Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
There was a hole here, but it's gone now
Autor Wiadomość
BadWolf
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-17, 13:58   

Wysłany: Czw Lip 21, 2005 3:23 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
W angielskim "hole" napewno nie oznacza "czegos do chrzanu"....

yy tu mógłbym polemizować, hole, oznacza cos gleboko beznadziejnego, bardziej slangowo, z tego co pamietam. w kazdym razie moge sie mylic. sorki za offtopa. Swoją drogą czy ten napis nie był tylko po to by ludzie zastanowili sie nad nim, traktowali jako wskazówke. Ja swoja drogą grając pierwszy raz w sh2 wlasnie myslalem ze to wskazowka do jakiejs ukrytej lokacji w barze.
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-17, 14:00   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 1:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

BadWolf napisał:
Cytat:
Ja swoja drogą grając pierwszy raz w sh2 wlasnie myslalem ze to wskazowka do jakiejs ukrytej lokacji w barze.

Ja też :D .

Czytałem gdzieś kiedyś (cóż za precyzja...) że SH2 jest powiązane z SH4, więc może to i nie przypadek a calewy zabieg.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-17, 14:01   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 11:44 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

kazdy gracz chyba widzi powiazania miedzy SH1 a SH3 i SH2 a SH4....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-01-17, 14:02   

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 8:16 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Hole to wszechstronne słówko, najczęściej oznacza Dziura, ale nie zawsze... Np. Asshole nie oznacza "Dupa Dziura", tylko Dupek itp....
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-17, 14:03   

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 9:04 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

właściwie to oznacza "Dziura dupy"... ale u nas tlumaczone jest to na "Dupek" bo takie istnieje określenie....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-12, 22:05   

Ludzie, to takie piep***** w stylu ,,co autor miał na myśli pisząc ten wiersz."

Moja teoria? Zrobili taki dziwny tekst ot tak bez znaczenia, dla klimatu, a my domyślamy się nie wiadomo czego. Człowiek widzi to, co chce zobaczyć. A jakby na ulicy krwią (czcionką Times New Roman :) ) napisali np: The triangle of pain. Soon. Daje głowę, że wielu mówiłoby o tym, że to zapowiedź Piramidogłowego, albo szukaliby w następnych częściach trójkątów by je powiązać... A co do powiązania napisu z Nelly's Bar do SH4 - nonsens :) To zupełnie inna dziura. Bez związku, jakiegokolwiek.

Niemniej jednak na 100% nie jestem pewien, że twórcy robili tak jak mówię, jestem tego prawie pewien.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-20, 18:04   

Czy ja wiem... Tekst w końcu nie bez powodu stał się jednym z najbardziej ikonicznych dla tej części serii. W końcu to nie jedyny napis, jaki można znaleźć na ścianie w trakcie gry, a jednak ten konkretny jest na tyle mocny, że dosłownie każdy zwraca na niego uwagę i zapala procesy myślowe pod kopułą. Ja bym się nie zdziwił, gdyby to było celowe nawiązanie do czwórki, tym bardziej, że owych nawiązań - o wiele bardziej oczywistych - jest w tej grze znacznie więcej. Nie jest wcale powiedziane, że ekipa od pierwszych czterech Silentów nie miała już wtedy ogólnych zarysów, bądź konkretnych pomysłów na kolejne części, jeno zachowano je na później, co by mieć z czego na chleb zarabiać w przyszłości. Tego się już chyba nigdy nie dowiemy... xD
 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-07-20, 18:24   

Jak dla mnie to taka sama dziura która znikła w kiblu u Henrego w 302. Może to sprawka Waltera. W końcu dużo się o nim słyszy w SH2. A co z jedną cel w więzieniu (tą z malunkami na ścianach i książkami)? Jeden z tych malunków (bodajże nad łóżkiem) wygląda identycznie jak zalążek 2 dziury w SH4 tej w pralni. To na pewno jego cela i tutaj Walter Sullivan zaczął działalność kanalizacyjną, a teraz SH wygląda jak ser szwajcarski. :grin:
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-06-02, 20:52   hmmmmm...

W SH4 nie grałem, jednak niedługo to nadrobię.

Co do interpretacji tego napisu to teoria odnośnie tego, że szyba była zbita i ktoś łatając ją, chciał koniecznie zakomunikować, że była zbita (=pełna dziur) jest raczej nieprawdopodobna, bo :

- Wersja miasteczka, którą James widzi na początku gry jest nierealna ( =nie z tego świata) , więc ktoś nie mógłby tak po prostu tam przyjść i tego napisać.

- Silent Hill, które widzi każdy z bohaterów, jest nadzwyczaj subiektywne i dla każdego z nich inne. Każdemu z nich miasto pokazuje coś, co ma im pomóc odpokutować za swe winy (przy czym pokuta nie jest w tym przypadku czymś przyjemnym). Ergo pytam się grzecznie, w czym ma pomóc/co ma uświadomić James'owi informacja, że kiedyś w sklepie była szyba i ktoś ją zbił, a następnie została załatana ??? Więc nie może tu chodzić o szybę samą w sobie, a już na pewno nie tylko o nią.

