Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Bossowie i potwory
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-26, 18:00   

bloo napisał/a:
Doxepine, pamiętaj, że tworząc Silent Hill zawsze na pierwszym miejscu powinien być klimat.

Ja o tym pamiętam. Uważam po prostu, że złożoność psychiki głównego bohatera powinna oddawać złożoność potworów. Fakt, że można w tym temacie przesadzić, ale... Lepiej coś wymyślać, niż nie robić nic... Zawsze takiego wymyślnego potwora można uprościć...

Co do potwora symbolizującego strach przed ciemnością. IMO trochę to naciągane. Skoro wszystkie lokacje mają być praktycznie nieoświetlone, to żaden człowiek cierpiący na tę fobię by tam z własnej woli nie wlazł, nawet z latarką, która w końcu nie tak bardzo rozświetlić potrafi ciemności. Ja boję się pająków i jeżeli jakiegoś wypatrzę np. w pokoju, to nie wejdę tam, dopóki pająk nie zniknie (nie tylko z pola widzenia :grin2: ). Z drugiej strony, gdyby bohater miał motywację do tego, by wejść w ciemność i zmierzyć się ze swoim strachem, ta opcja potwora byłaby imo świetna. Tylko że jest problem. Bo co niby miałoby go skłonić do tego, przy założeniu, że opcja poszukiwania kogokolwiek/czegokolwiek nie jest brana pod uwagę?


EDIT: Mam! A może potwór przedstawiony przez Ciebie będzie personifikacją strachu przed ciemnością z dzieciństwa? Co o tym sądzisz...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-08-26, 18:57   

A kto powiedział, że gł. bohater miałby mieć lęk przed ciemnością? Mi chodzi o wywołanie psychicznego dyskomfortu u gracza.
"Ciemność" powinna być czymś pierwotnym. Bez pochodzenia, bez odwołań, bez kształtu i bez formy. Czymś tak PROSTYM, a jednocześnie tak przerażającym jak... no właśnie, CIEMNOŚĆ. Po prostu parę razy w grze (4-5) pojawiła by się i wystawiła by opanowanie gracza na próbę. Chodzi mi tu przede wszystkim o wybicie gracza z rytmu i przeświadczenia, że "jest bezpieczny". Nie. Ma wiedzieć, że nie ma gdzie się schować i ma srać z tego powodu po gaciach mówiąc brutalnie. O.
Wiem, że to średnio pasuje do fabuły, bo powtowry miały być powiązane z osobowościami. Ale po prostu im dalej w las tym bardziej widzę, że moja i wasza (Twoja i wawmastera) koncepcja Sh rozjeżdżają się okrutnie w różne strony.
Rzuciłem po prostu pomysł, bo na niego wpadłem. Co z nim się dalej stanie to już mnie mało obchodzi :)
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-08-29, 17:50   

Cytuję tu kogoś. Chyba niedokładnie, ale sens ten sam- "wy ludzie boicie się ciemności. Wierzycie,że właśnie wtedy wychodzą wszystkie wasze koszmary. Wierzenia te narodziły się jeszcze kiedy ludzie byli prymitywni i siedzieli przy ognisku, a człowiek nieufnie spoglądał w mrok panujący wokół. To od tamtej pory rozwija się obawa przed mrokiem. Wasza....paranoja." czy jakoś tak.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-29, 18:15   

Ale w ciemności naprawde są potwory, dlatego zasypiam cały zasłoniety kołudą tak zebym mogl tylko oddychac... i jak najmniej sie poruszam zeby mnie nie zauwazyli...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-09-01, 17:17   

Jak wolisz. Ja mam m4 to się nie boję :P Hmm. Ciemność. Taka zwykła ciemność? Mrok? Żadnych potworów? Tylko mrok...hmmm. ..bloo,jesteś genialny. Niby zwiastun alterntywnego światła, najgorszy wróg a tu tylko ciemność. I nerwy....Bloo-świetnie. Ale bez przesady z tą ilością.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
FHOMGHT 
Mumbler
FHOMGHT



Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 142
Skąd: Złoty Wymiar
Wysłany: 2008-10-07, 02:43   

Pomysł nie do końca mój. Przeglądając różne galerie na necie natknąłem się na obrazek z dzieckiem - ćmą. Takiego potworka ( w dużych ilościach ) można byłoby umieścić w szkole, albo w sierocińcu.



( Obrazek robiony na szybko ).
_________________
FHOMGHT - NARODZINY, ISTNIENIE I śMIERć.
Ostatnio zmieniony przez FHOMGHT 2008-10-07, 02:46, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-07, 16:11   

FHOMGHT napisał/a:
( Obrazek robiony na szybko ).

