Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2008-08-02, 14:46
Człowiek człowiekowi nierówny?
Autor Wiadomość
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-09, 20:56   

Tyle że Twój przykład, ukazany jako uniwersalny, nie bierze pod uwagę drobnego faktu, że nie jest uniwersalny
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 20:58   

Shi'nayne napisał/a:
A ja dalej uważam, że kobieta jak chce, to niech idzie do kopalni i nikt nie ma jej prawa tego zakazywać. Przecież to nie dziecko nieświadome konsekwencji.
zakazują?
Shi'nayne napisał/a:
A powiedz, pod jakim względem mamy lepiej?
a kto was adoruje? stawia na piedestale? wynosi pod niebiosa? i nie wmawiaj mi ze baby tego nie chcą bo kazdy potrzebuje uznania...a kobiety jak nikt inny i to akurat udowodniono naukowo...nie raz to własnie gość kobietę ubóstwia a babka za to odwdziecza się środkowym palcem (nie mówię ze zawsze ani ze w większości zebyś nie wyciągnęła tego z kontekstu i zinterpretowała inaczej)...więc choćby tu macie lepiej bo baby od zawsze były tymi nietykalnymi (wiem wiem przemoc w rodzinie itp...to odsetki) i to one zawsze były ubóstwiane...o nich się ludzie zabijali i nadal tak sie dzieje...więc chocby tu macie lepiej :]
Shi'nayne napisał/a:
Pisałam już, że wszyscy ludzie powinni mieć możliwość dostępu do każdej pracy, w oparciu o jasne kryteria przyjęcia i płeć nie powinna mieć tu nic na rzeczy
ale jest jakaś ustawa czy cos ktora tego zabrania?
_________________
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-09, 21:29   

Raq napisał/a:
Shi'nayne napisał/a:
A ja dalej uważam, że kobieta jak chce, to niech idzie do kopalni i nikt nie ma jej prawa tego zakazywać. Przecież to nie dziecko nieświadome konsekwencji.
zakazują?
Shi'nayne napisał/a:
A powiedz, pod jakim względem mamy lepiej?
a kto was adoruje? stawia na piedestale? wynosi pod niebiosa? i nie wmawiaj mi ze baby tego nie chcą bo kazdy potrzebuje uznania...a kobiety jak nikt inny i to akurat udowodniono naukowo...nie raz to własnie gość kobietę ubóstwia a babka za to odwdziecza się środkowym palcem (nie mówię ze zawsze ani ze w większości zebyś nie wyciągnęła tego z kontekstu i zinterpretowała inaczej)...więc choćby tu macie lepiej bo baby od zawsze były tymi nietykalnymi (wiem wiem przemoc w rodzinie itp...to odsetki) i to one zawsze były ubóstwiane...o nich się ludzie zabijali i nadal tak sie dzieje...więc chocby tu macie lepiej :]


Czytasz w moich myślach? :p

Cytat:
Pisałam już, że wszyscy ludzie powinni mieć możliwość dostępu do każdej pracy, w oparciu o jasne kryteria przyjęcia i płeć nie powinna mieć tu nic na rzeczy. Jak jakaś kobieta chce iść do kopalni i dzięki posturze Agaty Wróbel bez problemu przechodzi wszelkie testy, to co w tym złego???


I tu masz rację.

Cytat:
A ty? Osobiście, nie po to studiuję, by iść do kopalni. Ale kto wie, czy nie znajdzie się kobieta, która by tego chciała, choć to raczej zawód bez większych perspektyw.


A ja? W ostateczności pewnie i tak. To zaiste robota ograniczająca horyzonty.

Cytat:
To pokaż mi dowody mojej ignorancji


Nie chce mi się tego cytować, bo jest to widoczne w prawie każdym Twoim poście, który tu umieszczasz ; > Dość powiedzieć, że ciągle użalasz się nad pozycją kobiet w społeczeństwie, mało tego, przytaczając przykłady tylko z wybranych krajów, gdzie mają się najgorzej, by nie przeczyć sobie samej. Przy tym w ogóle nie zwracasz uwagi na mężczyzn, którzy w szeregu przypadków mają po prostu przesrane i o byciu jedną z tych "niedocenionych, dyskryminowanych kobiet" po prostu marzą. Niby wyjątek potwierdza regułę...

Cytat:
panie "Nienawidzę pedałów, jedyny odłam homoseksualizmu jaki jestem jeszcze w stanie znieść to lesbijki. Toż to słodkie i w ogóle..."


NC :lol:
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-09, 21:32   

Cytat:
Raq napisał/a:
Shi'nayne napisał/a:
A ja dalej uważam, że kobieta jak chce, to niech idzie do kopalni i nikt nie ma jej prawa tego zakazywać. Przecież to nie dziecko nieświadome konsekwencji.
zakazują?