Osobiście skłaniałbym się do bardziej erotycznej interpretacji tego napisu.
Vaginę można też nazwać "dziurą". W tym przypadku chodzi o żonę James'a i jego popęd seksualny do niej, który z powodu jej choroby i śmierci naturalne zaginął (it's gone now) .
Też nie jestem do tego całkowicie przekonany, ale co o tym sądzicie ?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-03, 11:15   

Poczytaj wcześniejsze posty. Prawdopodobnie chodzi tu o takie dziury/doły jak te w które skacze James podczas swojej wędrówki ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-06-03, 11:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-06-03, 12:34   

Cyceron napisał/a:
Osobiście skłaniałbym się do bardziej erotycznej interpretacji tego napisu.
Vaginę można też nazwać "dziurą". W tym przypadku chodzi o żonę James'a i jego popęd seksualny do niej, który z powodu jej choroby i śmierci naturalne zaginął (it's gone now) .
Też nie jestem do tego całkowicie przekonany, ale co o tym sądzicie ?

Według mnie jest to zdecydowanie nadinterpretacja. W SH2, owszem, jest i sporo nawiązań do seksualności, ale porównywanie waginy do "dziury" jest to podejście typowo podwórkowe, a nawet nieco wulgarne, przynajmniej w moim mniemaniu. Karolpiotr bardzo ładnie wyjaśnił, o co chodzi z tymi dziurami, jego interpretacja wydaje się być najbardziej prawdopodobna :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
doki10 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-14, 16:01   

Fragment skryptu Silent Hill Origins:

"(Someone has written on the napkin.)

SOMEONE MADE A HOLE.

GO HOME TRAVIS."


Muszę się przyznać, że początkowo nie bardzo wiedziałem (do czasu przeczytania tego tematu ^^), jak można ten tekst przetłumaczyć.
_________________
www.pozjadalemwszystkierozumyimamwaswdupie.net
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-06-18, 18:38   

doki10 napisał/a:
SOMEONE MADE A HOLE.

GO HOME TRAVIS."

Ta dziura, to dziura tego typy co w SH4?
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
doki10 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-18, 18:44   

A jest inna możliwość? <Nie, nie ma.>
_________________
www.pozjadalemwszystkierozumyimamwaswdupie.net
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-06-21, 12:49   

Nie wiem, nie pamiętam żadnej dziury w Origins to pytam, dawno w to grałem, lustra tak dziury nie.
Bo np. dziury w SH2 jak ta w grobie uznałbym za nie co inne niż te z SH4. <Tak, jest, chyba...>
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-21, 18:10   

Hole = otwór, dziura, dołek, dół, nora, wydrążenie, włom, przedarcie, przetarcie. Czyli chodzi raczej o coś w rodzaju w tunelu w ziemi.

Jeśli chodzi o dziurę w kontekście Sundrlanda, to moim zdaniem nie chodzi o lukę w pamięci. Raczej było tam coś, co nie było przeznaczone dla niego. W każdej części Silent Hill (poza pierwszą podajże) znajdowali jakieś dziury, gdzie zdobywali przedmioty lub przechodzili do innych pomieszczeń. Tylko Aleks spadał czasem do dziury nie z własnej woli.

Jeśli dziura jest nawiązaniem do czwórki, to dowodem są na to: Grób Waltera Sullivana (Pochowano go w Silent Hill jeśli się nie mylę), notatka na temat Sullivana (która jest również delikatną aluzją do Sunderlanda), niewidzialna osoba szepcząca "ritual" (jedni twierdzą, że chodzi o spalenie Alessy, ja myślę, że chodzi o działalność Waltera i wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby Marię w więzieniu załatwiłby właśnie Sullivan. Do pewności brakuje tylko cyferek), oraz to, że Walter Sullivan w czasie trwania dwójki pośmiertnie kontynuował swoją działalność (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Zakończenie Rebirth nie zostało wymienione, ponieważ klamoty potrzebne do rytuału, znalezione przez Henrego w "pokoju" Sullivana są raczej nawiązaniem do dwójki niż odwrotnie.

Ja traktuję dziwny napis i nawiązania do Sullivana ("ritual" w więzieniu również) jako swoistą zapowiedź części 4-tej.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-21, 21:12   

Alice napisał/a:
Jeśli dziura jest nawiązaniem do czwórki, to dowodem są na to: Grób Waltera Sullivana (Pochowano go w Silent Hill jeśli się nie mylę)
Wg SH4 siedzi za scianą u Henry'ego
Alice napisał/a:
ja myślę, że chodzi o działalność Waltera i wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby Marię w więzieniu załatwiłby właśnie Sullivan.
Victim Files nic o tym nie wspomina... poza tym obszar dzialania Waltera ogranicza sie do snu oraz miejsc jego morderstw....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-21, 23:09   

R4Zi3L napisał/a:
Alice napisał/a:
Jeśli dziura jest nawiązaniem do czwórki, to dowodem są na to: Grób Waltera Sullivana (Pochowano go w Silent Hill jeśli się nie mylę)
Wg SH4 siedzi za scianą u Henry'ego
Alice napisał/a:
ja myślę, że chodzi o działalność Waltera i wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby Marię w więzieniu załatwiłby właśnie Sullivan.
Victim Files nic o tym nie wspomina... poza tym obszar dzialania Waltera ogranicza sie do snu oraz miejsc jego morderstw....


