Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-05-23, 22:47
Seriale - Temat ogólny
Autor Wiadomość
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-09-13, 21:52   

no i do tewgo twin peaks jest z lektorem a to zabija 50% zabawy...kiedyś looknąłem 1 odcinek w TV i nic nigdy nie było juz takie same...poprostu zenada
_________________
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-14, 07:40   

"Dobrze" jeszcze że u nas dubbingują głownie tylko animacje... a nie tak jak na zachodzie... ze nawet filmy kinowe.... na Comedy Central nie dubbinguja... i chyba zaluje ze nie.... bo lektor.... za bardzo sie wczuwa.... boshe....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-14, 12:57   

Żadnego serialu nie oglądam, a chciałbym dokończyć 3 serię prisona i zobaczyć "Rzym" na dwójce- no ale nie zawsze da się być o tej porze w domu przed tv, a życia do ramówki telewizyjnej dostosowywać nie będę.
Tak więc w rezultacie nic nie oglądam prócz faktów.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-09-14, 13:28   

Też nigdy nie oglądam seriali w TV. Raz, że nie lubię, kiedy mi się narzuca porę oglądania, a dwa, nie trawię lektora (chociaż dubbing jest jeszcze gorszą opcją, pomijając animacje dla dzieci)

Simpsonowie zostali na tyle sprofanowani przez Puls, że nawet pięciu minut nie wytrzymałem z tym koszmarnym dubbingiem.

Btw. Jest już pre-air pierwszego odcinka, 3 sezonu Dextera. Widział ktoś?
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-09-14, 14:25   

PiK napisał/a:
Btw. Jest już pre-air pierwszego odcinka, 3 sezonu Dextera. Widział ktoś?

Co tu dużo mówić - trzyma poziom. Oby tak dalej, a będziemy mieć kolejny świetny sezon. :)
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-14, 14:35   

PiK napisał/a:
Raz, że nie lubię, kiedy mi się narzuca porę oglądania
Wystarczy troche wyłożyć kasy.... i poswiecam 5 minut tygodniowo na program tv :)
PiK napisał/a:
Simpsonowie zostali na tyle sprofanowani przez Puls, że nawet pięciu minut nie wytrzymałem z tym koszmarnym dubbingiem.
Nagralem to... wrzuce na YT dla tych co nie maja Puls.. :P
PiK napisał/a:
Btw. Jest już pre-air pierwszego odcinka, 3 sezonu Dextera. Widział ktoś?
Widzialem, calkiem ok... narazie nic wielkiego...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-09-14, 16:34   

Raz wrzuć jak mozesz, ja zobaczę czy to ta sama tragedia co na canal+ (tam sie da wyłaczyć dubbing...szkoda ze nei mam satelity zadnej bo na canale w orginale bym lookał)....to że simpsonów W OGÓLE dubbinguja to juz jest powód do wieszania...słyszał ktoś dubbing czeski?...głos marge mnie powalił...tak samo selmy i patty...poprostu żal.pl
_________________
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-15, 20:12   

http://www.wrzuta.pl/film/ygR4Ha4KAX/
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-15, 20:38   

Zdanie co do dubbingu simpsonów wyraziłem na GO i w skrócie brzmiało- "tragedia", czyli wpisuje się w głosy tutejszych opini także.

Oglądnąłem wczoraj 2 odcinek prisona- Geez, to już się robi głupsze niż ustawa przewiduje. Totalnie rozwalił mnie Sucre- znowu będzie przez cały sezon gonił tą swoją dziewczynę? Przecież to farsa!
Nie oglądalem początku wczoraj, kim jest ten gość co go nasz majkel ma wyrwać? I czemu mahone (?) chciał go sam dorwać ?
Ostatnio zmieniony przez _Music 2008-09-15, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-15, 22:20   

Cytat:
Ja od wczoraj młócę Drawn Together. Pierwszą serię wciągnąłem nosem.
Kreskówka parodia i misz masz różnych styli i mnóstwa zapożyczeń zewsząd plus duża dawka erotyki i wulgaryzmów ale całość jakoś podana ze smakiem (chociaż za dużo śpiewania momentami co ładnie podsumował jeden z bohaterów ;) Dla mnie bomba i zresztą zaraz odpalam. Krótkie 20 minutowe odcinki i z tego co mi wiadomo 3 sezony jak na razie. Polecam ;)
Sprobuj Robot Chicken w takim razie :D
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-09-18, 15:03   

Drawn Together jest świetne, po prostu idealnie trafia w moje poczucie humoru. Jak widzę co robi Xandir, Captain Hero czy Ling Ling, to dostaję ataków padaczki ze śmiechu. Zdecydowanie najlepsza kreskówka, jaką oglądałem. Ani South Park, ani Simpsonowie (chociaż Simpsonowie to właściwie nie ta kategoria, inny typ humoru itp.), ani Włatcy much (to akurat straszny chłam IMO), tylko właśnie to.
Z kreskówek w podobnych klimatach dobre jest jeszcze Frisky Dingo.

