Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
Final Fantasy
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-01-06, 21:21   

No to powiem wam, że nieźle zakręciliście mnie tym Tacticsem, bo ja nie znoszę gier taktycznych, ale skoro tego właśnie Fajnala tak wychwalacie pod niebiosa to ja się zaczynam mocno wahac O,o.

@ _Music [down]
Pewnie, że mam, inaczej nie rozważałabym możliwości kupna ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-01-06, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-06, 21:35   

Jeśli masz psp, to ja bym brał bez wachania na twym miejscu :]
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-01-06, 21:40   

Czy wersja PSP Tacticsa to (kolejny) port z PSXa czy też jakaś nowa część na tym samym silniku?

Jak się ma rozbudowa systemu rozgrywki do powiedzmy takiego Jeanne d'Arc czy Disgaea?
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-01-06, 21:45   

Moze i pomylilem tematy ale czy nikt nie bierze na serio mojego zdania? :/ zamiast FFT polecam najpierw zdobyc Jeanne D'arc... jest bardziej rozbudowana niz Tiktak :) na pewno sie na niej nie zawiedziecie :P
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-01-06, 21:50   

Jeśli Jeanne d'Arc jest bardziej rozbudowana to Tactics musi być dość prosty ;>
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-06, 22:15   

Suavek napisał/a:
Czy wersja PSP Tacticsa to (kolejny) port z PSXa czy też jakaś nowa część na tym samym silniku?
To port... przystosowany do wyświetlacza PSP oraz dodano więcej filmików...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-01-09, 08:40   

Wczoraj skończyłem FFX, ale trochę zawiodłem się na nim... Ostatni boss był naprawdę miętki (albo ja za dużo levelowałem w Omega Ruins) i konfrontacji z Animą poszedł "na strzała" - nawet overdrive'y były zbędne. Mogłem się tego w sumie spodziewać, bo w porównaniu do takich DarkAeonów czy potworów na Monster Arenie, ostatni boss to miś uszatek. Ale bardziej mnie zdziwiła końcówka, bo prawie nie zrobiła na mnie wrażenia - nie to co w FFVIII, może to dlatego, że od początku gry postać Yuny i Tidusa wydawały mi się dość... groteskowe. W każdym bądź razie kilka scen z DB już robi na mnie większe wrażenie.
FFX to bardzo dobra gra, ale pod względem gameplay'u, a nie fabularnie (skąd ja to znam) w przeciwieństwie do takiego FFVIII gdzie z kolei gameplay mi się nie podobał, no cóż, nie można mieć wszystkiego.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-01-09, 14:15   

Cytat:
no cóż, nie można mieć wszystkiego. ^^"


Można, w FFVII :]
Niech to będzie Twój kolejny Fajnal. Jeśli zniesiesz grafikę sprzed 10 lat (która mimo to jest dość przyjemna do dziś) to na pewno się nie zawiedziesz.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-09, 17:41   

Devlock napisał/a:
Ostatni boss był naprawdę miętki
To nie pierwszy taki boss w FF... nawet w tym "wielkim" FF7 Sephiroth to łatwizna... Weapony to co innego....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-01-09, 22:17   

Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-02-05, 03:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-01-28, 18:55   

Ostatnio miałam sporo przygód z FF X <_< ... Po pokonaniu Yunalesci (która notabene nie okazała się taka zła -padła za drugim razem, za pierwszym rzucilam na siebie reflect i potem mi się "przypomniało", że nie mogę się leczyc ^^" ) chciałam zdobyc Animę. I tu zaczęły się schody -okazało się, że nie zabrałam skarbu ze świątyni w Malacanii i Animy niet. Wróciłam się po skarb i wyskoczyli na mnie Guado z Dark Shivą. Kto próbował walczyc, ten wie, że, gdy nie jest sie na max dopakowanym raczej jest to daremne xD, a ja po Yunalesce jedynie Aurona miałam na niecałe 5 000 hp (co i tak nie pomogło -atak Shivy 9 999).
Później pech chciał, że nieopatrznie skasowałam sobie tego save'a (i kto mi powie, że nie jestem fajnalową łamagą?) i musiałam zaczynac grę na Mi'ihen Road, zaraz przed Chocobo Eaterem -czyli nawet nie w połowie. 3 dni siedziałam i grałam, no i dziś jestem z wszystkimi możliwymi aeonami, celestialem Yuny i Aurona no i wciąż jeszcze przed Sin bo wypadałoby się postarac o inne bronie i dopakowac trochę postaci.

