Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2008-08-02, 14:46
Człowiek człowiekowi nierówny?
Autor Wiadomość
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-19, 11:54   

Iron Savior napisał/a:
Skoro nie maja jak murzyni, tylko maja calkiem dobrze i mimo tego pieprzonego rownouprawnienia o ktore tak zabiegaly a w gruncie rzeczy tak naprawde to chcialyby czegos mniej niz rownouprawnienia (lagodniejszego traktowania i tego, zeby faceci sie starali bardziej niz one w zwiazkach, przynajmniej czesc z bab tak ma) to w czym problem?

Co to w ogóle za rozumowanie: "kobiety nie mają tak, jak Murzyni, więc mają dobrze i w czym problem"? Wybacz, ale nie skomentuję.
Cytat:
Oczywiscie, ze szanse bylyby wyrownane, w koncu w Polsce jest tylu facetow fryzjerow o manikiurzystach nie wspomne, ze biedne pokrzywdzone kobiety musza spier****c na zachod w poszukiwaniu miejsc pracy, gdzie tamtejsi dzentelmeni honorowo odstapia im miejsca pracy. I to nie jest wcale ironiczny post, albo proba pokazania, ze Polska jest 100 lat za ucisnionymi murzynami, to po prostu faceci w Polsce sa tacy jacy sa i przez to laski wyjezdzaja lepiej zarobic, to jest logiczne nie?

Powiem krótko, aby nie wałkować w kółko tych samych słów. Możesz przedstawiać to w taki sposób, ale jest faktem stwierdzonym w raporcie Komisji Europejskiej, że na tle państw Unii, Polki mają o wiele gorszą sytuację na rynku pracy, niż mieszkanki Zachodu.

Podaję ci linka do strony zawierającej dane szczegółowe:
http://www.kobietypraca.org/index.html
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-19, 12:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-19, 12:42   

Powiem krótko i bardzo rzetelnie xD Pieprzycie takie bzdury, że jestem bliski oczopląsu i przypominacie mi codzienne rycie bani jakiemu jestem poddawany na uczelni. Niniejszym podejmuję więc decyzję o zamknięciu tematu. Za dużo tutaj wzajemnego podpuszczania i mocno porąbanego gadania. Ja tematu już na pewno nie otworzę i mam nadzieję, że przejdzie on w niepamięć. Nie chcę widzieć tutaj nie potrzebnej zwady między userami. Mam nadzieję, że sprzeciwów nie będzie xD
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-11, 12:22   

CCN - ujęcie trzecie ;].
Akcja! :devil:
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-01-11, 12:29   

Czy Ty się aby dobrze czujesz? ^^" Przeca to samobójstwo!

Raq: na wstępie mówie że napinka i wywale..nie zamkne...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 18:36   

To tak w temacie: Trybunał w Strasburgu: lesbijka ma prawo do adopcji .
http://wiadomosci.wp.pl/w...55&ticaid=1539b
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-01-25, 09:04   

Czytałem tą informację we wczorajszym Dzienniku Bałtyckim. Pani przedszkolanka w wieku 45 lat zaadoptuje dziecko zaś od narodu dostanie jeszcze 10 tys. euro za odszkodowanie (bodajże za wcześniejsze odmówienie jej na adopcję). Coraz więcej krajów zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne:
- Islandia (2000r.), Szwecja, Wlk. Brytania (2005r.), Holandia, Belgia, Francja i Hiszpania. W Niemczech, Irlandii, Norwegii i Danii gej może zostać prawnym opiekunem dziecka swojego partnera.
"Wyrok Trybunału oznacza, że członkowie Rady Europy, w tym Polska, nie mogą odmawiać prawa do adopcji ze względu na orientację seksualną - nawet jeśli odmowa jest ukryta pod innym pretekstem. -Była to dyskryminacja i złamanie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka" - dr. Hanna Machińska...
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2008-01-25, 09:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-25, 22:19   

Remontowa Ekipa Damska:
http://wroclaw.naszemiast...nia/811972.html

Raq EDIT: "5. Pisanie postów zawierających krótką treść (np. jedno słowo), umieszczanie wiadomości jednej pod drugą etc. uważa się za nabijanie*. Jeśli chcesz zawrzeć nową myśl w temacie a wykracza ona poza wyższe zasady, należy edytować wiadomość (opcja 'edytuj', widoczna w prawym rogu każdego posta)"

EDIT: Nie wiem, w jaki sposób ma to się tyczyć mego postu, jako że ja zamieszczam link, a w dodatku Puty zrobił parę postów wyżej to samo.
EDIT 2: No tak, post Putego miał tytuł. Już dodaję.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-25, 23:17   

No- modelkami to one raczej nie zostaną.

