Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Metal Gear Solid

Twoja ulubiona część serii Metal Gear?
Metal Gear
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear 2: Solid Snake
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid
39%
 39%  [ 13 ]
Metal Gear Solid: The Twin Snakes
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty/Substance
12%
 12%  [ 4 ]
Metal Gear Solid 3: Snake Eater/Subsistence
36%
 36%  [ 12 ]
Metal Gear Solid: Portable Ops
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid: Peace Walker
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d 2
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid: Ghost Babel
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
yuniku 
Mumbler
zipzap


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 110
Wysłany: 2008-02-09, 16:44   

Mike-L napisał/a:
Jak dla mnie to Kojima przegiął bagietę z tą dwójką i mniej więcej w połowie gry przestałem kumać co sie w niej dzieje :grin: . I jeszcze ten Raiden. A gdzie Madafaka Snake do ciężkiej cholery?!

woooot? :evil: raiden to jedna z najlepszych postaci w seri , a snake był tam przecież no? :razz:
ok gralam w 1, 2 i 3 ^^" i nie wiem...jedna lepsza od drugiej
mgs1 był perfekcyjny imo, cutscenes, pojedynki, postaci
mgs2 za to miał przydługie niektóre rozmowy przez codec
mgs3 zapożyczenia z filmów z jamesem bondem, za którymi nie przepadam
yep yep mgs to moja ulubiona seria obok silent hill i final fantasy
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-09, 17:47   

Mike-L napisał/a:
Remake MGS1 to wg mnie porażka. Głównie zawiniły drętwe dialogi które w oryginale przecież były takie chwytliwe i pamiętne. Po co wogóle je nagrywali na nowo???

Bo to remake? Czepiasz się... Musieli nagrać nowe głosy, żeby pasowały do nowych scenek, to chyba dobrze, że nie poszli na łatwiznę i nie edytowali oryginalnych? Moim zdaniem nowe głosy niewiele się różnią, ale to już wedle uznania, bo jak dla mnie nie brzmią one jak czytane z kartki. Te z jedynki były może trochę lepsze, co nie oznacza, że te z remake'u są złe.

Mnie się podoba, że zrobili remake tej gry, ale przesadzili z efektami specjalnymi - za dużo bullet time'u i wygibasów w powietrzu a'la Snake odbijający się od rakiety, którą wystrzelił Hind-D, a następnie strzelający w powietrzu ze Stingera. :roll:
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-09, 19:27   

United States Bureau of Morality edited this post
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-09, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-09, 21:19   

Dev, nie zgodzę się z Tobą. Jako osoba, która MGS uważa niemal za małe bóstwo wiele dialogów chcąc nie chcąc utkwiło mi w pamięci. Gdy oglądałem jednak cut-scenki z TTS to po prostu miałem wrażenie jakbym słuchał jakichś amatorów - szczególnie tyczy się to postaci, którym głosu użyczyły inne osoby niż w oryginale. Pamiętasz Vulcan Ravena z PSX? To sobie porównaj - http://www.youtube.com/watch?v=mKqACfSpozU . Ninja też jakiś bez jaj.
A samą reżyserię cut-scenek pominę bo płakać mi się chce gdy to widzę.
A, TTS cierpi także na beznadziejną muzykę w stosunku do genialnego oryginału.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-09, 23:35   

http://pl.youtube.com/watch?v=_1HqmjuMHHM Jak dla mnie to TTS wygląda fajniej... chociaz pierwszy Raven ma lepszy głos to jednak mowi to tak ze mozna usnac...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-09, 23:54   

Suavek napisał/a:
Pamiętasz Vulcan Ravena z PSX? To sobie porównaj

No fakt - w oryginale był bardziej przekonujący. W ogóle ten nowy głos taki przymulony trochę.
Suavek napisał/a:
Ninja też jakiś bez jaj.

Tu jednak wolę głos z remake'u. Brzmiał bardziej jak cyborg moim zdaniem - no i nie było słychać jakiegokolwiek uczucia w nim. O to właśnie chodziło IMO.

Co do samych dialogów, to myślę, że zostały dopracowane i nie ma się raczej do czegoś przyczepić jeśli o nie chodzi.
Suavek napisał/a:
A, TTS cierpi także na beznadziejną muzykę w stosunku do genialnego oryginału.

Tego nie wiem, ale oryginał był raczej nie do pobicia.

