Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-06-16, 11:21
Piractwo
Autor Wiadomość
Wosiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 14:53   

Uczelnia udostepnia narzędzia, zalezy do licencji jedne programy moga udostepnic do uzytku. Przy niektorych licencjach uczelnia nie moze udostepniac npjesli dobrze pamietam MatLab. Istnieje jeszcze MSDn Microfostu, masz mozliwość sciagniecia produktow MS za free i ofc otrzymujesz do nich cd keye. Zainstalowany soft jest legalny na czas studiow przy czym jesli masz windowsa i go zaintalowales w czasie trwania toku studiow, po ich zakonczeniu nadal jest legalny.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-27, 20:37   

Wiecie co patrzcie chłopaki właśnie z strony www.cwanypolak.org.pl
Ściągnąłem dość ciekawe informacje.

Polskie prawo ,a piractwo.

Co jest karalne:

-Uzyskanie pirackiego oprogramowania.
-Czerpania korzyści majątkowej.

Jeżeli firma lub jakaś instytucja zawierająca wiele osób jest oskarżona nie wiele da się zrobić.
Jednak my jako pojedyncza osoba ,możemy się bronić.

Po pierwsze
Zgodnie z artykułem 183.1
Świadek ma prawo uchylić się od zeznań i nie udziela odpowiedzi na zadawane pytania.


Czyli podstawową sprawą jest to by nie przyznawać się do winy.
Polskie prawo nagradza oczywiście przyznanie się do winy ,ale szczerze mówiąc trzeba by skończonym idiotą by tak postąpić.

Co trzeba wyjaśniać.
-Nie jesteśmy użytkownikiem tego komputera.
Na takie zasadzie ,że mówimy ,że cała rodzina korzysta ,jednak dobrze by było nie określać
konkretnej osoby.
-Nie mieliśmy świadomości ,że używamy Pirata ,aż do momentu oskarżenia. xD

Programy 30 dniowe.

Skoro UZYSKALIŚMY legalnie program to według polskiego prawa nie ma ,żadnego przestępstwa.

Linia obrony:
-Wszystko zdobyliśmy legalnie ,ale to nie nasza wina ,że nieposiadany dowodów (pakowań)
na to skoro nie ma żadnego prawa które by nas zmuszało do tego.


Biegłego można odwołać ,jak trafi się wyjątkowo uparty.

Dowody biegłego ,jak je obalić.

-To ,że gra jest z crakowana wcale nie znaczy ,że nie była wcześniej oryginalna ,a skoro uzyskanie jest nielegalne ,biegły musiałby być Bogiem by stwierdzić czy program przed z crakowaniem był orginaly czy piracki.

-Prawo nie nie zabrania robienia kopi zapasowej .(chociaż posiadanie więcej niż 2 kopi jest nie ciekawe)

Pytania do biegłego.
- Czy opinia tyczy się uzyskania czy stanu programów z dysków.
-W jaki sposób pan doszedł do tego ,że program został uzyskany ,błędnie.
-Jak ustalił datę uzyskania programu.
-Jak biegły stwierdził ,że uzyskałem program w brew woli osoby uprawnianej.

-W jaki sposób jest on 100% pewny ( to ważne te 100% ,sądzie nie ma być może) ,że nie kupiliśmy grę w MediaMarkcie ,bo często go odwiedzam ,mają takie fajne torebki .

-Czym pan się kierował przy w cenie oprogramowania.

Za posiadanie CRAKA nic nie grozi skoro w prawie nic o tym nie pisze.

Jeżeli nie uzyskujemy ,żadnej korzyści z posiadanego programowanie ...to już w ogóle. 8-)

Wszystko kupiliśmy według cen który podawał biegły.
(ja by raczej tego nie próbował skoro nie zarabiam to mogą udowodnić ,że...)

Biegły jest bez strony.
Jednak biegły ma wiedzę z danej dziedziny więc dlatego on jest tu ważny.


Polskie prawo jest dziurawe.Stąd mamy takie choćby absurdalne informacje w polityce ,że jakiś laptop się zamoczył.
Problemie między narodowy też jest sieć P2P ona jest legalna ,ale trudno stworzyć prawo regulujące cokolwiek.
N.P we Włoszech stwierdzili ,że pobieranie jest O.K ,ale wysyłanie dalej ORAZ pobierania ,za to OPŁATY jest karalne.