Przypominam, że dyskusja krążyła wokół kwestii, czy pozwolić kobietom pracować w takich zawodach.
Cytat:
Shi'nayne napisał/a:
A powiedz, pod jakim względem mamy lepiej?
a kto was adoruje? stawia na piedestale? wynosi pod niebiosa? i nie wmawiaj mi ze baby tego nie chcą bo kazdy potrzebuje uznania...a kobiety jak nikt inny i to akurat udowodniono naukowo...nie raz to własnie gość kobietę ubóstwia a babka za to odwdziecza się środkowym palcem (nie mówię ze zawsze ani ze w większości zebyś nie wyciągnęła tego z kontekstu i zinterpretowała inaczej)...więc choćby tu macie lepiej bo baby od zawsze były tymi nietykalnymi (wiem wiem przemoc w rodzinie itp...to odsetki) i to one zawsze były ubóstwiane...o nich się ludzie zabijali i nadal tak sie dzieje...więc chocby tu macie lepiej :]

Halo, przypomnę, że ja jestem lesbijką i ze względu na ten fakt nic dla mnie nie znaczą wątpliwe zalety opisanych przez ciebie faktów, tak więc pozostają same negatywy. I naprawdę, wolałabym bać się zaledwie pobicia, niż gwałtu za każdym razem, gdy idę w nocy ulicą.
Cytat:
Shi'nayne napisał/a:
Pisałam już, że wszyscy ludzie powinni mieć możliwość dostępu do każdej pracy, w oparciu o jasne kryteria przyjęcia i płeć nie powinna mieć tu nic na rzeczy
ale jest jakaś ustawa czy cos ktora tego zabrania?

Gdyby rzeczywistość w pełni odpowiadała wymogom prawnym, to Polska byłaby wspaniałym krajem, lepszym pod względem równouprawnienia od Norwegii.
Cytat:
Dość powiedzieć, że ciągle użalasz się nad pozycją kobiet w społeczeństwie, mało tego, przytaczając przykłady tylko z wybranych krajów, gdzie mają się najgorzej, by nie przeczyć sobie samej.

Próbuję poszerzyć horyzonty niektórych osób, którym wydaje się, że wszystko jest w porządku. Zostawię innym ludziom ocenę tego, czy ty masz rację, czy ja.
Cytat:
Przy tym w ogóle nie zwracasz uwagi na mężczyzn, którzy w szeregu przypadków mają po prostu przesrane i o byciu jedną z tych "niedocenionych, dyskryminowanych kobiet" po prostu marzą. Niby wyjątek potwierdza regułę...

Mówimy o problemie społecznym. Sytuacja jednostek problemem społecznym nie jest. No chyba że masz na myśli problem mniejszości rasowych, seksualnych itd., ale w nich płeć nie ma nic na rzeczy.
Cytat:
NC

Typowe.
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-09, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 21:37   

no brawo, barziej wymijajacej odpowiedzi być nie mogło ...jak mówi stare powiedzenie które można pod to podciagna a mianowicie "jak nie urok to sraczka" :P ....W ogóle to pomyśl...z czego bierze się ta niechęć zeby babki robiły ciężką robotę?...hmmm...jakoś nie chce mi sie wierzyć ze godzi to w ich dume...skoro to oni was adorują to IMO prędzej starają sie o was niż są zazdrosni....nie mówie o zarobkach itp....
_________________
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-09, 21:45   

Ja mam taka zajebiscie niesmiala prosbe. Pierzcie swoje brudy na gg albo ustawcie sie gdzies i dajcie sobie w morde (w koncu kobiety maja rowne prawa, wiec jak najbardziej mozna takiej piescia w ryj zajebac) albo - to co teraz napisze moze byc dla niektorych szokujace i ciezkie do zaakceptowania - piszcie jak na ludzi cywilizowanych przystalo.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-09, 21:48   

Cytat:
W ogóle to pomyśl...z czego bierze się ta niechęć zeby babki robiły ciężką robotę?

Z określonych wzorców? Kultury? No i jednak bogacimy się, kobiety zwyczajnie robią to, do czego mają najlepsze predyspozycje, czyli używają mózgu, a na przykład w biednych państwach Afryki wiele kobiet haruje przy najgorszych robotach, podobnie była też w Europie w wieku XIX, w którym wielu ludzi głodowało.

Cytat:
Ja mam taka zajebiscie niesmiala prosbe. Pierzcie swoje brudy na gg albo ustawcie sie gdzies i dajcie sobie w morde (w koncu kobiety maja rowne prawa, wiec jak najbardziej mozna takiej piescia w ryj zajebac) albo - to co teraz napisze moze byc dla niektorych szokujace i ciezkie do zaakceptowania - piszcie jak na ludzi cywilizowanych przystalo.


