Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieścisłości fabularne
Autor Wiadomość
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-22, 13:32   Nieścisłości fabularne

Tak się zastanawiam. W końcu udało mi się zasiąść do SH1 jestem w szpitalu. Właśnie spotkałem Lisę... Jestem ciekawy dlaczego ona i Kauffman zachowują się tak jakby tego nie przeżyli nigdy. Przecież w Origins też byli i przeżywali już podobne 'jazdy', a w SH1 zachowują się jakby nie pamiętali tego wszystkiego i nigdy nie brali w czymś takim udziału. To wg. mnie lekkie niedopracowanie. Wiem, że 1 wyszła wcześniej i (chyba) nie było planów na prequel no ale zawsze...
_________________
 
 
Jurysk 
Cockroach
Jajaje Kokodżambo


Wiek: 37
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Auschwitz
Wysłany: 2007-11-22, 21:02   

Trochę na siłe ratując to rozwiązanie fabularne, powiedziałbym, że zarówno Dr. Kaufmann jak i Lisa to niezłe ziółka i jak na dobre ziółka przystało potrafią grać i udawać. Po SHO mam zamiar odświeżyć I część SH i przekonam się jak to wszystko wygląda. :)
Ostatnio zmieniony przez Jurysk 2007-11-22, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-22, 22:39   

Noo dobra przeszedłem SH1 i pojawiło się coraz więcej pytań... Przy zakończeniu Good w SHO dostajemy jak mniemam niemowlę Cheryl, ja ukończyłem grę tak, że dostałem od Alessy niemowlę, a Lisa uczepiła się Kaufmanna (Good+). Teraz tak kurde... Co to za niemowlę? ;> Jak powiecie, że się dowiem w kolejnej części to zamorduje ;]
_________________
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-22, 22:54   

No niestety muszę Ci powiedzieć, że dowiesz się w SH3 ;]
SH2 to właściwie zupełnie inna bajka i nie ma związku z Alessą i jej historią ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-22, 23:39   

Aaaaaaaa kurde oszaleję! Czyli nie muszę grać w SH2, żeby ciągnąć wątek fabularny z SH:O i SH1? ;>
_________________
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-22, 23:43   

Dokładnie tak, nawet radziłbym Ci teraz zagrać w SH3, a dopiero później kolejno w SH2 i SH4
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-30, 23:41   Powrót koszmaru Samaela 2 OMG

Dobra raz kozie śmierć.Długo się zastanawiam.

JHA
Puty twój koszmar ostatni boss w Orgins nazywa się SAMAEL. :shock:

Dobra jakby co to ban ,żartuje. :oops: :oops: :oops:
Jaka nazywa się ostatni boss. :?:

Bo widzę ,że nikt nie wie ,a internet jest pełen ludzi co myślą o Samaelu.
Inni twierdzą ,że to Devil/God , Demon from the Flauros , Angel from the Flauros.
Co do Flauros-a to wydaje mi się bardzo prawdopodobne i niech zgadnę w Orgins nie żadnego wzmianki o Samaelu ech....

Wiem ,że to durne ,ale myślę ,że historia lubi się powtarzać więc jeśli ktoś zna oficjalną nazwę tego bossa.To skończmy to zanim się zacznie.

Puty: Niestety, nie grałem więc nie jestem w stanie nawet pomóc w domysłach :/
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-01, 09:03   

Ja bym chciał, żeby ktoś kto grał dokładnie opisał wygląd ostatniego bossa, lokacje w jakiej się z nim walczy, jak on atakuje i jak można go pokonać..ogólnie wszystko :)
 
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2007-12-01, 11:41   

Cez napisał/a:
Co do Flauros-a to wydaje mi się bardzo prawdopodobne i niech zgadnę w Orgins nie żadnego wzmianki o Samaelu ech....

