Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Tekken i inne mordoklepki.
Autor Wiadomość
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-09, 14:46   

Grać na klawiaturze w bijatyki? herezja :]

Nigdy szczególnie nie przepadałem za mortalem, najdłużej grałem w trilogy na n64 jeszcze i jako ciekawostka- MK Mythologies- sub zero, połączenie platformówki i scrollowanej bijatyki. Trudne to było jak cholera.

Od premiery 4 części magia mortala nagle prysła, i choć wiem jak mechanicznie prosty był trilogy, to wolałem już to niż głupoty w odsłoni e3d (bronie? O litości...). Kolejnych części nawet nie sprawdzałem, bo nie dość że widziałem że rozwijają koncepcję 3d, to jeszcze nowe postacie nigdy nie były tak tragiczne- w armageddon plansza wyboru wygląda jak cyrk obwoźny. Jedna z tych gier dla których przejście w trzeci wymiar zakończyło legendę.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 06:09   

Bersek napisał/a:
Mortal Kombat na Wii
http://pl.youtube.com/watch?v=eNtveyhZMnU
Co o tym myślicie?

Nie nastawiałbym się na manualne wyrywanie kręgosłupa Scorpionem ;) - gry na Wii z tego co idzie wyczytać nie oferują jakiegoś na maxa złożonego systemu sterowania a już zwłaszcza bijatyki (np. Wii Boxing gdzie wymachujemy łapami bez ładu i składu).
Music napisał/a:
gier dla których przejście w trzeci wymiar zakończyło legendę.
Jak Wormsy.... ;(
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-10, 13:51   

_Music napisał/a:
Grać na klawiaturze w bijatyki? herezja :]


Chyba odwrotnie :) Na klawiaturze jestem znacznie szybszy niż przy padzie i naprawdę wolę grac w mordobicia za pomocą klawy :)

Puty napisał/a:
Music napisał/a:
gier dla których przejście w trzeci wymiar zakończyło legendę.
Jak Wormsy.... ;(


Absolutnie się nie zgadzam. Obie gry zyskały dużo po wejściu w trzeci wymiar. Po prostu wszystko leży w przyzwyczajeniach oraz lekkim braku akceptacji tego co nowe. Co mieli zrobić twórcy? :P Jechać ciągle na starych pomysłach i silniku 2D? Jak dla mnie to troszkę niedorzeczne argumenty, no ale ok.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-10, 14:10   

Carmash napisał/a:
_Music napisał/a:
Grać na klawiaturze w bijatyki? herezja :]

Chyba odwrotnie :) Na klawiaturze jestem znacznie szybszy niż przy padzie i naprawdę wolę grac w mordobicia za pomocą klawy :)
Jeśli grasz w gry, w których jedyne kombinacje to ciosy w stylu skos, przód, tył itp. to nic dziwnego. Spróbuj jednak wykręcić bardziej skomplikowane kombosy w tekkenie czy innych rozbudowanych mordoklepkach. Gwarantuje, że będziesz miał problemy.
A granie na klawiaturze ogólnie uważam za typowe przyzwyczajenie lub też przejaw fanboy'stwa. Niegdyś za czasów PC nie wyobrażałem sobie zabawy w większość tytułów na gałce a teraz na klawiaturę nawet patrzeć nie chcę.

Cytat:
Obie gry zyskały dużo po wejściu w trzeci wymiar.
Niby w którym miejscu...?

Cytat:
Co mieli zrobić twórcy? :P Jechać ciągle na starych pomysłach i silniku 2D?
Tak. Chociażby najnowsze Worms na PSP to idealny przykład na to, że sprawdzone pozostaje najlepsze. 3D to dla mnie porażka, która całkowicie zniszczyła przyjemny klimat rozgrywki.
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-10, 14:32   

Suavek napisał/a:
Jeśli grasz w gry, w których jedyne kombinacje to ciosy w stylu skos, przód, tył itp. to nic dziwnego. Spróbuj jednak wykręcić bardziej skomplikowane kombosy w tekkenie czy innych rozbudowanych mordoklepkach. Gwarantuje, że będziesz miał problemy.


Gwarantuję ci, że u mnie jest odwrotnie :) O wiele lepiej (i zdecydowanie najlepiej) idzie mi gra na klawiaturze. I przejaw fanboystwa to raczej nie jest...po prostu nie znoszę padów przy bijatykach :) Obycie z konsolami jak większośc z nas mam ogromne i tak jak napisałem "to moje zdanie" xD Wy macie swoje krzywe paluchy, ja swoje :)

Suavek napisał/a:
Tak. Chociażby najnowsze Worms na PSP to idealny przykład na to, że sprawdzone pozostaje najlepsze. 3D to dla mnie porażka, która całkowicie zniszczyła przyjemny klimat rozgrywki.

