Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Tekken i inne mordoklepki.
Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 16:17   

Cytat:
Nom, nie ma to jak zakapturzony murzyn z kosą w butach za kolana czy też inny ślepy sado-maso ;p. Ach Sophie my love ^^
Jeśli kogoś bierze na klimaty magii i miecza, nigdy nie widział SC a zobaczył screeny wrzucone przeze mnie mogło mu się spodobać, nie?;]
DoA:
Podobnie jak Ty, Suavku - grałem w 1kę(PSX) i 2kę(automat). Jedynkę zapamiętam do końca życia z powodu przesadnie falujących piersi i to dosłownie - "Czy się stoi czy się leży" ;]. Kurde - miała inny system walki niż Tekken(imo trudniejszy) a jako, że jam masherem od urodzenia, to długo przy niej miejsca nie zagrzałem. Fajny jest teraz festiwal wokół panienek naparzających się w serii - dostały już osobno grę siatkówkę(niezła afera z nude patchem rozbierającym ów damy) i minigierki na plaży ;]. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego takie "chodzące bóstwa" 90 60 90 występują w bijatykach. Jedna fotka z gry co by nie być gołosłownym.
EDIT: No teraz powinno być dobrze :) .
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-04, 16:32   

Typowa wojowniczka jakich wiele na ulicach Polskich miast.
Walcząca w szpilkach jeszcze pewnie.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 22:09   

Wczoraj pół dnia przegrałem z moim przyjacielem w "Tekkena 3" na poczciwym szaraczku. Łza się w oku kręci...ile emocji wczoraj z nas wyleciało, ileż wyzwisk w kierunku lamerskiego "Edka" czy śmiechu z "True" Ogre'a. Wspaniała gra i nabrałem ochoty na zapoznanie się z kolejnymi odsłonami sagi. Do czwórki już na pewno nie podejdę...zbyt wielki ochłap w moim mniemaniu.
_________________

 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 22:18   

Ja ostatnio gralem z bratem i kuzynka w Tekkena 5 :P bylo zabawnie ale cos mnie troche irytowalo; szczegolniej nasza kolejnosc: brat ze mna wygrywal, ja z kuzynka a ta zas z moim bratem :> przy okazji mialem juz dosc 'specjalnej techniki' mojego brata, gdzie na ekranie moj Law ciagle latal pod wielkimi piesciami poczciwego Heihachi'ego - kuzynka grala Lei'em i calkiem dobrze jej szlo... udalo sie jej nawet swoimi paznokietkami przyciski zniszczyc, ale to juz calkiem inna historia :D
_________________
Last.Fm
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-06, 11:28   

Cytat:
A ja multum godzin spędziłem na reversalach jego ciosów :)
Chętnie zagrałbym z tobą partyjkę King vs Hwoarang. Nóżka Hwo, mój reversal, łamanko, "żagielek", dobitka, King wins :D


Jeżeli zlot by wypalił, to nie omieszkałbym dokopać ci moim Hwoarangiem w zad xD Mały turniej wśród userów SHP byłby fajnym zamysłem i na pewno zapewniłby nam wiele godzin świetnej zabawy.
Obecnie pykam w "Mortal Kombat Trilogy" xD Ta gra ze swoją miodnością nigdy się nie starzeje :)
_________________

 
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2007-12-06, 11:32   

Jezeli ktos jest zainteresowany to jest stronka Tekkena 3 na Psx, która daje nam możliwość pobrania gry rip. i emulatora ePSXe, co nie zajmuje dużo, a potem możecie grać z innymi użytkownikami przez neta. Nie ma dużych wymagań sam emulator tylko trzeba mieć pada. Wszystko jest już skonfigurowane, bo jest to autoinstalka.

