Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Tekken i inne mordoklepki.
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-12, 17:11   

Jeśli mowa o BlazBlue na PC to także czekam i chętnie zagram.

Odblokowałem wczoraj sobie wszystkie postacie w SF4. Udało mi się także pokonać Akumę na najwyższym poziomie trudności, aczkolwiek AŻ tak ciężko nie było - chyba faktycznie wersja PC jest dużo łatwiejsza.

Jednak denerwują mnie w multi ludzie korzystający z postaci typu Akuma. Da się to jakoś wyłączyć przy ustalaniu/dołączaniu się do gry? Gdyż moim zdaniem jest to zwyczajne oszustwo w meczach rankingowych. Jak się walczy z przeciętnym graczem to można Akumę jeszcze rozwalić, ale z doświadczonym jest to praktycznie niemożliwe przy jego zestawie przepakowanych ciosów.

Muszę też się trochę opanować przy robieniu ćwierćkółek, gdyż jak się pospieszę to zamiast d,p wychodzi mi p,d,p i temu podobne ;>.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-01-12, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-15, 22:55   

Napiszę o tym w temacie o Tekkenie, bo nie wiem gdzie indziej :) Oto najnowszy trailer filmowego Tekkena, przed oglądnięciem radzę zaopatrzyć się w sole trzeźwiące i tabletki uspokajające:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Tak, tak. Ta popierdółka mająca być chyba głównym bohaterem to Jin Kazama, choć być może Kazuya, nie wiem. W każdym razie, zrobili z niego to samo co z Songiem. Profanacja i pośmiewisko.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-15, 23:13   

Kazuya to ten z bródką- w Jap. wszyści źli mają takie bródki :]

Szkoda, bo potencjał jakiś tam jest w tej serii (tzn. nie zabierac się za fabułę dosłownie, bo ta jest groteską), można było coś fajnego z tego zrobic.
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-03-15, 22:13   

http://www.honmaru.pl/?su...l&id=1264619250 Jakby, ktoś nie słyszał, w jedno BlazBlue już można na pc pograć :]
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-15, 23:55   

Filmik (Tekken) wygląda emocjonująco. Mam nadzieję, że crapa z tego nie zrobią. Czy ta lasia ma "udawać" Christie Monteiro??? A skąd ona weźmie taki rozbrajający uśmiech, jakim Krysia czaruje w grze, szczególnie w czwartej części? I oczy ma jakieś za małe. Nieeee! Marna imitacja "prawdziwej" Christie (prawdziwa, to ta w grze, a nie ta w filmie, hehehe). To moja ulubiona fighterka. Te młynki i wiatraki długaśnymi nogami.... Capoeira bardzo mi pasuje, a już w wykonaniu takiej dziołszki, to mjut i ożeszki :razz: .
Akcja dynamiczna. Żeby nie było jak w Mortal Kombat (mówię o filmie), że muza nadaje dużo więcej tempa, niż same walki. Walki mam nadzieję będą przypominały te z Krwawego Sportu. Muza z MK, bitwy z KS i mamy ciekawą jazdę.
A Marshall Law? Ciekawe kto go zagra? Albo Marduka...
_________________
kraken11
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-18, 16:59   

http://polygamia.pl/Polyg...ie_za_toba.html - szykuje się najlepszy Mortal w historii. Serio, wygląda bardziej niż zachęcająco.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-19, 01:49   

Kurde, znowu moja ręka zaczyna samoczynnie wykonywać ruchy w górę i w dół, jakby chciały coś pomasować... xD

Dobrze że biorą przykład ze Street Fightera 4. Nowy Mortal wygląda więcej niż soczyście, aż się doczekać nie mogę gry właściwej. :D
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 21:47   

Informacja dosłownie sprzed kilku minut - będzie crossover Tekkena i Street Fightera!!
Street Fighter x Tekken
http://www.gamingeverythi..._game_announced
Powyższy link ponoć będzie aktualizowany, bo dopiero co zaczęła się konferencja na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-07-24, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-24, 22:28   

Pozostaje wrzucic facepalma...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 22:30   

Pomimo tego, że nie widziałeś tych gier( będą 2 - jedna od Capcomu, druga od Namco) na oczy?
Video:
http://www.gamingeverythi...ighter_x_tekken
Rany, jaka reakcja ludzi. Nie dziwię im się.
I screenshoty:
http://www.gamingeverythi...ighter_x_tekken
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-07-24, 22:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-24, 22:39   

Tak, pomimo że nie widziałem jej na oczy.

Niektóre głupie pomysły po prostu nie mają racji bytu.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 22:41   

A może w końcu powiesz mi czemu ten pomysł jest głupi?
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-24, 22:50   

Bo to jest Tekken vs Street fighter! Damn!

Bijatyka systemowo 3d (takim pożal się Boże, no ale załóżmy), oraz system 2d street fightera.