Cytat:
Irena Kucharska. Była już barmanką w schronisku w Karpaczu, robotnicą w zakładzie na Pomorzu, gdzie pracowała przy taśmie produkcyjnej sosów, motorniczym tramwajów i przez 7 lat jedyną kobietą kierowcą autobusu miejskiego we Wrocławiu.
Prowadzenie dużych aut było jej marzeniem od zawsze. Ale miała dosyć wstawania o trzeciej nad ranem do pracy i powrotów do domu o północy. Wykończeniówki nauczyli ją znajomi, gdy kiedyś nie miała pracy.W branży budowlanej zamierza zarabiać co najmniej dwa razy więcej niż za kółkiem autobusu. Aby być bizneswoman z prawdziwego zdarzenia, w maju chce zdać maturę.


O żesz- kobieta jakoś od końca zaczęła karierę, jeśli chce ją ukoronować maturą.

Cytat:
Na razie wykładam kafelki w łazience, ale chcę wykładać na uczelni


;|
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-01-25, 23:21   

O nie... Znowu się zaczyna.

Dobra, teraz ja coś powiem. Jedyne co wywnioskowałem z niektórych wypowiedzi (nie będę wskazywał palcem), to:

hetero - źli
mężczyźni - źli, za krzywdy które wyrządzili kobietom wyginą.
kobiety - męczennicy, nie mogą iść do kopalni i wykonywać innych ciężkich robót.
homoseksualiści - dobrzy.

Nie będę pokazywał gdzie, co, kto napisał. Może nie napisał tego nigdzie, to jest moja interpretacja i basta.

Zacznę od adopcji przez pary homoseksualne, tu jest 50/50. Jeżeli adoptowane dziecko jest małe to niech je wychowują. Natomiast jeżeli to jakiś nastolatek - no way. Gdybym to ja znalazł się w takiej sytuacji to bym się chyba pochlastał.

Drugie - dyskriminacja, dyskriminacja, dyskriminacja. Przecież to istnieje już od niepamiętnych czasów. Od początka świata to zawsze mężczyźni robili jakieś większe hece. Ja bym tu koniecznie powiedział jedną rzecz - kobieta nie została stworzona do jakichś ciężkich prac i tyle. Porównajcie sobie budowę ciała kobiety i mężczyzny. Po co się pchacie do kopalni? No po co? Żeby pokazać, że też potraficie albo że jesteście niezależne? Kto mówi, że nie potraficie? Żeby nie było, że jestem jakiś anty, to powiem wprost: dla mnie wszyscy są równi i niech tak będzie.

Czytając tu parę postów to ja jako mężczyzna poczułem się dyskriminowany. Moim wnioskiem z lektury jest, że kobiety powinny robić wszystko a mężczyźni najlepiej rodzić dzieci.

A już dyskusje nt. "kto może osiągnąć lepszy orgazm" to po prostu żenua, bez urazy. Tak samo jak mówienie o kolorach, wg. tego twierdzenia wszystko powinni robić w dwóch wersjach kolorystycznych: for men und for women.

Jeszcze dam jeden przykład co do dyskryminacji, akurat mi bliski. W Zakładach Wytwórczych Głośników z Wrześni zatrudnienie od początku działalności fabryki stanowi ponad 3/4 kobiet. Powód - mają precyzyjniejsze ręce a w budowie głosnika to jest bardzo ważne. Jak widać kobiety się odnajdują w społeczeństwie. Ja nie widzę żadnego problemu, problemem byłoby gdyby kobiety były niewolnicami mężczyzn a tak NIE JEST.

Na zakończenie dodam, że otanio słuchałem jakiejś audycji radiowej nt. in vitro i nie wiedziałem czy śmiać się, czy płakać. Wypowiadała się jakaś pani, której zdaniem in vitro powinno być legalne ale pod jednym warunkiem a mianowicie: nasienie pozyskiwane byłoby poprzez rozcinanie organów płciowych.

OK, na kompletny koniec... ja wszystko może i interpretuję na wyrost ale taki już jestem przegięty, głupi i mało inteligentny. Tak więc, nie obrażajcie się.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
Ostatnio zmieniony przez GordonCommodore 2008-01-25, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-25, 23:25   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 13:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-25, 23:53   

Gordon, po co zaczynasz coś, co zostało już zakończone?
W sprawie dyskryminacji nie chodzi o to, że mało kobiet pracuje na budowie, bo po to większość z nich studiuje, by mieć pracę umysłową (z drugiej jednak strony ukazanie w czasie II wojny światowej, że w zajęciach fizycznych radzą sobie równie dobrze dało potężny bodziec dla równouprawnienia). A tak się składa, że za taką samą pracę kobiety dostają o wiele niższą płacę i różnica największa jest wśród osób z wyższym wykształceniem, zajrzyj do linka z danymi, który parę postów wcześniej dałam. A proste przyjęcie tego faktu do wiadomości i brak woli zmienienia go jest zwyczajnym egoizmem.

