Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Ekranizowanie gier

Co sądzisz o ekranizowaniu gier?
Powinno powstawać jak najwięcej ekranizacji.
33%
 33%  [ 9 ]
Jest mi to obojętne.
25%
 25%  [ 7 ]
Powinni tego zabronić...
40%
 40%  [ 11 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-04-09, 02:35   

http://www.konsolowisko.pl/news.php?id=437

Jak można zrobić sensowny film na podstawie gry o niemym kolesiu walczącym z kilkunastoma kamiennymi potworami? Gdzie tu fabuła? Gdzie tu rozwój akcji? Gdzie relacje między bohaterami?

Naprawdę, przeraża mnie ta cała perspektywa tworzenia filmów na podstawie gier tylko dlatego, że cieszą się one niemałą popularnością. Tymczasem oryginalnych pozycji coraz mniej - same remake'i i ekranizacje.
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-04-09, 04:07   

Ten koleś nie był " niemy " ... powinieneś to wiedzieć :P .. no nic - tak tylko koryguję błąd.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-04-09, 09:08   

Po 3/4 gry nie widziałem go wymawiającego cokolwiek innego jak imię konia, a przynajmniej nie pamiętam.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-09, 10:11   

News z GryWP
Cytat:
Shadow of the Colossus, jedna z otaczanych największym kultem gier na PlayStation 2, doczeka się kinowej adaptacji. I chociaż sama informacja może się wydawać pozytywna, to ludzie, którzy stoją za tym projektem, nie napawają już takim optymizmem...

Jak podaje Hollywood Reporter, za przeniesienie gry Shadow of the Colossus na srebrny ekran odpowiadać będzie producent Kevin Misher, który pracował przy filmach takich jak Król Skorpion, czy Tłumaczka. Nie jest więc jeszcze tak najgorzej. Ale niebezpiecznie robi się dalej – scenariusz napisać ma bowiem Justin Marks, scenarzysta najnowszej kinowej adaptacji Street Fightera, której do doskonałości naprawdę daleko...

Wydaje się więc, że kinowy Shadow of the Colossus będzie kolejną tanią, zrobioną naprędce, półamatorską niemal produkcją, której celem jest jedynie zarobić nieco kosztem fanów gry. Szkoda, bo materiał źródłowy jest naprawdę interesujący, a rozwinięcie fabuły tej intrygującej gry mogłoby dać bardzo dobre efekty.

Tymczasem jednak spodziewać się możemy raczej pełnego efektów specjalnych filmu akcji z potężnymi kolosami w rolach głównych...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-04-09, 16:04   

Suavek napisał/a:
Gore Verbinski,twórca Piratów z Karaibów reżyserem filmu na podstawie Bioshocka....ciekawe.


Hmm... Powiedzałbym "fajnie", ale patrząc w przeszłość na poprzednie "dzieło" tegoz reżysera, mianowicie The Ring, nabieram wątpliwosci. Pomijam tutaj oczywiscie rzecz oczywistą, jaką jest absurd tworzenia ekranizacji niemal każdej wypuszczanej dziś gry. Gra to gra. Film to film. Kiedy w końcu hollywood sie obudzi i zacznie na powrót zauważać granicę pomiędzy tymi dwoma mediami, oraz przestanie zalewać nas kolosalnymi pokładami gówna jakimi te filmy są? Odpowiedź jest boleśnie prosta - kiedy produkcje takie przestaną być kranikami, z których spływaja niemożliwie wysokie sumy pieniędzy, wprost do kieszeni kogokolwiek, kto chciał zarobić na jakiejś marce.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-11-03, 11:40   

Zwiastun Prince of Persia

Nie powiem, choć to typowe kino akcji, to jest szansa na przełamanie stereotypu nędznych ekranizacji gier.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-11-03, 11:58   

Suavek napisał/a:
Nie powiem, choć to typowe kino akcji, to jest szansa na przełamanie stereotypu nędznych ekranizacji gier.


Lol,właśnie miałem wkleić ten trailer.Ninja z ciebie. :D Co to trailera to prezentuje się ciekawie.Efekty,scenografia i ogólny feeling wydają się bardzo dobrze.Tak samo z obsadą,Gylenhaal pasuje do roli Księcia.Co do fabuły to widać że film będzie na podstawie trylogii piasków czasu.No nic,pozostaje czekać i mieć nadzieję że tej ekranizacji nie skopią.
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-03, 22:56   

Jeśli będzie na modłę "Piratów" (na co się zapowiada) to jestem jak najbardziej za :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-11-03, 23:12   

Mnie martwi tylko fakt, że w filmie palce macza Disney, którego nie trawię. Obawiam się, że PoP będzie zbyt children-friendly.

Piratów z Karaibów nie widziałem, więc się nie odniosę niestety.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-04, 14:23   

Suavek napisał/a:
children-friendly

Już bardziej bym wolał coś takiego, bo najlepsza częśc całej trylogii Sands of Time (czyli jedynka) była właśnie taka baśniowa, w przeciwieństwie do reszty, gdzie emo-książe w fontannach krwi szlachtował cycate panieny ubrane w skórzane paski zasłaniające tylko tyle na ile ERSB zezwalało (czyli niemalże nic). Poza tym nie jest powiedziane, że skoro Disney to od razu dla dzieci. Seria "Piraci..." bynajmniej nie wygladała jak filmy dla siedmiolatków.