Pomysł tak samo absurdalny, jak mortal kombat vs dc.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 22:53   

No więc czytaj newsy mój drogi. Będą 2 gry - jedna od capcomu jedna od namco. Zapewne pierwsza będzie w systemie 2d a druga w 3d - link z video i screenami pokazuje akcję wersji 2D i specjal Kazui gdzie ładuje trzymanego przez Ninę przeciwnikowi swojego unblocka robi świetne wrażenie.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-07-24, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-24, 23:08   

Czytałem i widziałem screeny i film.

Tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że Japończycy chwytają się brzytwy, byleby tylko zainteresowac nowym produktem. Produktem tak absurdalnie nietrafionym.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 23:18   

O możliwości powstania takiej gry mówiono od zawsze(nie mów, że pierwszy raz w życiu słyszysz o takiej idei). Gdyby nie było zainteresowania, nie byłoby gry a filmik pokazuje, że postacie z Tekkena dadzą radę z ograniczonym repertuarem ciosów i stanowią pole do popisu dla speciali. Świetna idea spin offu - której nie dałoby rady zrobić w żadnym innym gatunku bo w bijatykach liczy się tylko gameplay. Fabuła w T6 była po prostu żałosna. Tutaj mam nadzieję, że nikt nie będzie sobie tym zawracał głowy i na intro wrzucą jakiś kozacki montaż. Lubisz Street Fightera 4 - nie widzę powodów dlaczego nie miałbyś nie polubić tej gry, zwłaszcza, że widać, że to praktycznie ta sama mechanika. O, i właśnie, z perspektywy zwolennika SF - teraz już na pewno nie będzie jęków o kiepskie nowe postacie.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-24, 23:30   

No tak, tylko że ja nie cierpię Street Fightera. Tak samo nie trawię Tekkena.

Co nie zmienia faktu, że taka gra to absurd.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-24, 23:37   

No skoro nie lubisz, to ta gra nie miała prawa nawet Cię zainteresować
Komentarze osób zainteresowanych są w przytłaczahącym stopniu pozytywne:
http://n4g.com/news/57056...s-announced/com
Link do komentarzy jednej z największych stronek społecznościowych.
Dlatego dziwnie się czyta, że coś jest
Cytat:
absurdalnie
Cytat:
nietrafionym.

Kiedy widzi się wpisy jak:
"------- I came"
Lub
"Simply AMAZING ! A Little personal dream become REALITY ! "
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-07-24, 23:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-24, 23:43   

Też przyznam szczerze Music, żeś mnie trochę rozwalił. xD Bo jaki sens jest narzekać na crossover między dwiema rzeczami, których i tak nie lubisz? Mnie by to tam koło wora latało. I w sumie lata, bo Tekkena nigdy tak naprawdę nie lubiłem, a w Street Fightera to tylko z kumplami, podczas wieczornych posiedzeń przed konsolą z piwkami w rękach. Zresztą crossovery w bijatykach to już były od zarania dziejów, więc jak dla mnie TK vs SF = żadne zaskoczenie.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-25, 00:53   

Puty napisał/a:
No skoro nie lubisz, to ta gra nie miała prawa nawet Cię zainteresować


A jednak ma prawo.
Tym bardziej że teraz bliżej im do popełnienia kolejnego wykroczenia mieszając Soul Calibur, a to już lubię.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 12:52   

Wiesz, jeśli pomysł przyjmuje się, a nieporozumieniem nazywają go jednostki(patrzę cały czas na te komentsy). To cóż... life is brutal.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-25, 13:44   

Przyznam, że nie do końca rozumiem oburzenie _Musica. Nie jestem jakimś maniakiem, fanem czy innym purystą, który nie przyjąłby do wiadomości połączenia dwóch uniwersów w jeden produkt, tudzież zacząłby od tego momentu markę niczym przeklętą. Wszystko jest dla ludzi w końcu, a jak widać obok oczywistego oburzenia pojawiły się także głosy zachwytu w związku z połączeniem dwóch bardziej popularnych serii bijatyk. Mnie to prawdę mówiąc nie rusza jakoś szczególnie. Na pewno nie mam w związku z tym negatywnych odczuć. Z tego co ludzie mówią powstaną dwie gry, na dwóch osobnych silnikach. Jedna podobna ma być do dwuwymiarowego SF4, a druga, w 3D, do systemu Tekkena. Już na screenach widać, że SF vs Tekken to nic innego jak SF4 z postaciami z Tekkena. Ale czy to źle? Czy SF4 był kiepską bijatyką? Nie jestem takim ekspertem, który w tym miejscu mógłby przedstawić kilkugodzinny wykład na temat wyważenia postaci w grze, zmian systemowych w stosunku do poprzednich odsłon, elementów balansu czy nie wiem jakich jeszcze dziwadeł. Ja wiem jedno - w SF4 grało mi się cholernie przyjemnie w ramach relaksu i odstresowania od życia codziennego. Choć bawiłem się tylko z komputerem, to gra nadal siedzi na dysku i lubię sobie ją od czasu do czasu odpalić. Sprawia mi frajdę, ma ciekawy system, zróżnicowane postacie, no ogólnie było to dla mnie miłe zaskoczenie. Teraz natomiast dostaniemy swego rodzaju kolejną jej odsłonę, lecz po prostu zawierającą trochę postaci z Tekkena, zapewne odpowiednio zmodyfikowanych (czyt. okrojonych z ciosów) aby dopasować je do stylu rozgrywki Street Fightera, z kilkoma ciosami na krzyż i istotą polegającą na ich odpowiednim łączeniu. No spoko, czemu nie? A nuż znajdę tam wśród starych znajomych z Tekkena jakąś inną odpowiadającą mi postać oprócz Cammy, którą przyjemnie będzie się obijać mordy. A warto odnotować, że jeden ze screenów sugeruje obecność trybu TAG, czego mnie osobiście bardzo brakuje w obecnych bijatykach.