Ale dziś przytrafiła mi się zabawna rzecz. Walczyłam sobie z wielkim robalem na Sanubia Desert i zachciało mi się wezwac Yoimbo i przetestowac, co zrobi (i czy wogóle coś zrobi), gdy dam mu 10 gil. No i zrobił -zaatakował pieskiem, który zabrał maszkarze ponad 8 000 hp. Jako, że poczwara cały czas miała się nienajgorzej, postanowiłam, że zrobię jeszcze raz to samo. Zapłaciłam mu, tym razem 11 gil i chwilę potem nie mogłam pozbierac szczęki z podłogi bo...Yoimbo użył Zanmato (dla przypomnienia, najsilniejszy atak, który zabija każdego na miejscu)! Ludzie wypłacają mu całą kasę jaką posiadają, często nawet ponad sześciocyfrową, żeby tylko zobaczyc ten atak, a ja dałam mu cholerne 11 gil i najzwyczajniej w świecie go użył xD.
Kto wie, może to rekompensata za wcześniejsze porażki xD?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-01-28, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-28, 22:48   

Cytat:
o i dziś jestem z wszystkimi możliwymi aeonami, celestialem Yuny i Aurona no i wciąż jeszcze przed Sin bo wypadałoby się postarac o inne bronie i dopakowac trochę postaci.


Jak u wszystkich będziesz miała calestial weapons, to nawet wszyscy w druzynie nie naczekaja się na swoją kolej podczas ostatniego pojedynku :]

Cytat:
Ludzie wypłacają mu całą kasę jaką posiadają, często nawet ponad sześciocyfrową, żeby tylko zobaczyc ten atak, a ja dałam mu cholerne 11 gil i najzwyczajniej w świecie go użył .
Kto wie, może to rekompensata za wcześniejsze porażki


Zanmato jest odpalane także w zależności od przeciwnika. Ja ten atak widziałem b, często napewno (z ponad 30 razy go chyba uzywał), nie płacąc wiele (przeważnie dawałem cos ok. 100gil), więc zdarza się :]
Rzadkością jest użycie go podczas walki z mocnym przeciwnikiem (np. dark aeon)- wtedy można mówić o szczęściu :]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-01, 13:27   

Skończyłam X.
Pozostałam przy 2 celestialach, a i tak Sin, Braska's Final Aron (ciiii) i cała reszta począwszy od Yunalesci była prosciutka.
Szkoda, że to już koniec, bardzo się przyzwyczaiłam do tej przygody i mimo, że zeszło mi na niej 70 godzin, to jednak wcale nie obraziłabym się pograc więcej.
Za to na końcu beczałam jak opętana, prawie dławiąc się własnymi krokodylimi łzami :razz:.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-01, 15:59   

Eh... kiedy dojde do 2001 napewno juz PCSX2 bedzie niezle napisany :P Nie moge się doczekać :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-01, 18:18   

Cytat:
Szkoda, że to już koniec, bardzo się przyzwyczaiłam do tej przygody


Tak samo- dlatego tez nakręciłem się na FFX-2, jedną z największych porażek jaką spotkałem.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-02-01, 19:01   

Cytat:
FFX-2, jedną z największych porażek jaką spotkałem.
Amen...