A co do Prison Break, to mnie tak naprawdę podobał się tylko drugi sezon. To raczej niespotykana opinia, więc nieco szerzej wyjaśnię: pierwszy sezon próbowałem oglądać, ale przychodziło mi to z trudnością. O ile cały plan tego głównego bohatera był całkiem wiarygodny i dobrze opracowany jak na serial przygodowy po dzienniku, to absolutnie odrzucało mnie karykaturalne przedstawienie więzienia. Ten gość praktycznie chodził po nim, jakby był w domu wczasowym na koloniach, a zamiast więźniow przebywała tam lokalna drużyna krykieta. Wcześniej oglądałem Oz i wiem, że to inny kaliber serialu, ale po prostu twórcy Prison Break przegięli nieco. Do tego akcja była nudna i przewidywalna. Jakoś dotrwałem do końca sezonu, ale bez specjalnych przeżyć.
Drugi sezon zacząłem oglądać z przyzwyczajenia i na pewnym etapie całkiem mnie wciągnął. Dynamiczna, wielowątkowa narracja, dobre rozwinięcie znanych postaci i wprowadzenie kilku nowych - też czasem było parę bzdur, ale dzięki szybkiej i trzymającej w napięciu akcji łatwiej było je przełknąć.
Trzeciego sezonu póki co nie chce mi się oglądać. Może kupię sobie kupię sobie kiedyś wszystkie sześć czy siedem sezonów (bo pewnie tyle tego nakręcą) z jakąś gazetą, to obejrzę. A przynajmniej spróbuję.

A co do wspomnianego Oz - świetny serial, jeśli ktoś lubi takie klimaty. Tyle że w/g mnie gdzieś tak do końca drugiego sezonu, bo później z prison drama robi się już bardziej gay drama, chociaż w późniejszych sezonach też jest parę niezłych wątków (np. operacja Robsona ;) ). Napisałbym coś więcej o serialu, ale nie bardzo wiem co, żeby się nie rozwlekać i nie powielać tekstów z imdb - może tak: przemoc, bluzgi, narkotyki i ciekawi, wiarygodni bohaterowie występują w dużych ilościach. Warto sprawdzić, ale absolutnie nie należy nastawiać się na coś w stylu Prison Break, bo można się tylko rozczarować.
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2008-09-18, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-09-24, 15:59   

Dziś wystartował trzeci sezon Heroes. Właśnie zabieram się za oglądanie - dwa odcinki + przedpremierowy special. Yeah! ;>

Tymczasem kto z Heroes nie miał żadnej styczności powinien czym prędzej nadrobić zaległości, gdyż jest to cholernie dobry serial, nie to co jakieś tam Losty czy Prison Breaki.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-24, 16:16   

Pierwsza seria Heroesów była niewątpliwie świetna.Ciekawy pomysł na serial,świetni aktorzy i fajne moce bohaterów składały się na bardzo dobry serial.
Ale niestety druga seria zaczęła posysać.To już nie było to wątki były wciśnięte na siłę no i fabuła już nie ta.
Skończyłem drugą serie oglądać w połowie,nie chciało mi się dalej.
Może to przez strajk scenarzystów? Może gdyby 2 seria miała ponad 20 odcinków było by lepiej? Kto to wie.
_________________

 
 
 
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-09-24, 16:28   

Dla mnie zakończenie pierwszego sezonu zasysało mocno. I już dałam sobie spokój nawet nie oglądałam NIC z 2 sezonu. Taka nie udana kalka X-menów. Jakby na to spojrzeć to i nawet sporo oklepanych motywów by się znalazło. Może dlatego że nie jestem fanką typowych komiksowych superbohaterów.
Ostatnio zmieniony przez Dewotka 2008-09-24, 16:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-09-24, 16:46   

Tyle, że to nie są typowi komiksowi bohaterowie, w tym tkwi urok serialu. Nawet jeśli drugi sezon nie dorównywał pierwszemu jeśli chodzi o poziom, to show stanowi bardzo udany.

