Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Żelazko
2022-11-08, 04:56
Silent Hills
Autor Wiadomość
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-09-18, 13:29   

Na TGS wyszedł trailer Silent Hills.
https://www.youtube.com/watch?v=owrZHQFjt98
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-18, 13:45   

Wygląda jak remake Silent Hill: Orphan. Znaczy wydaje mi się, że to jakiś sierociniec.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-09-18, 17:42   

W Downpourze tez był sierociniec. Niekoniecznie to więc musi byc remake Orphana. Zresztą, to czy to sierociniec, dla mnie to kwestia absolutnie drugorzędna. Liczy się dla mnie to, że w trailerze jest psychodela, co dobrze rokuje.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-18, 22:18   

Chodziło mi o to, że wygląda to tak, jakby akcja kręciła się wokół masakry w sierocińcu lub innym podobnym miejscu.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-09-18, 22:52   

Ja wiem, o co Ci chodziło. Dla mnie akurat sprawa, gdzie sie toczy akcja ma znaczenie na razie zupełnie drugorzędne. Na razie prezentują klimat i mnie bardziej interesuje, czy idą w kierunku klimatu, jak w starych SH, czy akcji jak w Homecomingu.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-19, 08:48   

Z tego co widziałam, to na razie jest tylko odwrót taktyczny. Dobrze by było, gdyby Kojima jednak dał możliwość graczowi na dowolne przełączanie trybów FPP i TPP bo różne widoki to różne odczucia.

http://youtu.be/oJfkbcK25NE
http://youtu.be/dsr2QBDIpwc
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2014-09-20, 09:52   

Obejrzalam Playable Teaser Walkthrough zamieszczone na youtube przez IGN oraz Tokyo Game Show Trailer i nie podobaja mi sie te "straszaki" wyskakujace co jakis czas. Nie wiem, moze mam zbyt twarda glowe, ale slyszac nazwe Silent Hill, oczekuje ciszy, ciaglego uczucia niepokoju, potworow powoli wylaniajacych sie z mgly- potworow; nie duchow, zombie czy cokolwiek tam siedzialo w lazience/na korytarzu. Dodatkowo ta narracja o nudnym ojcu i powracaniu z nowymi zabawkami, zaraz przed tym, jak widzimy twarz Normana. Bardzo to wszystko Del Torowe, malo Silent Hillowe.

TokiNoHari napisał/a:
trochę martwi mnie obecność Reedusa, znanego głównie z The Walking Dead.

Mnie rowniez; lubie go, cenie jako aktora, ale obawiam sie, ze zostal wybrany glownie po to, zeby przyciagnac jak najwieksza publicznosc, bo fandom ma ogromny, tylko ze ten fandom to glownie ludzie ktorzy uwielbiaja go za to, ze jest badassem w TWD. Efekt bedzie taki, ze polowa graczy zagra nie dlatego, ze sa fanami gry, tylko dlatego, ze sa fanami Normana (czy raczej, Daryla). Nie w "taka" slawe celowala ta seria (a przynajmniej czesci 1-4).
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-09-20, 10:31   

Miho! ;)
Rzeczywiście, obecność Reedusa tak można odczytywać. Trochę ludzi pewnie zagra ze względu na del Toro, no i pewnie tez fani MGSa.

PT moim zdaniem było dość SilentHillowe. Pętla czasoprzestrzenna, motyw z radiem, lodowką... Podobały mi się.

Ten trailer ogólnie budzi we mnie pewne nadzieje, ale też pewne obawy. Nadzieję budzi psychodela traileru, gra może będzie wreszcie naprawdę straszyć (choć może nie do końca w stylu SH). Obawy moje budzi nastawienie traileru na akcję i, że tak to ujmę, dynamizm motywów straszących, sugerująca straszenie wyskoczeniem stworzą, a nie klimatem psychodelicznie urzadzonego wnętrza - coś w stylu Homecominga.

Całość traileru budzi moje silne skojarzenia z nowym trailerem "The Evil Within" Bethesdy.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-20, 10:37   

Silent Hill 4 miało trailer nieadekwatny do tego co widziano w grze, więc ten też nie musi być adekwatny.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-09-20, 10:50   

1. Zawsze wiadomo, ze trailer może byc nieadekwatny, nie mówię przecież, ze w grze tak na 100% będzie. Opisuję, jakie odczucia budzi we mnie ten trailer, teoretycznie określający drogę, jaką będzie podążać gra.

2. Trailer SH4 z E3 jest bardzo adekwatny, bo wręcz przedstawia autentyczne lokacje i potwory gry Choć sam trailer kest btw beznadziejny. Więc imo przykład nietrafiony.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-20, 11:08   

http://youtu.be/bKfdpwl5Vtc

Ja mówię o tym pierwszym ty zapewne o tym późniejszym. Na filmiku są oba.