Są jakieś notatki w grze, które wspomniają o Samaelu, zreszta dalem juz Putemu angielskie notatki i te przetlumaczone na polski wiec jak cos powiedz mu zeby je udostepnil.
Bersek napisał/a:
Ja bym chciał, żeby ktoś kto grał dokładnie opisał wygląd ostatniego bossa, lokacje w jakiej się z nim walczy, jak on atakuje i jak można go pokonać..ogólnie wszystko

Taki zwykły diaboł, ziejący ogniem, spuszczajacym na nas wielkie kule ognia. Arena na jakiej walczymy to jakies podziemia chyba, gdzie zbiera się cały ten kult z Alessą, Dahlią i Kaufmannem włącznie.
Co do sposobu walki z bossikiem to raz z nudów zrobiłem eksperyment i używałem na niego tylko pieści i co sie okazalo... zgładziłem go:) wiec chyba jednak taki diaboł z niego nie jest.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-01, 12:29   

@ Bersek,
Możesz przecież obejrzec sobie final boss'a na YT :> .

Cytat:
Taki zwykły diaboł, ziejący ogniem, spuszczajacym na nas wielkie kule ognia.


Dokładnie, wyglądem przypomina czorta, a jego ataki to fireballe i deszcz pocisków ogniowych, których zreszta nie jest trudno uniknąc.
Ja, spodziewając się czegos megatrudnego, ładowałam z shotguna i jakiez było moje zdziwienie, kiedy w pewnym momencie po prostu padł, a mnie nawet nie skonczyły się naboje :P .

Z tego co pamiętam, nasz nieśmiertelny Samael, znow został wspominany w grze.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-01, 13:04   

Miho napisał/a:
Ja, spodziewając się czegos megatrudnego, ładowałam z shotguna i jakiez było moje zdziwienie, kiedy w pewnym momencie po prostu padł, a mnie nawet nie skonczyły się naboje :P .


Ja tak mam przy każdym SH :P

@topic: Dawno nie grałem w SH:O i nie dokładnie pamiętam, ale ta nazwa Angel from the Flauros coś mi mówi :roll: Jakbym ją słyszał w grze.. Albo coś mi się ubzdurało.
_________________
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-01, 15:09   

Cytat:
Ja, spodziewając się czegos megatrudnego, ładowałam z shotguna i jakiez było moje zdziwienie, kiedy w pewnym momencie po prostu padł, a mnie nawet nie skonczyły się naboje .



Ja tak mam przy każdym SH


Także- zbroję się zawsze jakbym napadał na watahę ruskich czołgów i kończy się tak że zostaję z małą zbrojownią w kieszeniach po pokonaniu bossa.

Oglądnąłem właśnie zakończenie i ostatnią walkę w SH0- ależ ostatnia bestia się wydaje biedna... No ten trucker mnie dobija jak na niego patrzę. Nie wiem czy kiedykowliek skuszę się na tą część.
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-01, 23:44   

- samael to byc nie moze bo bylo to imie bluzniercze dla the order
- demon flauros/from the flauros to tez byc raczej nie moze, bo we flaurosie nie bylo demona tylko to byl item dajacy wladze nad 32 piekielnymi ksiazetami
- angel from the flauros byc to nie moze tymbardziej

wnioski - glowny bohater znowu zostal wy$#%^@& a my razem z nim / firma, ktorej zawdzieczamy ta jakze wspaniala gre zrobila error, ale przeciez sa tylko ludzmi i nie musza znac dokonan swoich poprzednikow, poza tym chronologicznie to pierwsza czesc gry, wiec zawsze mozna powiedziec, ze to konami glupoty zrobilo w SH1/2/3/4 :lol:

PS apropo wnioskow:

ktos kto spisywal rytualy The Order wg Climax napisał/a:


"...it is believed a being of
tremendous mental energy may
become a vessel capable of giving
birth to Samael, the God
worshipped by this cult.

Samael's arrival will bring forth
Paradise on Earth."



PS2 apropo pytania w temacie - God. Dlaczego?

ktos kto napisal ostatnia notatke w grze napisał/a:


"Flauros Device: Origin unknown.

The device is first mentioned in the
poetry of Chang Ch'ien, an advisor
to members of the early Han
dynasty. In one of his tracts, Chang
Ch'ien jokes he trapped a demon
inside his 'three sided box'.

When Chang Ch'ien died in a
terrible fire at the imperial palace
in 115 BC, the device appeared
lost.

