Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Metal Gear Solid

Twoja ulubiona część serii Metal Gear?
Metal Gear
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear 2: Solid Snake
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid
39%
 39%  [ 13 ]
Metal Gear Solid: The Twin Snakes
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty/Substance
12%
 12%  [ 4 ]
Metal Gear Solid 3: Snake Eater/Subsistence
36%
 36%  [ 12 ]
Metal Gear Solid: Portable Ops
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid: Peace Walker
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d 2
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid: Ghost Babel
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2007-11-25, 08:09   Metal Gear Solid

Temat o serii Metal Gear Solid - zamieszczajcie tu swoje rankingi, opinie, informacje, możecie też opisywać problemy.

Grałem tylko w Metal Gear Solid, ale niedługo nadrobię zaległości których narobiły część druga oraz trzecia, jednakże nie wydaje mi się, żeby udało im się przebić dokonania jedynki. To jest gra jedyna w swoim rodzaju i pomimo dość prostego w porównaniu do serii Splinter Cell schematu skradania potrafiła nieraz zniszczyć klimatem (bo najbardziej efektowne to ucieczki były). Gra ma wspaniałą muzykę (jeden z moich ulubionych OST) która idealnie pasowała do bazy opanowanej przez terrorystów (chórki rox) oraz znakomicie zgrywała się z wydarzeniami podobnie jak same dźwięki.
Grafika może już dziś nie powala (dlatego wyszedł TTS), ale za to design poziomów jest jedyny w swoim rodzaju - moja ulubiona lokacja to Communication Towers - świetny klimat! Szkoda tylko, że odległość rysowania nie pozwalała podziwiać widoków... Zarówno fabuła jak i postacie, które odgrywają w niej swojej role stoją na bardzo wysokim poziomie. Zwroty akcji są świetne i gra nieraz potrafi dzięki nim zaskoczyć gracza. Głosy postaci są równie klimatyczne - i to nie tylko tych głównych, ale i żołnierzy.
Teksty które padają w grze można z powodzeniem cytować, a prawdziwi fani znaja wiele z nich na pamięć.
W grze tak w zasadzie trochę wkurzały mnie kamery z góry przez co obserwacja terenu była utrudniona - trzeba było sie przełączać na widok FPP.

No co by nie pisać o pierwszym MGS to wyjdą z tego same pochwały. Jak napisałem wyżej - niedługo nadrobię zalegości związane z pozostałymi, ale nie sądzę, żeby przebiły one jedynkę. Chętnie zagrałbym w TTS, ale niestety nie mam NGC.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-11-25, 14:14   

Za tym TTS tak nie płacz. Podobno dodanie pistoletu na strzałki uczyniło rozgrywkę banalnie prostą. W dodatku za konwersję odpowiadają hamerykanie przez co wszelkie cut-scenki to istny Matrix, kompletnie nie pasujący do klimatów MGSa (a przynajmniej nie w takim stopniu). Dodaj do tego znacznie gorszą muzykę i cała atmosfera jedynki znana z PSXa zanika.

Co do samej serii to powiem krótko, że jestem fanem. W swojej kolekcji posiadam oryginalne MGS+VR Missions na PSX, MGS2 Substance oraz MGS3 Snake Eater na PS2. W planach mam zakup MGS Portable Ops oraz (jeśli w końcu cena trochę spadnie) Subsistence (dla nowej kamery i MG1+MG2). Potem może jeszcze MG Acid, ale to już nie to samo.
Jest to seria po prostu genialna pod niemal każdym względem a fabuła zawsze na długo pozostaje w pamięci. Fakt faktem, że skradania to tutaj nie ma za wiele, szczególnie w późniejszych częściach ale mimo to rozgrywka jest genialna.

Jedyne co mogę zarzucić tej grze pod względem grywalności to przepakowany pistolet na strzałki, który jako jedyny wystarcza do przedzierania się dalej. Szczególnie w Portable Ops jest on żałosny i czyni grę banalnie prostą.