A czy ja piszę jak prymityw jakowyś, proszę pana, który uważa, że można drugiemu człowiekowi pięścią w ryj zajebać? Ahaaa, najwidoczniej myślał pan dotąd, że mężczyznę można w ryj zajebać, a kobietę co najwyżej przejebać, tak?
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-09, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-09, 21:53   

Cytat:
Taa, do niedawna uważano, że niemal wszystkie roboty są wyłącznie dla faceta, bo kobieta jest za głupia, by się tykac czegoś trudniejszego od wyszywania.


To oczywiście nieprawda, ale z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć że wolę mieć za szefa faceta niż kobietę. Jeden powód- facet szef jest konkretny, kobieta sama często nie wie czego chce. Przynajmniej tak było u mnie w pracy.

Cytat:
A poza tym, mam gdzieś ewentualną zapomogę finansową pochodzącą z lepszych zarobków faceta, bo nigdy z żadnym nie będę.


Wow. Każdy układa sobie życie jak chce, można być i zadeklarowanym singlem. Traci się wtedy część uroku życia jednak.

Cytat:
A ja dalej uważam, że kobieta jak chce, to niech idzie do kopalni i nikt nie ma jej prawa tego zakazywać. Przecież to nie dziecko nieświadome konsekwencji.


Pewne niezrozumienie z tej strony. Powiedzmy że to ja zatrudniam pracownika do pracy w kopalni i czy wybiorę kobietę czy faceta?
Oczywiście że faceta.
Ponieważ jest silniejszy, więc szybciej i więcej wykona pracy, a to jest czysty zysk dla mnie, dla innych i często i dla niego. Efektywność, efektywność :]
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 21:57   

Mieszkasz w Afryce? Albo w XIX wieku?....mieszkasz w Polsce i nie jest napewno tak ze jak zechcesz być górnikiem ci powiedza że masz wypieprzać itp. ....na 100% zasugerują cyz nawet powiedzą offen że nie powinnaś, nie praca dla ciebie itp. ....ale nie powie ci nikt spier****j....
Shi'nayne napisał/a:
Z określonych wzorców? Kultury?
chcesz to zmienić? jak?...tysiące lat i teraz zmienimy role...
Shi'nayne napisał/a:
kobiety zwyczajnie robią to, do czego mają najlepsze predyspozycje, czyli używają mózgu
no i własnie...czy widzisz w tym coś złego?
Iron Savior napisał/a:
Pierzcie swoje brudy na gg albo ustawcie sie gdzies i dajcie sobie w morde
nie rozumeim...temat jest jaki jest i nikt się z nikim nie kłuci a jedynie wymieniamy argumenty..no a ze nasze zdania są różne...
Iron Savior napisał/a:
w koncu kobiety maja rowne prawa, wiec jak najbardziej mozna takiej piescia w ryj zajebac
xD owned
Iron Savior napisał/a:
piszcie jak na ludzi cywilizowanych przystalo.
nie wiem co powyżej było takiego ostrego i w ogóle...Iron narazie kazdy gada ok a jak zacznie się jazda to MOD team udupi rebelię xD
Shi'nayne napisał/a:
podobnie była też w Europie w wieku XIX, w którym wielu ludzi głodowało.
WTF? :shock:
_________________
 
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-09, 21:59   

Cytat:
To oczywiście nieprawda, ale z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć że wolę mieć za szefa faceta niż kobietę. Jeden powód- facet szef jest konkretny, kobieta sama często nie wie czego chce. Przynajmniej tak było u mnie w pracy.

Aha, czyli na podstawie tego jednego okazu wyrobiłeś sobie zdanie na temat połowy przedstawicieli całej ludzkości?
Cytat:
Wow. Każdy układa sobie życie jak chce, można być i zadeklarowanym singlem. Traci się wtedy część uroku życia jednak.

Ale ja nie chcę być singlem, tylko sobie ułożyć życie z inną kobietą.

Cytat:
Pewne niezrozumienie z tej strony. Powiedzmy że to ja zatrudniam pracownika do pracy w kopalni i czy wybiorę kobietę czy faceta?
Oczywiście że faceta.
Ponieważ jest silniejszy, więc szybciej i więcej wykona pracy, a to jest czysty zysk dla mnie, dla innych i często i dla niego. Efektywność, efektywność :]

A może byś najpierw przeprowadził jakiś test kwalifikacyjny i dopiero na podstawie jego wyników orzekł a nie przekreślał na starcie? A co by było, jakby zgłosił sie do ciebie facet postury Wojewódzkiego i kobieta postury Wróbel?

Cytat:
Mieszkasz w Afryce? Albo w XIX wieku?....mieszkasz w Polsce i nie jest napewno tak ze jak zechcesz być górnikiem ci powiedza że masz wypieprzać itp. ....na 100% zasugerują cyz nawet powiedzą offen że nie powinnaś, nie praca dla ciebie itp. ....ale nie powie ci nikt spier****j....

