Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Metal Gear Solid

Twoja ulubiona część serii Metal Gear?
Metal Gear
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear 2: Solid Snake
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid
39%
 39%  [ 13 ]
Metal Gear Solid: The Twin Snakes
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty/Substance
12%
 12%  [ 4 ]
Metal Gear Solid 3: Snake Eater/Subsistence
36%
 36%  [ 12 ]
Metal Gear Solid: Portable Ops
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
3%
 3%  [ 1 ]
Metal Gear Solid: Peace Walker
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Ac!d 2
0%
 0%  [ 0 ]
Metal Gear Solid: Ghost Babel
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-08, 19:28   

Srsly, kogoś to niepokoji? Ona nie ma 16lat bo jest postacia ficyjna... to tylko obrazek na ekranie, lol get a grip....

http://www.youtube.com/wa...feature=related - inny z paz...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-08, 19:37   

R4Zi3L napisał/a:
Srsly, kogoś to niepokoji? Ona nie ma 16lat bo jest postacia ficyjna... to tylko obrazek na ekranie, lol get a grip....

Naucz się pisać, to raz.

Myśleć, to dwa.

Trzy, już wystarczająco pokazałeś na forum swoje odchyły jeśli chodzi o fikcyjne nastolatki.

Cztery, w polskim prawie jest przepis dotyczący materiałów z udziałem fikcyjnych postaci uczestniczących w czynnościach seksualnych. Może w Peace Walkerze nic szczególnego się nie dzieje, oraz jest to twór Japończyków, ale jednak nie świadczy to najlepiej o mentalności ludzkiej jeśli takie rzeczy się pokazuje w grze o kategorii wiekowej T.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-08, 19:39   

Suavek napisał/a:
Może w Peace Walkerze nic szczególnego się nie dzieje, oraz jest to twór Japończyków, ale jednak nie świadczy to najlepiej o mentalności ludzkiej jeśli takie rzeczy się pokazuje w grze o kategorii wiekowej T.
Tzn masz na mysli mentalnosc Amerykanów którzy tak tą grę ocenili? Well, widocznie oni tez nie widza problemu....
BTW zaczynasz mi przypominac Franka Grimes'a z odc. Homer's Enemy w Simpsonach....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-06-08, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-06-08, 19:44   

Jak widać Japończyków bardziej rażą drastyczne sceny - wszak to w japońska wersja jest ocenzurowana. Ciekaw jestem co zawiera, że PW został okrojony.

R4Zi3L napisał/a:
Ona nie ma 16lat bo jest postacia ficyjna


A co ma do tego fikcyjność? Z tego co wiem ona ma 16 lat. Wcale się nie zdziwie gdy po obejrzeniu takich scen do głosu dojdą obrońcy moralności.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-08, 19:48   

Zdajecie sobie sprawę ze średnia wieku na świecie gdy sex jest legalny wynosi 16 lat, right? A niektorych nawet 14....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-08, 20:06   

I co to ma do rzeczy w przypadku gry skierowanej do młodzieży? Uważasz, że pokazywanie, iż stosunki seksualne z osobą niepełnoletnią są w porządku jest aby na miejscu? Mnie nie obchodzi średnia wieku na świecie. Są po prostu tematy, wobec których powinno się zastosować pewien dystans. Nie mam nic do obecności postaci niepełnoletniej w grze, ale biorąc pod uwagę tematykę takowej nie potrafię pojąć sensu usilnego ukazywania jej w bieliźnie, bikini, lub biorącej udział w dwuznacznych scenach. Bo albo robimy grę z poważną fabułą i ewentualnymi sekretami do odblokowania, albo się nie kryjemy z niczym i od razu bierzemy za branżę gier erotycznych. Może to być zabawne na swój sposób, ale umiar powinno się zachować. IMO jest to niepokojące, lub też najwyraźniej skierowane do niewyżytych osób o mentalności nastolatka pokroju jednego z naszych forumowiczów - nie wskazując już palcem. Tego typu elementy były już obecne w poprzednich MGSach, ale nie w przypadku dzieciaków. Coraz bardziej niepokoi mnie zapowiedź nowej gry Kojimy, który stwierdził, że chce podjać pewien temat tabu. Już się boję.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-08, 21:34   

