Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
PC vs Konsole
Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 13:00   PC vs Konsole

Devlock: Temat powstał poprzez wycięcie postów z innego wątku.

Dane o Crysisie, które przytoczyłem, są delikatnie mówiąc nieaktualne(opierałem się na najnowszym PSX Extreme) - kilka dni temu ogłosili, że rozszedł się w liczbie miliona kopii na całym świecie.
Cytat:
To samo tyczy się konsol. Założę się że Crysis na konsole tak czy siak nie wyjdzie bo są na niego za słabe.
Tak, podobno wyglądałby o wiele gorzej niż na PC.
Cytat:
Bo nie ma praktycznie dzisiaj peceta który by tą gre pociągnął w 60FPS
Ale to zadna zaleta... Co za sztuka naładować grę efektami i patrzeć jak PCty pocą się jak świnie a w momencie daty premiery nie ma kompa, który pokazuje ją w pełnej krasie?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-05, 13:20   

No raczej że to nie zaleta!!! Jedynie dowód na to że granie na PeCecie jest poronione :grin2:
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-02-05, 13:26   

Cytat:
W Polsce się dobrze trzyma, a nie jesteśmy jakimś wyznacznikiem na rynku. Wszędzie tam gdzie jest tzw zachód, kompy służą głównie do pracy a pod tv stoi konsola.

Cytat:
Wydają ich coraz mniej niż kiedyś zauważ- jeśli to znamiona rewolucji, to ta zawsze poprzedzona jest takimi powolnymi zmianami.

Sorry, ale muszę się wtrącić. Bardzo chętnie kupiłabym sobie konsolę, bo średnio mnie bawi użeranie się z tą całą konfiguracją kompa. Ale dziwnym trafem te gry, które mnie interesują, chodzą tylko na pieca, a nie na konsole. Tak więc idąc twym tokiem rozumowania, w Wiedźmina czy NWN 2, nie mówiąc już o WoWie (choć MMORPG osobiście nie trawię), nikt na zachodzie nie gra :\
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 13:30   

Chodzą słuchy o porcie Wiedźmina na X360 ;]. Gry MMO, to inna bajka - ktoś trafnie stwierdził, że uratowały kiedyś machinę zwaną "games for windows". Co i tak jest czasowe... już nadchodzą konsolowe.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-05, 13:46   

mnie również Wiedźmin przygnębia. O wersji dla ps2 mogę sobie co najwyżej pomarzyc, natomiast wyżej wymienionej konsoli dla tej jedynej gry kupowac przecież nie będę. Cóż, trzeba będzie podłączyc pada do laptopa i siedziec z głową w ekranie :\ ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-05, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-02-05, 14:03   

Puty napisał/a:
Chodzą słuchy o porcie Wiedźmina na X360 ;]. Gry MMO, to inna bajka - ktoś trafnie stwierdził, że uratowały kiedyś machinę zwaną "games for windows". Co i tak jest czasowe... już nadchodzą konsolowe.

Jednak jak dotąd praktyka jest taka, że każdy dobry eRPeG z konsoli (o jrpg nie mówię, bo tego też nie trawię), wychodzi w końcu na pc, a w drugą stronę, niekoniecznie.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-05, 14:26   

Najlepiej mieć PC i konsole wtedy na PieCu grasz w w FPSy,RTSy,RPG "rdzennie pecetowe"(Baldur,Neverwinter) i MMO a na konsoli grasz w gry które nie ma na PC albo które są na PC ale mają spapraną pecetową konwersje.
Są do dobre gry i na PC i na konsole więc proszę,nie sprzeczajmy się już.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-05, 14:34   

Shi'nayne napisał/a:
Sorry, ale muszę się wtrącić. Bardzo chętnie kupiłabym sobie konsolę, bo średnio mnie bawi użeranie się z tą całą konfiguracją kompa. Ale dziwnym trafem te gry, które mnie interesują, chodzą tylko na pieca, a nie na konsole. Tak więc idąc twym tokiem rozumowania, w Wiedźmina czy NWN 2, nie mówiąc już o WoWie (choć MMORPG osobiście nie trawię), nikt na zachodzie nie gra