Najlepsza część? Ciężko określić ale chyba jednak będzie to MGS3, za wrażenia i emocje jakich mi dostarczył podczas gry oraz świetnie przeprowadzoną fabułę. Zaraz za nim jest jedynka, jako ta oryginalna, równie epicka. Dwójka była dobra ale zawierała za mało gry w grze - oglądanie filmów z technobełkotem nie wszystkich bawi, szczególnie w takich ilościach. Portable Ops obecnie przechodzę i troszkę się zawiodłem niskim poziomem trudności, licznymi ograniczeniami oraz sposobem przedstawienia fabuły. Co do starych MG1 i MG2 to grałem tylko w tego pierwszego ale w wyniku błędu save'a nie ukończyłem. Może gdy sprawię sobie Subsistence to dokończę dzieła ;>.
 
 
FHOMGHT 
Mumbler
FHOMGHT



Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 142
Skąd: Złoty Wymiar
Wysłany: 2007-11-25, 14:26   

Devlock napisał/a:
Grałem tylko w Metal Gear Solid

Ja to samo. Co prawda nie przepadam za grami o tej tematyce, ale bardzo mi się podobało. Świetna fabuła, system rozgrywki, itd. Był czas, że wszystkie inne gry odstawiłem i grałem tylko na okrągło w Metala. Na razie nie myślę o nadrabianiu zaległości, jeżeli chodzi o tą serię.
_________________
FHOMGHT - NARODZINY, ISTNIENIE I śMIERć.
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-25, 14:53   

Ja tam grałem właśnie w TTS (moja pierwsza gierka na NGC) i MGS3- nie wiem jak fabularnie stoi to w 2 części (tzn wiem z opowiadan i tekstów- no ale tego nie uświadczyłem jeszcze), ale jak widziałem i kumpla jak walczy z grubasem na wrotkach to trochę mnie odrzuciło.

Głos na MGS3, bo tytuł dostarcza ogromnych emocji a końcówka to dzieło sztuki.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-25, 15:20   

Grałam tylko w trójeczkę, ale bardzo mi się podobała.
Tak jak napisał _Music, wiele emocji,bardzo fajna fabuła, doskonałe zakończenie i ciekawy system walk.

Może kiedyś skuszę się na pozostałe części, nadrobię zaległości i wypowiem się więcej na ten temat :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-25, 15:50   

Ja grałem jedynie w 2 pierwsze MGSy.
Z czego jedynka, jest jedną z moich ulubionych gier. Pan Kojima stworzył arcydzieło. Tak jak nigdy nie lubiłem i nie lubię skradanek (nie mam cierpliwości do takich gier), tak MGS wciągnął mnie jak odkurzacz. Tą grą nie można nazwać zwykła skradanką. To wspaniała, spójna opowieść opowiedziana z epickim rozmachem. Wykreowane przez twórców postacie, były bardziej ludzkie niż w niejednym filmie. Spotkałem się z opniami ludzi, którzy zarzucają, że momentami staje się to za bardzo patetyczne. Szczególnie sceny śmierci poszczególnych bossów. Może i tak, jednak ja to łyknąłem niczym młody pelikan ;] Może jestem sentymentalny, ale ja się w wielu momentach gry autentycznie wzruszyłem. Echh coś pięknego, chyba niedługo odświeżę sobie ją na PC

Jeśli chodzi o część drugą, to z początku byłem zachwycony. To samo co w jedynce, tyle że ładniej i efektowniej - pomyślałem. Niestety czar prysnął kiedy skończyła się misja na tankowcu i zaczął Big Shell.
WTF?? Gdzie jest Snake ? Co to za metrociota?
Nijak nie mogłem się wczuć w postać Raidena. Przez pół gry nie wiedziałem czy gram zgejonym facetem czy męską kobietą. Scenariusz co prawda ciągle rewelacyjny, bossowie PRAWIE tak świetni jak w MGS1. Tylko ten blondynek za nic nie chciał mi podejść jako protagonista.
Nie powiem gra jest ciągle świetna, tylko dlaczego zmienili głównego bohatera, tego nie mogę pojąć do dziś.
Kolejnym i ostatnim już minusem MGS2 jest IMO przekombinowane zakończenie. W ostatnich wstawkach w grze mamy taki natłok różnych wykęconych infromacji, że wywraca to w ogóle całą historię do góry nogami. Niepotrzebne i przesadzone IMO.
Za te 2 minusy, jedynkę stawiam o 2 oczka wyżej. Podczas gdy MGS dostaje u mnie 10/10, to MGS 2 ma tylko mocne 8/10.