Co prawda do Battlestar Galactica mu trochę brakuje, ale z nowych produkcji Heroes jest u mnie zaraz po nim ;) .
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-09-24, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-09-24, 16:52   

Dewotka napisał/a:
Taka nie udana kalka X-menów.


Tu się nie zgodzę ponieważ X-Men to organizacja superbohaterów którzy współpracują ze sobą a w Heroes duża część bohaterów działa na własną rękę. :)

Suavek napisał/a:
Co prawda do Battlestar Galactica mu trochę brakuje


Wiedziałem że to powiesz. :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-09-24, 17:10   

Zaratul napisał/a:
Suavek napisał/a:
Co prawda do Battlestar Galactica mu trochę brakuje


Wiedziałem że to powiesz. :)

I zawsze będę powtarzał, dopóki ktoś się nie przełamie, nie obejrzy i nie przyzna mi racji :P . Bo prawda jest taka, że jest to hit ostatnich lat, a mało kto (w Polsce) raczy się z nim zapoznać. Zapewne dlatego, że mało kogo kręci "science-fiction".

A BSG to po prostu małe mistrzostwo świata. Mogę zabrzmieć jak jakiś fanboy, ale taka jest prawda. Tak przemyślanego, wielowątkowego i głębokiego serialu nie widziałem nigdy.

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek trzeciego sezonu Heroes i zaczynam drugi. Pierwsze wrażenie szczerze mówiąc nieco mieszane. Jakoś nie tego się spodziewałem. Sporo rzeczy dzieje się zbyt szybko, bądź też wydaje się nieco naciągana. Nie jest źle, ale spodziewałem się czegoś "większego". Zobaczymy jak będzie dalej.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-18, 22:17   

Ja już od dłuższego czasu jestem fanem serialu Californication :)
Hank Moody is back! Drugi sezon zapowiada się ciekawie :D

Jestem w trakcie oglądania Dexter'a. Niezły, z odc. na odc. lepszy.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
madzia11_11 
Cockroach


Wiek: 26
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2008-12-30, 21:25   

Uwielbiam oglądać "Kości", "Wzór", "Na wspólnej" i "Skazany na śmierć" .
Nie cierpię MODY NA SUKCES! Boże, jaka porażka... :x :x

Mike: Tak? A dlaczego? Pisz konkretniej te swoje posty. ;)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-02-23, 21:39   

http://www.imdb.com/title/tt0772145/

Na IMDB natknąłem się na nowy serial animowany który jest na podstawie komiksu X-Men więc postanowiłem go obejrzeć.
Po słabym X-men Evolution spodziewałem się przeciętniaka ale na szczęście się myliłem.
Serial jest naprawdę świetny.Fabuła,postacie i klimat trzymają naprawdę wysoki poziom i co najważniejsze serial nie jest infantylny tak jak ten nieszczęsny Evolution.
W końcu doczekaliśmy się godnego następcy X-Menów z 1993 roku. :)
Kto jest fanem komiksu niech go obejrzy,naprawdę warto.
_________________

 
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2009-04-04, 14:30   

Zaratul napisał/a:
Pierwsza seria Heroesów była niewątpliwie świetna.Ciekawy pomysł na serial,świetni aktorzy i fajne moce bohaterów składały się na bardzo dobry serial.
Ale niestety druga seria zaczęła posysać.To już nie było to wątki były wciśnięte na siłę no i fabuła już nie ta.

A mi jako jeden z niewielu podobał się 2 sezon,ta to prawda,czasem miało się wrażenie że wątki były wciśnięte ale ogółem nie było tak źle jak to przedstawiasz.
Według mnie serial nadal trzyma poziom,w zasadzie...jest moim ulubionym :razz: (nie wiem jak stoi 3 sezon,nie widziałem ale powoli się przymierzam do obejrzenia)
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
Ostatnio zmieniony przez Undertaker 2009-04-21, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-12, 20:58   

To co znajdziecie w tym poście nie będzie napisane ironicznie, o ile brazylijskich seriali nie trawię (choć kiedyś próbowałem kilka odcinków oglądnąć), tak co drugi na comedy central przypadł mi do gustu. W takich właśnie gustuję, komediowe z wielgachną łychą humoru. Jak byłem mały to lubiłem przede wszystkim mode na sukces i prawdopodobnie moje dzieci/ wnuki też się kiedyś na ten serial natkną. On jest chyba nieśmiertelny, twórcy nie wiedzą kiedy skończyć, pomysły im się wyczerpały już 15 lat temu i ciągną wszystko na siłę. Ja mode postrzegam jako życiowy tasiemiec, który ma głównie za zadanie uszczęśliwić singieli, widząc nieszczęście swoich bohaterów w telewizji czują się troszeczkę lepiej, bo czymże są nasze problemy w porównaniu z ich?

