Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 21:26
Resident Evil

Twoja ulubiona część serii Resident Evil?
Resident Evil: Zero
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil
5%
 5%  [ 4 ]
Resident Evil: Remake
7%
 7%  [ 5 ]
Resident Evil 2
26%
 26%  [ 18 ]
Resident Evil 3: Nemesis
17%
 17%  [ 12 ]
Resident Evil 4
29%
 29%  [ 20 ]
Resident Evil: Code Veronica X
4%
 4%  [ 3 ]
Resident Evil: Outbreak
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Outbreak File 2
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Umbrella Chronicles
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gun Survivor
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Gun Survivor 2
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Dead Aim
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gaiden
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 67
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 18:24   

Mr.Zombie napisał/a:
Mówiłem, o ewolucji charakteru .
A ja żartowałem :P .
Cytat:
W Fahrenheit Carla z Lucasem spędzili ze sobą nie kilka godzin, a kilka dni;)

A, nie zauważyłem. W sumie kilka godzin, kilka dni - łodewer - widać, że dzisiaj kilka minut starczy :D
Cytat:
Matt byl jedynie towarzyszem niedoli Alice.
No właśnie na koniec pierwszego filmu też rzucali sobie uśmieszki z omawianego już przez nas "syndromu 5ciu minut".
Miho napisał/a:
Zaczęłam męczyc Outbreak #File2 , ale jakoś nie umiem wczuc się w ten klimat i nie bardzo jeszcze rozumiem o co cho, może z racji tego, że żaden ze mnie 'Residentowy wymiatacz',
Z tego co wiem to najbardziej bezpłciowy z residentów + głupia inteligencja botów - przez sieć juz nie pograsz bo zamknęli serwery.
EDIT: Trainer działa - dzięki^^.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-26, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-07, 08:12   

Nigdy nie miałem kontaktu ze serią RE..do wczoraj. Zacząłem od części 4 tak więc nie wiem jaki klimat był w poprzednich częściach, co spieprzono itp. Grę oceniam bardzo dobrze. Nie nudzę się ani sekundę. Strach? nie uświadczyłem takiego w ogóle, no może czasami mały dreszczyk emocji (ucieczka przed głazem, walka z potworem w jeziorze). Specjalnie dla tej gry kupię nowe USB, żeby móc pograć na padzie, chociaż sterowanie na klawiaturze nie jest takie tragiczne. Bardzo podoba mi się w jaki sposób Leon uśmierca wrogów, a oni jego (ta piła mechaniczna wrzynająca się w klatkę piersiową, albo kop z pół obrotu i ten cudowny odgłos łamania się kości xD). Kolejna rzeczą na plus to ta inter reakcja z otoczeniem np. wyskakiwanie przez okno, barykadowanie drzwi, zrzucanie drabiny i dziesiątki innych akcji. QTE to dla mnie zupełna nowość. Siedzę rozluźniony na fotelu, oglądam filmik, a tu za chwilę na ekranie pojawia się "5+6". Nie wiedziałem co o tym myśleć, że trzeba to policzyć czy co? Zanim zdążyłem cokolwiek zrobić było już po mnie :) .
Walki z bossami są bardzo ciekawe. Każdego trzeba pokonać sposobem. Do grafiki to się nie mogę doczepić, jest naprawdę w porządku.
Dzięki bonusom do odkrycia (bronie, stroje itp) gra nie pozwala mi zakończyć przygody tylko na 1 przejściu. Obecnie męczę ją już 3 raz. Mam nielimitowaną wyrzutnie rakiet, thompson z nielimitowaną ilością amunicji, strój gangstera z lat 20, a Ashley biega w rycerskiej zbroi (nieśmiertelność + obrona przed porwaniem xD)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-02-27, 19:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 09:43   

Zagrałeś bardzo nietypowo - od najlepszej względem gameplayu i najgorszej jesli chodzi o fabułę. RE 4 to zupełnie inna gra niż poprzedniczki, choć widać, że RE 5 będzie robiony na tą samą nutę. Co do pada - ta sama sytuacja u mnie ;) .
BONUS: trailer RE5
http://www.gametrailers.com/player/22801.html
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-01-07, 13:43   

Tak, RE4 to zupełnie inna gra, niż pozostałę RE - szybsza, dużo bardziej zorientowana na akcję, z debilną fabułą (dosłownie - bossowie to stereotypowi idioci) i efekciarskimi akcjami. Jako gra akcji, RE4 sprawdza się genialnie; jako horror, już nie, gdyż tutaj gracz z ofiary staje się łowcą (później będziesz miał taki arsenał broni, że wręcz będziesz się bawił przeciwnikami).

