Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: PiK
2008-03-27, 22:47
Wady i zalety
Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-13, 11:59   

Dla mnie małą wadą jest brak możliwości użycia jakiegoś samochodu do własnych potrzeb, jest ich od groma i co z tego? Nic!
Może nie chodzi o to żeby wyglądało to tak jak w Alone in the Dark, gdzie połowa gry(jeśli nie większość) opiera się na jeździe samochodem, gdyż możemy tam odpalić niemal każdy napotkany pojazd. W SH2 przydałaby się przynajmniej jakaś jednorazowa akcja z autem, która dodałaby jakiegoś urozmaicenia(tak jak to było z łódką).
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2010-11-13, 12:44   

Dla mnie osobiście łódka była wystarczającym urozmaiceniem (nie twierdzę, że mi się nie podobała). Po jakiejkolwiek akcji z samochodem najprawdopodobniej wyłączyłbym konsolę.
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-13, 13:06   

Dlaczego byś wyłączył konsole? Czy jazda samochodem po Silent Hill aż tak nie pasuję do tej gry, nawet chwilowa?
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2010-11-13, 13:11   

Pasuję tak samo jak bugejman w Homecumingu :)
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-13, 17:41   

No ja jestem za tym żeby jednak prowadzenia samochodów nie było.Niech sobie będą ale w formie dekoracji otoczenia które podkreśla niezwykłość miasta.W AITD 5 samochód był,to prawda ale do SH to by nie pasowało.Silent Hill nigdy nie polegał na efekciarstwie.
_________________

 
 
 
S666N 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-26, 14:34   

Jak dla mnie był 1 minus a mianowicie większość dialogów było sztuczne i takie bez emocji . A co do samochodów to w tej części niezbyt by pasowały ale za to w SM pasują chociaż tam jest całkiem inny klimat.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-27, 16:15   

Pewnie wydaję Ci się, że pasują w SM bo ze dwa razy w trakcie gry się jedzie samochodem, tyle tylko że się nie prowadzi, a chciałoby się.
Dialogi w SH2 według mnie są w większości właśnie bardzo naturalne, a że niektóre wydają się być sztuczne to w pewnym sensie jest uzasadnione. Na przykład wypowiedzi Angeli uznał bym co najwyżej za dziwne, ale ona ogólnie jest chyba najdziwaczniejszą osobą w grze i przypomina jawnie wyciągniętą ze szpitala psychiatrycznego. Maria też w zasadzie ma nieco sztuczne dialogi ale to chyba jest zrozumiałe ponieważ ona przecież nie jest prawdziwa, tylko sztuczna sama w sobie.
Dialogi Mary, tu chyba wszyscy się zgodzą, że to wyższa szkoła jazdy i czysta perfekcja.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-07-15, 23:45   ...

+ Grafika (może nie szczegółowość i zaawansowanie, ale... stylizacja, czyli perfekcyjna gra cieni, odbicia, finezyjna paleta barw itp...)
+ Muzyka (niespotykana, ponadczasowa ... Preisner, czy Stravinski powinni tego słuchać, gdyby żyli XD
+ Fabuła (myślę,że wielu się ze mną zgodzi, jak powiem że SH2 to coś więcej niż gra, szczególnie pod względem fabularnym ... czytałem wiele książek i nie minę się z prawdą, jeśli powiem, że SH2 przewyższa większość z nich)
+ Lokacje (ogólnie to najlepsze z całej serii, choć w SH4 jeszcze nie grałem)
+ Postacie
+ Dialogi
+ WSZYSCY Przeciwnicy (w dużej częśći zasługa Boscha, Bellmer'a i Bacon'a ... czysto schizosfreniczni XD)
+ Atmosfera/Klimat
+ Wyborny voice acting (do James'a można się od biedy przyczepić, ale to drobnostka)


- Sterowanie (znak markowy serii SH. Sterowanie, jako że bazuje na strukturze stworzonej na potrzeby środowiska konsolowego, jest niezbyt konfortowe)
- Praca kamery (Jej manualne nakierowywania, by pokazała nam wreszcie to co chcemy, może być frustrujące. O ile pamiętam to w 1-nce nie było tego problemu)

Ale to doprawdy takie drobniutkie minusiki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group