Adres stronki: http://honmaru.gry-online.pl/
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-06, 11:35   

No właśnie ja nigdy nie lubiłem Mortali... kilka ciosów na krzyż, fatality, których do dzisiaj nie umiem. Przesadnie lejąca się krew(choćby z klatki piersiowej po uderzeniu w nią pięścią xD). Podobno nadchodzi jakiś Next Genowy mortal - jak pojawią się screeny nie omieszkam tu wrzucić.
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-06, 11:39   

Puty napisał/a:
No właśnie ja nigdy nie lubiłem Mortali... kilka ciosów na krzyż, fatality, których do dzisiaj nie umiem. Przesadnie lejąca się krew(choćby z klatki piersiowej po uderzeniu w nią pięścią xD). Podobno nadchodzi jakiś Next Genowy mortal - jak pojawią się screeny nie omieszkam tu wrzucić.


Chyba nie miałeś na myśli tego, że inne bijatyki są realistyczne xD Wyrzucanie przeciwników na odległości niezgodne z prawami fizyki, iskry zamiast krwi xD Tu nie chodzi przecież o realizm :D Jednak są gusta i guściki, więc gratuluję przeciwnego stanowiska :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-06, 11:41   

Oj pewnie, że nie są(łamanie karków i wstawanie jakby się nic nie stało w Tekkenie, albo smaganie się mieczami, które chyba są z plastiku, albo tępe jak mój młodszy brat w SC) - ale o ile fireballe i wysokie skoki w takim SF mi się podobały tak tutaj ten pseudomhoczny klimat mnie wyraźnie odpychał.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-06, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-06, 11:45   

Puty napisał/a:
ale o ile fireballe i wysokie skoki w takim SF mi się podobały tak tutaj ten pseudomhoczny klimat mnie wyraźnie odpychał.


Tak jak napisałem: Rzecz gustu :) Grywa ktoś tutaj w Guilty Geara? Mało o nim piszecie, a to tak świetna bijatyka xD I dynamiczna jak cholera :)
Ze starszych bijatyk pamiętam również doskonałe "Capcom vs. SNK" czy "Samurai Shodaw 3". Prawdziwie miodne i wybitne bijatyki. Swego czasu grałem również w "King Of Fighters 99" po neciku :)
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 23:07   

Guilty Gear jak wspomniałem jest moją bijatyką 2d nr1- sporo w niego grałem swego czasu, ale sprzedałem z powodu braku ludzi którzy by lubili tą gierkę :]
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-07, 04:20   

http://www.gametrailers.c...ies/138050.html
Intro z Tekkena 6 na którym widoczne są nowe postacie. Ale ten Bob żałośnie wygląda :/ .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-07, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-08, 01:33   

Dorwałem parę dni temu Tekken Dark Resurrection na PSP. Powiem tyle - czuję się ponownie uzależniony... ;> Ciężko mi odłożyć konsolę i ciągle męczę tą biedną Asukę. Gra niemal idealna. Niemal, gdyż sterowanie PSP pozostawia wiele do życzenia. Naprawdę brakuje mi przycisków R2 i L2, bez których często trzeba sobie odpuścić niektóre ciosy (w moim przypadku rzuty i przechwyty, które nie zawsze wychodzą kciukiem).

Osiągnę najwyższą rangę Asuką to uploaduje swego duszka ;>. Szkoda jednak, że jest to tylko pic na wodę, gdyż komputer nijak naśladuje nasze ruchy. Gdy zagrałem przeciwko swej postaci CPU używał ciosów i zagrań o których ja nigdy nawet nie myślałem (bezużyteczność) a porządnego juggla to raz na jakiś czas tylko powtórzył...