A czemu zakładasz z góry, że to nie praca dla kobiet? Z pewnością nie dla wszystkich, ale podobnie jest z facetami, nie oszukujmy się. Widziałam masę górników chudzin i masę kobiet, które by ich zmiażdzyły. Jak taka chce tam iść to droga wolna.
Poza tym ładnie rozmywasz główny problem, którym są niższe zarobki za taką samą pracę i utrudnienia przy awansie.
Cytat:
podobnie była też w Europie w wieku XIX, w którym wielu ludzi głodowało.

Nie słyszałeś o rewolucji przemysłowej, nadmiarze proletariatu i biedą z tym związaną?
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-09, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-09, 22:07   

ch** mnie kur** je***, ze Wasze zdania sie diametralnie tutaj roznia. to jest forum o silent hillu a nie o tym dlaczego feminizm jest zajebisty/do dupy a zrobiliscie z tego jakies pieprzone gadu-gadu, na ktorym caly czas piszecie to samo coraz bardziej szydzac pisanych przez siebie nawzajem postow a to jest zdecydowanie nie fajne. ja proponuje wyluzowac, bo jak ktos sobie ubzdura jakies idealy w stylu 'kobiety sa pokrzywdzone przez totalitarnych facetow' to chocby skaly sraly nie zmieni zdania
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 22:13   

Iron Savior napisał/a:
ch** mnie kur** je***, ze Wasze zdania sie diametralnie tutaj roznia
nieładnie :P nie stosować więcej :P
Iron Savior napisał/a:
to jest forum o silent hillu a nie o tym dlaczego feminizm jest zajebisty/do dupy
A inne topici? juz dawno przestało to być 4um stricte o SH....ilez można nawalać o tych samych częściach?...rozmowy sa już na inne tematy...nie było cię przez dłuższy czas i w tym czasie przewineło sie już wiele topiców takich jak "kalectwo" , "uzależnienia" itp które z SH nie mają nic wspólnego a jednak były akceptowane i lubiane przez 4umowiczów
Iron Savior napisał/a:
a zrobiliscie z tego jakies pieprzone gadu-gadu, na ktorym caly czas piszecie to samo coraz bardziej szydzac pisanych przez siebie nawzajem postow a to jest zdecydowanie nie fajne
żeby było jasne, nie szydzę z niczyich postów a to ze piszemy cąły czas to nie bardzo rozumiem...mamy nei pisac? albo ograniczac się do kilku dziennie? bez przesady
Iron Savior napisał/a:
jak ktos sobie ubzdura jakies idealy w stylu 'kobiety sa pokrzywdzone przez totalitarnych facetow' to chocby skaly sraly nie zmieni zdania
tu sie akurat w 100% zgodzę i mam nadzieje ze przykład był tylko dla przykładu...bo ja też tak mysle...
_________________
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-09, 22:22   

Raq napisał/a:

nieładnie nie stosować więcej

ssij!;)

Raq dobrze wiesz jak bylo jakis czas temu i jaki burdel sie zrobil i jak to sie skonczylo, m.in. wlasnie przez postawe "ile mozna pisac o sh". Tyle, ze teraz jest o tyle komfortowa sytuacja, ze mozna popisac o Origins i 5. Tematy o Sh1,2,3,4 tez sie zle nie maja. Ale oczywiscie lepiej zrobic powtorke z rozrywki... damn mankind never learns...
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 22:30   

Iron Savior napisał/a:
ssij!;)
nie dzięki :P a niełej serio bo osty polecą :P mimo ze cię lubię :P
Iron Savior napisał/a:
Tyle, ze teraz jest o tyle komfortowa sytuacja, ze mozna popisac o Origins
No ale PSP ma tu niewiele osób i to juz nie to co 1 czy 2 które zaliczyła znaczna większosć
Iron Savior napisał/a:
5
narazie tylko spekulacje itp więc i tu dyskusji ogromnej nie am no i po ukazaniu pewnie też nie bedzie bo ilu tu ma PS3?
Iron Savior napisał/a:
Ale oczywiscie lepiej zrobic powtorke z rozrywki
szczerze nie pamiętam...pamiętam kłutnie modów itp...przed tym Ironmageddon :P no i trochę przed nim...wiem ze był burdel...to co jest tu jest IMO ok...mnogosć tematów...dla kazdego cos dobrego...ja szczerze powiedziawszy wolę się obecnie udzielac w innych tematach niz te zwiazane z SH...chocby dlatego ze grałem dawno i już nie pamietam jak kiedyś wszystkiego...a topici takie jak choćby ten sa aktualne zawsze...i IMO sytuacja jest zdrowa bo forum obecnie skupia wobecnie w większosci ludzi którzy w mniejszym lub większym stopniu się zżyli i polubili...a wiadomo zę kumple lubią rozmawiac o róznych rzeczach ;) tak ze wyluzuj...jak co bedziemy sprzatać nei ma strachu ;)
_________________
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-09, 23:17   

Cytat:
Aha, czyli na podstawie tego jednego okazu wyrobiłeś sobie zdanie na temat połowy przedstawicieli całej ludzkości?