Zaś co do interaktywnych filmików, poczekaj na walkę z Krauserem (5 rozdział, więc trochę czasu Ci zostało) ;) .
 
 
 
Kosior 
Cockroach
Reciver of Wisdom



Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 13
Wysłany: 2008-01-10, 14:04   

Dla mnie najlepszym i w ogóle pierwszym horrorem w jaki grałem był RE 3 Nemesis jeszcze na PSX...ta gra mnie zabiła,całkowicie uzależniła od RE i musiałem poznać reszte...poznałem w gruncie rzeczy tylko 4 części....z czego trzy to prawdziwy RE. "Nemesis" jest i zawsze pozostanie dla mnie wyjątkową absolutnie kultową gierą...RE 1 jest na drugim miejscu,natomiast RE 2 nie było zbyt cudne (jak dla mnie oczywiście)...RE 4 to już inna bajka...aaa no i oczywiście Gun Survivor (xD) nie będę o tym pisał bo nie ma o czym specjalnie.
_________________
"I stworzył nieskończoność, która z miary jego potęgi, jaką miała być, stała się miarą jego bezgranicznej klęski".

 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-10, 22:06   

Cytat:
Bardzo podoba mi się w jaki sposób Leon uśmierca wrogów, a oni jego (ta piła mechaniczna wrzynająca się w klatkę piersiową, albo kop z pół obrotu i ten cudowny odgłos łamania się kości )


Leon to kozak- nigdy nie wychodzi tą samą drogą co wszedł do budynku, nawet jeśli to jest chata :]
 
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-01-26, 14:11   

Do Makaroniarza: Co do wymienionych z tobą tytułów zgadzam się. Ja grałem w jedynkę, dwójkę i trójkę. Ale i tak najlepsza jest druga część. Leon Kennedy i Claire Redfild to najlepszy duet jaki widziałem w survival horrorze. Scenariusz the best, do tego ten cichy komisariat.
Co do jedynki też w dechę.

EDITDo putego: Chyba jestem zmuszony przyznać ci rację. Seria tych gier powinna się skończyć po trzeciej części. No ewentualnie Kod Veronica, tylko na komputer chyba nie ma.


RAQ EDIT: ZNÓW 2 POSTY! napisałem ci PW nawet ...leci ost! i to 2
_________________
gxg
 
 
Dorex 
Cockroach
Emo Sux



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: Piaski Pustyni
Wysłany: 2008-01-27, 00:46   

Ja zaczalem moja przygode z Residentami od Resident Evil Survivor =D Bylo to wciul czasu dawno ale pamietam, ze za 1szym przejsciem sie nawet balem, a potem to juz przechodzilem bo na koncu byl ranking i liczba trupow, ktora sie aktualizowala po kolejnych przejsciach. Po jednokrotnym ukonczeniu mialem cos kolo. 120 a za cel honoru uznalem, ze musze miec nie mniej jak 1000 ^^" Wiec przechodzilem juz dla rozrywki smiejac sie z dialogow (Vincent... you're a murderer!!!) albo szyderczych wstawek (rozwalal mnie karzel, ktory najpierw mnie zagadywal a potem spierdzielal bocznymi drzwiami). Bardzo podobalo mi sie tez, ze byla mozliwosc wyboru drogi i gdzie nie wszedles to miales inne filmiki i sytuacje a do poprzednich lokacji nie dalo sie juz wrocic. Aha i jeszcze jedno. Do dzis za cholere sie nie pokapowalem jak sie tam save'owalo :shock: Przechodzilem cala gre na raz i save'owalem dopiero na koncu przy rankingu. Dlugi czas potem zagralem w RE3. Nawet mi sie podobala ale jakos sie nie balem przy niej specjalnie. Widzialem tez u kumpla RE2 ale tylko przez chwile bo kumpel troche plochliwy jest i zapomnial, ze w danym momencie wypada potwor co zaowocowalo blyskawicznym wylaczeniem Play'a :lol:
_________________
"But ya know what? It doesn't matter if you're smart, dumb, ugly, pretty... it's all the same once yer dead..."
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-01-27, 01:50   

W RE Survivor nie ma typowego save'a. Trzeba przejść grę od razu w całości. Save na końcu zapisuje jedynie aktualnie posiadaną broń oraz statystyki (w zależności od wyboru: szpital, biblioteka, salon gier, można było zdobyć innego handguna - żeby zdobyć wszystkie trzy, trzeba było przejść grę trzykrotnie). Save jest jeszcze w czasie gry, gdy zginiesz i nie będziesz kontynuował - jednak wówczas rownież jedynie tylko zapamiętany jest twój aktualny arsenał, a grę i tak zaczynasz od początku.
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-01-27, 13:48   

Ta gra i tak jest dość krótka więc i tak save był zbędny, a jego brak to pewnie kiepska próba wydłużenia gry.
Bersek napisał/a:
Na sterowanie w RE4 na PC też narzekali no, ale jak się nie umie grać w takie gry na czymś innym niż pad....