No i z tymi kopalniami już pisałam. Kobiety pracowały w kopalniach w XIX wieku, czyli za czasów największej ofensywy konserwatyzmu, dostawały jednak ułamek pensji mężczyzny. Oczywiście te pracujące były z klasy niższej, bo bogate damy miały być tylko nic nierobiącą ozdobą mężczyzny, co podkreślał ich uniemożliwiający działalność fizyczną strój.

Jeśli zaś się porówna stosunki społeczne na przestrzeni wieków, widać wyraźnie, że praca fizyczna zapewniała chłopkom w obrębie swego stanu znacznie wyższy status, niż ten, którym mogła cieszyć się szlachcianka w obrębie swego, co jest zrozumiałe, chodzi o przydatność w czasach, gdy praca fizyczna była najważniejsza. Tylko czemu dziś, gdy niby to wiedza rządzi, kobieta ma mieć gorzej? (a że ma, udowadniają statystyki).

Aha, nie podoba mi się przypisywanie myśli, których nigdy nie przedstawiłam.

Cytat:
No- modelkami to one raczej nie zostaną.

No, bo przeciętni polscy robole to sami "polscy hydraulicy".
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2008-01-26, 00:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 00:09   

Cytat:
Jedyne co wywnioskowałem z niektórych wypowiedzi
Gor - no właśnie tu chodzi o dobre wnioskowanie.
Cytat:
(nie będę wskazywał palcem),
jednak konkretne cytaty byłyby wskazane, gdyż pisanie w takim stylu może prowadić do nieporozumień.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-26, 02:23   

Cytat:
No, bo przeciętni polscy robole to sami "polscy hydraulicy".


Ale mówię o tych na zdjęciu.
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-26, 22:16   

A moim zdaniem dwie z nich są całkiem niezłe, tylko ta po prawej strasznie buczowata. Nieważne, jakby to był tekst o jakichś facetach, to raczej nie napisałbyś, że są za brzydcy na modeli. Tak jakby wygląd miałby być najważniejszym atutem kobiety, bo przecież nie jej umiejętności, wiedza czy talenty.
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-01-26, 22:33   

Shi'nayne napisał/a:
A moim zdaniem dwie z nich są całkiem niezłe, tylko ta po prawej strasznie buczowata. Nieważne, jakby to był tekst o jakichś facetach, to raczej nie napisałbyś, że są za brzydcy na modeli. Tak jakby wygląd miałby być najważniejszym atutem kobiety, bo przecież nie jej umiejętności, wiedza czy talenty.


Nie masz pojęcia jak działa mężczyzna xD

A co do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, to mi mózg wybuchł od tego natłoku informacji. Nadal nie rozumiem tych wszystkich liczb ale w moim otoczeniu jest zupełnie inaczej. Prawie każda kobieta w moim wieku, podobnym wykształceniu jaką znam zarabia więcej ode mnie. Nie próbuj mi tego tłumaczyć, OK - może tak jest w Twoim środowisku. U mnie tak nie jest, dla mnie to co Ty mówisz to jakieś inne coś.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-26, 22:57   

Jak można wyczytać w tamtych danych, największa dyskryminacja kobiet jest na stanowiskach zajmowanych przez osoby z wyższym wykształceniem. A zważywszy twój wiek, nie możesz mieć jeszcze takowego. Ale może (i mam taką nadzieję), w niedalekiej przyszłości sytuacja się zmieni dzięki młodemu pokoleniu, które w mniejszym stopniu kieruje się stereotypami.

Do postu poniżej:
Zaś moja siostra ma wykształcenie prawnicze i świetne wyniki w pracy, ale to nie ona dostała awans, tylko gamoń po administracji. I czy ten jednostkowy przykład o czymś ma dowodzić?
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2008-01-26, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-01-26, 23:02   

OK. Powiem jeszcze inaczej.

Oboje z moich rodziców mają wyższe wykształcenie, ba - pracują w tym samym zawodzie. Matka zarabia o ponad tysiąc zł więcej i płaci mniej jakichś głupich składek. Może Ci się wydawać, że bajeruję żeby podeprzeć swoją tezę ale tak jest.

Już nic z tego nie rozumiem, te wszystkie dane które pokazałaś to jakiś inny świat.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-26, 23:06   

Cytat:
A moim zdaniem dwie z nich są całkiem niezłe


To ja inne zdjęcie chyba miałem :]

Cytat:
Nieważne, jakby to był tekst o jakichś facetach, to raczej nie napisałbyś, że są za brzydcy na modeli.


Bo nie dziwią faceci w rolach ekipy remontowej.

Cytat:
Tak jakby wygląd miałby być najważniejszym atutem kobiety, bo przecież nie jej umiejętności, wiedza czy talenty.