Nie, ale wiem jakie mogą być problemy w przypadku szefów kobiet i facetów.

Cytat:
A może byś najpierw przeprowadził jakiś test kwalifikacyjny i dopiero na podstawie jego wyników orzekł a nie przekreślał na starcie? A co by było, jakby zgłosił sie do ciebie facet postury Wojewódzkiego i kobieta postury Wróbel?


Jaki test kwalifikacyjny? Testem może być "proszę przenieść to 50kg biurko na odległość 50m", ale z góry znam wynik takiego testu, więc jest on zbędny.
No i mówię tu o standardowych sytuacjach, nie przypadkach że przychodzi taka sztangistka, z drugiej strony chudzielec 50kg, bo coś takiego praktycznie nie ma miejsca myślę.

Cytat:
Poza tym ładnie rozmywasz główny problem, którym są niższe zarobki za taką samą pracę i utrudnienia przy awansie.


Jak pisałem wcześniej- to jest nie fair.
Znowu jednak- sprawa efektywności. Życiowa sytuacja- na marketingowca mam kandydata faceta i kobietę, praca umysłowa więc szanse są fair, mięśnie nie grają tu roli. Kogo więc wybiorę? 50/50.
Taka sama sytuacja, ale kobieta zaraz po ślubie- kogo wybiorę? 80/20 że faceta, ponieważ jeśli przedstawicielka płci pięknej weźmie urlop macierzyński i będzie miała dziecko, to ja mam bardzo niewiele z tego jako ktoś, kto kieruje się zyskami. Efektywność. Tak się dzieje w Polsce, tak się dzieje na świecie i żadne prawa tego nie zmienią.

Cytat:
ch** mnie kur** je***, ze Wasze zdania sie diametralnie tutaj roznia. to jest forum o silent hillu a nie o tym dlaczego feminizm jest zajebisty/do dupy a


Dlatego temat nazywa się tak jak się nazywa. I bardzo dobrze.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 07:00   

Puty napisał/a:
A może, to pokazuje strosunek do tych, którym obojętny jest obecny stan rzeczy od tych walczących?

Shi'nayne napisał/a:
Sorry ale nie rozumiem

No sama zobacz - większości kobiet na forum to lotto - czy gdyby było tak źle jak mówisz, czy forumowe panie nie wyciągnęłyby tajemnie skrywanych wałków do ciasta/steel pajpów i nie stanęły za Tobą murem? Możliwe, że kobiety mają w niektórych dziedzinach gorzej. Jednak jest tak samo jak z wiekiem emerytalnym, o którym wcześniej wspomniałem - czyżby zapędy o równości gasły w momencie kiedy stronie która(teorytycznie) walczy jest wygodniej? Nie. Po prostu -wcześniejsze przejście, bardziej Wam pasuje - a to, że pieniądze mniejsze w takim wypadku? - drobiazg - i emerytki nie zwalają tego na mężczyzn - w większości wolą być prędzej w domu.
Cytat:
Próbuję poszerzyć horyzonty niektórych osób, którym wydaje się, że wszystko jest w porządku.

De pojnt yz - nie można generalizować, że wszystkim kobietom nie pasuje to co teraz mamy. Ba, śmiem twierdzić(choć to tylko moje niczym niepoparte obserwacje - co zapewne mi wytkniesz) i tu zapewne Ameryki nie odkryję, że "walczące" kobiety to znaczna mniejszość i nie można tego argumentować, że brak poparcia wynika z tego, żę "reszcie się nie chce" - spójrz jakie uznanie społeczne uzyskała Partia Kobiet(granica błędu statystycznego) - a przecież to był doskonały moment, by anonimowo wstać i powiedzieć: "dość".
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-10, 07:14, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-10, 08:02   

Cytat:
Cytat:
jak ktos sobie ubzdura jakies idealy w stylu 'kobiety sa pokrzywdzone przez totalitarnych facetow' to chocby skaly sraly nie zmieni zdania

tu sie akurat w 100% zgodzę i mam nadzieje ze przykład był tylko dla przykładu...bo ja też tak mysle...

A jak ktoś sobie ubzdura, że jak kobieta mówi o dyskryminacji, to nienawidzi facetów, nawet jeśli w całej dyskusji nie ma o czymś takim nawet słowa, to głową muru nie przebijesz. Ja tu piszę, aby nie generalizować i nie spisywać nikogo na straty z powodu stereotypów, a dowiaduję się, że mam mieć niby na myśli coś dokładnie przeciwnego.
Cytat:
Nie, ale wiem jakie mogą być problemy w przypadku szefów kobiet i facetów.