Boli jednak brak opcji online.
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-08, 13:19   

Hehe... Spoko gra to fakt, co prawda sie nudzi po jakims miesiacu giercowania, ale za to miesiac pelen zabawy na najwyzszym poziomie :D Moze ktos trafi kiedys na moja Lily z ranga "Raijin" :> Najwieksza wada PSP jest niestety ten nieszczesny krzyzak :\
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-08, 13:37   

Makaroniarz, a w co grasz? O.o
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-08, 13:53   

Tekken: Dark Ressurection na PSP.
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-08, 14:29   

Czym się mniej więcej różni od Tekken 5? Jako fan piątki, zastanawiam się czy nabyć DR.
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-08, 14:32   

Dwie nowe postacie, Tekken Dojo, brak Devil Within, opcja sciagania duchow gracza, swiatowy ranking, slabsza grafika i sterowanie i to chyba wszystko.
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-08, 16:01   

Widzę że wszyscy lubią Tekkena. Ja owszem zagrać mogę ale nie jest to moje ulubione mordobicie.

Moje ulubione nawalanki to caluśka seria Mortal Kombat. Ach te postecie. I fatality...zwykle uważam nadmiar krwii w grach za szceniacki ale Mortal Kombat jest wyjątkiem. Sam nie wiem czemu, może dlatego że ta przemoc nie polega tylko na rozjebaniu kogoś granatem, jest bardziej wyrafinowana:
http://youtube.com/watch?v=9eTIE4BmXg8
http://youtube.com/watch?v=BAZHH9i6Cp8 (PS. Na tym filmiku Scorpionem gra jakiś totalny lamer :roll: )

I moja ulubiona postać: Baraka (gdzie jest minka Twisted?!)
http://youtube.com/watch?v=K_BTjLt0Aps
http://youtube.com/watch?v=fRdOkvk-pYU

Najbardziej ubolewam nad tym że tworcy od czasów 4 części (pierwszej 3D) wypieli się na PC i teraz muszę się chrzanić z różnorakimi emulatorami ;D
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-08, 22:37   

Wiesz, niby nowy Mortal ma być dostępny na PC, ale...
trmk.org napisał/a:
Unfortunately for those looking forward to a PC version, it appears that this slip up is just that. TRMK received word from the MK Team that "right now we have no plans to put MK on PC."
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-09, 12:39   

Światłocień napisał/a:
Moje ulubione nawalanki to caluśka seria Mortal Kombat.


Swój chłop :) Szczerze powiedziawszy, to w moim przypadku jest tak samo. Serię darzę wielkim sentymentem, głównie dzięki temu, że była to pierwsza prawdziwa bijatyka w jaką grałem. Wraz z kolegą ze szkoły graliśmy niemal całe dnie w różne odsłony MK, a w szczególności jej drugą cześć. Do dzisiaj wraz z MK:Deception jest to moja ulubiona cześć i co za tym idzie, "Ulubiona Bijatyka Ever". Podobał mi się fajny klimat, świetnie wyglądające Fatalce, oraz kupa świetnych postaci. Mimo, że gra nie jest jakoś szczególnie realistyczna i animacja postaci nie może się pochwalić taką doskonałością, to jednak takiej grywalności nie zaznałem w żadnym innym mordobiciu.
MK: Trilogy też było baaardzo fajne, jednak twórcy zatracili gdzieś klimacik, które powrócił dopiero za pośrednictwem czwartej części.
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-09, 12:49   

Mortal Kombat na Wii
http://pl.youtube.com/watch?v=eNtveyhZMnU
Co o tym myślicie? :)
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-09, 12:56   

Bersek napisał/a:
Mortal Kombat na Wii
http://pl.youtube.com/watch?v=eNtveyhZMnU
Co o tym myślicie? :)


Armageddon to spory niewypał w moim mniemaniu. Totalnie zmieniony (na gorsze) system wykończeń oraz kilka niedoróbek czyni jak dla mnie tą grę o wiele wiele gorszą od świetnego "Deception". Nic porażającego i szczerze przyznam, że twórcy zawiedli mnie strasznie. Liczę, że kolejna odsłona uda się o niebo lepiej :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-09, 13:31   

Armageddon to istna porażka. Twórcy wyraźnie pokazali tutaj, że ważniejsza jest dla nich ilość niż jakość. Ucierpiał tym samym system walki przez obcięcie wszystkich postaci z jednego stylu pozostawiając jedynie domyślny i broń. W dodatku wspomniane Fatality to śmiech na sali. Dla mnie wykończenia w poprzednich częściach były swego rodzaju elementem kluczowym serii - każda postać miała swoją unikatową animację, czy to brutalną czy to zabawną a ich oglądanie sprawiało niemałą frajdę. A w Armageddon? Wszystko nie dość, że wygląda tak samo dla każdej postaci to jeszcze samo w sobie nie jest ani trochę efektowne. Nie popisali się twórcy, oj nie...

