Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Manga & Anime - Temat ogólny
Autor Wiadomość
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-05-21, 18:59   

Ten kawałek jest także w Heroes 4 http://www.youtube.com/watch?v=H7oY7XCL5pE
 
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2009-06-13, 18:54   

Recently I have watched:

Sky Crawlers

Historia przedstawiająca życie pilotów w okresie wojny dwóch korporacji w alternatywnym świecie (tj. świat ten sam co realny, bo akcja dzieje się w UK oraz w Polsce, ale zawiera elementy sci-fi). Trochę scen walk powietrznych, ale "akcja" skupia się raczej na bohaterach, to co dzieje się "w nich" jest główną osią fabuły. Jest to dramat, ale nie wyciskacz łez - określiłbym go raczej jako spokojny, subtelny, bez epicko dramatycznych scen. Film ten skłania do myślenia, nie jest "ciężki" jak Texhnolyze, czy Lain, ale trochę filozofii można w nim znaleźć. Poza tym zarówno grafika jak i muzyka są bardzo dobre. Polecam.

La Maison en Petits Cubes

Ten krótkometrażowy film anime opowiada o staruszku budującym kolejne piętra w domu, w którym mieszka, gdy poziom wody wciąż wzrasta, a wszystko wokół jest zalane. Jest to historia o jego wspomnieniach i przemijającym czasie. Czy smutna, czy pozytywna to raczej zależy od widza. Trwa 12 minut.

Tooi Sekai

Półtoraminutowy film o kobiecie i mężczyźnie. Podróżują, rozmawiają ze sobą.

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

Komedia z ecchi i humorem polegającym na powtarzaniu gagów. Czy Ci się spodoba zależy od tego, czy lubisz "głupi" humor. Jeżeli podobała Ci się Excel Saga - to jest dla Ciebie, a jeżeli nie - to omijaj. Możesz spróbować oglądnąć pierwsze 5 minut, jeżeli Cię nie zachęci to nie oglądaj dalej.
Kusakabe Sakura w przyszłości wynajdzie sposób na nieśmiertelność, dzięki czemu wszystkie kobiety przestaną się starzeć w wieku 12 lat. Z tego powodu z przyszłości zostaje wysłany anioł aby go zabić, wcześniej przybywa jednak inny anioł, który się zbuntował i postanawia chronić Sakurę. Oczywiście anioły to małe dziewczynki, a anioł chroniący Sakurę ma maczugę/bejzbola/whatever z kolcami i go co chwila zabija, po czym wskrzesza.
"Pi-piru-piru-piru-pi-piru-pi!"


OK, na koniec zostawiłem must-have dla fanów "cięższych" anime, jedno z najlepszych anime jakie oglądałem, ale nie każdemu może się podobać.
Kaiba

Wspomnienia to dane, które mogą być przechowywane, kopiowane i usuwane. Osobę można skopiować kopiując jej wspomnienia. Złe wspomnienia można wymazać. Ciało można wymienić, skoro wszystkie wspomnienia przechowywane są w chipie (tzn. to nie jest nazwane chipem, ale nie chce mi się tego opisywać), wystarczy go przenieść do innego ciała.
Główny bohater budzi się i nie wie kim jest ani w jakim jest świecie. Niczego nie pamięta. Będzie musiał się odnaleźć w okrutnym świecie, w którym bogaci robią co zechcą, a biedni żyją w podziemiach wykorzystywani. Kim on jest i gdzie się znajduje? Jedyne co posiada to dziurę w klatce piersiowej, dziwne znaki na swoim ciele i medalion ze zdjęciem dziewczyny, której nie pamięta.
Pierwszy odcinek nie zachęcił mnie zbyt do oglądania ze względu na prostą i przypominającą kreskówki dla małych dzieci grafikę oraz zapowiedź nieciekawej fabuły. Lecz szybko w kolejnych odcinkach fabuła okazała się wcale nie tak prostą, a postaci nie takimi, jakimi się wydają. Wybitne dzieło, jakich mało, ale raczej tylko dla konkretnej grupy odbiorców.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-21, 19:21   