BTW: Nie wiem czy powinniśmy oceniać, czy też wypowiadać się o tej grze, bo oglądanie cut-scenek na YT, a granie to jednak jest różnica.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-10, 00:01   

Cut-scenki są elementem gry, i czy je obejrzymy na YT czy na TV nie stanowi tutaj różnicy. Sama rozgrywka pozostaje z jednej strony podobna do wersji PSX (te same lokacje) a z drugiej do drugiej części (celowanie FPP, pistolet na strzałki itp.). Niemniej jednak wszelkie moje słowa krytyki odnoszą się właśnie do klimatu gry, postaci, cut-scenek i reżyserii - nie samej rozgrywki. Prawdę mówiąc nawet bym sobie przeszedł TTS dla samej gry, ale nadal uważam po tym co dotychczas widziałem, że pod względem przerywników to wersja NGC stanowi wielki krok w tył w stosunku do PSX.
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-02-10, 04:17   

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-10, 08:29   

Mike-L napisał/a:
Po co wogóle je nagrywali na nowo???
Bo były niskiej jakosci najwidoczniej... i do tego są pewne różnice w dialogach...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-10, 13:03   

Cytat:
Szczerze mówiąc nie wiem po co robić reedycję MGSa. Tylko po to, żeby zarobić trochę kasy? Filmiki z youtuba pokazują moim zdaniem coś żałosnego...
Na szczęście nie mam PS2 i nie będzie mnei korciło, żeby obejrzeć MGSa w nowej oprawie.
Reedycja MGS to MGS1 z PSX, MGS2 Substance i MGS3 Subsistence - nikt nie będzie robił remake'u jedynki, w dodatku na PS2 (jest porażka na NGC i starczy).
Czy jest to zły pomysł? Nie wiem... zależy od ceny. Osobiście posiadam wszystkie oryginalne MGSy z tym wyjątkiem, że trójkę mam zwykłą, nie subsistence. Czy tym samym będzie sens kupować kolekcję (zakładając, że wyjdzie)? Jeśli cena będzie znośna...
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-12, 20:04   

United States Bureau of Morality edited this post
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-09, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-12, 20:27   

Cytat:
Tak na dobrą sprawę to wszelkie filmiki i całe to gadanie przez codec stanowi 80% gry. Więc wydje mi się że lepiej jest zagrać, ba! Nawet na pewno TRZEBA zagrać zanim się coś o grze powie.
Już nie wiem czy potwierdzasz czy zaprzeczasz to co powiedziałem wcześniej ;>. Skoro te za przeproszeniem gówniane filmiki stanowią wspomniane 80% gry (przesadzone ale niech będzie) a wszystkie obejrzeć można na YT to opinię na ich podstawie postawić mogę. Oceniam tym samym nie sam gameplay ale to co uczyniło serię MGS kultową - postacie, dialogi, reżyserię i fabułę. O wiele bardziej przemawiają do mnie stojące na przeciwko siebie postacie poruszające jedynie głowami niż robiące szpagaty na suficie... Także dialogi nowo nagrane - część w porządku, część beznadziejna - to można ocenić po kilku scenkach.

Gameplay? Tutaj się nie wypowiadam gdyż nie grałem aczkolwiek jest to stary MGS z silnikiem MGS2. Różnica taka, że gra podobno jest łatwiejsza tym samym oraz muzyka jest gorsza (chyba tylko main theme mi się podobał z całości).

Cytat:
Takie kolekcje wychodzą przede wszystkim dla fanów i ludzi nie mających do tej pory styczności z serią. Więc jeśli jesteś fanem MGSa (bo tą drugą możliwość wykluczam :grin2: ) to śmiało takie kolekcje można łykać bo zwykle zawierają jakieś ciekawe bonusy.
No ale czy jeśli posiadam MGS1, VR Missions, MGS2 Substance oraz MGS3:SE (czyli brakuje mi tylko rozszerzenia trójki) to czy jest sens zaopatrywać się w kolejny komplet? Fakt faktem, że fajniej to się prezentuje ale jakby nie patrzeć po raz drugi biorę to samo.
Jedno mnie tylko zastanawia - wszędzie czytam, że gry są w wersji Directors Cut. Ktoś wie co to znaczy? Z tego co zrozumiałem nie chodzi o Substance i Subsistence ale coś jeszcze z nimi związane... ciekawe co.
Ciekawi mnie jeszcze cena pakietu...
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-21, 19:56   

Suavek napisał/a:
Jedno mnie tylko zastanawia - wszędzie czytam, że gry są w wersji Directors Cut. Ktoś wie co to znaczy?
Chciałbym żeby MGS2 wyszedł w wersji DC... ale wtedy to raczej byłoby zamieszanie... (zmiana scenariusza ze względu na 9/11)

http://pl.youtube.com/watch?v=pgQFNhjkMy4 - awesome...