Co do drugiej produkcji, Tekken vs Street Fighter, to pomimo braku jakichkolwiek screenów na chwilę obecną sytuacja prezentuje się podobnie. Tekken był swego czasu moją ulubioną bijatyką, do tego stopnia, że autentycznie sporo czasu poświęciłem na trening tych wszystkich juggli i innych zagrywek. Stare dobre czasy. Jaki jest Tekken 6 nie stwierdzę, gdyż grałem tylko w wersję PSP parę chwil, lecz jeśli chodzi o piątkę to mam dobre wspomnienia. Myślę, że większym wyzwaniem będzie przeniesienie postaci ze SF do Tekkena niż odwrotnie, także uwzględniając fakt obecności dość nierównych zagrywek (strzelanie, wślizgi na cały ekran itp.), ale też nigdzie nie jest powiedziane, że wyjdzie z tego porażka. Zobaczymy.

Osobiście nie jestem przeciwnikiem samej idei łączenia kilku uniwersów w jednym produkcie. Wręcz przeciwnie - nierzadko wychodzą z tego ciekawe twory, a jednym z moich ulubionych z pewnością jest seria strategii turowych Super Robot Taisen. Fanservice cieszy ludzi i czasem nawet jeśli ostateczny produkt nie powala na kolana, to sam fakt obecności dwóch odmiennych marek na ekranie potrafi ucieszyć oczy. Wspomniany Mortal Kombat vs DC nie był tragicznym pomysłem, ale jeśli coś w nim zawaliło to wykorzystanie starego systemu Mortal Kombat z PS2, który jest po prostu kiepski, sprawiający wrażenie starć manekinów. Dlatego też ogromne nadzieje pokładam w tym nowym MK, który ewidentnie będzie czymś zupełnie nowym i świeżym (tudzież raczej powrotem do korzeni w odświeżonej formie). Ale wracając do miksu, to także należy traktować jako ukłon w stronę fanów obu serii. A kto wie, może wyjdzie przy tym naprawdę dobry produkt. Co jak co, ale ja nie będę narzekał z tego powodu - przecież to nie tak, że starsze odsłony nagle przestaną istnieć, a nowsze całkowicie zmienią wizerunek. To jednorazowy (albo okazyjny) eksperyment, który fakt faktem ma na celu zarobienie pieniędzy, ale jednocześnie może zapewnić mi kolejne godziny mile spędzone w ramach odstresowania od życia codziennego.

http://www.youtube.com/watch?v=nQ1YAXECys4 - gameplay. No typowy SF4. Wygląda fajnie.
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-25, 16:44   

Suavek napisał/a:
Myślę, że większym wyzwaniem będzie przeniesienie postaci ze SF do Tekkena niż odwrotnie, także uwzględniając fakt obecności dość nierównych zagrywek (strzelanie, wślizgi na cały ekran itp.)

Sam King w Tekkenie ma 100 razy więcej możliwości na rozniesienie przeciwnika, niż kilka postaci z SF razem wziętych ;p Co do strzelania: pewnie kojarzysz gościa o imieniu Jinpachi (imo spokojnie mógłby zabawić w jakimś japońskim 2D :D ), strzelał jak porąbany i jeszcze zabierał tym prawie całą energię... Wystarczył jednak prosty SS i juz nie było to groźne, mysle że w przypadku postaci z SF też by sie ładnie sprawdził.
Największym wyzwaniem będzie moim zdaniem przydzielenie postaciom z SF jakichś konkretnych juggli, kombinacji, kombosów, łamań itd...
EDIT:
Nie zauważyłem filmiku, gameplay niestety w stylu SF... Zdecydowanie wolę Tekkena, i właśnie spodziewałem się gry w jego stylu. Tutaj, gdzie zagrywki Kaza są uproszczone to już nie to samo. Jakoś nie wyobrażam sobie robienia skomplikowanych kombinacji postaciami z Tekkena w świecie SF... (moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdziłby się SF w świecie Tekkena). Na razie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej gry.
_________________
Ostatnio zmieniony przez InFeRnO 2010-07-25, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 16:54   

Bo filmik jest z gry, którą robi Capcom. Od Namco dostaniesz wersję z systemem Tekkena.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-25, 19:09   

Suavek napisał/a:
Osobiście nie jestem przeciwnikiem samej idei łączenia kilku uniwersów w jednym produkcie.


O toto.
Tylko odwrotnie.
Ja jestem przeciwnikiem łączenia kilku uniwersów w jednym produkcie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group