Suavek założyłeś w końcu to konto na MALu? A ktoś inny z foruma ma? Wysyłam friend requesty.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-06-21, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-06-21, 20:55   

Co to MAL i po co mi tam konto?
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-21, 21:48   

Ja mam Puty :) nick Pandemoniusz, ale mam bardzo krótką listę, bo moja przygoda z anime dopiero się zaczyna ;)


MAL= http://www.myanimelist.net/ tworzy się listę anime/mang, które się obejrzało/przeczytało
Pamiętam, że Suavek ma już taką listę, tyle że na AnimeDB.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-06-21, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-06-21, 22:37   

Tak, mam już taką na AniDB i od dawna jej nie aktualizuję. Drugiej mi nie potrzeba tym bardziej.
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2009-06-23, 23:36   

Puty napisał/a:
Suavek założyłeś w końcu to konto na MALu? A ktoś inny z foruma ma? Wysyłam friend requesty.


Owszem, mam, tutaj link:
http://myanimelist.net/profile/Konjad
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-06-26, 09:12   

Ja też założyłam sobie konto na MAL'u (dosyć dawno temu, tyle że dopiero w ostatnich miesiącach zaczęłam się nim interesować :lol-sweat: ), mam nick Chiyo-ko (Miho było zajęte ;_;).
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-06-26, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2009-08-09, 20:21   

is it... dead?
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-08-09, 20:53   

He's dead, Jim.
http://www.youtube.com/watch?v=qJQwHwP0ojI


Nie licząc drugiego sezonu Gundam 00 oglądanego regularnie co tydzień w miarę emisji, to mogę powiedzieć, że nie widziałem żadnego anime od ponad roku. Wcześniej też nie było lepiej, z zaledwie paroma Macrossami i wyjątkami pokroju Gurren Lagann czy Spice and Wolf.

Rozleniwiłem się. Jeśli cokolwiek oglądam to tylko do posiłku, a tutaj wolę jednak słuchać dialogów aniżeli stale gapić się w napisy.

Zresztą, anime ostatnio schodzi na psy z tego co się orientuję. Same romansidła lub marne szkolne komedie z nieletnimi bohaterkami. Meh...

Niemniej jednak mam cholerną ochotę odświeżyć sobie Gundam Seed. Choć nie jest to mistrzostwo pod żadnym względem, to oglądało się świetnie, i ogólnie mam z serią bardzo miłe wspomnienia. Kusi mnie zakup kompletu DVD, gdyż w Merlinie cena za jedną płytę wynosi 25zł (z czego jedną już mam). Niemniej jednak kupując komplet (10 dvd) nie jest to mały wydatek mimo wszystko...

Swoją drogą, parę innych Gundamów także jest w Merlinie za 25zł, w tym trylogia Mobile Suit Gundam czy też Char's Counterattack, z bardziej wartych uwagi.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-15, 00:18   

Ja obejrzałem TTGL polecane przez Suavka i powiem krótko, dla mnie to nie było najlepsze anime jakie ogladałem w życiu. Bardzo mocna 8ka, taka z plusem.
Luknąłem też Arashi no Yoru ni.

Widziałem mało filmów Disneya, ale mogę powiedzieć, że to 100% ta sama stylistyka. Bohaterami są owieczka i wilk, którzy wbrew prawom natury stają się przyjaciółmi i pokonują razem przeciwności losu. Mnie tam chwyciło za serducho i dałem 9/10. Następne w kolejce są Armitage III, Metropolis i Full Metal Panic.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-08-15, 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-11, 08:48   

Ja polecam mangę "Liar Game".
Miejscami są w niej takie łamigłówki ,że czytałem stronę z 10 razy.
A czasem miałem wrażenie ,że rzeczy o których o ni mówią wykraczają po za moje zdolności umysłowe :hihi:
Ale z drugiej strony czasami dają takie wskazówki ,że nie trudno zgadnąć co będzie dalej albo raczej "I KNEW IT".
Co tu dużo mówić psychologia na wysokim poziomie.
A sam bohater jest niczym Chuck Norris i znajdzie zawsze jakieś rozwiązanie.