Suavek napisał/a:
I co to ma do rzeczy w przypadku gry skierowanej do młodzieży?
Oj, zapomniales ze gry to zabawki i sa dla dzieci, a nie dla powaznej mlodziezy.
Suavek napisał/a:
Uważasz, że pokazywanie, iż stosunki seksualne z osobą niepełnoletnią są w porządku jest aby na miejscu?
To zalezy, ale akurat tutaj nie byl pokazany zadny stosunek.
Suavek napisał/a:
Są po prostu tematy, wobec których powinno się zastosować pewien dystans.
Ty wykazujesz brak dystansu ;)
Suavek napisał/a:
Nie mam nic do obecności postaci niepełnoletniej w grze, ale biorąc pod uwagę tematykę takowej nie potrafię pojąć sensu usilnego ukazywania jej w bieliźnie, bikini, lub biorącej udział w dwuznacznych scenach
To nie jest na sile. Sam gracz ja pewnie tak ubiera wedle upodobania.
Suavek napisał/a:
Bo albo robimy grę z poważną fabułą i ewentualnymi sekretami do odblokowania, albo się nie kryjemy z niczym i od razu bierzemy za branżę gier erotycznych. Może to być zabawne na swój sposób, ale umiar powinno się zachować.
A czy to sie wyklucza? Wydaje mi sie ze umiar jest zachowany to bo jest bonus raczej.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-06-08, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-08, 22:12   

Ale Suavek, nie od dzisiaj wiadomo że Troll-fuck-jima (czyt. Kojima) jest nie spełnionym dewiantem i homoseksualistą. Albo może po prostu Japończykiem. Już wcześniej, z części na część mogliśmy to zobaczyć coraz to durniejsze kawały/dowcipy/sceny. Sranie w beczce, dużo homoseksualizmu, podważanie czyjejś płci... Mogę wymieniać i wymieniać. Wszystko po to by rozładować atmosferę w tak poważnej grze jak Metal Gear Solid. Kojima używa tu szekspirskiej metody Comic Relief. Np. Jak to było w Romeo i Julia, postać Mercutio. Tylko że Szekspir używał cynicznych, mądrych i sprytnych one-linerów podpierając to przy tym jakąś barwną postacią. Szekspir robił to z finezją. Kojima kopiując go robi to samo, tylko że Kojima robi to jak kultura Japonii przykazała za pomocą japońskich tematów żartu. Oddawanie kału i oczywiste nie zdążenie do ubikacji, homoseksualizm, stosunek z niepełno letnią osobą, nie pewną płeć... Lista się ciągnie. I wypada to biednie. Bardzo biednie szczególnie dla Zachodnich odbiorców. Jak Szekspir robił to z finezją, robiąc krótkie komiczne 'bam' i zaraz wracając do Dramatu, tak Kojima ciągnie żart przez pół sceny na dodatek często nie smaczny, nie śmieszny bądź żenujący. Taka jest esencja tego reżysera. Pozostaje tobie albo się z tym pogodzić, albo zaciągnąć Kojima od sądu pod zarzutem promowania seksu z nieletnimi i robiącego Eroge.

Odnośnie samego przypadku sceny z Paz, jest to uzasadnione. Przejdź grę ;) Nie chcę sypać spoilerami ale bardzo szybko mógł bym zakończyć ten spór o tą scenę.

PS: Seks z niepełno letnimi w Japonii jest normalny.

PSS: Na Zachodzie też, tylko się tego tak nie promuje :P
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-09, 10:36   

http://www.gametrailers.c...tal-gear/101072 - chyba jednak odżałuję te niecałe 100zł i zamówię gierkę. Może jakoś przeboleję sterowanie i będę się nieźle bawił, pomimo braku kumpli do multiplayera.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-06-20, 21:56   

Swoją opinię o The Twin Snakes miałem opisać później, po przejściu gry (jak Plazi chciał), ale o jednej rzeczy chciałbym napisać - o rzeczy, która mnie niemalże zamurowała. Jestem po walce z Ninją. W trakcie walki, w trybie FPS, zwróciłem uwagę na biurko, a konkretnie na dwie figurki stojące na nim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są to figurki Maria i Yoshi. Gdy w nie strzeliłem, ukazało się "1UP" z takim typowym dla Maria gier dźwiękiem. Zabiło mnie to totalnie :D Ktoś zauważył? Gdzieś jeszcze takie smaczki będą? ;)
EDIT: W tym samym pomieszczeniu, ale na innym biurku, leży sobie Gamecube z padem. Chłopaki zaszaleli :D
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-06-20, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-21, 16:57   

Wszystkie MGSy mają mnóstwo takich smaczków. W wersji PSX zamiast GameCube'a był PSX. Nie pamiętam też gdzie dokładnie, ale w którejś wersji na ścianie wisiały plakaty z Zone of the Enders. Tego typu rzeczy możesz w MGS1-3 (nie wiem jak 4) doszukiwać się wszędzie. Sprawdź w Internecie jakiś spis najlepiej.