Kanalia dobrze napisał. xD
Oczywiście nie popieram piractwa.Sam jestem członkiem klubu gracza.
Mam oryginalnego W:XP ,ale muszę przyznać ,że te wyskakujące okienka ,są wkurzające.
Normalnie jakby mówi weź pirata.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-04-27, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-05-05, 19:15   

Cez napisał/a:
Kanalia dobrze napisał.


sprecyzuj proze co takiego ? ;]
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Wosiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-06, 15:58   

"Linia obrony:
-Wszystko zdobyliśmy legalnie ,ale to nie nasza wina ,że nieposiadany dowodów (pakowań)
na to skoro nie ma żadnego prawa które by nas zmuszało do tego. "

Jesli uzytkownik zakupil "niby" np winbdowsa oryginalnego to jest tam informacja ze jest on legalny z faktura oraz naklejka na obudowie. Ciekawe w jaki sposob wywiniesz sie z tego to ze prawo nie nakazuje? Coz to firma MS okresla w tym przypadku kiedy system jest legalny.
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-05-06, 17:00   

Wosiu napisał/a:
Coz to firma MS okresla w tym przypadku kiedy system jest legalny.


moga co najwyzej interpretowc prawo. bo prawa, nawet ms zmienic nie moze. swoja droga, byl kiedys w polskim czipie ciekawy artykol, traktujacy o prawnikach i przepisach z ms'u ... do konkluzji mozna bylo dojs takiej - co nie bylo inicjatywa autora - ze prawnicy sami sobie zaprzeczali w przypadku EULA od xp.

wiec, jak to mowil wujek stalin ? dajcie mi prawo ... a ja znajde luki
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-05-06, 17:38   

Wosiu napisał/a:
Ciekawe w jaki sposob wywiniesz sie z tego to ze prawo nie nakazuje?

Chodzi o to ,że w polskim prawie nie o tym wzmianki.
A chyba sędzia będzie cię kierował KODEKSEM ,a nie tym co napisali na pudełku.
Bo ktoś nie może tak sobie zmienić .
N.p Warner Bros PL swoich produktach było zmuszone przez "ludzi od prawa konsumenta" o zmianie ostrzeżenia przed kopiowaniem ,bo mało to miało do prawa polskiego.
Niestety ,ale w praktyce tak jest prawo ci nie nakazuje trzymania oryginalnych opakowań itp.

Kanalia znowu dobrze napisała.

Jeśli tak to pokaz mi artykuł i jej numer.
Prawo musiało by się zmieniać przynajmniej raz na rok ,by dogonić się w nowinkach technicznych.

A ja zrobię minę jak na moim podpisie xD.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-05-06, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wosiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-06, 22:44   

Licencja jest tak samo wazna jak i prawo. Jakby obowiazywalo tylko prawo, licencje byly by bez sensu. To licencje okreslaja w jakich warunkach dane oprogramowanie jest legalne a jakie nie.
Ostatnio zmieniony przez Wosiu 2008-05-06, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-05-08, 14:40   

Wosiu napisał/a:
Coz to firma MS okresla w tym przypadku kiedy system jest legalny.


odnosilem sie do tego ;p a o czym mowa ? proponuje zaglebic sie w umowe dotyczaco xp lib jeszcze lepiej visty.

prawo polaskie gwarantuje mi, ze mi moga naskoczyc, a ja i tak mam prawo wykonac kopie orginalnego zakupionego dysku cd/dvd. z nosnikiem danych. wedlug umowy ms dotyczacej xp nie moge czegos takiego zrobic.

wiec po czyje stronie jest pilka ?
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Wosiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-08, 16:44   

Można wykonać 1 kopie zapasowa nosnika z windowsa :) zmusiles mnie do tego aby do nich zadzwonić no i otrzymalem takie informacje.
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-05-08, 18:14   

Wosiu napisał/a:
Można wykonać 1 kopie zapasowa nosnika z windowsa


ktorewgo ?
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Wosiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-08, 18:37   