W MGS3 nie grałem, ale wychodze z założenia: nie ma Raidena - jest dobrze :D
Mam nadzieje, że dane mi się bedzie jeszcze o tym przekonać...
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-25, 16:10   

"Cycata laska na motorze, sokoloocy straznicy, komandos szukajacy wielkiego robota i ruski strzelajacy piorunami z reki... Naprawde wielka gra" :P Nie napisalem tego ja jakby co :)
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-25, 16:28   

Cytat:
W MGS3 nie grałem, ale wychodze z założenia: nie ma Raidena - jest dobrze


Ale jest jego maska i zakładając ją wyglądamy jak Raiden.
No i Raidenovich :]
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-25, 16:37   

PiK napisał/a:
Kolejnym i ostatnim już minusem MGS2 jest IMO przekombinowane zakończenie. W ostatnich wstawkach w grze mamy taki natłok różnych wykęconych infromacji, że wywraca to w ogóle całą historię do góry nogami. Niepotrzebne i przesadzone IMO.
Pewnie jestem dziwny ale mi sie koncówka podobała... jak zreszta cala gra... a tak BTW to zakoczenie zostalo niestety zmienione z uwagi na wydarzenia w NY... sam Kojima w wywiadzie sie dziwił że to sie trzyma jakoś kupy...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2007-11-25, 17:06   

Zgodzę się z Devem, że jedynki nic nie przebije. Wszystko jest swietnie wpasowane i dopracowane, nie narzekamy na przegadane wstawki tak jak w MGS 2, nie narzekamy na gejowskie postacie typu Raiden, nie narzekamy na zbyt duza ilosc wstawek filmowych, jak w MGS3 Snake Eater. Kazda postac w jedynce ma swietnie dobrane głosy i dialogi, soundtrack tez jest swietny bijac na glowe wszystkie pozostale. Gra potwierdza regułę, że pierwsze zawsze najlepsze.
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2007-11-25, 19:16   

Jedynka jest najlepsza i basta! Wali mnie że gorsza grafa niż w TTS (BTW, w TTS to właśnie grafika mnie urzekła xD). Za to wiele momentów przedstawiono lepiej niż w remake'u. Taka np. śmierć Sniper Wolf w oryginale była wyciskaczem łez sto razy lepszym niż wszelakie "Tytaniki" i temu podobne badziewia (nie urażając oczywiście wielbicieli tego filmu, to tylko IMHO ;) ), a wszystko dzięki utworowi "The Best is Yet to Come". Natomiast w graficznie "lepsiejszym" TTS mamy tylko parę smętnych brzdąknięć na fortepianie. Cudo... -.-. Podnadto spartolono niektóre walki z bossami. Ganianie z Ocelotem w jedynce było bardzo stresujące, przynajmniej dopóki nie wynalazłeś na chama sposobu. Dodając widok z pierwszej osoby, z którego MOŻNA celować (a nie tak jak w 1 przeznaczonym wyłącznie do rozglądania się) załatwimy ocelota na najwyższym poziomie trudności bez większych kłopotów. Tyczy się to również Świrniętej Modliszki (xD). Teraz można się położyć na brzuszku, wycelować w niego, i nie obawiając się foteli, kubków, głów jeleni i Szopenów grzać w francowatego Mantisa. Czyli ponownie mamy amerykę. :\
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-27, 10:46   

Metal Gear Solid
To jedna z gier na liście którą zawsze chciałem zagrać jednak nie mogłem z znanych przyczyn.
Teraz gdy mam emulator bałem się ,że grafa mnie odciągnie.
Ale gdzie tam.
Nie wiem jak pozostałe tytuły ,ale ten ma taką magie ,że spokojnie głosuje na niego.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-02, 01:59   

http://www.newgrounds.com/portal/view/297383

Niezła parodia jedynki ;]
Uwaga Spoilery :P
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2007-12-02, 09:16   