A może jest po prostu tak, że są różni ludzie o różnych osobowościach?
Cytat:
Jaki test kwalifikacyjny? Testem może być "proszę przenieść to 50kg biurko na odległość 50m", ale z góry znam wynik takiego testu, więc jest on zbędny.
No i mówię tu o standardowych sytuacjach, nie przypadkach że przychodzi taka sztangistka, z drugiej strony chudzielec 50kg, bo coś takiego praktycznie nie ma miejsca myślę.

Sądzę, że jak jakaś kobieta chciałaby dostać pracę w kopalni, to musi być oryginałem, no i pewnie sie przygotowała pod względem predyspozycji.
Cytat:
Taka sama sytuacja, ale kobieta zaraz po ślubie- kogo wybiorę? 80/20 że faceta, ponieważ jeśli przedstawicielka płci pięknej weźmie urlop macierzyński i będzie miała dziecko, to ja mam bardzo niewiele z tego jako ktoś, kto kieruje się zyskami. Efektywność. Tak się dzieje w Polsce, tak się dzieje na świecie i żadne prawa tego nie zmienią.

No i dobrze załatwiono to na przykład w Szwecji – urlop ojcowski dla tatusia. Dzięki temu wszyscy mają podobną w tym względzie sytuację na rynku pracy, a dodatkowo spadła liczba rozwodów, bo ojcowie się bardziej przywiązują.
Cytat:
No sama zobacz - większości kobiet na forum to lotto - czy gdyby było tak źle jak mówisz, czy forumowe panie nie wyciągnęłyby tajemnie skrywanych wałków do ciasta/steel pajpów i nie stanęły za Tobą murem? Możliwe, że kobiety mają w niektórych dziedzinach gorzej. Jednak jest tak samo jak z wiekiem emerytalnym, o którym wcześniej wspomniałem - czyżby zapędy o równości gasły w momencie kiedy stronie która(teorytycznie) walczy jest wygodniej? Nie. Po prostu -wcześniejsze przejście, bardziej Wam pasuje - a to, że pieniądze mniejsze w takim wypadku? - drobiazg - i emerytki nie zwalają tego na mężczyzn - w większości wolą być prędzej w domu.

Bardzo nie lubię uogólniania, osobiście jestem za zrównaniem wieku emerytalnego. Pisałam już, że większość ludzi w danym kraju powiela wzorce kulturowe, nawet jeśli są dla nich niekorzystne. Przyczyną może być konformizm i łamanie ducha od maleńkości (w końcu dziewczęta uczy się, by były ciche, grzeczne, posłuszne, spójrzcie zresztą na obowiązujące podręczniki wychowania do życia w rodzinie, wynika z nich, że podstawową aspiracją kobiety powinno być wyjście za mąż i urodzenie mężowi tuzina dzieci). Całe szczęście, że w ramach członkostwa w UE Polska musi przeciwdziałać dyskryminacji, a więc sytuacja pomału będzie zmierzać w dobrą stronę.
Cytat:
De pojnt yz - nie można generalizować, że wszystkim kobietom nie pasuje to co teraz mamy. Ba, śmiem twierdzić(choć to tylko moje niczym niepoparte obserwacje - co zapewne mi wytkniesz) i tu zapewne Ameryki nie odkryję, że "walczące" kobiety to znaczna mniejszość i nie można tego argumentować, że brak poparcia wynika z tego, żę "reszcie się nie chce" - spójrz jakie uznanie społeczne uzyskała Partia Kobiet(granica błędu statystycznego) - a przecież to był doskonały moment, by anonimowo wstać i powiedzieć: "dość".

Partia kobiet była nastawiona na promocję książki Gretkowskiej, która zaraz na początku odcięła się od feminizmu i stwierdziła, że chce przyciągnąć kobiety od prawa do lewa. Tak więc nie głosowałam na nią, bo jak zauważyła Senyszyn, partia to wspólnota poglądów a nie waginy, a nic mnie nie łączy z konserwatywnymi niewolnicami. Pomijając to, czy gdyby większość czarnoskórych nigdy się nie zbuntowało przeciw nieludzkiemu traktowaniu, to byłoby wszystko w porządku?


Dobra, przyznam się teraz do czegoś. W boxie Cez się zastanawiał, do czego właściwie zmierzam. Otóż parę lat temu miałam taką fazę by rejestrować się na różnych forach pod męskimi nickami, aby przekonać się o różnicach w traktowaniu. No i rzeczywiście, dyskusje mogłam prowadzić wtedy bardziej merytorycznie, nikt mi na pewno nie zarzucał nienawiści do mężczyzn. I jakoś poważniej traktowano moje opinie. Swoją drogą polecam coś podobnego każdemu. Ale zmierzam do tego, że zdarzyło mi się zarejestrować i na poprzedniej wersji tego forum, choć nie byłam zbyt aktywnym użytkownikiem. Interesowała mnie tematyka więc już zostałam, jednak gdy ostatnio nadarzyła się okazja, to zmieniłam konto. Być może ktoś zauważył podobny styl wypowiedzi co u użytkownika o nazwie Wojen. To byłam ja. Mam nadzieję, że wybaczycie mi to małe oszustwo.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 08:11   