Nie pamietam czy okreslilem dokladnego windowsa , ale zapewne mowilem o home oem bo takiego posiadam. Chociaz nie wiem czy nie mowilem o samym xp bez home or pro. :)
Ostatnio zmieniony przez Wosiu 2008-05-08, 18:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-05-08, 20:52   

licencje oem to inna droga. i o nich nawet nie warto wspominac ;)

mowimy raczej o systemach kupowanych na plytach. a nie razem z gotowym zestawem ;)

i oczywiscie o komercyjnych systemach. coby jakis genjusz nie wyjechal ' hej ... a co z pingwinem'
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-25, 10:04   

Wczoraj dostałem informacje ,że jakaś firma prawnicza ,ściga ściągających.
Jak podobno mają wykaz z jakieś strony ,wysyłają później do użytkowników pismo prawnicze ,które daje ci możliwość zapłacenia dosyć sensownej kwoty albo skierowanie ciebie do sądu.
Oczywiście wreszcie ktoś ma na to głowę ,po mając wykaz mają DOWÓD jak UZYSKAŁEŚ oprogramowanie...więc G*** możesz im zrobić.
Inna problematyka ,że mają prawo oskarżyć cię programy na które mają dowody ,oraz ,że sama firma sprawia wrażenie znudzonych prawników którzy nagle sobie coś przypomnieli i wpadli na świetny pomysł by dolać do siebie gotówkę.
WALCZYMY W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚĆ.

I jak ja mam obejrzeć teraz Gang Olsena,mam grzecznie poczekać ,aż pokażą w telewizje.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-06-25, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-25, 23:22   

Ano.
Jak dziś wyczytałem, faktycznie- mogą podac do sądu.

Teraz pytanie- z czym do sądu? Z dowodami oczywiście.
A dowody są na komputerze i na płytach wokół, więc w sumie można zrobić formacik dysku i nadpisać dane, płytki pochować i nie ma czego podawać do sądu...

Inna sprawa, że taki szantaż "zapłać XXX zł, albo sąd" jest już na granicy prawa, tak samo jak ujawnianie ip internautów.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-26, 15:01   

..
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-26, 15:11   

_Music napisał/a:
Teraz pytanie- z czym do sądu? Z dowodami oczywiście.

To bez znaczenie ,właśnie Polskie prawo działa tak ,że mogą cie ukarać nie za posiadanie lecz za uzyskanie mówiąc inaczej jeśli mają ciebie na wykazie ,to prawo nie jest po twojej stronie.
I na mój gust nawet jeśli skasowałeś to znaczy nie posiadasz już tego to co z tego. :lol:
Bersek napisał/a:
Tak więc imo nie ma czego się bać

Jakiś koleś z okolicy dostał to ,więc troche stracha dostałem.Chociaż masowo nie pobieram i nie do nich bo po co,by ładnie na mojej szafce było ładnie widać 100 pirackich płyt . :lol:
Zaczynimy od tego ,że nie można normalnie kupić n.p Kickstarta(coś jak bios) do amigi ,chętnie bym zapłacił te dolary ,ale nie na stronie w której nic nie rozumiem i jeszcze jak ma to zrobić . :lol:
Po za tym co dostane jakiś certyfikat ,że go kupiłem elektronicznie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-06-26, 15:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-26, 15:24   

...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-26, 15:28   

Bersek, jak to czytam to wiesz co ,skoro karalne jest uzyskanie oprogramowania ,a nie to ,że go posiadasz to dlaczego by nie zrobić jakiś bubel ,a potem w mówić wielu ludziom ,że pobrali coś czego nie pobierali. Ha ha nie ma to jak bez szczelny skok na kase. :] :]
Tylko co może zrobić przeciętny Polak którego nie stać na adwokata ,a ty bardziej nie wie jak działa Polskie prawo ,gdzie ważne jest jak fajnie pokażesz swoje kłamstwo.
edit:
Za fabrykowanie dowodu i za samo szantażowanie to oni powinni pójść do więzienia ,zwłaszcza za fabrykowanie dowodów.
Może kiedyś animacje FLASH o tym zrobie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-06-26, 15:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-07-25, 17:20   

http://wiadomosci.onet.pl/1795069,18,1,1,item.html
Cytat:

to ma nazwę SZANTAŻ...WYMUSZeNIE
ja nie ściągam muzy z neta, ale gdyby jakaś firma wysłała do mnie takie pismo, to sama do prokuratury bym ich podała. wiedzą o przestępstwie nielegalnego ściągania to powinni złozyć doniesienie a nie szantażować!!