EDIT...

Pare nowych screenów...






_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-05-09, 20:35   

Bez żadnych wątpliwości: Metal Gear Solid na PSX. Najlepsza skradanka na poczciwego szaraka. Do dziś pamiętam, że demo tej wspaniałej gry było baaardzo długie :razz: .
PS. Może mi ktos powiedzieć czy Metal Gear Solid 3: Snake Eater wyszedł w końcu na PC :? Bo nigdzie nie mogę go znaleźć (chodzi mi o sklepy :grin: ).
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-05-09, 21:51   

tak trudno sprawdzic pierwszy lepszy sajt o grach czy wpisac nawet w google MGS3 PC? Nie nie wyszła i raczej na PC pozostanie tylko emu....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-11, 13:02   

MG to genialna seria. MGS był jedyną grą w mojej karierze na którą perfidnie naciągnąłem rodziców. Grałem we wszystkie części oprócz TTS (no i oczywiście MGS4 :P ). Moją ulubioną jest pierwsza część. Miażdży wszystkie inne pod każdym względem (no oprócz grafiki). Jest drugą grą na mojej liście gier wszech czasów Przeszedłem ją około 20 razy i jest to jedyna gra z serii, w której chciało mi się i uzyskałem rangę Big Boss.
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-05-11, 16:11   

Garret na co czekasz? Bierz sie za 2 na European Extreme :evil: Uwierz mi ze przy tym skok z samolotu daje taka sama adrenaline 8-) A jak bedzie mial jakis problem, to dajesz znak na forum i ide z pomoca 8-)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-11, 17:02   

plazi napisał/a:
Garret na co czekasz? Bierz sie za 2 na European Extreme :evil:


Piszę przecież, że mi się nie chce. Ograniczyłem się w niej do zebrania wszystkich DogTags'ów. IMO najłatwiejsza część cyklu.
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-05-11, 17:13   

Garrett napisał/a:
Piszę przecież, że mi się nie chce.


No, to niech ci sie zachce :razz:

Garrett napisał/a:
IMO najłatwiejsza część cyklu.


Sprobuj na EE to zmienisz zdanie :grin:
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-11, 17:19   

plazi napisał/a:
No, to niech ci sie zachce :razz:


Mam w co grać :P

plazi napisał/a:
Sprobuj na EE to zmienisz zdanie :grin:


Przeszedłem na wszystkich poziomach trudności i dlatego tak uważam ;]
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-05-13, 18:48   

To RESPECT (^_^)b

EDIT:

Intro MGS 4

Klimatycznie...
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-05-13, 21:49   

O M F G http://www.gametrailers.com/player/33853.html

NICE... I LIKE IT... jakby to powiedział Borat...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-05-13, 22:20   

Do want!

Jedyny powód motywujący mnie do zakupu PS3 (inne gry albo mnie nie kręcą albo mogę poczekać). Ale niestety trzeba będzie unikać spoilerów z gry, gdyż prędko to to nie nastąpi. Zresztą, poczekam na wersję "rozszerzoną" i wtedy zakupię całość ;>.

Zastanawia mnie tylko kim jest ta laseczka w krótkich włosach - czyżby prawdziwa postać jednej z bossów?
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-05-29, 22:27   

http://pl.youtube.com/watch?v=g2uSYGC1hv0

Track z konca gry! Oczywiscie nie slucham ale po komentarzach wnioskuje ze jest "E-P-I-C"

http://www.ps3site.pl/muz...rricone-w-mgs4/

Tu orginal (+ Main Theme) nie przerobiony na potrzeby gry.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-05-31, 01:18   

plazi, czy te linki nie powinny polecieć do "Podziel się nutą"?

Apropo muzyki - nuty do motywu przewodniego MGS twórcy zapożyczyli od "Trojki" G. Svidrowa. Po słuchnięciu tejże i porównaniu aż chce się krzyknąć "Zżynka!". Niekulturalnie z ich strony, że nie wspomnieli nigdzie o tym, skąd pożyczyli nuty ; )
_________________
[quote="Aisza 20:35"]własnie myslę o 4um, walczę o nie, nie dopuszczę do tego żeby kłamstwo i chamstwo wygrało[/quote]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group