Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
Final Fantasy
Autor Wiadomość
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-06, 23:42   

Cytat:
ednym słowem: for girls only


Ano.
Wcześniej wspomniany system walki i opening są fajne. Reszta nie.
A trzech religinych amigos juz wogóle dokańcza sprawę.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-06, 23:43   

Zaratul napisał/a:
Miho napisał/a:
Jednym słowem: for girls only ;) .


Mi się X-2 też bardzo podobał. :oops:
Gdyby X-2 miał taki sam klimat jak FF X to by było trochę nudno a tak mamy jakąś odmianę. ;)


Tru :) .
No worries, pisząc for girls only przekoloryzowałam- ciężko mi było znaleśc trafniejsze określenie dotyczące tej gierki, co jednak nie znaczy, że żadnemu facetowi nie ma prawa spodobac, po prostu większośc tak pojechała, że myślałam, że jestem jedyną osobą, która ma jakieś pozytywne odczucia względem tej odsłony.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-07, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-06, 23:49   

Nie wiem dlaczego Music zachwalasz system walki gdyż mnie się on zupełnie nie podobał. A w połączeniu z beznadziejnym, zbyt cukierkowatym i sentaiowym klimatem wystarczyło by mnie od gry odrzucić.

A skoro mówicie, że dalej jest to samo to jakoś nie żałuję, iż się gry pozbyłem.


W chwili obecnej natomiast zamiast się uczyć do sesji pogrywam sobie w FF7 na PSP. Stwierdzam jedno - ta gra się nie starzeje i nadal jest cholernie wciągająca... Jak zwykle wybrałem najmniej odpowiedni moment na granie ;p.

Cytat:
Square olewało petycje graczy co do remake'u FF7, tymczasem jedna z szych owej firmy powiedziała, że:
The possiblity for a remake may become greater if, for instance, the schedules of the original members of the Final Fantasy VII development team, such as Kitase and Nomura, open up
Rany, się uwzięli na ten remake. Pytam: po co poprawiać coś co jest dobre? Odpali się grę na PS1/PS2/PS3? Tak... Odpali się na PSP? Tak... Więc czego jeszcze fani chcą? Nowej grafiki? Pffff... Zrobią remake, dodadzą stertę cut-scenek na miarę Advent Children (czyt. Matrix), które kompletnie zniszczą klimat gry, "urozmaicą" system kompletnie go kaszaniąc i będą mięli kurde swój remake...
Geez...
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-02-06, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-06, 23:59   

@Suavek

Dziwne że ci się X-2 nie podoba.W topicu "Manga i Anime" napisałeś że lubisz anime z cukierkowym klimatem typu Chobits.A co do systemu walki mi się podoba ale jak to mówią "o gustach się nie dyskutuje". ;)
_________________

 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-07, 00:02   

Suavek napisał/a:
Nie wiem dlaczego Music zachwalasz system walki gdyż mnie się on zupełnie nie podobał.


Ale spodobał się innym :D Wszystko rozbija się o gust i odgórne oczekiwania odbiorcy.

Cytat:
W chwili obecnej natomiast zamiast się uczyć do sesji pogrywam sobie w FF7 na PSP.


Ja po szóstce mam zamiar zabrać się za "FFVII" w wersji Hard. Zgadzam się, iż ten tytuł jest nieśmiertelny. Dla mnie nawet czas nie jest w stanie naruszyć tej produkcji. Ta gra "dosłownie" jest poza wszystkim :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 00:03   

Cytat:
Dziwne że ci się X-2 nie podoba.W topicu "Manga i Anime" napisałeś że lubisz anime z cukierkowym klimatem typu Chobits.
Napisałem?

Wszystko powinno mieć swoje granie. Jak dla mnie zwykła dziesiątka była już wystarczająco cukierkowa w paru momentach - szczególnie jeśli chodzi o głównych bohaterów, bo jeśli twórcy oczekiwali, że "przywiążę się" do postaci Yuny czy Tidusa to byli w błędzie.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-07, 00:05   

Car; ojj, jest. Ale powiem wam, że imo nawet ciekawym może się okazac zobaczenie remake'u. Oczywiste, że chocby wyszli z siebie i stanęli obok nie dadzą rady dorównac pierwszej odsłonie, ale, jako, że AC mi się podobało i tak chętnie zobaczę.