Cytat:
najsłuższym krokiem jest po otrzyamniu takiego "listu"
złożyc zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa i zawaidomić o takim kroku rzeczoną kancelarie. szybkko zrezygnują z takich kroków


Cytat:
najsłuższym krokiem jest po otrzyamniu takiego "listu"
Ciekawostka osobnicza :) )

Po pierwsze program łapie IP Klienta - tylko jak uzyskują dane.

Aby je uzyskać to policja powinna wystąpić do dostawcy internetu- ten daje policji - ta przekazuje firmie zewnętrznej :)

Toż to sprawa dla prokuratury i ochrony danych osobowych. Bo urząd państwowy udostępnia dane osobą postronnym :) ). powinni siedzieć panowie policjanci, którzy udostępniają dane i firma, która je otrzymuje.

Sprawa zostanie zaraz ukręcona :) )

Dodatkowo pobieranie danych nie jest karalne zgodnie z aktualnie obowiązującym prawodastwem. Więc tym bardziej uzyskiwanie danych o tym powinno być karalne.

Cytat:

biedaku nie znasz polskich sadow
wystarczy im dac czlowieka
:-P
przypadek ziobry jest na to dowodem
:-(
oraz dzialalnosc tej i inych spolek wyludzaczy kasy

Ciekawe jak można kogoś oskarżyć jeśli dowód został zdobyć w sposób nie legalny.
Prawo ochrony danych osobowych.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-07-25, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-25, 18:31   

Włączę się do dyskusji. Należy pamiętać, że w polskim prawie autorskim istnieje coś takiego, jak dozwolony użytek. Oznacza on, że osoba może wejść w posiadanie utworu muzycznego, filmu, zdjęć i tego typu rzeczy, chronionych prawem autorskim, jeżeli tylko wykorzystuje je do celów niezwiązanych z osiąganiem korzyści majątkowej. Wtedy bowiem musi wystąpić o pisemną zgodę do twórcy oraz zapłacić: tantiemy autorowi (za prawa do korzystania z rzeczy chronionej prawem autorskim) oraz, w przypadku Polski, ZAIKSowi, który zajmuje się "ochroną" praw autorskich w Polsce (de facto jest to olbrzymia machina pożerająca pieniądze nie tylko tych, którzy kupują legalną muzykę itp., ale także artystów).
Dozwolony użytek różni się jednak jeśli chodzi o poszczególne rzeczy chronione prawem autorskim. I tak:
a) muzyka - można ściągnąć album z internetu, należy go jednak usunąć z dysku po 24 godzinach od daty ściągnięcia, nie przenosząc go w międzyczasie na nośnik danych. Można natomiast posiadać na dysku kopię zapasową albumu, o ile mamy w posiadaniu oryginał. Nagrań muzycznych, w przypadku dozwolonego użytku, nie można wykorzystywać do osiągania korzyści majątkowych. Jeżeli uda się udowodnić, że muzyka ma swój udział w kreowaniu przychodów, należy zapłacić tantiemy. Nie tak dawno ZAIKS domagał się, aby fryzjerzy, taksówkarze, polscy przewoźnicy autobusowi itp. płacili opłaty za korzystanie z praw autorskich, ponieważ, jak stwierdziła bardzo mądra inaczej pani z ZAIKSu, puszczają oni klientom muzykę radiową. Dodatkowo, utworu muzycznego nie można "kroić" bez wiedzy i zgody autora/autorki lub instytucji chroniącej jego/jej prawa autorskie.

b) film - ta sama zasada, co wyżej. Wyjątek dotyczy jednak użytkowania fragmentów filmu. Jeśli nie służy to osiąganiu korzyści majątkowych, można "wykroić" z filmu fragment, dodać komentarze i umieścić w internecie, jeśli służy to celom promocyjnym lub informacyjnym. Zabronione prawem jest emitowanie filmów w autobusach, mikrobusach i innych środkach transportu publicznego, nawet z oryginalnego nośnika, bez wiedzy i zgody wydawcy.

c) gra komputerowa - tak samo, jak w wypadku filmu. Gameplaye mogą być zamieszczane w internecie bez wiedzy i zgody wydawcy, o ile nie służą czerpaniu korzyści majątkowych. Okładki gier objęte są przepisami takimi, jak zdjęcia.