Wniosek ten wysnułem słuchając mojej babci. Ostatni odcinek mody oglądałem mając lat 13, było to nudne poniedziałkowe popołudnie, więc postanowiłem sprawdzić co się zmieniło od czasu, kiedy na poważnie przestałem to oglądać - czyli po 6 latach przerwy. Nie było zdziwienia, mógłbym to streścić w jednym zdaniu: ta przeleciała 15 chłopa, tamta przeżyła jakiś wypadek, ojciec z córką nakryty w łóżku przez siostrę szwagierki. Mnie to naprawdę śmieszy, że przez tyle lat nic nowego nie wymyślili. Jeden z najbardziej dennych seriali jaki widziałem, żałuję, że w dzieciństwie wśród Dragon Balli i Tsubasy poświęcałem również czas na ten chłam. Zabrał mi pół roku życia :)

A powracając do comedy central - tutaj sprawa ma się jeno inaczej. Masa niesamowitych seriali. Jeśli ktoś ma ów kanał, niech sprawdzi kilka odcinków i sam oceni, czy mu się podoba.

According to Jim
Jeden z wybitniejszych, bardzo poprawia mi nastrój i nie omieszkam napomknąć, że znam każdy odcinek chyba na pamięć :P rodzinne sprawy Jima Belushi', zagorzałego fana footballu i niezwykle oszczędnego facet po 50-tce. Co mnie głównie urzekło: humor. Wśród wszystkich seriali to właśnie jego typuję na najbardziej 'humorystyczny', miejscami po prostu nie dało się wytrzymać ze śmiechu, a najnowsza seria po prostu zamiata wszystko i wszystkich.

Więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jim_wie_lepiej

Inne warte oglądnięcia:
My wife and kids
Everybody loves Raymond
Scrubs
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-02-12, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-25, 20:20   

Oglądajac zakończenie LOSTa gapiłem się przez 5min w czarny ekran. Damn.... opłacało się czekać 5 lat na zakończenie. Ending był prawie że idealny. Prawie bo ostatnie 10min or so, bylo juz napisane 6lat temu odrazu po pilocie. Ale i tak jestem pod wrażeniem. Zakończenie było bardzo ładne i emocjonalne i zostawiło widza z bardzo miłym uczuciem, wręcz satysfakcją. Oczywistą rzeczą jest ze nie mozna zaspokoić wszystkich, ale akurat udalo sie im domknąć całość bardzo "uniwersalnie". Szkoda że to koniec, wiadomo im dlużej sie cos ciągnie tym bardziej dziwaczne czy nudne sie staje, ale akurat ten serial oglada sie dla postaci, ktore byly naprawde dobre i jesli nie lepiej zagrane. I will miss it....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-10-14, 20:54   

Właśnie skończyłam "Miasteczko Twin Peaks". Uff, serial świetny, choć ostatnie, powiedzmy, 6 epsów zeszło z poziomem. Ale warto było oglądać ten serial, choćby dla ostatnich 12 minut ostatniego odcinka
:

od momentu, gdy Cooper był w Czarnej Chacie

, a ostatnia scena wbiła mnie w fotel. W bardziej odpowiednim momencie seria urwać się nie mogła :grin2:

A teraz zaczynam Dextera, bo tyle osób mi go polecało, że muszę go obejrzeć:D
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-10-15, 01:11   

No fakt, na początku mnie też zniszczył, ale im dalej w lasy tym bardziej zaczął się zataczać. Do tego ta mnogość wątków, z czego większość to jakieś pierdoły były. Tak czy siak jeden z moich ulubionych.

To teraz obejrzyj sobie Fire Walk With Me. Jeno mała rada - przygotuj sobie na wszelki wypadek Deprim, czy coś w tym stylu, zanim zaczniesz. Cholernie ciężki film.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group