Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokacje: wnętrza, fasady, miejsca
Autor Wiadomość
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-07-04, 18:01   

O'Blivion napisał/a:
Będę banalny, ale czasem lepiej wybrać coś prostszego, niż przekombinować i w rezultacie doprowadzić do tego, że lokacja będzie kiczowata i nudna. Opuszczona baza wojskowa. Miejski ratusz. Stacja kolejowa. Kopalnia. Wieża obserwacyjna.


ten pomysł został wykorzystany w "SIREN" na PS2 i sprawdzil sie, proste miejsca raczej budują
poczucie (złudnego nieraz) spokoju. A co gdyby nagle zza "winkiela" wylazł jakiś ochłap zmierzajacy w strone bohatera...?
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-07-14, 00:33   

Mam pytanie. Czy ktoś zna strony, dzie można znaleźć kompletne mapy ze wszystkich części sh? Chciałbym zrobić lepszą wersję mapki którą podałem wcześniej, bo mam wrażenie, że tam mapy poszczególnych dzielnic zostały źle dopasowane (szerokość ulic nie odpowiada).
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2008-07-14, 12:07   

Silent hill town center?
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-14, 17:55   

http://silenthilltowncent...0mapy%20ang.htm

http://www.silenthill.co.za/map/ - wklejam, chociaż wątpię, żeby bardzo pomogła. No, może jako ciekawostka tylko...

http://www.silenthillforu...ead.php?t=33692 - nie przeglądałem dokładnie tej strony (a raczej tego forum), ale może znajdziesz coś ciekawego

Mam nadzieję, że pomogłem...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-07-14, 18:44   

Tumi, doxepine- pomogliście z mapami ze starych SH, jednak żadna z tych stron nie posiada map z SH:O a na nich mi również zależy.

Jeśli nie ma ich w necie, to czy ktoś kto posiada aparat cyfrowy i PSP mógłby mi zoribć fotę z ekranika? (bez lampy błyskowej, najlepiej w trybie manualnym + makro, trzeba by ustawić sztywno aparat i naprzeciw PSP i dać naświetlanie na sekudnę, albo nawet kilka- dzięki temu zdjęcie powinno wyjść wyraźne i nieporuszone).
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-14, 18:53   

http://faqsmedia.ign.com/...lent_hill_3.gif

Przecież już Dev dawał tą mapę :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-14, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-07-14, 20:34   

Bersek, owszem, przecież nawet nią się posiłkowałem dorabiając tą nową część ze wzgórzami, jednak ta mapa jest źle przeskalowana (źle dopasowane są dzielnice z SH1). Dlatego chciałbym orginalne mapy- zrzuty z ekranu- żeby samemu zrobić porządną mapę i móc ją porządnie rozszerzyć o nasze wzgórza ;)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-14, 21:20   

Ja mogę zrobić (z tym, że z PS2 i w eleganckiej jakości), ale to dopiero jak dojdzie ten nowy komp, czyli za 1-3 dni ;)
Musisz wytrzymać bloo xD
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-16, 00:28   

bloo napisał/a:
Dlatego chciałbym orginalne mapy- zrzuty z ekranu- żeby samemu zrobić porządną mapę i móc ją porządnie rozszerzyć o nasze wzgórza ;)


Mam kilka pomysłów, więc z niecierpliwością czekam na Twoje mapki, Bloo...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-07-17, 13:54   

a propos map, można by było zrobić coś takiego że bohater sam by sobie rysował mapy( coś jak w SH4)
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 15:57   

siergiej85 napisał/a:
a propos map, można by było zrobić coś takiego że bohater sam by sobie rysował mapy( coś jak w SH4)

To nie jest głupi pomysł... W życiu nie widziałem szpitala, który miałby mapę... Jeśli natomiast chodzi o mapę miasta, to mogłaby ona być dostępna w jakimś kiosku/sklepie z pamiątkami/informacji turystycznej...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-17, 16:04   

Doxepine napisał/a:
W życiu nie widziałem szpitala, który miałby mapę.