I żeby nie robić off-topu...

http://youtu.be/_j2Sd12BmIw

Ta analiza dostarcza wskazówek, że P.T. zawiera sugestie odnośnie fabuły Silent Hill(s). Może naprostuje to, co wiemy o wymiarach miasteczka z tej piosenki: http://youtu.be/HuRwtrHI6Sg


Nie liczę na to, że gra będzie tak samo liniowa jak Sacrifice (gra niemal kompletnie nieliniowa), ale fajnie by było, gdyby wybory gracza (oraz jego styl gry jak w SH2) miały wpływ na coś więcej niż jedno z kilku zakończeń.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2014-09-20, 13:46   

SH4 miał bardzo nieadekwatne trailery. Pozmieniano w oryginale dużo, przede wszystkim dźwięki potworów i ogólne udźwiękowienie: Victimy na trailerze były genialne, a w samej grze brzmiały komicznie i animacje były drętwe. O bekających Patientach już nawet nie chcę mówić :D Na trailerach inaczej to wyglądało. W ogóle były bardzo mroczne, zaś gra już pod tym względem kulała w wielu miejscach.

http://www.youtube.com/watch?v=cIZlIQKquNk

Jedyne trailery SH, które były chyba zgodne to te od 3 części. Tam się pojawiło wszystko w grze, co było na zwiastunach.

A co do nowego SH, tu się zgodzę z użytkowniczką Mi. Faktycznie jakąś pospolitością tu czuć. Wygląda jakby rzeczywiście chciano coś niestandardowego zrobić i przesadzili zbytnio co dało odwrotny efekt od zamierzonego. Aktor z TWD też mi się nie widzi.
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-20, 17:36   

Przyznam, że nigdy nie oglądałam Walking Dead i nie mam pojęcia o grze aktorskiej Reedusa. Może pospekulujemy? Zacznijmy od liczby mnogiej, a raczej do pojawiającego się z opóźnieniem "s" na końcu oraz do tekstu "Tylko Ja to Ja. Jesteś pewien, że tylko Ty to Ty?".

1. Silent Hill będzie łączyć ze sobą nie tylko inne światy znane z klasycznego Silent Hill (pierwsza czwórka i podróbki), ale także takie wymiary jak ten z Shattered Memories, gdzie Cheryl i reszta po prostu są wariatami lub trupami (co i tak nie jest w 100% pewne). Jakby ktoś nie wiedział o czym bredzę: http://youtu.be/HuRwtrHI6Sg (Uwielbiam tę piosenkę).
2. Nie wiedzieć czemu wydaje mi sie, że być może pojawi się tryb gry on-line z innymi graczami. Coś na zasadzie "AC: Unity" w sensie, że wszyscy grają tym samym bohaterem i bardziej przypominałoby to tę scenę (spoiler do Bioshock Infinity): http://youtu.be/NOBELxAoztM

Możemy też pospekulować czy trailer dział się w sierocińcu czy w hotelu (albo jakimś innym miejscu).
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2014-09-20, 18:18   

Do samego Reedusa nic nie mam, Daryl to jedyna postać jakiej nie miałem dość po czasie. Jednak serial TWD już mi się przejadł za bardzo i nie chciałbym, żeby SH mi go na siłę przypominało. Poza tym umiejscowienie aktora w grze uważam za zagranie pod publikę, bo TWD jest ostatnio "na czasie", więc trzeba się przypodobać. A przecież to SH dawniej wyznaczało standardy, którymi inspirowali się inni, a nie odwrotnie. Ale póki co pełna gra nie wyszła jeszcze to nie ma co marudzić zbytnio. Niemniej daje to już jakiś obraz.
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-20, 18:25   

Kurcze, to jest forum o Silent Hill i tym podobnych, a nie o "Co uważam na temat aktora grającego główną rolę w The Walking Dead". Olać gościa, skoro jest dobrym aktorem. Chcę pogadać o samej grze.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2014-09-20, 18:31   

Przecież to wszystko jest w ramach tematu. Nie dziw się, że są odniesienia, bo i będą, dlatego że są punkty wspólne. A o samej grze nic nie mogę powiedzieć, bo nie posiadam konsoli i posiadać nie mam zamiaru. A spekulować zbytnio o dupie Maryni nie lubię :P
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-20, 18:46   

Ja też nie mam konsoli. Downpoura obejrzałam sobie w necie i cholernie żałuję, że nikt nie zrobił konwersji (tym razem nie ma co liczyć na niezależnych informatyków).

http://www.chip.pl/news/r...ladac-po-ciemku
Cytat:
Nie wyklucza podzielenia gry na epizody


Czyli albo to: http://gamezilla.komputer...20;m-jak-milosc

Albo coś w rodzaju Resident Evil: Outbreak.

A tu taki żarcik:



http://youtu.be/h6ys0FxeQEE Pierwszoosobowa perspektywa chyba nie będzie taka zła na tych okularkach...