Chodziło mi raczej o to, że Piramidogłowy z więzienia to nie Piramidogłowy jako alter ego James'a (ale tylko w tedy jak sie przechadza po więzieniu), tylko Walter. Ale to tylko moja teoria, którą pewnie łatwo obalić, bo czemu James miałby widzieć Waltera właśnie tak? Tego nie wiem, ale by mnie po prostu nie zdziwiło (już prędzej, że mogę mieć racje). Wciąż jednak uważam, że więzenie i więźniowie to kawałek jednego ze Światów Sullivana, tylko zniekształcone przez James'a.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2013-03-21, 23:28   

Alice napisał/a:
Wciąż jednak uważam, że więzenie i więźniowie to kawałek jednego ze Światów Sullivana, tylko zniekształcone przez James'a.
Możesz wskazać na jakieś powiązanie pomiędzy Sulivanem a więzieniem Toluca?
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-21, 23:35   

Nie. W historii Silent Hill jak dotąd pojawiają się chyba ze trzy różne więzienia i nie mam pojęcia jak sie nazywają pozostałe. Nie wiązałam Waltera z więzieniem, dopóki se nie przypomniałam, że na jego ślady można się natknąć w SH2. W koncu, kto wie czy Angela i Eddie nie poruszali sie po zupełnie innych lokacjach niż James? Nawet jeśli więzienie nie ma nic wspólnego z Sullivanem, to jednak da się tam zauważyć aluzję do niego.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2013-03-21, 23:44   

Alice napisał/a:
Nawet jeśli więzienie nie ma nic wspólnego z Sullivanem, to jednak da się tam zauważyć aluzję do niego.
No właśnie chodzi mi o to, że jednak każdy ze światów Waltera w jakimś stopniu go dotyczył, a Toluca Prison raczej nie jest z nim powiązane. Na więzieniu Toluca powstało Historical Society, co wskazuje na to, że więzienie w tamtym czasie już nie funkcjonowało.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2013-03-21, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-22, 13:06   

Samo w sobie więzienie na pewno nie dotyczy Sullivana. Ale tajemniczy pokoik w więzieniu, gdzie są te wszystkie klamoty... Pomyślałam sobie, że skoro miasto istnieje na wielu różnych płaszczyznach, które mogą się przecinać, to to pomieszczenie mogło być również takim punktem przecięcia, czy raczej styku. W końcu w intrze mamy Angele biegającą po jakimś budynku, którego na terenie, po którym porusza się James nie znajdujemy, oraz pokoje nie pasujące do budynków, w których sie znajdują.

Po prostu punkt styku, nic więcej.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-03-22, 20:16   

A wg mnie SH2 i SH4 nie mają ze sobą nic wspólnego ponad ową krótką wzmiankę o Sullivanie w gazecie. Nie wydaje mi się, że twórcy mieli w zamyśle fabułę SH4 podczas tworzenia tej notatki.
Po prostu kilka lat później komuś się ona przypomniała i wokół niej zbudowano fabułę czwórki :razz: "No dobra, skoro już bierzemy z dwójki, to hej, czemu nie wrzucić na przykład ojca Jamesa? Tak dla jajcuf, niech się zastanawiają!"

Dlatego twierdzę, że ten napis nie jest powiązany z dziurami w SH4. James nie podróżuje między dwoma światami, cały czas jest w swoim własnym koszmarze. Już prędzej można go jakoś powiązać z dziurami w podłodze więzienia.
Albo inaczej - Neely's Bar wydaje się być jakimś szczególnym miejscem, to tutaj znajdujemy słynny napis "If you really want to see Mary...". Tak jakby było przejściem do jego świadomości, to chyba pierwsze takie powiedzenie Jamesowi wprost, co zrobił i gdzie jest teraz Mary. Więc może "There was a hole here, it's gone now" oznacza, że póki co nie ma dla niego ucieczki od poznania prawdy i musi tkwić w SH?
Oj, głupotki chyba piszę.
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-03-22, 20:45   

Z tego co gdzieś czytałem SH4 było już myślowo naszkicowane kiedy pracowano nad SH2. No właśnie tylko gdzie ja to czytałem??!
_________________

 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-05-21, 21:02   

Myślałam i myśłałam i wymyśliłam, że owa załatana dziura z napisem obrazuje stan umysłu Jamesa w czasie przyjazdu do miasteczka.

Strzaskana szyba - psychika, a raczej to z niej zostało, gdy dotarło do niego co zrobił (tuż po zabójstwie).
Łata z gazet - przypadkowe wspomnienia ułożone tak by stworzyć iluzję mającą ukryć przed Jamesem to co zrobił.
Napis "Tu była dziura. Teraz znikneła" - inymi słowy jest to podpowiedź, że James stworzył sobie alternatywną historię śmierci żony, w którą uwierzył i którą można obalić równie łatwo co teorię ewolucji.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group