Bo sterowanie w RE4 jest kiepskie na PC. Do tej pory nie mogę sobie wyobrazić jak można w to grać na klawierce (chociaż na początku sądziłem, że celowanie myszką będzie bardziej wygodne - po próbie od razu wróciłem do gry na padzie).
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-27, 15:54   

Devlock napisał/a:
Bo sterowanie w RE4 jest kiepskie na PC. Do tej pory nie mogę sobie wyobrazić jak można w to grać na klawierce (chociaż na początku sądziłem, że celowanie myszką będzie bardziej wygodne - po próbie od razu wróciłem do gry na padzie).

A ja sobie nie wyobrażam jak można grać na padzie :)
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-01-29, 12:32   

A grałeś :o ?
Ja nie miałam problemów z RE4 grając padem ... Czasem tylko nie udało mi się spierniczyc przed kamieniem :razz: ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-29, 14:43   

Miho napisał/a:
A grałeś :o ?

Tak grałem :o . No, ale gdybym popykał trochę dłużej i się wprawił to pewnie byłoby wygodniej na padzie :grin2:

EDIT z 21.11.2010 Teraz nie mogę sobie wyobrazić jak mogłem grać na klawierce :)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 17:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-01-29, 18:39   

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ale wersja PC ogólnie była beznadziejna, bo patch do grafiki i (bodajże) do sterowania wyszedł. Ja nie sprawdziłem ani jednego, bo miałem pada, a co do grafiki to ta gra już u mnie nie chodziła płynnie jak zainstalowałem patcha.

OK, temat może na tym zakończmy, bo tak dyskutować na temat tego co lepsze "klawiatura czy pad" można w nieskończoność a i tak się okaże że przyzwyczająjąc się do klawiatury można na niej wymiatać wcale nie gorzej niż na padzie.

Ja obecnie gram Resident Evil: Code Veronica i nie jestem za bardzo zachwycony z tej gry. Niewiele się w niej jak narazie dzieje i jak tak dalej będzie to będę bardzo rozczarowany, bo do końca jeszcze spory kawałek, a jak można odczytać z postów powyżej, ta gra jest zdecydowanie za długa.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-29, 18:45   

wow... jak Biohazard moze byc za dlugi? No chyba że jest tam dużo backtrackingu...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-01-29, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 19:19   

No i to bardzo dużo - aż nie idzie spamiętać drzwi, które otworzysz "później" ^^" . Zawsze myślałem, że te 2 godzinki w RE1,2,3 to za mao a teraz wiem, ze 10 godzin to za dużo :/ w tym sakostniałym systemie(dołóż idiotyczne dialogi). Nawet fabuła w starych częściach była lepsza(przedstawienie jej również). Po prostu w pewnym momencie zaczymasz myśleć.. kiedy koniec?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-29, 20:30   

szkoda... bo z tego ci widzialem to sie zapowiadalo calkiem niezle.. inaczej niz pierwsze 2 czesci, ale mi sie podobalo (filmiki, zwiastuny itp)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-02, 09:46   

Dzisiaj zagrałem, niezła gra…
Oczywiscie zaaplikowałem patcha polepszającego grafikę, wygląda rewelacyjnie nie wiem czy nie lepiej jak na PS2 ...(bez patcha praktycznie nie da się grac )
Gra jest bardzo fajnie zrobiona, bardzo ładna grafika, animacja to prawie mistrzostwo.
Są nawet animowane włosy, kurtka głównego bohatera.

Grę dopiero zacząłem, jednak zdążyłem zauważyć kilka plusów i minusów..
Co do fabuły.
Jest banalna, nie umywa się do tej z silent hilla...choć nie przeszkadza, i nie razi , w końcu gra jest bardzo dynamiczna, i nastawiona na sieczkę…

więcej powiem jak skończe ..(o ile skończe)
Fajny jest tez motyw z zranieniami wroga.
np. gdy postrzelimy go w nogę ,rękę to ten pada na glebę i nie wie co się dzieje, albo wypuszcza narzędzie trzymane w rączce….
Po prostu odlot….
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 20:50   

Cytat:
Są nawet animowane włosy,
Raczej tylko kosmyk :P . Na wersji bez patcha widać to bardzo dosadnie ;].
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-17, 15:29   

Z konwersją takich gier na PC zawsze będzie problem, co innego gdyby była typowo pod PC'ty.
 
 
raiden 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: rokovoj bereg
Wysłany: 2008-02-17, 15:41   

o residentach powiem tylko to że są irytujące do bólu :\ a czwarta część to już przegięcie w tym aspekcie
_________________
Of course i'm sure that's how i got here -by Raiden
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-17, 22:26   

Kruk napisał/a:
Z konwersją takich gier na PC zawsze będzie problem, co innego gdyby była typowo pod PC'ty.


