Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:05
Tekken i inne mordoklepki.
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-26, 11:12   

No ale jak widzisz produkcje typu Marvel vs Capcom są całkiem popularne. Wychodzi właśnie część trzecia i przyznać muszę, że wygląda to bardzo przyjemnie i efekciarsko. Także z tego co mi wiadomo spodobało Ci się BlazBlue. A co z Guilty Gear? Gdyż chodzą słuchy jakoby ARC miało w planach właśnie VS tych dwóch serii (jak by nie patrzeć BlazBlue jest do GG bardzo podobne).

Nie wiem. Nie rozumiem po prostu co Ci w tym przeszkadza i w jaki sposób wpływa niby na oryginalną serię. Przecież jak już wspomniałem, jest to raczej odrębny produkt niż całkowita zmiana wizerunku. Poza tym to też nie tak, że jesteś do kupna zmuszany.
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-26, 15:31   

Suavek napisał/a:
Marvel vs Capcom

Tego raczej nie możesz porównywać. Obie gry sa w systemie 2d, więc na przeniesieniu jednej czy drugiej postaci nikt niczego nie traci/nie zyskuje. Po prostu masz więcej fighterów w znanym i lubianym środowisku. W SF v T sytuacja jest zupełnie inna i wcale nie musi się dobrze przyjąć :)
_________________
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-26, 16:10   

Suavek napisał/a:
No ale jak widzisz produkcje typu Marvel vs Capcom są całkiem popularne.


Popularne również są strzelanki jak halo, co nie znaczy że są automatycznie dobre :]

Suavek napisał/a:
Także z tego co mi wiadomo spodobało Ci się BlazBlue. A co z Guilty Gear? Gdyż chodzą słuchy jakoby ARC miało w planach właśnie VS tych dwóch serii (jak by nie patrzeć BlazBlue jest do GG bardzo podobne).


GG oczywiście uwielbiam i żałowałem że nie ma nowszej części na current geny. Ale tą pustkę wypełniło Blazblue właśnie.
Nie wiem czy planują taki crossover, mieszanie tych dwóch światów jest głupim pomysłem, co nie zmienia faktu że w przeciwieństwie do innych połączeń, w miarę by pasowało.
Także systemy są mniej więcej podobne, więc dałoby się zrobic jeden wspólny i współgrałby bardzo dobrze.
Ale mam nadzieję że coś takiego nigdy nie powstanie.
Ostatnio zmieniony przez _Music 2010-07-26, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-26, 16:39   

_Music napisał/a:
Popularne również są strzelanki jak halo, co nie znaczy że są automatycznie dobre :]
Ale kto decyduje o tym co jest dobre a co nie? Bo w tym momencie sugerujesz jakoby tylko Twoje zdanie było jedynym słusznym. Jednym się podoba, innym nie. Jedni reagują na to z entuzjazmem, inni z obojętnością. Owszem, można dyskutować, że to co jest popularne nie zawsze prezentuje wysoki poziom, tudzież posunąć się do skrajności i zacząć krytykować fanów danego medium bo są łatwowiernymi bezmózgimi owieczkami, ale bez przesady. Popularność także z czegoś wynika. Dziwi mnie po prostu to taka otwarta niechęć, jak gdyby faktycznie ktoś był zmuszany do zakupu. Ja jak już wspomniałem nie jestem żadnym maniakiem bijatyk, który patrzy na wszystko tylko przez pryzmat systemu rozgrywki, który obowiązkowo musi być super dopieszczony, wyważony i nie wiem co jeszcze. Taki miks Tekkena i Street Fightera może stanowić ciekawą odskocznię, a pomysł stworzenia dwóch osobnych gier przez dwie firmy powinien zadowolić ewentualnych fanboy'ów którejkolwiek ze stron. Niemniej jednak co Twoim zdaniem jest naprawdę takiego głupiego w mieszaniu dwóch światów celem stworzenia osobnego produktu nadal nie rozumiem.