Na szybko, eh? Damn, ja to bym prędzej komara snajperką trafił niźli coś takiego narysował, co dopiero "na szybko" xD

Anyway, gdzie dokładnie znajdywałeś te obrazki? Nie to, że się przyczepiam, po prostu jestem ciekaw. Swoja drogą, to "dziecko ćma" bardzo przypomina Cheruba z Doom 3
 
 
jester1212 
Cockroach



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-10-08, 22:09   

Bardzo podoba mi się ten temat.I ja pokażę coś swojego :D .
http://img385.imageshack....e=onsterni1.jpg
Stud- boss, który ma za zadanie ukazac nie wiarę głównego bohatera.Stąd symbol korony ciernistej oraz krzyża ramiennego.
Porusza się na ogromnych gwoździach jak "pająk", również nimi atakując.Potrafi uderzac ramionami krzyża oraz sześciennymi-ciernistymi kostkami.
_________________

SILENT HILL : HOMECOMING
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-08, 23:01   

FHOMGT cała Twoja plejada potworów z powodzeniem mogłaby się znaleźć w Homecoming :grin2: no i pomysł Jestera też jest ciekawy
 
 
 
jester1212 
Cockroach



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-10-09, 15:08   

Dzisiaj wieczorem dodam nastepnego onstera, wkręciłem się w to rysowanie i wymyślanie.Mi bardzo podobają się prace I'veSeenItAll :puppyeyes:
_________________

SILENT HILL : HOMECOMING
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-10-09, 15:15   

jester1212 napisał/a:
Mi bardzo podobają się prace I'veSeenItAll :puppyeyes:


a dziękuję, dziękuję^^

może coś nowego wymyślę i dodam tutaj^^
w końcu dawno już nic nie było ^^"
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
FHOMGHT 
Mumbler
FHOMGHT



Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 142
Skąd: Złoty Wymiar
Wysłany: 2008-10-10, 13:37   

jester1212 napisał/a:
Dzisiaj wieczorem dodam nastepnego onstera, wkręciłem się w to rysowanie i wymyślani

No i gdzie ta potwora? :? Czekam, czekam i się doczekać nie mogę. Zasypuj nas pomysłami! ;)
_________________
FHOMGHT - NARODZINY, ISTNIENIE I śMIERć.
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-11-02, 20:24   

Co powiecie na taki pomysł-potwory, jak już chyba ktoś rzucił, pojawiałyby się rzadko, każdy z nich byłby inny (powiązany z bohaterem, rzecz jasna) a walka byłaby dość trudna. Straszyć mogłyby dźwieki i otoczenie-a to coś skrzypnie, a to radio zacznie trzeszczeć w pobliżu zamkniętych drzwi, a to ciemność nas otoczy...tak, żeby człowiek bał się swojej wyobraźni. Hmm?
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-11-02, 22:48   

dziś zebranie jednego motywu, który od paru dni mnie prześladuje.
oto on:

projekt 1
projekt 2
projekt 3
projekt 4

zauważyć można powolne odczłowieczanie.
nie wiem czemu, ale czerwona suknia mnie ostatnio prześladuje ^^"

btw. enjoy! :grin:
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
Ostatnio zmieniony przez I'veSeenItAll 2008-11-02, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-13, 16:01   

I'veSeenItAll napisał/a:
projekt 1

Imo świetny potwór. Mógłby wydawać z siebie dziwny chichot, zbliżając się do głównego bohatera... No i nazwa, "Ironia", zajebiście pasuje! Co do wyglądu, potwór nie jest udziwniony na siłę, ale na swój sposób przerażający. Szczególnie ten uśmiech...

I'veSeenItAll napisał/a:
projekt 2
projekt 3
projekt 4

Jestem za tym, żeby jednego z tych potworów uczynić bossem w jednej z lokacji... Osobiście, jestem za "Embraceme" (w ogóle, mogłaby to być oficjalna nazwa tego stwora). Tylko IMO trochę trzeba byłoby go przerobić, bo za bardzo jest podobny do Ironii... "Enjoy" też jest bardzo fajny, ale jakoś mniej do mnie przemawia...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-11-13, 20:25   

Świetne ^_^ Bardzo groteskowe, a to fani SH lubią, hehe.

Zgadzam się z Doxepine w kwestii bossa. I moim zdaniem nie trzeba przerabiać, podobieństwo tutaj nie jest wadą. Możnaby oczywiście pomyśleć nad jakimiś włosami, czy rękoma w rękawiczkach, ale mi się podoba jak jest.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-14, 00:26   

Walter S. napisał/a:
Bardzo groteskowe

I właśnie takie powinny być potwory w naszym Silent Hillu. Można by wziąć się na poważnie za te potwory, by móc zacząć już składanie projektu... Pozostaje jedno pytanie - do której osobowości i (ewentualnie) do której lokacji przypiszemy Ironię?
Czekam na propozycje, z moim spojrzeniem na tę sprawę się wstrzymam...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-11-14, 12:42   

Pewnie do tej najbardziej poronionej. Do tej zabójczej, tej psychopatycznej.