Dziś natomiast wysłany do mnie został MGS Peace Walker. Fajnie, że jak na zamówienie przedpremierowe przesyłka została nadana cztery dni po premierze... Mam nadzieję, że się nie zawiodę (aż tak).
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-06-21, 19:50   

Dobra, jeszcze wtrynię się na chwilę, bo może nie każdy z zainteresowanych czyta temat o konwentach.

Zbieram chętnych na autograf Hideo Kojimy, będę miała możliwość dostania. 'Zapisy" ^^ zbieram na PW albo na gg do soboty, 26 czerwca. Już wiem, ze dla Trivana i dla Suavka. Ktoś jeszcze?

Jak się okazuje zdobycie autografu nie jest pewne. Będę mieć dwa podejścia. Jeżeli za każdym razem wylosuję kartkę, ze nie przeszłam, to autografów nie dostanę. Nie jest też napisane, ile można naraz wziąć. Jeśli będzie mniej niż chętnych, to wezmę dla tych, co zgłosili się jako pierwsi.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2010-06-21, 20:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-21, 20:32   

Hmm... Autografu może nie chcę, ale byłbym wdzięczny gdybyś powiedziała Kojimie, że jest pajacem i żeby przestał pisać takie tasiemcowe scenariusze, bo tylko marnuje dobry potencjał. xD
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-21, 22:28   

Za ten tekst masz u mnie Warkę Strong.


Ostatnio skończyłem Peace Walkera i przyznam, że jestem niesamowicie rozczarowany poziomem scenariusza. Tak słabej historii chyba jeszcze w serii nie było. Sam gameplay potrafi ucieszyć, tym bardziej, że porządnych skradanek na PSP jak na lekarstwo, niemniej niech nikt nie spodziewa się jakichś fajerwerków - to "tylko" dobra gra.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-21, 23:05   

Też bym chciał autograf Kojimy :]
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-06-23, 00:46   

Okej, The Twin Snakes zaliczone. Po części jestem zadowolony, po części mam mieszane uczucia. Generalnie czuję, że jestem w kropce.
Grafika w porównaniu do oryginału jest wiadomo, dużo dużo lepsza, ale w sumie szału nie ma. W porównaniu do tego co prezentuje sobą RE na Gacka, MGS blednie. Wszystko wygląda ładnie i przejrzyście, ale z Gamecube można wycisnąć dużo więcej.
Muzyka również dawała radę. Do walk z bossami wykorzystano nowe, świetne utwory, ale szczerze mówiąc brakowało mi "Encounter", który tak niesamowicie potęgował całą akcję i napięcie w oryginale. No i "The Best Is Yet To Come" wykorzystano tylko podczas napisów, co jest IMO strasznie kiepskim pomysłem.
Przykro mi Plazi - Matrix dawał niemiłosiernie po oczach :D Szczególnie w scenie Solid vs Liquin na samochodach. Total lame.
Zmiany w dubbingu były dość mocno zauważalne. Aktorka grająca Naomi Hunter w remaku nie wyrażała emocji jak w oryginale, jej głos był taki zwykły, spokojny, niemalże bez zmian w tonacji. To samo Otacon - prawie zero emocji, przynajmniej pierwsze z nim cut-scenki. Mei Ling, w oryginale doskonale słychać azjatycki akcent, w remaku słychać płynny angielski. To dość dziwne, bo w obydwu grach gra ją ta sama aktorka.
Nie mogę powiedzieć, że Twin Snakes jest zły, wrecz przeciwnie - jest to bardzo dobra gra i rewelacyjny remake, jednakże nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oryginał jest wciąż lepszy. Może to dlatego, że po części grę/fabułę/twisty już znałem? Nie wiem. W każdym razie, wraz z ukończeniem tej części nabrałem ochoty na resztę części z serii. Dwójka już na PC kupiona, teraz wypatruję trójki na PS2 :)

ps. Mów Plazi o co chodzi z tym zbędnym backtrackingiem, bo bezskutecznie starałem się "coś" zrobić, i w rezultacie zacząłem łazić w tę i nazad xD
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-23, 00:59   

Demyt, też bym chciał autograf, ale widzę, że za późno się zgłosiłem x/.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-28, 19:50   

Ostatnio obejrzałem sobie cut-scenki z The Twin Snakes.