Cytat:
Pomijając to, czy gdyby większość czarnoskórych nigdy się nie zbuntowało przeciw nieludzkiemu traktowaniu, to byłoby wszystko w porządku?
W poprzedniej wersji mojego posta był edit: "Oczywiście mówię o Polsce". Jednak usunąłem go, bo myślałem, że to oczywiste.
Cytat:
odcięła się od feminizmu i stwierdziła, że chce przyciągnąć kobiety od prawa do lewa.
Acz nazwa krzykliwa i części społeczeństwa, która jest niedoinformowana powinna starczyć, by przyciągnąć obrońców praw.
Cytat:
Całe szczęście, że w ramach członkostwa w UE Polska musi przeciwdziałać dyskryminacji, a więc sytuacja pomału będzie zmierzać w dobrą stronę.
W Unii jesteśmy już jakiś czas i nie zauważyłem, żeby kobiety mówiły z tego powodu: "Teraz k... my!".
Cytat:
Bardzo nie lubię uogólniania, osobiście jestem za zrównaniem wieku emerytalnego.
Jeśli głos większości nazywasz uogólnianiem... mamy przecież demokrację . Co do stylu pisania - faktycznie te odwołania do historii faktycznie pasują do Wojena ;] - pozdrów go ;].
Cytat:
Wojen. To byłam ja.
Więc przyznasz, że fajnie by było, gdyby w tym temacie napisał coś Kosior ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-10, 08:35, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-10, 09:30   

Shi'nayne napisał/a:
Być może ktoś zauważył podobny styl wypowiedzi co u użytkownika o nazwie Wojen. To byłam ja.

Wiedziałem ,że coś mi tu nie pasuje tylko tego nie widzę.Znowu jakieś zabawy z podwójnym dnem. ;D
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-10, 09:36   

Mam grype, owinalem sie szalikiem i przygotowalem pare chusteczek na wypadek gdyby zachcialo mi sie kichac (miejmy nadzieje, ze sie powstrzymam az do nagryzmolenia kilka zdan w dosc popularnym temacie; ostatecznie najbardziej rozwinietym na stronie o Silent Hill'u ;). IMHO temat nie ma sensu skoro wszyscy walkuja w kolo jedno i to samo (przez dwie strony o kobietach pracujacych: w kopalniach glownie); czy nie byloby lepiej wypowiedziec swoje racje i na jakis czas zaprzestac? (cokolwiek, teraz moge smialo przewidciec co i kto napisze - mimo, iz wczesniej juz to kilkakrotnie mowil, nastepna osoba przetoczy zdanie poprzednika i powie dokladnie to samo co kilka postow wczesniej).

Gdyby na forum pojawilby sie neonazista i probowal Wam wmowic, ze jestescie tempi a aryjczycy sa najmadrzejsi (chwaliby sie swoim IQ, przodkami a wyzywalby wszystkich od lewakow i zydoeskimosow) to zapewne dostaly by ost'a na starcie po czym kazdy probowalby sie z nim klocic i napisac swoje racje - podobnie choc na nieco innych poziomach jest ta rozmowa... wielokrotnie juz slyszalem zdanie zaczynajace sie na: "a w XIX wieku". Coz, nie ukrywam faktu, ze powoli zaczynam sie gubic w temacie, ktory poczatkowo byl luzna rozmowa o homoseksualistach - dowiedzialem sie wiele rzeczy etc. a teraz to jest normalnie jakas parodia :?

P.S - wiem ku***, przeczytalem cala ta wiadomosci i zdaje sobie sprawe, ze jest do du** ale prosze byscie troche znizyli tempo swoich wypowiedzi - policzcie do 10 a wtedy odpowiadajcie konkretnie na temat bez zbednych komentarzy i przeczen... najlepiej dojdzie do porozumienia i nie wyzywajcie sie na mnie zbytnio choc wiem, ze to nieuniknione ;)
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2007-12-10, 09:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 10:09   

Cytat:
IMHO temat nie ma sensu
Może nie tyle nie ma sensu, co zmierza do końca - gdyż strony przedstawiły swe racje i z tego co widzimy, żadna nie zamierza ustąpić. Przyznaję, że dowiedziałem się ciekawych rzeczy(głównie z historii :P ), ale faktycznie - w takiej formie - do niczego to już nie zaprowadzi.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-10, 10:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-10, 10:27   