Fanowskie mody udowadniają, że gdyby ludzie od konwersji się postarali, to by wyciągnęli z RE4 PC grafikę nawet lepszą, niż na Gacku. Modele można łatwo przenieść z NGC (tyle, że nikomu się nie chce i wolą zajmować się tworzeniem nowych modeli -_-), tekstury wszystkie są już poprawione na wyższą rozdzielczość (wyglądają nawet lepiej, niż na Gacku), w tej chwili jedna osoba zajmuje się przerabianiem HUD-a i wszelkich ekranów z opcjami, menusami itp. Mod z podmienianiem ikonek z enigmantycznymi "1", "3", "5" itp. na konkretne nazwy klawiszy z klawiatury już jest.
Nawet sterowanie dałoby się spokojnie dostosować do klawiatury i myszy (GoW posiada podobny system celowania, więc w czym problem?). Sęk jednak w tym, że RE4 na PC to przykład zwykłego lenistwa i nieudacznictwa, konwersji zrobionej "na odwal się".


A jeszcze odnośnie skostniałego systemu w RECV. Dziwna sprawa, o ile w RE1, 2, 3 czy nawet REmake ten system w ogóle mi nie przeszkadzał, tak właśnie w RECV i Zero doprowadzał mnie do szału.
Schematy w stylu: idź do miejsca A, by wziąć klucz, którym otworzysz drzwi w pomieszczeniu B (oczywiście po drugiej stronie budynku), stamtąd weź plakietkę, cofnij się do skrzyni by zabrać drugą plakietkę i obie włóż w pomieszczeniu C (gdzieś w kij daleko od miejsca, w którym aktualnie jesteś)... Czyli bieganina z jednego końca miejscówki do drugiego końca. :/
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-18, 17:02   

Mr_Zombie napisał/a:
Czyli bieganina z jednego końca miejscówki do drugiego końca. :/
Najgorsza rzecz jaka może być... eh... nie lubie sztucznego wydłużania... jesli juz to jakies dodatkowe tryby, subquesty nieobowiazkowe... RE2 na ten przykłąd był krótki... 4-5h, ale za to była druga płyta z alternetywnym spojrzeniem/inną postacią :) Do tego wycigni na czas (Hulk i Toffu)... narazie grałem tylko w RE1 i 2... zobaczymy jak sie bede prezentowac nastepne.. (zastanawiam sie czy grac w Gaiden... ciekawe toto?)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-02-18, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-18, 17:46   

Gaiden jest raczej ciężkostrawny, głównie z powodu pozoimu trudności (za pierwszym razem, gdy grałem, to przy ostatnim bossie skończyła mi się cała amunicja do wszystkiego) jak i zwalonego tryb walki - stoisz przed przeciwnikiem, na dole masz pasek z zaznaczonym pewnym obszarem i latający w lewo i prawo kursor; musisz wcisnąć przycisk akcji, gdy kursor jest na danym obszarze - jeżeli wciśniesz poza obszarem, to pudłujesz. Oczywiście im lepsza broń, tym mniejszy obszar a kursor zapiernicza szybciej :/ .

Osobiście przeszedłem grę raz (dwa, jeżeli liczyć dojście do ostatniego bossa i niemożność pokonania go, z powodu braku jakiejkolwiek broni prócz noża) i jakoś nie ciągnie mnie do ponownego przejścia. Już nawet Survivor przeszedłem w sumie 3 razy :P .
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-02-18, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-18, 21:20   

A mnie w końcu nie udało się skończyć Resident Evil Code Veronica X - problem z płytką. W sumie to i tak nie chciało mi się już w to grać - strasznie długa, nudna i w ogóle jedna z gorszych gier w jakie grałem (nawet fabuła nie porywała - że nie wspomnę o nadwyraz dziecinnej postaci Steve'a).

Gdzieś wyczytałem, że kiedy zaczyna się jej druga część, to normalnie w RE1 już była końcówka gry.

A co do tego "bieganina z jednego końca miejscówki do drugiego końca." - przynajmniej doszedłem do wniosku że powtarzające się lokacje z SH4 nie były takie złe.

Ogólnie gry nie polecam, ale to tylko moja opinia i nie każdy się musi z nią zgadzać, ale wg. mnie ta część RE prezentuje sobą najsłabszy poziom (oczywiście z tych, w które grałem).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group