Suavek... mnie tam było mało po X :P ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-07, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 00:06   

No po AC może tak jak w Crysis Core zrobiliby walki w czasie rzeczywistym O.o
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-07, 00:07   

Porozmawiajmy może o "Crisis Core". Mimo, że zakupiłem PS2 to teraz myślę nad zakupem PSP specjalnie dla tego tytułu. Od kilku miesięcy nie czytam żadnych newsów na temat tej gry, spokojnie tylko czekając na datę jej premiery...i na pudełko z grą w moim domu.
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-07, 00:10   

Ja też nie mogę się doczekac chwili, kiedy już będę trzymac tą gierkę w łapkach :sweet: . Jak się do niej dorwę to mnie nawet na obiad z pokoju nie wyciągną xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 00:10   

Niech już zostawią siódemkę w spokoju... AC wystarczająco zepsuł klimat tej gry. Jak bym chciał oglądać film akcji gdzie ludzie robią różne nienaturalne wygibasy to bym sobie obejrzał Matrixa. Tymczasem widzimy chyba wszyscy co się dzieje - tworzy Square Advent Children, który choć nie ma równych w kwestii audio-wizualnej to fabularnie niszczy cały klimat dawnej produkcji. Potem implementuje podobne wstawki w Crisis Core dodając jeszcze system walki w czasie rzeczywistym i mamy produkcję dla fanów nawalanek. A patrząc na to co Square przedstawiło w zwiastunie FFXIII jakoś nie chciałbym aby remake siódemki ujrzał światło dzienne. Zawsze wychodziłem z założenia, że skoro coś jest dobre to po co to zmieniać? Popatrzcie na Metal Gear Solid The Twin Snakes - niby ta sama gra a w rzeczywistości crap (Matrixowe cut-scenki, nowe nagrania dialogowe itp.). Czy chcielibyście aby ten sam los spotkał FFVII? Wątpię...
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-02-07, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-07, 00:15   

Ale Suavek, zauważ, że jesteś chyba jedyną osobą tu, która psioczy na AC :razz: .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 00:17   

Cytat:
Crysis Core

Na PS2 większość gier w tej chwili to ubogie krewne multiplatformówek nowej generacji i tytuły portowane z PSP własnie. Czy Square -E gdy ujrzy sukces CC nie skusi się na przerzucenie na "czarną siostrę" i tego tytułu? Są szanse(sporo mamony do zarobienia = ogromna baza użytkwników + mała ilosć nowości = to musiałoby się udać) ale z drugiej strony - to nie capcom czy konami, które portuje gry często i gęsto ;]
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-02-07, 00:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-07, 00:21   

Szczerze przyznam, że nie obraziłbym gdyby tak się właśnie stało. Nie musiałbym wówczas kupować PSP i byłbym uśmiechnięty od ucha do ucha. Dla mnie ta gra wiąże się z wielkimi nadziejami, ponieważ z siódemką związane są naprawdę piękne wspomnienia. Szkatułkowa to gra i życzyłbym sobie, aby CC trzymaj chociaż w połowie poziom starszego brata. Nie okłamujmy się...powtórzyć siódemkę? Takie rzeczy to tylko w Erze :)
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 00:22   

Cytat:
Ale Suavek, zauważ, że jesteś chyba jedyną osobą tu, która psioczy na AC :razz: .

Cóż... po prostu nie lubię kiedy z czegoś, w tym przypadku gry, z czym wiążę miłe wspomnienia nieco inne niż sterta akcji robią mi perfidnie sieczkę. I choć nie będę zaprzeczał, że AC podobał mi się pod względem samych efektów oraz muzyki, to jak dla mnie nie była to produkcja godna noszenia magicznej cyferki VII w tytule. Ile razy byłem wręcz zażenowany tym co widziałem na ekranie podczas oglądania nawet nie zliczę. Cały film to jeden wielki fanservice oraz podświadomą reklama wtedy nadchodzącego Dirge of Cerberus (stąd Vincent dostał tyle scen a reszta ledwo co).

Że jestem jedyny? Na tym forum, gdyż nie jednego fana siódemki bym Ci wskazał, którego AC także mocno odstraszył.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-07, 00:25   

FF AC po prostu zrywa kask.Oglądam go przynajmniej raz w tygodniu. :) Braki fabularne nadrabia świetnymi scenami walk.Mógł by być jeszcze lepszy gdyby go zrobić dłuższym i pokazać w nim trochę więcej relacji między postaciami,dodało by to trochę głębi do tego filmu.
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 00:25   

Cytat:
fanservice
Emmm często posługujesz się tym terminem. Więc pytam by się upewnić - czy to coś w stylu, pokazywania ulubionych bohaterów na odwal się, byleby widz ucieszył się na sam ich widok(jak PH w SH Movie?).
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 00:30   

Cytat:
Braki fabularne nadrabia świetnymi scenami walk.
...
Tak, nie ma to jak idea FF7.
Cytat:
Mógł by być jeszcze lepszy gdyby go zrobić dłuższym i pokazać w nim trochę więcej relacji między postaciami,dodało by to trochę głębi do tego filmu.
...której w aktualnej jego formie brak.