Suavek napisał/a:
Cytat:
Obie gry zyskały dużo po wejściu w trzeci wymiar.
Niby w którym miejscu...?


A co niby zabrało klimat? Wybacz, ale Wormsy "rasowego klimatu" nigdy nie posiadały :P Chyba, że grało się ze znajomymi, co jest całkowicie inną bajką. Wormsy 3d były w moim mniemaniu świetną odskocznią od trosk dnia codziennego i ciekawą alternatywą od wysłużonego już Armageddonu oraz World Party. Grając ze znajomymi odczuwałem tą samą satysfakcję jak przy starych częściach. Z początku może byłem nieco sceptycznie nastawiony do nowej wizji twórców, jednak po kilku godzinach grania rozgrywka wciągnęła mnie na maksa. Dla mnie typowo "czcze" gadanie :) Jednak każdy ma prawo do swojego głosu. Owszem to nie było to samo olśnienie jak przy pierwszym kontakcie z Robakami na Amidze, ale nie popadajmy w niepotrzebny absurd.

Co by jednak offtopu nie siać i powracając do tematu bijatyk. Kojarzy ktoś z was pewną bijatykę 2d na pieca, w której grało się małymi ludzikami rodem z Mangi. Pamiętam, że gierka (mimo, że to chodzona bijatyka) swego czasu była dość fajna i przypominała mi gry typu "Turtles" czy "Double Dragon" na Pegazłoma :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 16:49   

A ja dzięki emulatorowi Dreamcasta w końcu zapoznam się blizej z Shenmue, RE CV i perełce, przy której przegrałem całą kasę na automacie w "salonie" ;] - Soul Calibur :D .
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-10, 17:55   

Cytat:
Chyba odwrotnie Na klawiaturze jestem znacznie szybszy niż przy padzie i naprawdę wolę grac w mordobicia za pomocą klawy


Ale kręcenie kółek na klawiaturze jest niewygodne :]
Nigdy za dobrze nie radziłem sobie także na arcade stick'ach, ale to już zapewne ze względu na rzadkie używanie takowych.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-10, 20:57   

Ja zawsze wolałem mordoklepy 2d i zostało mi to do dziś.
Guilty Gear uwielbiam, ale na PieCu pogram tylko w XX (Isuki nie lubię, bo tam trzeba się ręcznie odwracać, co mnie niezmiernie irytuje i psuje wszystko)
Seria King Of Fighters należy do moich ulubionych począwszy od 94 na 2005 skonczywszy. Wszystkie lubię na swój sposób.
Do Street Fightera też mam sentyment, w końcu SFII, to mój pierwszy mordoklep na automatach.
Z SF najbardziej podchodzi mi chyba Alpha 3.
Lubię też crossovery w stylu Marvel vs Capcom, X-men vs Street Fighter, SNK vs Capcom...itp.
Z mniej znanych swego czasu sporo zagrywałem się w Garou: Mark of the Wolf, niezły system i postacie.
Mortal Kombat to przede wszystkim dwójka na amigę. To był dopiero klimat. Żonglerka dyskietkami, żeby zobaczyć Fatality, to były czasy.
Dziś MK wydaje mi się trochę zbyt ograniczony, ale sentyment mam jak cholera.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-12-11, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:49   

Cytat:
Do Street Fightera też mam sentyment, w końcu SFII, to mój pierwszy mordoklep na automatach.
Masz tu screeny z najnowszego Street Fighter IV i już się tak nie rozczulaj ;) .
http://www.hypebeast.com/...22&postcount=58
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-11, 11:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-11, 18:47   

SF: Alpha 3 to zdecydowanie najlepsze bijatyka tej serii. Trójwymiarowe "Ex" było wporządku, jednak nie grało mi się z takim polotem i poczuciem dynamiki oraz ogromnej miodności jak w dwuwymiarowe odsłony sagi. Podobnie jak PiK wolę bijatyki 2d, jednak i te w trzecim wymiarze są doskonałe :)
Nowy SF wygląda co najmniej pysznie :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2007-12-11, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 23:11   