EDIT by Doxepine: Tumi, a może napiszesz coś konkretniejszego? O ile się nie mylę, nie ma w naszym zestawie "najbardziej poronionej" osobowości...
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
FatyG 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-11-14, 13:43   

Witam.
Mam jednego stworka do pokazania:)
Wydaje mi się, że podobne do mego monstra monstrum, wypełzało już w SH3.
W każdym razie, oto krótki opis Crawlera ( nawet jeśli znanego z SH3 to jednak zmienionego )

- Ma symbolizować czołgającego się żołnieża
- Nie ma nóg
- Twarz ma obandażowaną, co ma nadać mu 'uniwersalny' charakter.
Usta ma jednak odkryte, gdyż...
- ...charczy coś na kształt 'help me'
- Jedną dłoń ma normalną. Druga kończy się ostrymi pazurami, dzięki którym się porusza.
Z każdym ruchem wydają upiorne dźwięki rysowanych powierzchni.

http://img91.imageshack.u.../crawlerro2.jpg
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-11-15, 13:16   

Hmm, ciekawe, ale on mi przypomina nowego pełzacza w SH 5 przez te pazury, którymi się wspina. Może by tak zrobić na odwrót. Uciąć mu ręce i sprawić, żeby zbliżał się o sile własnych nóg, ale nie chodząc, a właśnie pełzając? Sam nie wiem, w każdym razie coś trzeba w tym zmienić. Ale ogólnie to ładny :->
_________________
"Mother..."
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-15, 13:59   

Walter S. napisał/a:
Uciąć mu ręce i sprawić, żeby zbliżał się o sile własnych nóg, ale nie chodząc, a właśnie pełzając?


dobre dobre :) Tyko trzeba by pomyśleć nad tym, jak może wyglądać jego atak, bo skoro nie ma rąk to ta kwestia jest nieco utrudniona.

Albo może być też jeszcze inna wersja tego potwora. Z jedną ręką i jedną noga :P Oczywiście w miejscu urwanych kończyn wystawało by zakrawione mięcho itp :) Pełzałby sobie po jakiejś lokacji i gdy sie do niego zbliżymy bardzo szybko podnosi sie z ziemi i zaczyna kuśtykać w naszą strone (i w brew pozorom idzie mu to bardzo sprawnie) I jeśli go chlaśniemy z jakiejkolwiek broni to spowrotem pada na ziemie i można go dobić, a jeśli nie to on nas sieknie. Albo może być też taki motyw, że owy potwór na początku nie porusza sie. Poprostu leży sobie w jakimś ciemnym zakątku. I z przyczyn oczywistych na pierwszy rzut oka uznamy go za trupa i bedziemy chcieli koło niego przejść. I własnie wtedy potwór "ożywa" i zaczyna atakować.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-15, 14:15   

A co byście powiedzieli gdyby ostatnim przeciwnikiem byłby sam bohater, znaczy się postać wyglądająca identycznie jak on?
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-15, 14:28   

fajne :) takasymboliczna walka z samym sobą i z własnymi słabościami.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
FatyG 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-11-15, 15:30   

W SH4 podobał mi się motyw, gdy spoglądając w judasza widać było za drzwiami Henry'ego... Nieco bardziej przerażającego:P

Co do Crawlera to faktycznie, coś tam już w SH5 wykorzystali takiego... Hmm, trzeba więc pójść w inną stronę:)

Walter S. dzięki za uznanie:P
Ostatnio zmieniony przez FatyG 2008-11-15, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-11-15, 20:19   

Żałuję, że nie potrafię rysować, bo przelałbym na papier moje chore wizje, a tak muszę się zadowolić opisem. Ostatnio wyobraziłem sobie coś, co już wcześniej po części zostało wymyślone, ale w innej formie. Stwór ten bardzo przypomina zwykłego człowieka i od tyłu można go za takiego wziąć. Mimo to, jest z nim coś nie tak. Otóż zamiast dwóch ma trzy ręce. Ta trzecia wystaje mu z buzi. Jego oczy są czerwone i załzawione, a jego oddech jest bardzo głośny, gdyż ustami oddychać nie może. Cały drży i widać, że cierpi. Gdy atakuje, wszystkie trzy ręce tworzą trójkąt równoboczny, co może wyglądać dość strasznie.

Cytat:
A co byście powiedzieli gdyby ostatnim przeciwnikiem byłby sam bohater, znaczy się postać wyglądająca identycznie jak on?

Nawet niezłe, ale trochę oklepane.

Cytat:
W SH4 podobał mi się motyw, gdy spoglądając w judasza widać było za drzwiami Henry'ego... Nieco bardziej przerażającego:P

?? Czemu ja o tym nic nie wiem? Pamiętam jak Waltera mrocznego widzieliśmy przez Judasza, ale Henry'ego? Kiedy?

Cytat:
Co do Crawlera to faktycznie, coś tam już w SH5 wykorzystali takiego... Hmm, trzeba więc pójść w inną stronę:)

No :grin:
_________________
"Mother..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group