Cytat:
Emmm często posługujesz się tym terminem. Więc pytam by się upewnić - czy to coś w stylu, pokazywania ulubionych bohaterów na odwal się, byleby widz ucieszył się na sam ich widok(jak PH w SH Movie?).
Tak, coś takiego. Bo niby jaką większą rolę mieli Cid czy Yuffie w AC oprócz cameo w ostatecznej potyczce? Raczej żadnej... A takich elementów, typowych eye-candy, w filmie było znacznie więcej. Owszem, z jednej strony miło jest zobaczyć takie nawiązania do gry (vide Limity) ale NIE KOSZTEM TREŚCI.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-07, 00:32   

Suavek napisał/a:
Na tym forum, gdyż nie jednego fana siódemki bym Ci wskazał, którego AC także mocno odstraszył.


Żaden prócz Ciebie, o ile mnie pamięc nie zawodzi, do tej pory w każdym razie nie się wypowiedział.
A i powtórzę się; sama uważam że AC fabularnie pełza, co nie zmienia faktu, że uwielbiam ten film za wszystko inne.
A jeśli denerwują Cię i wprawiają w zażenowanie 'marne' (w ' ' , bo różnie to bywa) remake'i i różnego typu podpinki, to najzwyczajniej w świecie to olej i pozwól się cieszyc z nich innym ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-07, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-07, 00:35   

Miho napisał/a:
Żaden prócz Ciebie, o ile mnie pamięc nie zawodzi, do tej pory w każdym razie nie się wypowiedział.
A i powtórzę się; sama uważam że AC fabularnie pełza, co nie zmienia faktu, że uwielbiam ten film za wszystko inne.
A jeśli denerwują Cię i wprawiają w zażenowanie 'marne' (w ' ' , bo różnie to bywa) remake'i i różnego typu podpinki, to najzwyczajniej w świecie to olej ;].


Podpisuje się wszystkimi kończynami jakie mam pod tym postem. Prawie idealnie wyraża moje myśli na temat AC i ludzi, którym ów filmidło nie przypadło do gustu. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale szanować zdanie innych to sztuka równie wielka. Oczywiście nie mam na myśli Suavek, że jesteś nietolerancyjny :)
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-07, 00:51   

Cytat:
Nie wiem dlaczego Music zachwalasz system walki gdyż mnie się on zupełnie nie podobał


ATB bez sztucznego podziału na tury- czy może być coś lepszego?
Kolejne rozwinięcie tego mieliśmy w XII, ale to już mi średnio podpasowało.
Albo inaczej- został zmarnowany ogromny potencjał, bo można było połączyć genialnie ATB z taktycznym systemem rozgrywki (powiedzmy taki zubożony system z Disgaea'y), z doprawką gambitów. Gdyby coś takiego doprowadzono do końca, to dodając świetną fabułę i jakąkolwiek głębię postaciom, mielibyśmy nie tylko najlepszego FF,ale krok milowy i wzór do naśladowania w dziedzinie wszelakiego rpg.

Co nie zmienia faktu, że typowe turówki jak za dawnych czasów nie bawią- wciąż je uwielbiam za klarowność i pewien niesmiertelny schemat (ostatnio zacząłem grać w Dragon Quest 8 i wychwalam tą gierkę pod niebiosa :] )
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-07, 01:44   

Cytat:
Żaden prócz Ciebie, o ile mnie pamięc nie zawodzi, do tej pory w każdym razie nie się wypowiedział.
Być może źle się wyraziłem - na tym forum jestem jedyny ale poza nim spotkałem już wielu przeciwników AC właśnie w kwestii fabularnej. I zaznaczam po raz n-ty, że głównie na to psioczę, gdyż do efektów i muzyki nie mam nawet prawa się przyczepić.