d) zdjęcia - nie można publikować wizerunku bez zgody osoby widocznej na fotografii, ale przepis ten nie tyczy się osób sławnych, które "zarabiają twarzą" (aktorzy, piosenkarze, choć również piłkarze i wszelkiego rodzaju osoby publiczne). Treść zdjęć nie może przedstawiać osoby w złym świetle (nie chodzi bynajmniej o oświetlenie i urodę), ale tej zasady nie stosuje się w tym samym przypadku, co powyżej. Okładki płyt, zdjęcia piosenkarzy, aktorów, jeżeli w źródle, z którego zdjęcie pochodzi, nie napisano "copyrights reserved" lub "copying prohibited", mogą być kopiowane i umieszczane na innych stronach bez wiedzy i zgody wydawcy. Uważa się jednak, że ściągalne zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej nie są chronione prawem autorskim.

e) książki (lub szerzej słowo drukowane) - zabronione jest kserowanie książek (dozwolony użytek to około 20 stron). Jednak polskie przepisy (dlaczego mnie to nie dziwi...) zostawiają furtkę kserującym, i twierdzą, że nie jest nielegalnym kserowanie książek bez strony tytułowej (nie jest nielegalne nie oznacza wcale, że jest legalne). Wykorzystywanie tekstów jest możliwe tylko w przypadku wyrażenia zgody przez wydawcę. Jako że papier uważany jest domyślnie za nośnik trwały, zabronione jest kserowanie książek jako kopii zapasowych. Te same przepisy powinno się stosować do publikacji w internecie, ale w obecnych przepisach prawa autorskiego nie ma żadnych przepisów odnośnie publikacji w internecie. Należy się wtedy posiłkować regulaminem danego portalu internetowego.

EDIT:
Zapomniałem o programach komputerowych.
f) programy komputerowe - posiadanie nielegalnych kopii programu jest nielegalne. Dozwolony użytek w przypadku programów nie obowiązuje (są przecież wersje demo i shareware). Można jedynie wykonać kopię zapasową nośnika, na którym znajduje się program. Prezentacje, służące wyjaśnieniu zasad działania programu mogą być tworzone przez użytkowników bez wiedzy i zgody wydawcy, ale nie mogą oni czerpać korzyści majątkowych z opracowywania takich prezentacji.

Należy jeszcze pamiętać, że kupując program, nie kupujemy rzeczy, więc nie przechodzi na nas pełnia praw i obowiązków związanych z przejęciem własności w wyniku zakupu. To, za co płacimy pieniądze, to tylko prawo do użytkowania programu (tzw. licencja). Dlatego też możemy kupić wielostanowiskowe licencje programu, a także instalować np. na laptopie nieoryginalny system Windows (jeśli mamy nalepkę z kluczem produktu naklejoną na obudowę) w przypadku sformatowania dysku systemowego.
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2008-07-25, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szametu 
Bann'd


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 146
Skąd: z reklamy Plusa ;P
Wysłany: 2008-07-25, 18:48   

Cytat:
Dlatego też możemy kupić wielostanowiskowe licencje programu, a także instalować np. na laptopie nieoryginalny system Windows (jeśli mamy nalepkę z kluczem produktu naklejoną na obudowę) w przypadku sformatowania dysku systemowego.


patrzaj. a co jesli w licencji okienek jest, ze licencje masz na 1 ... slownie jeden komp/laptop co tam nazywasz? i guzik ich obchodzi czy masz naklepke czy tez nie ?

swoja droga ... licencja. zadam Wam pytanie. kto, podczas instalacji gry/programu .. .duperelka, kto czyta licencje ?

wielu sie chwali znajomoscia anglika. tak tez najczesciej wystepuja smieci, sciagniete z netu. i kto czyta licencje, a kto szuka juz za krakiem ?
_________________
Powód bana: trolling użytkowników SHP i toksyczność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
///Żelazko
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-25, 18:58   

de bijacz napisał/a:
kto szuka juz za krakiem ?


Ja nawet do oryginałów szukam Cracka bo jak słyszę jak płytka huczy w DVD-ROMie to mnie szlag jasny trafia i pioruny siarczyste.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-25, 19:10   

de bijacz napisał/a:
patrzaj. a co jesli w licencji okienek jest, ze licencje masz na 1 ... slownie jeden komp/laptop co tam nazywasz? i guzik ich obchodzi czy masz naklepke czy tez nie ?