Wcześniej grałem w Deception i prawdę mówiąc mile mnie zaskoczył. Choć postaci nie było wiele (a o dziwo w Konquest było ich więcej - niegrywalnych) to system walki z trzema różnymi stylami i ich zamianą wypadał całkiem oryginalnie. Choć nie była to rozgrywka na miarę Tekkena czy nawet Soul Calibura to te kilka godzin bawiłem się nawet nieźle. Drażniła jednak konieczność ukończenia beznadziejnego Konquest w celu odblokowania nowych postaci i bonusów.

W Deception mile także wspominam Puzzle Kombat oraz Chess Kombat, szczególnie ten pierwszy. Zawsze lubiłem minigierki o ile prezentowały one przyzwoity poziom. Tym samym spore nadzieje pokładałem w Armageddonowym Motor Kombat, który kojarzył mi się z jakimś Crash Tag Team Racing czy innym Mario Kart, tyle że w znacznie brutalniejszej formie. I niestety się mocno rozczarowałem gdyż podobnie jak i reszta gry, Motor Kombat zawodzi na całej linii a rozgrywka jest niesamowicie nudna. Pomysł dobry a wykonanie beznadziejne.

Tak czy inaczej, Mortala (a przynajmniej Deception) uznaję jako gierkę "na chwilę", nie godną dłuższego masterowania. Można pograć ale na tle Tekkena, Calibura czy DOA wypada średnio. Starsze części natomiast to dla mnie przeżytek i jedyną interesującą w nich rzeczą były Fatality.

Nawiązując do tematu mordobitek 2D - osobiście niegdyś sporo grywałem w Guilty Gear XX (na PC, potem PS2). Mimo wysokiego poziomu trudności gra miała coś w sobie i jako jedna z nielicznych 2D posiadała nawet nieźle wyważone postaci (i w dodatku niesamowicie różnorodne, nie tylko pod względem wyglądu). Z innych przyjemnie mi się grało w Street Fighter Alpha 3 na PSX oraz Gundam Battle Assault 1 i 2. Te ostatnie z początku wydawały mi się proste i masherskie ale później stwierdziłem, że gra się nawet ciekawie a mechy są w miarę wyważone (przynajmniej w części pierwszej). No i bardzo ładna animacja w moim odczuciu.

A wczoraj potrenowałem sobie nieco Lili w DR i chyba się zakochałem :D . Oczywiście w postaci... tj... nie w niej tylko w jej poruszaniu... tzn... prowadzeniu... tj. pos... awww f*ck it ;>

A na poważnie to czuję, że znalazłem sobie po Asuce drugą ulubioną postać (wcześniej grywałem jeszcze Lee, Niną i Xiaoyu ale już pozapominałem ciosów. A Xiao w dodatku strasznie niewygodnie się gra na PSP).
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-09, 14:10   

Suavek napisał/a:

Tak czy inaczej, Mortala (a przynajmniej Deception) uznaję jako gierkę "na chwilę", nie godną dłuższego masterowania. Można pograć ale na tle Tekkena, Calibura czy DOA wypada średnio. Starsze części natomiast to dla mnie przeżytek i jedyną interesującą w nich rzeczą były Fatality.


Każdy lubi, to co lubi :) Szkoda, że tak świetne bijatyki nie wychodzą na PC. Osobiście bowiem o wiele bardziej wolę grac na klawiaturze niż padzie. Pad w bijatykach jest dla mnie, niebywale niepraktyczny.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group