Cytat:
A jeśli denerwują Cię i wprawiają w zażenowanie 'marne' (w ' ' , bo różnie to bywa) remake'i i różnego typu podpinki, to najzwyczajniej w świecie to olej i pozwól się cieszyc z nich innym ;].
Ciężko to olać gdy widzę, że właśnie przez popularność takich "podpinek" prezentujących kiepski poziom, twórcy zaczną przekładać to wszystko na sequele i inne swoje produkcje. Wygląda to mniej więcej tak: "Lata temu stworzyliśmy genialną grę, więc dlaczego by nie zarobić na niej raz jeszcze tworząc film? Ale zróbmy go efektownym co by każdy, nawet nie obeznany z FF7 mógł się nim podniecać! Fabuła? Chrzanić, gdzie są ludzie od efektów specjalnych?! (...) Zarobiliśmy kokosy, film się sprzedał, widać odbiorca nie ma specjalnie wysokich wymagań więc po co się wysilać - zróbmy kolejne gry, sequele, prequele, i wszystko dzięki czemu można zarobić raz jeszcze na znanej marce. Oczywiście raz jeszcze dużo efektów co by się widz/gracz nie nudził specjalnie, i obowiązkowo trochę fanservice'u". Tym samym ze znanego tytułu robi się komercha. I nie, nie mogę obok czegoś takiego przejść obojętnie gdyż raz - wpływa to na wszelkie późniejsze produkcje firmy, dwa - co się stało to się nie odstanie i wszelkiego rodzaju prequele czy sequele, mniej czy bardziej ambitne stanowią już jakąś całość danego uniwersum. Ot dla przykładu, będąc fanem serii Star Trek nie mogę sobie "olać" najnowszego filmu - Nemesis - tylko dlatego, że zrobili z niego bezmózgą sieczkę... Miał on niemały wpływ na trekowe uniwersum i niestety choćbym nie wiem jak się sprzeciwiał - będzie jego częścią. Tym samym nie mogę "olać" Advent Children jakby nigdy nie miał on miejsca, właśnie przez to, że jest dość głośnym sequelem znanej i lubianej gry.

Remake co prawda jest nieco inną sprawą gdyż faktycznie, do gry mnie już nikt nie zmusza a sam za jedyny i słuszny uznawać będę oryginał (tak jak w przypadku MGS i TTS). Niemniej jednak nie zmieni to faktu, że do takiego pomysłu oraz ostatecznego efektu podchodzić będę sceptycznie. Głównie z tego względu, że twórcy często mają zwyczaj "przy okazji" zmieniać wiele elementów, w tym zakończenia i postacie w celu stworzenia sobie szerszych możliwości na późniejsze nawiązania... A spotkałem się z tym nieraz.

Cytat:
Każdy ma prawo do swojego zdania, ale szanować zdanie innych to sztuka równie wielka. Oczywiście nie mam na myśli Suavek, że jesteś nietolerancyjny.
Każdy ma prawo do swojego zdania i sam Wasze szanuję choć mogę się z nim nie zgadzać. W sumie to ja tutaj jestem na straconej pozycji jako jedyny przeciwnik filmu ;>. Widzę, że większość z Was to fani AC ale powiedzcie mi szczerze - podobała wam się przedstawiona historia, postacie, oraz ogólnie film jako sequel? Czy też po prostu "fajnie się szczelali"?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-07, 09:58   

Ogólnie nie chcę się wtrącać bo jakiegoś szczególnego bzika na punkcie "Finałowych Fajnalów" nie mam to jednak zawsze z bananem na kniapie zaliczam kolejne części. Urzekają mnie zawsze swoim niesamowitym klimatem, gameplayem i przejmującą historią. Bez dwóch zdań Japończycy to mają gary do robienia gier :o . Rispekt dla całej serii bo jeszcze nigdy sie na niej nie zawiodłem :-> .

Mój ulubiony Fajnal to "siódemka" a zaraz za nią stoi FFX.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-07, 21:21   

Suavek napisał/a:
Tym samym nie mogę "olać" Advent Children jakby nigdy nie miał on miejsca, właśnie przez to, że jest dość głośnym sequelem znanej i lubianej gry.

Suavek, muszę przyznać, że po części się z Tobą zgadzam. Mimo, że przyjemnie oglądało mi się film, to jednak wolałbym, żeby nigdy nie powstał. Co prawda traktuję go tylko jak długi teledysk z bohaterami ulubionej gry, ale trudno mi zaakceptować fakt, że to oficjalny sequel. Fabuła jest na poziomie podrzędnego fanficu, albo nawet gorzej. Wolałbym, żeby ten film naprawdę był teledyskiem, czyli sceny walki + muzyka. Wtedy można by było mówić o hołdzie, a tak jest to raczej profanacja tytułu.
Square-Enix to już zdecydowanie nie to samo co Squaresoft. Dlatego nie napalam się aż tak na CC, najwyżej będę miło zaskoczony.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-02-08, 07:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-08, 14:23   

A ja potrzebuję pomocy :\ może ktoś, kto grał w tego nieszczęsnego x-2 będzie w stanie mi jej udzielic. Jestem na wyspie Besaid i mam misję znalesc Wakkę, znalazłam 4 cyfry, ale nie mogę znalesc samej jaskini! Pytałam w wiosce, szukalam na gamefaqs i innych kryptach i wszędzie to samo; zaraz koło wyjscia z plaży. Ale ja do cholery tam nic nie mam! Idę w prawo, dochodzę to skarpy, na dole woda, dalej się nie da. Żadnych drzwi!
Pamięta ktoś , bo szukam godzinę i powoli wychodzę z siebie ...

Edit: MAAAAM ! Już nie trzeba xD !
Chyba potrzebuję okularów ^^" ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-02-08, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group