Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Ekranizowanie gier

Co sądzisz o ekranizowaniu gier?
Powinno powstawać jak najwięcej ekranizacji.
33%
 33%  [ 9 ]
Jest mi to obojętne.
25%
 25%  [ 7 ]
Powinni tego zabronić...
40%
 40%  [ 11 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-27, 14:59   

http://www.comicbookmovie...0Dragonball.jpg
Ta pani zagra Bulmę w Dragon Ball Movie.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-01-28, 00:19   

Niewiele osób jest tego świadoma, ale film (z aktorami) na podstawie Dragon Balla już dawno wyszedł ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=AxUClGi9qi0
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-28, 22:30   

jak na tajwański film klasy B, fajnie im wyszedł :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-29, 14:50   

Tym razem padło na American McGee's Alice:
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=4039
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-01-29, 20:57   

O ekranizacji tego była mowa już daawno temu (chyba, gdy zapowiedziano ekranizację RE: Genesis). O ile nikt nie skopie klimatu, czyli wciąż będzie to Alicja w Krainie Czarów w mrocznym, brutalnym i pokręconym świecie niczym ze snu jakiegoś psychopatycznego mordercy, to będzie git. Fabuły to chyba nikt tu nie spieprzy ;D
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 22:16   

Może dostosują się do trendów i zrobią EMO Alicję ;) . Wszak z wyglądu, to nawet pasuje;]. A kto mógłby ją zagrać?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-05, 11:05   

Kolejna porcja informacji na temat ekranizacji "Max Payne"
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=4055
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-05, 11:11   

Jakoś mi Mark Wahlberg w roli Maxa Payne`a kompletnie nie pasuje.
Wolałbym gdyby zamiast niego grał mój ulubiony aktor czyli Christian Bale. :)
Podobno on ma grać Snake`a w ekranizacji MGS.Nie wiecie czy to prawda?
_________________

 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-05, 17:00   

Ten cały "Max Payne" nie będzie odbiegał zbytnio poziomem od chociażby filmów ze "Stevenem Seagalem". Takie jest moje odczucie w tej sprawie. Niech ktoś w końcu się zabierze za ekranizację "Sanitarium" albo "Gabriela Knighta". Można by zrobić na podstawie tych tytułów prawdziwe perełki...albo i totalne gnioty, co jest bardzo możliwe znając umiejętności "Młodych Reżyserów" xD
_________________

 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-05, 17:19   

Max Payne będzie dobrym filmem tylko wtedy, kiedy będą się trzymać pierwowzoru pod względem klimatu Noir i monologów Maxa. Gdyby wziął się za to ktoś, kto czuje klimat, mógłby z tego powstać film przypominający Sin City. Niestety też podejrzewam, że będzie to tylko marna sensacja.
W roli głównej widziałbym Gibsona parę lat temu (teraz już ma trochę za dużo na karku)

Z ekranizacji Gabriela Knighta zrobili by drugi Kod Da Vinci czy inny Skarb Narodów. Lepiej niech tego nie ruszają. No chyba, że nad projektem czuwałaby sama Jane Jensen.

Co do Sanitarium, to tylko spod ręki Lyncha ;] Chociaż może jeszcze Aronofsky dałby radę.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-02-05, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-05, 17:25   

Ciekawym rozwiązaniem imo byłoby wrzucenie do filmów tych komiksowych przerywników, ale na ile to jest możliwe to nie wiem :]
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-05, 17:37   

Bersek napisał/a:
Ciekawym rozwiązaniem imo byłoby wrzucenie do filmów tych komiksowych przerywników, ale na ile to jest możliwe to nie wiem :]


Na chwilę obecną możliwe jest niemal wszystko. Sprawa leży tylko w chęciach i wizji twórców filmowej adaptacji przygód Payne'a.

PiK napisał/a:
Co do Sanitarium, to tylko spod ręki Lyncha ;] Chociaż może jeszcze Aronofsky dałby radę.


Ja bym dołożył jeszcze "Jodorowsky'ego". Otrzymalibyśmy wówczas ostro surrealistyczne dzieło. Zdaję sobie jednak sprawę, iż do takowej ekranizacji (tak samo GK) nigdy nie dojdzie i z jednej strony się cieszę. Nie musiałbym tracić czasu na kolejny kinowy zawód.
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-05, 17:43   

Carmash napisał/a:
Na chwilę obecną możliwe jest niemal wszystko. Sprawa leży tylko w chęciach i wizji twórców filmowej adaptacji przygód Payne'a.

Nie chodziło mi o techniczne aspekty, ale raczej o to jakby to pasowało do filmu. Czy coś co wygląda super w grze komputerowej ma racje bytu na srebrnym ekranie :grin:
Carmash napisał/a:
Sanitarium

Kolejny grzech z mojej strony...nie grałem w to nigdy ^^"
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-05, 18:04   

Bersek napisał/a:
Nie chodziło mi o techniczne aspekty, ale raczej o to jakby to pasowało do filmu. Czy coś co wygląda super w grze komputerowej ma racje bytu na srebrnym ekranie :grin:


Tak jak napisałem xD Wszystko leży w głowach twórców xD Taki zabieg można zrobić, ale trzeba wiedzieć w jaki sposób to zaprezentować :)

Cytat:
Kolejny grzech z mojej strony...nie grałem w to nigdy ^^"


To na co ty jeszcze czekasz? xD
_________________

 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-05, 18:12   

Z Max'a Payne'a, jeżeli będzie robinony w stylu Hitmana, to wyjdzie po prostu kolejny, niczym nie wyróżniający się film sensacyjny, skierowany do mlodzieży żądnej wybuchów, slow-motion (ok, to akurat było w grze :P ), nagich ciał itp. Dopóki producenci nie zaczną podchodzić do ekranizacji gier na poważnie (tak, jak zaczęto to robić z komiksami - patrz "300" czy "Sin City"), dopóty będziemy dostawać jedynie papkę dla mas :/ .
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-05, 18:17   