No więc dobrze, mogę podsumować moje stanowisko zdaniem, że sytuacja kobiet w Polsce wymaga poprawy, ale my kobiety same musimy zacząć o tym głośno mówić, a nie tak jak to było przy dyskusji o projekcie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, umożliwiającemu lekarzowi wybieranie między życiem kobiety a życiem płodu, gdy większość kobiet nic to nie obchodziło w myśl zasady „a co ja się będę teraz tym przejmować, jak wpadnę, to i tak zrobię skrobankę na czarno”. Z pewnością w ten sposób nigdy do niczego się nie dojdzie. Niedobrze, że jedyna mająca na coś wpływ partia lewicowa jest postkomunistyczna, bo mając na tym polu kompleks, nie próbuje nawet walczyć o podstawowe feministyczne postulaty, gdyż musiałaby wejść w konflikt z Kościołem. Wg Polityki, za rządów SLD częściej konsultowano wszelkie projekty ustaw z księżmi, niż za którejkolwiek prawicy. No i telewizja ogólnie jest u nas raczej prawicowa, o czym mówił sam Wildstein, co też nie pomaga. Wystarczy tylko popatrzeć, jak często gdy jakaś kobieta zaczyna mówić o równouprawnieniu, to zaraz na początku zastrzega: ”ale ja nie jestem żadną feministką”. Dobrze jednak, że młodzież wyjeżdża na zachód i chłonie liberalne wartości tam panujące, gdy wróci, zacznie też w takich wartościach wychowywać swoje dzieci. W końcu nawet prawica w Europie zaakceptowała fakt konieczności przeciwdziałania dyskryminacji płciowej. Mam tylko nadzieję, że Polacy nie zaczną wzorem Arabów skupiać się w radykalizujące się getta.

No i też proponuję Wam zastanowienie się przez chwilę, jak traktujecie swoje matki czy siostry. Jak widzicie, że matka przyszła styrana z pracy, to pomórzcie jej w zmywaniu, sprzątaniu czy przygotowywaniu obiadu, a nie siadajcie do kompa. Poza tym, dziewczyny lubią takich facetów (wiem to na przykładzie mojego brata). Jak będziecie z jakąś kobietą w związku, to podzielcie się równo obowiązkami domowymi, chyba tyle możecie zrobić? A jak urodzi się wam córka, to nie łamcie jej ducha, tylko powiedzcie, że świat stoi dla niej otworem i w przyszłości będzie mogła być tym, kim tylko zechce, a nie karmcie stereotypami. To znaczy wbrew pozorom bardzo wiele.

No i tematyczna piosenka Lennona:
http://youtube.com/watch?v=d036oDVEehY
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-10, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 10:30   

Echhhh.... zaapelowałem o zmienienie formuły, ale Twoje podsumowanie to chyba prowokacja jakaś... Ale - już nic nie powiem.
 
 
Shi'nayne 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 101
Skąd: L world
Wysłany: 2007-12-10, 10:34   

A co, miałam napisać, że wszystko jest w porządku, masa organizacji międzynarodowych jakieś głupoty wymyśla, a ja sfiksowałam bo mi chłopa brak? Jeśli uważasz tamte słowa za atak, to podpowiem, że kieruję je do osób nieświadomych dotąd takiego stanu rzeczy. Ja chcę pomagać, a nie prowokować.
Ostatnio zmieniony przez Shi'nayne 2007-12-10, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 10:44   

Nie, ale po nw. cytatach po prostu rzygać mi się zachciało:
Cytat:
A jak urodzi się wam córka, to nie łamcie jej ducha, tylko powiedzcie, że świat stoi dla niej otworem i w przyszłości będzie mogła być tym, kim tylko zechce, a nie karmcie stereotypami.

Jakby ktoś obcy to przeczytał, to pomyślałby, że jest to forum z XVI wiecznej Mongolii
Bo ja, jak będę miał córkę, to powiem jej, że może być kim chce jeśli tylko będzie miała do tego kwalifikacje - a co Ty sprowadzasz do rzeczy wręcz niemożliwych( w kraju gdzie prezesem najbogatszego klubu piłkarskiego jest kobieta). Jeśli ktoś powiedziałby jej, że nie nadaje się do tego(pomimo uprawnień) - bo jest babką - urwałbym mu łeb.
Cytat:
Dobrze jednak, że młodzież wyjeżdża na zachód i chłonie liberalne wartości tam panujące, gdy wróci, zacznie też w takich wartościach wychowywać swoje dzieci.
Może według Ciebie to dziwne, ale mnie do tego żaden wyjazd niepotrzebny :roll: .
Cytat:
to pomórzcie jej w zmywaniu, sprzątaniu czy przygotowywaniu obiadu,
Zawsze sprzątam po sobie sam - co do gotowania - zawsze latam mamie do sklepu po składniki - w tym bardziej pomóc nie potrafię, bo się po prostu nie nadaję. Tyle.
Cytat:
to podpowiem, że kieruję je do osób nieświadomych dotąd takiego stanu rzeczy
Więc proszę, łaskawie precyzuj to w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-10, 10:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group