Ale chyba każdy większy budynek ma mapę, żeby było wiadomo gdzie uciekać w razie pożaru. Przynajmniej tak jest w mojej szkole, więc nie zdziwiłbym się gdyby było tak samo właśnie w szpitalu.
PS. I jak ten bohater miałby "rysować" tą mapę. Pomyśl, czy tobie by się to udało...wątpię :grin2: I po co byłaby mi mapa skoro znam rozkład pomieszczeń (jakoś musiałbym ją narysować) ?
Za głupie pytania przepraszam, ale nie grałem w Sh4 i nie wiem jak to się tam odbywało.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-17, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-07-17, 16:19   

SH 4 wprowadził tyle samo złych co dobrych pomysłów. Akurat rysowana mapa była tym dobrym. Oczywiście była ona rysowana poza grą, gracz nie widział tego, jak James (tak on miał na imię?) ją wykonywał. Ale miała klimat w tej swojej prostocie i niedokładności.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-17, 16:21   

Walter S. napisał/a:
Oczywiście była ona rysowana poza grą, gracz nie widział tego, jak James (tak on miał na imię?) ją wykonywał.

No domyślam się...miał na imię Henry.
Ale to wyglądało tak jak w strategiach, że odkrywasz "fog of war" i na tym miejscu pojawia się część lokacji? Czy może na takiej zasadzie, że wbija się do lokacji i już ma ją całą narysowaną? Jeśli tak to imo to jest bez sensu. Wchodzę powiedzmy do szpitala i już znam rozkład pomieszczeń...? Imo lepiej zostawić to tak jak było w 1-3 części (no i w Origins of course).
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-17, 16:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-07-17, 16:27   

Tak, z tymże mapę trzeba było wyjąć, a to się wykonywało dość rzadko :P Parę przykładów z SH 4:












PS Henry.. no tak ;P Townshend? :grin:
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 19:18   

Może to bez sensu, ale czy robienie mapy w trakcie podróży ma jakiś sens, jeśli nie mamy zamiaru ani cofać się do poprzednich pomieszczeń ani wracać do tej lokacji jeszcze raz? W przypadku Henry'ego mapki przydawały się, bo on odwiedzał lokacje dwukrotnie...
Co do samego pomysłu to imo dodaje on w jakiś sposób realizmu, ale uważam, że powinno unikać się sytuacji, w której główny bohater będzie robił mapki we wszystkich lokacjach. Jak pisał Bersek, większe budynki mają mapy, lecz są to mapy ewakuacyjne, które pokazują tylko i wyłącznie drogę ewakuacji. Imo możemy więc iść na kompromis: mapki do zabrania tylko w większych lokacjach, takich jak szpital, apartamenty (o ile zaistnieją w ostatecznej wersji naszej gry). W pozostałych gracz mógłby posługiwać się własnoręcznie narysowanymi mapkami lub korzystać (ewentualnie) z mapek stworzonych przez kogoś innego, a pozostawionych w miejscu, które właśnie odwiedza.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-17, 19:43   

Doxepine napisał/a:
Jak pisał Bersek, większe budynki mają mapy, lecz są to mapy ewakuacyjne, które pokazują tylko i wyłącznie drogę ewakuacji


Cytat:
Ale chyba każdy większy budynek ma mapę, żeby było wiadomo gdzie uciekać w razie pożaru. Przynajmniej tak jest w mojej szkole,


I bynajmniej nie chodziło mi o mapę, która pokazuje TYLKO wyjście ewakuacyjne. Wygląda to identycznie jak w SH, tyle że jest więcej szczegółów.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 19:46   

Przypomniałem sobie mapkę, która wisiała w podstawówce koło sali, w której miałem polski... I przyznaję Ci rację, Bersek...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-17, 19:49   



Tak więc pomysł z rysowaniem map wydaje mi się zbędny.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 19:55   

Bersek napisał/a:
Tak więc pomysł z rysowaniem map wydaje mi się zbędny.