Takimi prawami rządzi się "Kultura Masowa" i nic na to nie poradzisz. Wszystko opierane jest jedynie na nazwie (marce) danego produktu i po prostu liczy się na szybkie zbicie kapuchy za coś co w gruncie rzeczy nie przejawia większej wartości, zarówno merytorycznej jak i jakościowo mimo nowoczesnych efektów pozostawia wiele do życzenia. Poczekamy, zobaczymy. Póki co wszyscy mamy podobnie pesymistyczny pogląd o przyszłości tego filmu. Jednak nigdy nie mów my nigdy :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-05, 18:22   

Takie pytanie...zna ktoś jakiś przypadek gdzie ekranizacja została dobrze przyjęta, nie obrzucona błotem itp?
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-05, 18:44   

Dość dobrze przyjęta została pierwsze cześć "Mortal Kombat". Do dziś ta produkcja wzbudza wiele uśmiechu nie tylko na mojej twarzy. Osobiście mi się podobało. Hmmm...a inne? Nie pamiętam, aby kiedykolwiek rzucano błotem (prócz filmów Uwe Bolla), nawet w sensie mało dosłownym w jakąkolwiek ekranizację gry komputerowej. Zawsze mówiło się; "albo jest fajnie...albo schrzanili robotę". Resident Evil również nie był crapem :D
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-05, 21:22   

Cytat:
Takie pytanie...zna ktoś jakiś przypadek gdzie ekranizacja została dobrze przyjęta, nie obrzucona błotem itp?


Przez kogo? Fanów czy krytyków?
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-05, 23:44   

Przez krytyków to chyba każda ekranizacja była obrzucana błotem. Do dziś pamiętam "genialną" recenzję Pmoss'a z Gazety Wyborczej o RE i "zombiakach o wampirzych skłonnościach", czy też, że na pokazie wszyscy tylko się pytali "ale o co tu chodzi?" ;D

Jeżeli chodzi o RE - pierwszą część uważam za bardzo dobrą (chociaz nie potrzebnie na pierwszy plan wysunęli "zły" komputer, i ta scena z laserami kompletnie nie pasująca do klimatu gier). RE: Apocalypse i Extinction były do bani - nieptrzebnie dano Alice super moce i uczyniono z niej głównego bohatera (cała reszta obsady po prostu była gdzieś w tle). Nie ma nic gorszego niż główny bohater, który niczego się nie boi i potrafi pokonać każdego mrugnięciem oka, szczególnie w horrorze.
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-06, 01:52   

Jeśli wam się nawinie czasem Angora, to możecie tam przeczytać krótkie recenzje nowości filmowych Beaty Klaps- chyba najgorszy i najgłupszy krytyk którego teksty czytałem w życiu.

Kobieta, która próbuje być znawcą, ale jej to nie wychodzi- każdą recenzję filmowej adaptacji gierki zaczynała od zdania typu "Ekranizacja popularnej gry wideo dla dzieci- czyli już wiadomo że debilizm do kwadratu. Bij, zabij przeniesione do filmu..."- coś w tym stylu wyglądałą recenzja Hitmana.
I każdego innego filmu opartego na grze, bądź komiksie.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-06, 09:20   

Cytat:
Przez krytyków


_Music napisał/a:
debilizm


Z powyższych wyrazów proszę ułożyć zdanie, które prawi o tym "jak Carmash postrzega krytyków filmowych".

_Music napisał/a:
Beaty Klaps


Hahaha! Kiedyś wraz z kumplem nabijaliśmy się z jej "wielkich" i jakże "profesjonalnych" recenzji. Najbardziej w pamięci pozostała mi recenzja Kill Billa i Matrixa xD
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-06, 09:48   

Znalazłem kilka ciekaweych informacji:
Ekranizacja Splinter Cell'a
http://gry.onet.pl/102559...,wiadomosc.html
Kane & Lynch
http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=37991
No i oczywiście kolejne dzieło tytana niemieckiej kinematografii
http://www.ksgry.pl/aktua...sp?Artykul=4236
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-07, 10:06   

Crazy Mara napisał/a:
Nawet nie podobny do Maxa jest.


Ja tam myśle inaczej. Mimo że za Wahlbergiem nie przepadam to przynajmniej troche jest podobny do postaci w którą się wciela. Nie to co zniewieściały Hitman :lol: . To już wolałbym tego Vina Diesla żeby zagrał Hitmana.

Wogle to wiecie co sądzę o tych wszystkich ekranizacjach gier? Że wszystkie tego typu filmy nie są warte funta kłaków i chyba nie spotkałem się jeszcze z ekranizacją gry której nie miałbym wiele do zarzucenia. A już o kompletnych szmirach pokroju "dzieł" Uwe Bolla vel MEGAPARTACZ nie będę się wypowiadał bo wprost nie jestem w stanie opisać jak bolesne jest oglądanie takich filmów. Ekranizacje gier to zwyczajne nabijacze kabzy i z prawdziwą sztuką niewiele mają wspólnego. Max Payne? Powiem tak: chcecie dobrego filmu sensacyjnego - polecam "Gorączkę" Michaela Manna. Resident Evil? Dobry horror znajdziecie w "The Thing" Johna Carpentera (debeściak) albo "Hellraiser" Clive'a Bakera. Kropka.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-02-07, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 14:08   

http://www.comingsoon.net...ws.php?id=41792

Ten ziomek będzie grał Steve'a w Tekken filmie O___o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group