego :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-09-03, 18:13   

Obejrzałem dziś Videodrome polecany przez Carmasha.
Dziwny...to jedyne określenie jakie przyszło mi do głowy po obejrzeniu tego filmu. Zaczyna się jak niezły, ale zwyczajny thriller, a kończy...nie będę nic zdradzał, w każdym razie Wideodrom jest zimny, mroczny, trochę nielogiczny i w jakimś stopniu surrealistyczny. Dziwne jest w nim wszystko od scenariusza przez grę aktorów, aż po muzykę. W samej tematyce widać podobieństwo do późniejszego eXistenZ. Tak samo jak w tamtej produkcji, fikcja bardzo często miesza się z rzeczywistością, a istotną rolę odgrywają urządzenia przypominające ludzki organizm. (W ogóle chyba cielesność i wszystko co z nią związane to ulubiony temat Cronenberga.) Z tym, że Wideodrom jest filmem zdecydowanie lepszym i bardziej ambitnym od eXistenZ.
Znacznie wyprzedza swoje czasy, a dziś w dobie internetu jest jeszcze bardziej aktualny. Bo chociaż nie używa się już kaset wideo, to dostęp do takich "Wideodromów" jest znacznie łatwiejszy.

Nie dla wszystkich, ale myślę, że na forum SH mogę śmiało polecić.
Na zachętę trailer, który trochę wygląda jak zwiastun jednego z exploitation movies, ale na swój sposób intryguje.
http://pl.youtube.com/watch?v=N64QVG4CYHc
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-09-03, 18:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-09-03, 19:12   

Wiedziałem, że sie nie zawiedziesz. Ten film przypomina nieco dzieła Davida Lyncha, i pewne nielogiczności, które w nim występują nabierają całkowicie sensownych barw przy drugim bądź trzecim podejściu. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych filmów jakie widziałem, choć rozumiem, że nie jest to kino dla każdego. Wymaga jakiegoś przygotowania, ale fani dziwacznego i surrealistycznego kina, nie powinni czuć się zawiedzeni.

PiK: Nie zapomnij o obejrzeniu: Who Can Kill A Child? :)
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-03, 19:39   

A ja jestem po Fire Walk With Me.... i muszę przyznać że czuje spory niedosyt... spowodowany pewnie tym ze Lynch nakrecil drugie tyle materialu niz jest w filmie... szkoda ze serial dostal kosza... film daje swiatlo na pare motywow z serialu, do tego jest bardziej "dosadny" niz to co mozna bylo pokazac w tv (roztrzaskanie telewizora na poczatku to obrazuje :) Może malo horror ale troche pasuje...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-09-03, 20:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-09-03, 20:26   

Carmash napisał/a:
PiK: Nie zapomnij o obejrzeniu: Who Can Kill A Child?
weź sobie te słowa do serca bo film miooooodzioooo!
co do FWwM to bardzo fajny aczkolwiek IMO przy serialu wymięka...serial dla mnei jest o wiele lepszy :) . Przede wszystkim wkurzał mnie brak/podmiana niektórych aktorów
_________________
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-03, 20:34   

Raq napisał/a:
co do FWwM to bardzo fajny aczkolwiek IMO przy serialu wymięka...serial dla mnei jest o wiele lepszy :) .
Oczywiscie ze lepszy bo film robil prawie sam Lynch bez Frosta... pozatym w serialu bylo, wiecej czasu... ale film juz nie jest komediowy, a jesli chodzi o strefe paranormalna to nadal jest ok... to poprostu uzupełnienie serialu...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-09-03, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group