A tak chciałabym jeszcze omówić pewną rzecz z trailera, bo nikt o tym nie wspomniał. Chodzi o końcowy filmik. Jest tu bardzo ciekawa praca kamery. Na początku kilku scen wydaje się, że widzimy świat oczami postaci, ale dość szybko Reddus pojawia się przez kamerą, a kamera za nim podąża. W jednej scence jest trochę inaczej. Widzimy Reedusa stojącego plecami od nas, po czym zbliżamy się do niego, a on sie do nas odwraca i na chwile spogląda, po czym idzie znowu przed siebie. Kamera sugeruje, że osoba, której oczami oberwaliśmy przez chwilę Reedusa jest od niego niższa. Czy może się to odnośić do "Only me it's me..."?

http://youtu.be/7CRW3M1NMQQ - a tu filmik (angielski), ze wszystkimi pięcioma głównymi teoriami na temat Silent Hill(s).

I tak w sprawie filmu koncepcyjnego. Czy scena na końcu tego "trailera" czyli schodzenie na dół, nie przypominała tego:
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-17, 01:38   

Ja dopiero dzisiaj dowiedziałem się o nowym SH. Obejrzałem teaser i... potencjał jest ogromny. Mam nadzieję, że wykorzystają go w odpowiedni sposób.

Natomiast co do samej treści podchodzę z dystansem z racji tego, że wedle jego twórców to jedynie teaser - pokazówka możliwości i może różnić się od właściwej gry. Jest zresztą bardzo krótki, więc nie chcę na wyrost oceniać.

A Reedus? Czemu nie, nie mam nic przeciwko.

Niezależnie od tego, co zresztą uda im się stworzyć - jedno jest pewne - zdania będą podzielone. Każdy lubi co innego i boi się innych motywów. Dla jednych SH2 było super straszne, dla mnie pod względem straszenia była to lipa. Ale też muszę inaczej na to patrzeć, bo kiedyś musiałem wyłączać konsolę w trakcie grania w SH1, a teraz mnie to nie rusza.

Podsumowując wodolejstwo - trzymam kciuki, bo może być ciekawie. I żądam wersji na PC! ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2015-03-21, 19:48   

Hideo Kojima został zdegradowany w Konami i prawdopodobnie nie zostanie tam długo, bo tylko do zakończenia prac nad "The Phantom Pain", tak więc nie ma co czekać na nowe Ciche Wzgórze/a z jakimiś wielkimi nadziejami.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2015-04-23, 09:28   

Jako, że dawno nie było tu aktualizacji, robię posta pod postem (jakby co, to proszę sklieć z najnowszą datą).

Konami na temat gasnącej umowy z Kojima Productions i przyszłości MGS oraz SHs: http://www.eurogamer.pl/a...ny-silent-hills

Nie wiem, czy branie przykładu z Ubisoftu wróży dobrą przyszłość dla gier i graczy... Czarno to widzę.


A to dla tych, co znają angielski: http://www.gamercenteronl...without-kojima/
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2015-04-26, 22:03   

Wycofują P.T. z PSNa 29 kwietnia. Nie wróży to dobrze przyszłości tej gry.

Drugie info jest takie, że del Toro nie będzie współpracował przy tym z Kojimą.

Powiązanie tych informacji może sugerować dwie rzeczy:
1. Sony wywala stare dema, gra powstanie, ale będzie przy niej pracował sam del Toro.
2. Gra zostanie zawieszona.

Niestety, przeczucie mi mówi, że w grę wchodzi ta druga opcja.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2015-04-27, 10:51   

Skoro ma tam grać Norman Reedus myślę że jednak Konami się pokusi i wypuści grę. Ten aktor przyciągnie sporą grupę nowych graczy, którzy nie sięgną po grę bo to jest Silent Hill a bo tylko że Reedus w niej jest. Fanboje - po prostu sukces komercyjny jeśli tam wcisną Reedusa. To jest o ile oni mają Reedusa jakoś zakontraktowanego na czas powstania gry. Brak informacji w sprawie przyszłości gry wiąże z nowym zadaniem logistycznym przed jakim jest postawiona Konami. Możliwe jest że jak Konami wyrzuciło Kojima Production ta zatrzymała wszystkie materiały powiązane z grą i nie odda, bo tak im umowa pozwala, która obowiązuje między tymi dwoma grupami.
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2015-04-27, 16:50   

Jednak anulowane:
http://www.gamespot.com/a...s/1100-6426919/

Silent Hills 2014-2015 RIP
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Daffodil 
Lurker



Wiek: 27
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 375
Wysłany: 2015-04-28, 19:42   

Pojawiła się już petycja o przywrócenie prac nad Silent Hills. https://www.change.org/p/...on-silent-hills
_________________
Strzeż się spojrzenia Mary Shaw,
miast dzieci miała lalek sto.
A jeśli ujrzysz ją we śnie,
przed krzykiem niech Bóg broni cię.
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-22, 14:36   

To przykre, że anulowali Silent Hills, zapowiadał się rasowy horror mózgotrzep a tym czasem wyszło jak wyszło czyli ch**nia :/

"A miało być tak pięknie"
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group