Panie i panowie - http://www.challenger.jp/movie_tekken6.html
Filmik z Tekkena 6 w wysokiej jakości - Kuma vs Kazuya
Odlot :shock: :shock: tylko ten głos lektora przed walką... :? dla mnie najlepszy był w "dwójce". Dynamiczna zmiana pory dnia... fajnie, ale to znaczy, że oni byli się od zachodu słońca aż do wschodu? :idea:
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 16:18, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-13, 16:00   

Puty: może by jakiś link?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 16:20   

Sic, po myślniku powininien być link - na innym forum również pisałem tego newsa w tym samym czasie i tam link jest... enyłej. Już zedytowałem. Thx Suavku :P .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 18:14   

zajefajny filmik heh najleprza bijatyka ... ?:D wiadomo juz kiedy premiera?
To chyba bedzie jedna z gier dla których warto zainwestować w
PlayStation 3.

Zapewne graliście w MGSa ja niemiałem z nią styczności ale słyszałem że jest świetna to prawda ???
Co sądzicie o pierwszej częsci na psx ??? bo ją jedyną mieć na emulator.

Co ma MGS do bijatyk? Czytaj uważniej tematy bo będą warny, jeśli to stanie się nagminne. Jak zadajesz pytanie to jeden '?' spokojnie starczy./PiK
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-13, 18:32   

...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-13, 19:05   

Teoretycznie nie.
W praktyce jednak można śmigać w 1-3 przez emulator PSX.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 19:19   

Cytat:
Jest jakiś Tekken dostępny na PC?
Jeśli chodzi o części z psx to tak jak mówi PiK - pograsz na emu, ale o częściach stricte pecetowych możesz pomarzyć, bo o ile wersja najnowszego Tekkena na Xboxa360 jest prawdopodobna, o tyle pecetowa to czysta utopia.
Cytat:
apewne graliście w MGSa ja niemiałem z nią styczności ale słyszałem że jest świetna to prawda ???
Kolego, jest cały topic poświęcony tej wspaniałej grze ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 19:21   

Filmik robi wrażenie. Ciekawe jak będzie prezentowała się całkowicie grywalna całość :) Póki co jest świetnie, jednak wątpię abym w najbliższym czasie miał okazję zagrać w ów gierkę :) Szkoda :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-22, 23:57   

Firmowa nowość w Tekkenie 6 - specjalne, unikatowe ruchy
Paul powiększający swe włosy i Asuka waląca jakims przedmiotem z pleców:
http://www.youtube.com/watch?v=67cs_pMj4aA
Bruce zmieniający kolor włosów, robiący kurczaki i strzelająca Leo:
http://www.youtube.com/watch?v=WSzV5Ide1J4
Hmmm chyba w zalozeniu mają być śmieszne = mi nie pasują do Tekkena.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-22, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-23, 02:40   

Co to jest!??? :shock:
Już wiem że nawet nie tknę nowego tekkena- ostatnia nadzieja w SC4...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-23, 02:41   

Izi, Mjuzik = te ruchy pewnie będzie można wyłączać... A że są szukaniem nowości na siłę... cóż... widać, że pomysły się kończą.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-23, 02:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-23, 12:04   

Puty...nie strasz ludzi przed świętami takimi rzeczami :shock: WTF w ogóle ? Prima Aprilis dopiero w kwietniu!
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-25, 15:21   

Muszę przyznać, że się trochę rozczarowałem systemem duszków w Tekkenie DR - nijak ich postępowanie ma się do właściwej gry gracza, a przynajmniej mój używa zagrań, o których ja w ogóle bym nie pomyślał.

Tak czy inaczej gdyby ktoś chciał - http://icarustss.w.interia.pl/UCES00356GHOSTF.rar - mój duszek Lili, ranga Divine Fist. Dla niewtajemniczonych folder wrzucić należy do katalogu z save'ami na MS. Jeśli ktoś takowy już posiada to tylko odpowiedni pliczek.

Następna w kolejce Asuka, tylko dobiję nią do Divine Fist.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 04:38   

http://www.youtube.com/watch?v=pPeVnBC-6ho - Coś dla maniaków Dragon Balla(sam, nigdy nie byłem entuzjastą tego anime) - nowa część udanych bijatyk na PS2 zmierza na nową generację konsol i wygląda naprawdę obiecująco.
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2007-12-26, 13:15   

Ja gram obecnie w nowego Budokai Tenkaichi 3 i nie widzę różnicy (no może poza grafiką) w zapodanym przez Ciebie filmiku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group