Niektóre jadą przez życie tylko na wyglądzie (modelki np).
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-27, 11:56   

Cytat:
To ja inne zdjęcie chyba miałem :]

Najwidoczniej gusta lesbijki i heteryka odnośnie kobiet niekoniecznie muszą się pokrywać.
Cytat:
Bo nie dziwią faceci w rolach ekipy remontowej.

Będziesz zatem musiał się przyzwyczaić, skoro większość takich facetów jest już zagranicą.
Cytat:
Niektóre jadą przez życie tylko na wyglądzie (modelki np).

Modele również, to niezależne od płci. Jest jednak silniejszy nacisk społeczny na kobiety, aby w każdej okoliczności nieskazitelnie wyglądały.
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2008-01-27, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-01-27, 12:25   

Shi'nayne napisał/a:
Będziesz zatem musiał się przyzwyczaić, skoro większość takich facetów jest już zagranicą.


Tzn. że według Ciebie polski rynek pracy zostanie zdominowany przez kobiety?
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
Ostatnio zmieniony przez GordonCommodore 2008-01-27, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-27, 12:34   

Faceci budowlańcy wyjeżdzają na zachód a ci, co się dopiero uczą, już o tym myślą. Tak więc musi ktoś zająć ich miejsce. Chyba że tamci zaczną wracać.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-01-27, 12:59   

Wasza dyskusja mi to przypomniała.
Die Ärzte Manchmal haben Frauen...
Niestety nie ma tłumaczenia piosenki.

Moim zdaniem troche Shi'nayne działa zbyt emocjonalnie i nie jest otwarta na inne możliwość ,to też się tyczy Music-a ,ale nie dziwie się.Zawsze pośmiać się można.

Cytat:
hetero - źli
mężczyźni - źli, za krzywdy które wyrządzili kobietom wyginą.
kobiety - męczennicy, nie mogą iść do kopalni i wykonywać innych ciężkich robót.
homoseksualiści - dobrzy.
Coś w tym jest ,też to poczułem między wierszami. :grin2:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-27, 15:20   

Cytat:
Moim zdaniem troche Shi'nayne działa zbyt emocjonalnie i nie jest otwarta na inne możliwość ,to też się tyczy Music-a ,ale nie dziwie się.Zawsze pośmiać się można.

A jakie są te inne możliwości?
Cytat:
Cytat:
hetero - źli
mężczyźni - źli, za krzywdy które wyrządzili kobietom wyginą.
kobiety - męczennicy, nie mogą iść do kopalni i wykonywać innych ciężkich robót.
homoseksualiści - dobrzy.
Coś w tym jest ,też to poczułem między wierszami. :grin2:
[/quote]
No to twoje czucie cię zawodzi.
Ja zaś odniosłam wrażenie, że odkąd się odkryłam, jestem inaczej traktowana niż poprzednio, mimo że zasadniczo piszę o tym samym.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-27, 15:35   

Cytat:
Ja zaś odniosłam wrażenie, że odkąd się odkryłam, jestem inaczej traktowana niż poprzednio, mimo że zasadniczo piszę o tym samym.
No to Twoje czucie cię zawodzi ;) .
Cytat:
hetero - źli
mężczyźni - źli, za krzywdy które wyrządzili kobietom wyginą.
kobiety - męczennicy, nie mogą iść do kopalni i wykonywać innych ciężkich robót.
homoseksualiści - dobrzy.
Jednak cos w tym jest, bo to niepierwszy taki głos, który tak to widzi ;) .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-01-27, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2008-01-27, 16:04   

Cytat:
Jednak cos w tym jest, bo to niepierwszy taki głos, który tak to widzi ;) .

Zaś w średniowieczu prawie wszyscy uważali, że Słońce krąży wokół Ziemi :razz:

Jak ktoś ma takie zarzuty, to niech zacytuje, gdzie ja tak pisałam. Bo mam wrażenie, że jednak większość nie czytała nawet ze specjalną uwagą moich komentarzy, tylko uznała, że jestem taką feministką z polskiego stereotypu.

Edit
W sumie nie wiem, czego oczekuję, skoro przeważają tutaj stwierdzenia, że dyskryminacja kobiet w Polsce to nie jest poważny problem, albo też tej dyskryminacji w ogóle nie ma. Siłą rzeczy, moje stanowisko na tym tle będzie skrajne :?

Parę linków:
http://wiadomosci.onet.pl/1680986,11,item.html
Killing us softly 3 (wizerunek kobiet w reklamie):
http://video.google.com/v...368502337678412
Raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (ONZ) dot. polityki równości płci w Polsce na 2007 r.:
http://www.gm.undp.org.pl...wnosci_plci.pdf
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2008-01-27, 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group