It was later rumored to be in
possession of Lutheran monk M. G.
Lewis, who in 1796 spoke of its
ability to control and amplify
thought. It was Lewis who linked it
not to a demon, but to God
himself, claiming it was a weapon
left by angels as a force for good."



oraz

Michael Kauffman napisał/a:

The time approaches, the Flauros
is shattered, thrown to the wind,
and her will is still buried deep in
a sleeping mind. This time the
ritual WILL succeed!
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
Ostatnio zmieniony przez Iron Savior 2007-12-01, 23:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-01, 23:52   

Czy ostatnim bossem nie jest przypadkiem Azazel? Tak mi się o uszy obiło...
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-02, 00:01   

To, to chyba ktos palnal bo chcial pokazac, ze slyszal kiedys o czyms takim jak 'Kabala' i ze obejrzal spis tresci 'Goecji'.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-02, 00:02   

Cytat:
Samael, the God
worshipped by this cult.
No comments. Czy oni nie czytali LM ... :\ Taki błąd.... echhh. Tak to jest jak się oddaje serię komuś kto nie rozumie jej elementarnych, ustalonych faktów(film, teraz Sh0).
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-02, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-02, 00:07   

No tyle, ze film byl robiony dla szerszego grona odbiorcow, i przecietnemu kowalskiemu sie spodoba raczej, a gra dla przecietnego kowalskiego bedzie zbyt latwa/zbyt trudna/bez sensu/do dupy bo gowno w niej widac/absurdalna, dla fana to samo + frustracja spowodowana olaniem pewnych faktow.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-02, 00:10   

No ja myślałem, że 0 to będzie pełnoprawnym rozwinięciem myśli,a teraz widać, że nie można jej brać na poważnie, tylko jak popierdółkę(coś jak Nagi Instynkt 2:P w obliczu poprzednika). Niech już zostawią tę historię w spokoju.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-02, 00:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-02, 00:13   

No ja Ci to na gg pisalem juz dawno, ale i tak dalej twierdze, ze 0 przy 5 bedzie dzielem wybitnym i nietuzinkowym, ponadto bijacym 5 pod kazdym wzgledem (poza oprawa A/V). Ale zesmy OT zrobili, naughty naughty;]
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-02, 09:06   

Tak ja pamiętam swoją mine jak przeczytałem nazwy bossów w poradniku który dał axel_low, .
Wiem ,że to wywraca do góry pewne rzeczy które ustaliśmy jedna to co wynikająca a z LM to że to nie jest ostatni boss w SH1.
Więc nagle ,że coś diablo (z sh:0)podobnego to Sameal jeszcze w moim obrazie gry wszystkiego nie niszczy.Broń boże nie cytuj tego fragmentu dopiero co wstałem.

Tak samo wiedziałem ,że będzie problem po tym jak zobaczyłem ostatniego bossa na demie i też mi nasuwał się ON zwłaszcza ,że Dhalia mówi demonie który ma ich wszystkich spalić ,ale tu nie chodzi o bossa tylko o to urządzenie(patrzy mój temat o tym).

Tak samo komentarze na temat scenki przed bossem z YT na YT.
UWAGE spoilery i podobno dialogi w oficjalnej wersji są trochę inne.
http://pl.youtube.com/watch?v=I1miwIZizrE
Cytat:
Demon? Burn in the fires of hell? Did these guys even play the first Silent Hill game before creating this one or did they just borrow crap from the movie? Dahlia saw all those Demons as God. She wouldn't say stuff like "we'll all burn in hell" she believed that everyone had to suffer and die.
Cytat:
maybe that demon was part of the ritual to bring God
maybe to make Alessa stronger so she could get God in her body, but it seems the demon got fused with God or something

Cytat:
Actually, that's exactly what she says in the game to Harry. She might believe in the God, but when she's talking to Harry, she says the exact same thing that you hear in the trailer -

"....the demons will swallow up the land....The dead will walk and martyrs will burn in the fires of hell! Everyone will die!"
Cytat:
That's because she was lying to get him to do what she wanted.