Możesz po polsku? :razz:

de bijacz napisał/a:
swoja droga ... licencja. zadam Wam pytanie. kto, podczas instalacji gry/programu .. .duperelka, kto czyta licencje ?

wielu sie chwali znajomoscia anglika. tak tez najczesciej wystepuja smieci, sciagniete z netu. i kto czyta licencje, a kto szuka juz za krakiem ?

A czy ja komuś bronię czytać? Pamiętaj, że nieznajomość prawa szkodzi...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-07-02, 17:18   

Panowie powoli nastają mroczne czasy.

Dzisiaj postanowiłem zobaczyć co nowego jest na "Chrono Compedium" .
Najlepszej stronie o sage Chrono Trigger i Cross.

Powiem ,że najciekawszą informacją było to ,że ekipa skończyła fanowską grę "Crisom Echoes".
Cały problem polegał na tym ,że gra była tak dobra ,że zainteresowała się nią mega firma Square Enix's.
Firma ta niby znana i lubiana pokazała swoje mroczne oblicze .

Zakazała upowszechnianie tej fanowskiej jak i wielu(Chrono Resurrection) innych pod groźbą sądu.
Cytat:
You guys are cowards/idiots just release the game:

This is so ridiculously easy to say when you are not the person who received the C & D letter. I'm beating a dead horse here, but I am not willing to put my life on the line for this. These people didn't just have our names and addresses, but threatened a fine up to 150,000 dollars in the event that the game gets "distributed". I'm sorry; it honestly isn't worth it. Also, please stop comparing us getting a letter to the pirate bay getting a letter. They are not only in a different country but they are not the creators of the content that is copyrighted. And oh yea.......they were found guilty too.


By bardziej wczuć się w sytuacje wyobraźcie sobie ,że udało nam się zrobić dobrą fanowską grę na bazie SH i męczyliśmy się jak cholera przez 5 lat.
Tylko po to by Konami powiedziało NIE.

Poczytałem komentarze na ten temat.
Video obrazujące furię fanów
Oprócz bluzgów można było wyczytać mądrą prawdę ,że to nie służy serii Chrono Trigger , a sama firma wydaje coraz głupsze gry.(ja się nie znam ,ale CT na Nintendo DS naprawdę ssał pałę)

Zwłaszcza ,że obejrzałem 86 clipów na YT z cała grą .Fabuła gry doskonale wiążę w jedną kupę Chrono Triggera z Cross-em.

Każdy kto grała Chrono Crossa wie ,że fabuła jest tak dziurawa i nielogiczna jak cholera.

A nawet otwiera sensowną myśl o czym miałby być Chrono Break.Gra dawno zapowiedziana przez Square Enix's..

...I wszystko poszło w pierdu...
Autorzy gry nawet stworzyli zakończenie żart na ten temat.click Kolejny plus ,że nawet pomyśleli o dużej ilość zakończeń gry co jest symbolem Chrono sagi.
Walka z ostatnim bossem
Carmash napewno chciałby zobaczyć to.He he

Co do mnie to nie trawie serii Final Fantasy(obecnie mówi się ,że zostanie wyparta przez "Persone") ,a ci ludzie pokazali ,że jest nadzieja dla chrono sagi ,ale zwyczajnie firma Square Enix's ####################.
Cytat:
For any beta testers, friends of beta testers, and so on, leak = ban, and the Compendium can't really protect you if SE subpoenas your name or decides to prosecute. We will document to the best of our ability who's thinking about leaking. Even a fake leak = ban. You were asked to comply with the C&D and warned.[/quote
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-07-02, 21:30   

Cez napisał/a:
Firma ta niby znana i lubiana pokazała swoje mroczne oblicze .


Taa Słyszałem o tym już jakiś czas temu.Zawsze wiedziałem że japońskie firmy mają wszystkich w dupie.Nie dosyć że Europa otrzymuje gry dużo później to czatami w ogóle ich nie otrzymujemy i są tylko wydane w Japonii.
Nie ma większego skur*****stwa niż firma która zakazuje fanowskiej twórczości.
No i ci ludzie przejęli Eidos który tworzy teraz Thiefa 4,ja tej gry się boję.....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group