Sorry ale nie wiem czy jesteście świadomi że w Polsce jest jedna wielka czarna dziura! U nas PieCe są bardziej popularne bo gdy przeciętny Kowalski wchodzi do sklepu myśli sobie: "W mordę chętnie kupiłbym i konsolę i PC ale mnie nie stać!". No więc taki Kowalski myśli sobie: "A kupie PC bo to i do grania i do neta i wogle do wszystkiego". I już taki parobek z pieśnia na ustach leci z zakupionym sprzętem do domu majac wszystko w d..... A rodzice? Szkoda gadać. "Synku na co ci konsola? Gry niszczą umysł a ty młody jesteś, lepiej kupimy ci komputer bedziesz miał do szkoły!". No a na zachodzie? Tam maja na wszystko. O Japonii to już wogle nie wspominam bo oni to maja nawet automaty w ciastkarni :grin:
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-05, 14:41   PC vs Konsole

Jako, że dochodzi do wielu sprzeczek na temat wyższości jednego sprzętu nad drugim, postanowiłem założyć ten temat. Przy okazji odciąży to inne z offtopu :grin2:
Tutaj możecie sobie skakać do gardeł i obrzucać się gów... argumentami co jest lepsze :]
PS. Nie wiedziałem czy dać do OSP czy LAP więc dałem tutaj. Jak coś to proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-02-05, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-02-05, 14:43   

No dobra, ale tu chodzi właśnie o sytuację, gdy można sobie pozwolić albo na pc, albo na konsolę. W takim wypadku moje osobiste preferencje odnośnie gier i zamiłowanie do różnorodnych modów sprawiają, że wybieram pc (choć przez pewien czas myślałam o xpudle, ale gdy spojrzałam na bibliotekę tytułów, to mi przeszło). Nie twierdzę jednak, że moje preferencje są jedynymi właściwym i zapewne większość ludzi na świecie ma nieco odmienne :razz:
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-05, 14:45   

Bersek napisał/a:
Ktoś tu wspominał o założeniu tematu PC vs Konsole, więc zaraz to zrobię, a adminów/modów proszę o przeniesienie Części offtopowych postów z tego tematu


Aaaaah! Czekałem tylko na taki post :grin: :grin2:
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-05, 14:47   

Shi'nayne napisał/a:
W takim wypadku moje osobiste preferencje odnośnie gier i zamiłowanie do różnorodnych modów sprawiają, że wybieram pc


Też lubisz mody?To super! :) Już myślałem że jestem jedynym modowym nerdem na tym forum. :razz:
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-05, 14:49   

Nie martw się Zaratul. Nie jesteś sam :grin2:
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-05, 15:26   

Zaratul napisał/a:
Też lubisz mody?To super! :) Już myślałem że jestem jedynym modowym nerdem na tym forum. :razz:


Nie, nie jesteś :) . Mody to akurat to, co w grach na PC kocham.
Nie ma to jak polatać sobie Dukiem w RE4 ;D
http://img232.imageshack....ukenukemzm5.jpg

BTW. Może ktoś z modów przeniósłby te posty z tego tematu, które już nie dotyczą SH, do tego nowego tematu "PC vs Konsole", żeby dyskusja nie przepadła :P .
 
 
 
kul 
Cockroach
a retarded monkey



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-02-05, 16:12   

Jako, że gram bardzo mało, a jeśli już to jedynie w gry strategiczne, bardziej odpowiada mi PC niż konsola. ;)
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 17:48   

Cytat:
mody
I w tej materii, lody zostały przełamane - w UT3 w wersji konsolowej(tylko Ps3) również można się cieszyć tymi fanowskimi dodatkami.
EDIT: Krótki artykuł o tym, o czym rozprawiamy. W tym kawałek potwierdzający to co mówię:
Then there's modding, one of PC gamings greatest assets. Mods are often cited as one of the major differences between PC gaming and console gaming, but now developers like Epic are offering the ability to use mods and custom maps on the console releases of their games.
http://gamernode.com/news...lide/index.html
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-02-05, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-05, 18:06   

Tak, tylko, że na konsole na razie mody są tylko wówczas, gdy producenci udostępnią taką możliwość.
Na Pc zaś łatwo jest (ok, łatwo dla ludzi o odpowiednich umiejętnościach) jest dobrać się do wnętrzności gry nawet wówczas, gdy gra nie jest przystosowana do grzebania w niej; żaden z konsolowych portów taki nie był, a mody do RE są, do SH są nowe tekstury. O GTA3, VC czy SA, gdzie ludzie stworzyli wręcz tryb multiplayer, już nawet nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-02-05, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-05, 21:33   

Cytat:
Jednak jak dotąd praktyka jest taka, że każdy dobry eRPeG z konsoli (o jrpg nie mówię, bo tego też nie trawię), wychodzi w końcu na pc, a w drugą stronę, niekoniecznie.


cRPG na konsole praktycznie nie istnieją, więc nie ma co być przenoszone na kompa.