Ja widać teraz większość fanów będzie zmieszana.Bo mamy error.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-02, 13:24   

Ech... Pomyśleć jak za****ste mogło być SH0 gdyby nie takie głupie niedociągnięcia i niekompetencja Climaxu...
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-02, 23:50   Parę pytań do wymiataczy

Hej. Mam kilka pytań, a raczej dwa, w związku z SH0.

Kauffman: w SH1 wydaje się pierwszy raz widzieć potwory i być nieprzeciętnie wkurzony za to na Dahlię. Dlaczego więc w SH0 też występują potwory i doktorek? To się wzajemnie wyklucza :/ Poza tym, skąd byłaby nagle taka zmiana w aparycji potworów od części 0 do 1? Alessa nagle zaczęła bardziej bać się ptaków, psów i innego szitu bardziej niż tych kup z SH0?

Alessa: w cut-scenie, w której Travis podchodzi do zwęglonego ciała Alessy, ta otwiera oczy i mówi w myśli: "let me burn". Do tego słychać taki dziwny odgłos charakterystyczny dla jakiegoś rzuconego zaklęcia. Alessa, wiemy, posiadała niezwykłe moce. Mogła zmusić każdego do wszystkiego. Dlaczego więc Travis ją podniósł ze stanowczym "you're coming with me"? Czyżby Alessa w tym momencie straciła swoje zdolności? O co tu chodzi? :roll:

Wnieście tu kaganiec oświaty, o zacni weterani!
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
Ostatnio zmieniony przez Baaly 2007-12-02, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-03, 00:00   

Cez napisał/a:
Więc nagle ,że coś diablo (z sh:0)podobnego to Sameal jeszcze w moim obrazie gry wszystkiego nie niszczy.
Iron Savior napisał/a:
- samael to byc nie moze bo bylo to imie bluzniercze dla the order
Proste, nie? Nie wiem tylko skąd wiemy, że Samael jest imieniem bluźnierczym... To chyba było mówione w dalszych częściach, nie?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-03, 00:19   

Cytat:
Poza tym, skąd byłaby nagle taka zmiana w aparycji potworów od części 0 do 1? Alessa nagle zaczęła bardziej bać się ptaków, psów i innego szitu bardziej niż tych kup z SH0?
Dobre spostrzeżenie :/ . Skoro nie mieli pomysłów - mogli zrobić wcześniejsze formy tych z 1ki i uzasadnić to że świat w Sh0 jest preludium do tego co widzimy w SH1(taki trial, demo etc.)
Cytat:
Kauffman: w SH1 wydaje się pierwszy raz widzieć potwory i być nieprzeciętnie wkurzony za to na Dahlię.
Kaufmann wie więcej o wszystkim co się dzieje wokół nas - ukazuje to scenka w SH1, kiedy widzimy go z Dahlią i gościami w białych uniformach nad łóżkiem Alessy. Przy Harrym po prostu się zgrywał - to akurat nie jest wpadka.
Cytat:
Alessa: w cut-scenie, w której Travis podchodzi do zwęglonego ciała Alessy, ta otwiera oczy i mówi w myśli: "let me burn". Do tego słychać taki dziwny odgłos charakterystyczny dla jakiegoś rzuconego zaklęcia. Alessa, wiemy, posiadała niezwykłe moce. Mogła zmusić każdego do wszystkiego. Dlaczego więc Travis ją podniósł ze stanowczym "you're coming with me"? Czyżby Alessa w tym momencie straciła swoje zdolności? O co tu chodzi?
To raczej pewna umowność sytuacji - nie znam fabuły SH0, ale skoro Dahlia w szpitalu mówi, że wszystko przebiega według planu, to znaczy, że uratowanie Alessy było przewidziane. Niestety nie wiem jaką rolę ma w tym Travis a nie chcę sobie spoilować.
PS. Dziwna nazwa tematu, wymiataczem się nie czuję :P , ale może właśnie dlatego , że nim nie jestem odpowiedziałem tylko na jedno pytanie ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-03, 00:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-03, 09:45   

Co do potworów to faktycznie dość dziwne.. Ale Miho odpowie na te pytania ;P Ona wie wszystko :]
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group