Tak czy siak film będzie kiepski. Skoro nawet dowcipy wrzucone do trailera stoją na mizernym poziomie (a trzeba pamiętać, że do trailera zawsze wrzucane są najlepsze fragmenty), a same akcje wydają się być zdecydowanie zbyt pompatyczne i przesycone pustą epickością, to wątpię, żeby finałowy produkt był wart zmarnowania nań czasu.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-04, 17:03   

Tak czytam sobie dyskusję w topicu o horrorach i wymieniony został Sam Raimi.
http://hatak.pl/news/6221...ruje_Warcrafta/
Przypomniało mi się właśnie że to on wyreżyseruje ekranizację WoWa.Grubo ponad 100 milionów dolców budżetu,odpowiedni reżyser,ekranizacja będzie filmem wojennym i do tego nad wszystkim czuwa Blizzard....to musi się udać. :)
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-04, 17:32   

Lol Jesus. Tak bardzo jak kocham Raimiego za serię Evil Dead, Darkmana i w pewnym stopniu dwie pierwsze części Spider-Mana (trójka ssała palca), tak nie powiedział bym, że można na nim polegać w 100%. Tym bardziej jeśli bierze się za robienie wysokobudżetowego filmu. Poza tym pamiętajmy - wszystkie filmy na podstawie gier video to kiła. ;)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-04, 19:11   

StuntmanMikeL napisał/a:
Tym bardziej jeśli bierze się za robienie wysokobudżetowego filmu.


Da radę.Ma przecież Blizza jako sojusznika. :D

StuntmanMikeL napisał/a:
Poza tym pamiętajmy - wszystkie filmy na podstawie gier video to kiła. ;)


Silent Hill był dobry. :) I RE1 też dawał w jakiś sposób radę.
_________________

 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-04, 19:15   

Niezapominajmy o Alone in the Dark zacnego reźysera Uwe Bolla :grin2:
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-04, 19:19   

Homik napisał/a:
Niezapominajmy o Alone in the Dark zacnego reźysera Uwe Bolla :grin2:


No właśnie o to chodzi żeby jak najszybciej zapomnieć o tym filmie.Btw chyba się nie da większego crapu zrobić jeśli chodzi o ekranizowanie gier.
_________________

 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-04, 19:24   

To była ironia :grin:
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-05, 03:03   

Homik napisał/a:
To była ironia :grin:


Domyśliłem się,w końcu emota postawiłeś na końcu zdania. :) Ale chodziło mi o to że Uwe Boll wypuszcza badziew a potem taki biedny Mike-L się stresuje przy oglądaniu ekranizacji gier i ich nie lubi. :lol:
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-16, 21:42   


Znalazłem przypadkowo fajny plakat z filmu Tekken.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-16, 21:47   

Puty napisał/a:
Znalazłem przypadkowo fajny plakat z filmu Tekken.

Obawiam się, że filmowego "Tekkena" czeka to samo co "Dragonball: Evolution" - czyli spłycenie, sprofanowanie i ośmieszenie - zwłaszcza że zabierają się za niego dumni Amerykanie... "Tekken" to nie jest gra, która nadaje się na ekranizację :/
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-16, 22:06   

Wiesz, ja nawet nie chcę zaczynac dyskusji o tym filmie, swoje zdanie wyraziłem już chyba w temacie "Tekken i inne mordoklepki." Chciałem Wam tylko pokazać ten soczysty art ;].
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-16, 22:07   

Alex napisał/a:

"Tekken" to nie jest gra, która nadaje się na ekranizację :/


W sumie to raczej żadna bijatyka nie nadaje się na ekranizacje. Wystarczy przypomnieć sobie Mortal Kombat czy Street Fighter.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 22:24   

Akurat Mortal Kombat pierwszy był zaskakująco dobry, wbrew temu co mówi wiele osób. Klimat niezły, muzyka świetna i ogólnie dobra realizacja biorąc pod uwagę materiał źródłowy.

Tekkena sobie jakoś jednak nie wyobrażam, głównie ze względu na fakt, że nawet jak na bijatykę cała historia jest niesamowicie głupia.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-12-16, 23:05   

Potwierdzam, jedynka jest świetna, czego nie można powiedzieć o sequelu i serialu, które są już jakieś takie ,,bez jaj", mimo dobrej muzyki i dobrze zrealizowanych walk.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-17, 00:27   

Suavek napisał/a:
Akurat Mortal Kombat pierwszy był zaskakująco dobry, wbrew temu co mówi wiele osób.


Był dobry dlatego że mieliśmy wtedy coś około 10 lat i nie zwracaliśmy uwagi na takie rzeczy jak aktorstwo i fabuła. :)
_________________

 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-17, 01:00   

W takim filmie fabuła i poziom aktorstwa schodzą na dużo dalszy plan ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group