Cytat:
No dobra, ale tu chodzi właśnie o sytuację, gdy można sobie pozwolić albo na pc, albo na konsolę. W takim wypadku moje osobiste preferencje odnośnie gier i zamiłowanie do różnorodnych modów sprawiają, że wybieram pc


Też lubię np. strategie, ale nawet te już wychodzą na konsole.
Choć wciąż choruję na wiedźmina.
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-02-05, 22:40   

Cytat:
cRPG na konsole praktycznie nie istnieją, więc nie ma co być przenoszone na kompa.

No na pewno nie istnieją, jeśli przez to rozumiemy computer role playing game :razz:
No i jednak trochę RPG było - kotory, jade empire, teraz mass effect.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 22:46   

Cytat:
No na pewno nie istnieją, jeśli przez to rozumiemy computer role playing game
Konsola też jest komputerem :P .
Cytat:
No i jednak trochę RPG było - kotory, jade empire, teraz mass effect.
Wszystkie prócz ME dostępne na PC.
Co do RPGów - zawsze można zażyć potion i uzupełnić MP xD.
http://news.filefront.com...oled-marketing/
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-02-05, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-05, 23:40   

Słyszałem plotkę, jakoby Mass Effect miał wyjść również na PC :> Jest to jedna z nielicznych gier na X360, w które bym chętnie zagrał (inna to m.in. Dead Rising - rozwalanie zombiaków na 1001 sposobów :D ).
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 23:53   

Cytat:
Dead Rising
Ta gra podobno też :D
http://www.bluesnews.com/...&threadid=82946
EDIT: Świeżutka ploteczka o ME na PC.
http://www.destructoid.co...way-68623.phtml
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-02-06, 05:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-06, 02:10   

Wszystko co wyszło lub wyjdzie na Xboxa, ma szansę ukazać się i na PC.

Cytat:
No na pewno nie istnieją, jeśli przez to rozumiemy computer role playing game


Ale to cRPG odnosi się do gier typu Baldur's Gate, Fallout, Icewind Dale, Arcanum itp- czyli tzw. "rpg na styl zachodni".

Cytat:
No i jednak trochę RPG było - kotory, jade empire, teraz mass effect.


Tytuły od Bioware...
Problem w tym że trudno je uznać za typowe komputerowe cRPG, jak i nie można uznać za typowe japońskie jRPG zarazem.
Swoisty mix. Choć moim zdaniem przechyla się bardziej na tą drugą stronę. Nie zmienia faktu że dla mnie raczej niestrawny.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-06, 09:36   

Mr_Zombie napisał/a:
Nie ma to jak polatać sobie Dukiem w RE4


Albo Agentem Sithem w UT2004 :grin2:

EDIT:

Ja muszę dodać że takie selekcjonowanie typu "gry konsolowe" i "gry pecetowe" jest jak najbardziej na miejscu bo każdy gatunek ma swój rodowód na danej platformie (np. jRPG wywodzi się z konsol a cRPG z PC) ale tak bylo kiedyś. Dzisiaj granice pomiędzy PC a konsolą powoli się zacierają bo coraz więcej gier typowo konsolowych wychodzi na PC i vice versa. Założę się że takie banialuki typu "exclusive na daną platformę" to tylko chwyt marketingowy żeby więcej kasy od biednych graczy wycisnąć i prędzej czy później każdy tytuł pseudo exclusive trafi w końcu na inne platformy. Kropka.

Devlock: Pisanie posta jednego pod drugim jest u nas nie na miejscu.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-07, 12:38   

_Music napisał/a:
Baldur's Gate
Istnieje beta na PSX....
Mike-L napisał/a:
Dzisiaj granice pomiędzy PC a konsolą powoli się zacierają bo coraz więcej gier typowo konsolowych wychodzi na PC i vice versa.
Jak np. dzięki HD można normalnie grać w strategie... (chociaz trzeba pamietac ze RTSy chodzily kiedys na PSX, SS a nawet MegaDrive'a...)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-02-07, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group