A tu dwójki :)
http://www.youtube.com/watch?v=ipdKefOtASI
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-02, 10:01   

Macie jakiegoś linka do czegoś w rodzaju zbioru dźwięków z Metal Gear Solid.
Wyymmm!!!
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 05:57   

Dobre te parodie ;D . Co do MGS2 - sam pokazywałem tą nową zdolność Snejka kolegom :P .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-04, 05:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-07, 13:40   

Suavek napisał/a:
Popatrzcie na Metal Gear Solid The Twin Snakes - niby ta sama gra a w rzeczywistości crap (Matrixowe cut-scenki, nowe nagrania dialogowe itp.).
Powiem ci... ostatnio porównałem sobie walkę Grey Foxa z MG... i powiem ci że wersja PSX ssie strasznie... nie widac co sie dzieje, akcja jest za szybka, głos Grey Foxa jest do dupy w porównaniu z remakem... wole remake...

Devlock: R4Zi3L, jak Ty się uczepisz jakiegoś zdania nie na temat, to musisz koniecznie na nie odpowiedzieć w tym samym temacie? Ile razy mam Ci tłuc do tej głowy, że zaczynasz w ten sposób offtop?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 13:46   

Z innego tematu:
Cytat:
Powiem ci... ostatnio porównałem sobie walkę Grey Foxa z MG... i powiem ci że wersja PSX ssie strasznie... nie widac co sie dzieje, akcja jest za szybka, głos Grey Foxa jest do dupy w porównaniu z remakem... wole remake...
Głos z remake'u jest beznadziejny jak dla mnie, niemal w ogóle bez uczucia. W dodatku nie wiem co chcesz od walki gdyż ja nie miałem z nią najmniejszych problemów na PSX - nic nie jest za szybko ani niewyraźnie (no chyba, że Ci emu nawala ;p).

I na miłość boską (nie abym był wierzący) jedna kropka wystarczy, naprawdę. Te Twoje "..." w takich ilościach są coraz bardziej denerwujące im więcej Twoich postów czytam.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-08, 15:38   

United States Bureau Of Morality edited this post...
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-09, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-08, 16:11   

Mike-L napisał/a:
Pomijając przekombinowaną "telenowelowatą" :grin2: dwójkę
Hohohoh... to zobaczymy co powiesz na MGS4 jak wyjdzie... :D Jak dla mnie to 2ka bardzo pasuje.... chociaż rozumiem że takie różne dialogi w stylu Masamune Shirow'a mogą odrzucić przeciętnego gracza...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-08, 17:46   

United States Bureau of Morality edited this post
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-09, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-08, 18:25   

A ja do tej pory nie grałem w dwójeczkę, więc nie znam najbardziej ekscytującej części sagi.
Szczęśliwie ma wyjść kolekcja wszystkich pierwszych 3 części, to się może załapię. Choć na razie to w Jap. dopiero zapowiedziane.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-08, 23:09   

Mike-L napisał/a:
Że niby mam si zadowolić Snakiem w MGS4? Jak dla mnie to Snaku jako dziadek to besztanie legendy.


Jaki tam znowu dziadek,w 4 części będzie mieć 44 lata.Wygląda tak staro bo jest klonem i przez to szybciej się starzeje.

_Music napisał/a:
Szczęśliwie ma wyjść kolekcja wszystkich pierwszych 3 części


Z tej kolekcji jedynka na PS1 pewnie jest.Nic nie wiadomo o tym czy będzie remake 1 na PS2? :puppyeyes:
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-08, 23:17   

Zaratul napisał/a:
Nic nie wiadomo o tym czy będzie remake 1 na PS2? :puppyeyes:
Heh... BARDZO mało prawdopodobne... nawet flashbacki w MGS4 będą filmikami z PSXa...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-09, 15:53   

United States Bureau of Morality edited this post
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-09, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group