Osobę odpowiedzialną za ich reżyserię powinni powiesić za jaja.

Serio, to co te postacie wyprawiają woła o pomstę do nieba. To nie jest remake tylko jakaś parodia! Skakanie po rakietach, bullet-time, bieganie po ścianach i ogólny matrix. Nie przypominam sobie aby coś takiego miało miejsce w wersji PSX.

PS. Dostałem już swoją kopię Metal Gear Solid: Peace Walker. Sterowanie ssie, ale ciężko mi się od gry oderwać. Jest dobrze.
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-28, 20:29   

Ciekaw jestem jak Ci przypadnie do gustu fabuła.


W TTS wprawdzie nie grałem, więc nie wiem jak tam z natarczywością efekciarstwa, ale mając jeszcze świeżo w pamięci wyczyny Raidena z MGS:4 czy chociażby żonglerkę rewolwerami w wykonaniu Ocelota ze Snake Eater, to nie sądzę, żeby ta gra zrobiła na mnie jakieś super negatywne wrażenie pod tym względem. Tak naprawdę to MGS już od czasu dwójki zaczął się robić przegięty.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-28, 21:06   

Suavek napisał/a:
Osobę odpowiedzialną za ich reżyserię powinni powiesić za jaja.
The Twin Snakes features graphical improvements over the original, new cut scenes written and directed by Ryuhei Kitamura
To teraz wiesz kogo powiesic za jaja...
Ryuhei Kitamura (born May 30, 1969) is a Japanese filmmaker.
A to jeden z jego filmów ----- ALIVE (2002)
http://www.youtube.com/watch?v=u3_a92Ctt08
Versus (2000)
http://www.youtube.com/watch?v=L4kCs5jpgs0
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-06-28, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-07-01, 22:42   

Takie info, ktorzy chca autograf: ,oge wdobyc tylko jeden, wiec jesli mi sie uda, to albo przeskanuje i wsadze linka, albo skseruje i rozesle.

PS Sorry za brak polskich znakow, ale francuska klawiatura azerty rulez.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-07-08, 22:21   



Et voila! Oryginał autografu Kojimy dla jego fanów. Enjoy!
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-13, 14:04   

Z kategorii ciekawostki: chciałem dzisiaj zagrać w Peace Walkera i na samym początku gra daje możliwość wpisania imienia, więc jak zwykle w takich przypadkach chciałem wpisać coś mało dojrzałego. Nie wiem czy to ja coś źle robię, czy to twórcy gry celowo nie pozwalają na używanie brzydkich wyrazów, ale ilekroć wpiszę jakąś taką głupotę to mi wyskakuje, że "jedno lub więcej słów nie może być użytych w grze". Próbowałem kilku, najpierw wpisałem "Asshole", potem "Dickhead", "Twat", "Anus" i dopiero jak wpisałem "FAGGOT" to mi przyjęło, więc jeśli jest jakieś filtrowanie wulgaryzmów to niezbyt dobre. xD
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-07-13, 16:11   

No wiem czy wiesz ale faggot tylko w slangu jest obraźliwe.... filtrowanie zapewne jest z powodu multi...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-13, 16:36   

"Faggot" w słownikach odnosi się do obraźliwego określenia homoseksualisty, a tylko wariacje tego słowa (fagot, fag etc.) jakieś tam inne znaczenia mają. Zresztą poprawka - źle powyżej wpisałem, to miało być "FAGGET", o którym przed chwilą wyczytałem, że jest popularniejszą wersją, bo właśnie nie jest filtrowana przez chatroomy itp. Spróbowałem nowego sejwa zrobić, gdzie wpisałem już prawidłowo "FAGGOT", to mi odrzuciło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group