Co najważniejsze jakiś cel gry "Liar Game" :?:
Manga kończy się tuż przed rozpoczęciem 4 finałowej rundy

Myślę ,że było to najlepsze spędzone 7 godzin życia.

Obecnie stawiam tą mangę wyżej niż Death Note.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2009-09-11, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-09-16, 19:50   

Ja nadrabiam zaległości i oglądam Full Metal Alchemist :P kolejne niesamowite anime, a ja sądziłem, że nic już mnie nie wciągnie po Death Note - widać jest zupełnie odwrotnie :D

EDIT
Wybaczcie, że tutaj pytam, ale - kto był na ostatnim Pierniconie?
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2009-09-16, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-09-16, 21:03   

Mnie zaś okrutnie wciągnął Bleach xD. Nigdy nie przepadałam za tasiemcami, które na dodatek opierają się głównie na walce i głupkowatym humorze, a tu niespodzianka- wsiąknęłam jak w gąbkę, głównie za sprawką gamy niesamowicie barwnych, świetnie wykonanych postaci oraz dynamiki.
Btw. ~~wychodzę za mąż za tego pana :love: :
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-02, 19:27   

Różne, różniste anime widziałem ostatnimi czasy. Chciałbym zwrócić uwagę na:
The Girl Who Leapt Through Time.


Film = kinówka. Stosunkowo świeża opowieść o zwykłej dziewczynie, która pewnego dnia zyskuje zdolność przewijania czasu. Nie jest to najlepsze anime jakie widziałem, ale zdecydowanie górna półka, warte polecenia.

A, a aktualnie wcinam po kilka odcinków Yu-Gi-Oh dziennie.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-10-29, 22:08   

Ja mam konto na Malu^^ alav5112021
ostatnio CANAAN, rozwala mnie Nakata w roli Taxi Drivera^^
Poza tym są wieści na temat Hellsinga OVA 7, wychodzi w okolicach Gwiazdki. Choć zapowiada się, że Seras będzie bardziej Alucardowata od samego Alucarda, którego notabene jeszcze w teaserze nie widać^^
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-11-03, 09:53   

Gundam Unicorn PV2

Chcę.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-11-03, 10:06   

Jezus Maria kolejny Gundam, a ja dopiero Seed Destiny zacząłem xD
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-11-03, 10:19   

Wendigo napisał/a:
a ja dopiero Seed Destiny zacząłem xD
Odpuść sobie. Szkoda czasu.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-11-03, 13:47   

Dlaczego? Aż taki zły jest?
Na razie jestem przy 5 odcinku i na nudę nie można narzekać. Klimat jest podobny do tego z Seeda, który mimo, że długo się rozkręcał spodobał mi się. Anyway i tak zobaczę, bo nie mam zwyczaju przerywać zaczętych serii ;)
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-11-03, 14:23   

Cytat:
Dlaczego? Aż taki zły jest?
Tragiczny.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-25, 21:38   

Czy ktoś może oglądał Fate/Stay Night? Bo próbuję się zabrać, al coś nie mogę. Warto?
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-11-25, 22:39   

AlaV napisał/a:
Czy ktoś może oglądał Fate/Stay Night? Bo próbuję się zabrać, al coś nie mogę. Warto?

Ja oglądałam. Nie jest to historia wysokich lotów, mimo wszystko (jak dla mnie) całkiem przyjemna. Ogląda się lekko i fajnie, tylko główny bohater jest do odstrzału.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-11-25, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-26, 18:07   

O, to może jutro, w ramach relaksu po próbnej maturze, obejrzę pierwszy odcinek^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-27, 22:13   

Swoją drogą, anime jest adaptacją gry erotycznej(niestety, jak sprawdzałem, to fanowskie tłumaczenie było skończone w 33%).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group