Przy okazji, http://www.gametrailers.c...arvel-vs/702077
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-07-26, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-27, 09:26   

Suavek napisał/a:
Ale kto decyduje o tym co jest dobre a co nie? Bo w tym momencie sugerujesz jakoby tylko Twoje zdanie było jedynym słusznym.


Oczywiście, wszystko jest imo.
Nie bronię ludziom lubic nawet takiego halo :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-06, 11:06   

Przeglądając ofertę Zavvi natknąłem się na coś ciekawego: http://www.zavvi.com/game...r/10236466.html

Nawet nie wiedziałem, że gra już wyszła. Czy ktoś testował? Cena kusi, szczególnie jak na nówkę. Jednak żadnych recenzji wersji PC póki co nie widziałem.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-09-06, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-06, 12:06   

Spokojnie, Continuum Shift już wyszło, nie ma się co pchac w starszą częśc :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-06, 12:10   

Continuum Shift nie ma na PC, ja nie mam PS3/X360, prędko mieć nie będę, a nie jestem takim maniakiem aby parę zmian w systemie i garstka nowych postaci miało wpłynąć na odrobinę relaksu przy efektownej mordoklepce.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-09-06, 13:52   

Muzyczny, wyszło czy masz na myśli wersję emulowaną z jakichś automatów czy coś w ten deseń?
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-06, 18:39   

A faktycznie nie wyszło. Dziwne.
Jak już poprzednika dali na pc, to byłem przekonany że tak samo postąpią z dwójeczką. Najwyraźniej nie sprzedało się jakoś nadzwyczajnie.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-09, 15:39   

BlazBlue na PC dopiero co wyszedł parę dni temu, dlatego też tak niska cena mnie zaskoczyła. A na Continuum Shift jakoś bym nie liczył prawdę mówiąc, bo pewnie będzie sytuacja podobna do tej z Super Street Fighter IV - że ze względu na tak dużą skalę piractwa poprzednika wypuszczanie dodatku nie będzie opłacalne.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-09, 20:49   

To bierzesz na pc, proste :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-10, 22:05   

Naprawdę? Serio? ;>

Swoją drogą, nowy zwiastun Marvel vs Capcom 3 - http://www.youtube.com/wa...Q44ZDp0sc8&hd=1

Wygląda ciekawie. Miks uniwersów ani trochę mi nie przeszkadza - wręcz fajnie to wypada tutaj.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-18, 13:01   

No wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy!

Tekken Tag Tournament 2

Na razie automaty. Znając życie na wersję konsolową przyjdzie nam poczekać parę lat.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-18, 13:24   

Nooo, Tekken roksi. Skąd wniosek, że kilka lat na premierę? Tekken 6 też był najpierw na automatach, pierwszy Tag chyba też.
Btw. Już prawie obejrzałem filmową adaptację, ale się jednak opamiętałem x).
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-09-18, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-18, 13:26   

Cytat:
Skąd wniosek, że kilka lat na premierę?
Gry jeszcze nie ma, więc najpierw musi wyjść na automaty. Potem tradycyjne dla Namco testowanie balansu rozgrywki, potem dopiero zapowiedź wersji konsolowych, czas produkcji itd. Myślę, że końcówka 2011 to najwcześniejszy prawdopodobny termin wydania gry na PS3/X360.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-09-18, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-18, 13:30   

A, po prostu nie wiedziałem, ze pisząc "parę" masz na myśli 1,5.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-18, 13:33   

"Parę" z reguły sugeruje (szok!) dwa. Biorąc jednak pod uwagę obecną politykę Namco, a także prawdopodobną chęć wydania gry na święta, koniec 2011 na konsole to termin prawdopodobny. Mimo wszystko jednak nie zdziwiłbym się gdyby czas oczekiwania był dłuższy. Tekkeny raczej nie są wydawane tak często jak np. Soul Calibur, w którym nikt nie przywiązuje większej uwagi do balansu postaci.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-18, 13:38   

Cytat:
"Parę" z reguły sugeruje (szok!) dwa.