Osobiście skłonny jestem polecić Final Fantasy XII - może fabuła już nie jest tak cukierkowa jak FFX ale i tak prezentuje się nieźle. Sama rozgrywka imo też znacznie przyjemniejsza niż ciągłe random encounters.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-01, 19:07   

_Music napisał/a:
Tak samo- dlatego tez nakręciłem się na FFX-2, jedną z największych porażek jaką spotkałem.
To dlatego że nie jesteś japonką...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-02, 18:07   

R4Zi3L napisał/a:
To dlatego że nie jesteś japonką...


Rozbudowana myśl xD Nie ma co xD Dla mnie również FF X-2 jest rzeczą, której wolałbym nigdy w dłoni nie trzymać. Stało się jednak inaczej i do dziś się zastanawiam pod wpływem jakich substancji zaliczyłem tą grę w całości. Odradzam nad wyraz szczerze.
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-02, 18:15   

Z tego co widziałam z filmików na YT to takie typowe cukierkowe, głupkowate magical girls... cóż... ciężko, żeby wam, płci męskiej podpasowało ^^". Z ust kobiet słyszałam za to dośc pozytywne opinie... żeby nie było, zamierzam zagrac i sama się przekonac czy dam radę xD. Nie podchodzę do tego negatywnie, przynajmniej staram się, bo co pod sam koniec X udało mi się polubic Yunę,to z tego, co zobaczyłam w X-2 zrobili z niej już kompletnego bezmózga xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-03, 00:12   

System walki był w sumie najlepszy jeśli chodzi o wszelkie FF.
Ale to za mało. Zniszczył mnie fakt, że cały czas praktycznie latamy po tych samych lokacjach co w FFX i przegłupie mini-gry (z masażem na czele).
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-03, 01:32   

Ja dzięki uprzejmości mojego kumpla mam teraz okazje ponownie po 3 latach pograć w FFX :]
I jak na razie po jednej nocce w robocie doszedlem do turnieju blitzball w Luca.
Co najwazniejsze udalo mi sie wygrać. Niby niewiele mi to daje ale mam zajebistą satysfakcję. Jutro w nocy ciąg dalszy zmagań :D
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-06, 23:20   

No to powiem wam coś, co wami nieźle wstrząśnie, bo gram w X-2 i nawet mi się podoba ^_^. Żadnych zachwytów, rewelacji- broń Boże, ale imo tragedii nie ma, dam radę do końca. Kolorowo, cukierkowo, magical girls-owo, ale jam przedstawicielka płci uważanej za piękną, więc nieszczególnie mi to przeszkadza.
Ale fakt faktem, nie poleciłabym tej gry żadnemu facetowi, bo questy typu rozdawanie kolorowych baloników przechodniom mogą nieźle zdołowac :razz:.
Jednym słowem: for girls only ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 23:27   

Square olewało petycje graczy co do remake'u FF7, tymczasem jedna z szych owej firmy powiedziała, że:
The possiblity for a remake may become greater if, for instance, the schedules of the original members of the Final Fantasy VII development team, such as Kitase and Nomura, open up
Żródło:
http://www.squareunion.co...+Open+Up&id=102
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-02-06, 23:28   

Miho napisał/a:
Jednym słowem: for girls only ;) .


Mi się X-2 też bardzo podobał. :oops:
Gdyby X-2 miał taki sam klimat jak FF X to by było trochę nudno a tak mamy jakąś odmianę. ;)
_________________

 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-06, 23:37   

Rzecz gustu kochani :) Dla jednej osoby będzie to porażka na pełnej linii, a dla kogo innego gierka, którą należy traktować chociażby w charakterze ciekawostki. Dla mnie to kompletnie niegrywalny tytuł i w dodatku porażający swym kiczem. Jednak i dla niektórych Stephen King to autor kiczowatych książek. "De gustibus non est disputandum". I to na tyle :)

Niebawem zabieram się za ponowne przechodzenie części szóstej :D
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group