A co z mniejszymi lokacjami? Jeżeli, przypuśćmy, będziemy mogli odwiedzić domki jednorodzinne...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-17, 19:58   

To w takim razie po co komuś mapa domku jednorodzinnego? Przynajmniej mi nie jest potrzebna, żeby móc swobodnie poruszać się po mieszkaniu.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-17, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2008-07-17, 20:49   

No to po prostu zrezygnujmy z map. Będą się one znajdować na korytarzach szkoły czy szpitala i gracz będzie mógł na nią zawsze zerknąć.

Cytat:
W przypadku Henry'ego mapki przydawały się, bo on odwiedzał lokacje dwukrotnie...


Jeżeli dobrze pamiętam, to sam w którymś z tematów proponowałeś, aby tę metodę zastosować w projekcie. Może więc jednak się przyjmie?
_________________
"Mother..."
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 22:50   

Tak, proponowałem, by lokacje odwiedzać dwukrotnie... Ma to związek z moją wizją alternatywnych wersji miasteczka... W którymś temacie dokładnie opisałem, w jaki sposób, moim zdaniem, powinny pojawiać się alternatywne SH... Do tego dochodzi jeszcze motyw z tajemniczym Davidem... Nie będę tego powielał, bo sam wiesz, o co mi chodzi...

Bersek:
:oops: Masz rację... Nie wiem, po co mapa do domku jednorodzinnego... Chyba się zagalopowałem...

EDIT:
Bloo, może to pomoże Ci w przygotowaniu mapek:

http://thorcx.deviantart....wn-Map-83513004
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2008-07-18, 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-07-20, 02:34   

Bersek, i jak tam te mapki z Origins? Masz już? :)

Doxepine, zajebista rzecz! Wrzuć to gdzieś do jakiegoś innego działu, żeby inni też zobaczyli! :) I z czego widzę obejmuje też mapy z Origins. Leci do Ciebie punkcik "pomógł" ;)

Co do map. Powiem tak: ja z kolei nie widziałem szpitala KTÓRY BY NIE MIAŁ mapy połączonej ewentualnie z planem ewakuacyjnym gdzieś na ścianach. Większość budynków ma takie mapy. Każda szkoła ma zdaje się wymóg posiadania takiej mapy. Rozejrzyjcie się dokładnie w swoim otoczeniu zobaczycie że każdy większy budynek użyteczności publicznej- czy to biurowiec, czy szkoła, czy szpital- ma taką mapę. Uważam, że mapy powinny być tak jak dotychczas.
Jeśli chodzi o lokacje typu las czy park: uważam, że głupotą jest robienie/rysowanie mapy w takich miejscach... Jednak...
Jednak w przypadku tak dużego obszaru "zalesionego" i poprzecinanego ścieżkami jaki może nam wyjść na wzgórzach bądź w okolicach ośrodka z szeregowymi apartamentami konieczne będize zrobienie mapy, żeby gracz się nie pogubił. I jest na to prostu sposób: wystarczy że gdzieś w recepcji znajdziemy ulotkę opisującą jakieś piesze szlaki turystyczne po wzgórzach. Tym sposobem obejdzie się bez naciąganego sposobu rysowania mapy w lesie (pokażcie mi człowieka, który chodząc po lesie będzie w stanie na bieżąco rysować dokładną i proporcjonalną mapę).
Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-07-20, 02:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-21, 01:28   

Najpierw dwa offtopy, za które z góry przepraszam.

bloo napisał/a:
Wrzuć to gdzieś do jakiegoś innego działu, żeby inni też zobaczyli!

Chętnie, ale nie wiem, gdzie konkretnie widziałbyś tę mapkę. Bo ja zupełnie nie mam koncepcji...

bloo napisał/a:
Leci do Ciebie punkcik "pomógł"

Ja tylko pociągnął... Ale i tak dzięki za punkcik... I tu mam małe pytanko... Te całe "pomógł" to coś daje? Nie to, żebym materialistą był, pytam z czystej ciekawości... :grin2:

KONIEC OFFTOPÓW

bloo napisał/a:
I jest na to prostu sposób: wystarczy że gdzieś w recepcji znajdziemy ulotkę opisującą jakieś piesze szlaki turystyczne po wzgórzach.

Niezły pomysł... W SH tym bardziej na miejscu, bo przecież to miasto było licznie odwiedzane przez turystów...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group