No właśnie, 2>1,3 ;)
Ja tam myślę, że ta gra wyjdzie szybciej niż zapowiedziany mix ze street fighterem z którego jeszcze nie ma gameplayu. A na tym trailerku to widać, że TTT2 to 6ka z trybem tag. Więc gry od nowa budować nie muszą. Oby tylko jak w pierwszym TTT - były wszystkie postacie(chcę true ogre'a w hd!).
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-09-18, 13:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2010-09-18, 13:41   

Tu mnie jeszcze nie było :-]
przyznam ze nie mam siły czytać 9 stron , wracając do tematu to jestem wielkim fanem serii soul calibur w samej 2 niecałe 400h ze sparing partnerem ulubiona postać ciężko wybrać hmmm Voldo IvI xiunqa kaśka i sofia :grin:
Seria DOA , def jam ach ta elektra i kapusta na 2 ciosy i wszelkie arcade
_________________
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-18, 13:45   

Puty, też nie oczekuj, że pisząc posta na forum będę precyzował "na grę przyjdzie nam poczekać od roku do kilku lat". Koniec 2011 wydaje mi się terminem prawdopodobnym, ale równie dobrze gra może wyjść później. Powody takich przewidywań opisałem wcześniej. Tak jak Soul Calibur wychodzi bardzo szybko po zapowiedzi, tak Tekkena najpierw męczą na automatach, dopieszczają balans i system, a dopiero potem portują na konsole.

Tak czy inaczej, ja z pewnością to kupię. Bijatyka na czterech to świetna zabawa, a perspektywa gry dwoma ulubionymi postaciami "na raz" to już w ogóle poezja. TTT był świetny i mam nadzieje, że Namco nie spartoli dwójki.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-21, 14:42   

Suavek napisał/a:
"Parę" z reguły sugeruje (szok!) dwa. Biorąc jednak pod uwagę obecną politykę Namco, a także prawdopodobną chęć wydania gry na święta, koniec 2011 na konsole to termin prawdopodobny. Mimo wszystko jednak nie zdziwiłbym się gdyby czas oczekiwania był dłuższy. Tekkeny raczej nie są wydawane tak często jak np. Soul Calibur, w którym nikt nie przywiązuje większej uwagi do balansu postaci.


Hm?

Ile jest SC na rynku, a ile Tekkenów? Chyba że chodziło Ci o wersje na automaty, ale znowu tutaj Tekken ma ich większą ilośc w stosunku do jednej części (liderem jest oczywiście sega).

No i nie musi ukazac się najpierw na automatach, bo z SC (nie pamiętam 3, czy 4) było na odwrót, więc pierwsze były konsole.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-09-21, 15:13   

Źle się wyraziłem. Nie tyle "często" co "szybko". Produkcja Soul Caliburów z reguły nie trwa zbyt długo, a czwórka jest idealnym przykładem na to, że w przypadku tej serii balans nie liczy się jakoś szczególnie (wspomniane wydanie gry najpierw na konsole). Także taki Broken Destiny wydany na PSP nie był jakoś szczególnie dopracowany pod tym względem - ot po prostu sieczka. W przypadku Tekkenów Namco mimo wszystko trochę więcej przy tym grzebie, a wersje konsolowe wydawane są dopiero jakiś czas po automatach. TTT2 ma zostać wydany w połowie 2011 jeśli dobrze wyczytałem, i to dopiero na automaty tylko w Japonii. Tym samym chyba faktycznie ze dwa lata przyjdzie nam poczekać na edycję konsolową.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-21, 21:40   

Przeczytałem dzisiaj że Tag2 ma wyjśc na wakacje w przyszłym roku na automaty, potem ewentualnie konsole. Tak więc jeszcze tradycję podtrzymują :]

SC4 był w ogóle niedopracowany i bardzo słaby jak dla mnie, więc lepiej chyba jeśli najpierw swoiste beta testy na maszynach zrobią.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 20:47   

http://www.ironstarmoveme...ag-tournament-2
Nowy filmik demonstracyjny z Tekken Tag 2. Pokazane są na nim nowe chwyty. Wyglądają bardzo widowiskowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group